ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Union jobs (sendikat) u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #331  
Staro 03.01.2023, 23:19
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ja opet kazem da sam tamo proveo svega par meseci i da u pocetku nisam bio zadoboljan jer su me zavlacili i nisam dobio priliku da vozim odmah.

Kad su me stavili da vozim bili su super zadovoljni, nikad nisam dobio nikakav prigovor...

Za tih mesec ipo do dva koliko sam vozio sam stvarno dosta toga video i naucio o kompaniji.

Iskreno nekad mislim da si previse negativan oko cele price, ipak te to hlebom hrani

Mislim da je managment dobra opcije jer ti otvara druga vrata, da budes corporate i slicno.... Tacno je to da te mogu pomeriti gde god, evo ovde kod nas kada sam isao da pricam sa Sueprvisor prosle godine oko posla su sve izmenjali. Ali nikog nisu poslali u drugu drzavu vec samo manageri zamenili hubove. Centar manager presao na drugu mnogo losiju lokaciju gde su vozaci lenji, Jedan supervisor dobio unapredjenje u drugom hubu, a ovaj moj supervisor postao centar manager...

Inace stvarno mi ponekad nisu jasne neke stvari oko UPS, kada sam gledao da se vratim kod mene su i dalje placali $21 na sat, a recimo 40 minuta odavde kod Dulles airport satnica je bila $27 sto mi nema nikakve logike, takodje ovde kod mene je preload i dalje bio $15 a jednom drugom hubu ( pricam o tom gde su vozaci lenji ) $21
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #332  
Staro 04.01.2023, 00:18
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Ja opet kazem da sam tamo proveo svega par meseci i da u pocetku nisam bio zadoboljan jer su me zavlacili i nisam dobio priliku da vozim odmah.

Kad su me stavili da vozim bili su super zadovoljni, nikad nisam dobio nikakav prigovor...

Za tih mesec ipo do dva koliko sam vozio sam stvarno dosta toga video i naucio o kompaniji.

Iskreno nekad mislim da si previse negativan oko cele price, ipak te to hlebom hrani

Mislim da je managment dobra opcije jer ti otvara druga vrata, da budes corporate i slicno.... Tacno je to da te mogu pomeriti gde god, evo ovde kod nas kada sam isao da pricam sa Sueprvisor prosle godine oko posla su sve izmenjali. Ali nikog nisu poslali u drugu drzavu vec samo manageri zamenili hubove. Centar manager presao na drugu mnogo losiju lokaciju gde su vozaci lenji, Jedan supervisor dobio unapredjenje u drugom hubu, a ovaj moj supervisor postao centar manager...

Inace stvarno mi ponekad nisu jasne neke stvari oko UPS, kada sam gledao da se vratim kod mene su i dalje placali $21 na sat, a recimo 40 minuta odavde kod Dulles airport satnica je bila $27 sto mi nema nikakve logike, takodje ovde kod mene je preload i dalje bio $15 a jednom drugom hubu ( pricam o tom gde su vozaci lenji ) $21
Nisam negativan, nego sam objektivan. BEZ UVREDE, Ti si jos mlad decko I kada budes stariji razumitt ces neke stvari. Imam dosta iskustva,u raznim poslovima sto u bivsoj Jugi sto ovdje . Teze su ti pogresne , mene kompanija ne hrani nego sam sam svojim radom sve postigao. Sto se njih tice oni bi mi sutra dali otkaz I zaposlili nekog novog za 21 $/h sto I'm je u interesu...
Kompaniji trebaju dobri radnici I to je dogovor izmedju uniona I kompanije svakih 5 godina. Mi obezbedjujemo labor work za odredjenu cijenu ...
Sva nasa prava su definisana ugovorom, treba samo citati ugovor. Ugovor je dobra otskocna daska u regulisanju tih odnosa. Naravno kada se ugovor krsi dolazi do problema kao u ovom mom slucaju .

Sva ova prava sto su stecna za to se neko zestoko borio , tipa besplatno osiguranje za cijelu porodicu ,plata 100k , penzija itd . Svakim ugovor mi se zestoko borimo ako se ne borimo necemo imati na kraju nista , bit cemo kao anazon vozaci 21$ per h, niti osiguranja niti penzije ma nista a njihov gazda iz dosade ide u svemirska putovanja. Sto kaze nas narod moze mu se ...
Union je dobra stvar I union ce te zastititi posto I sam union zna da sva snaga dolazi I clanstva . Kada je jednom members pravo naruseno svi se bore za njega kao braca... Svaka takva pobjeda jaca clanstvo i union a svaka pokolebljivost da se udje u borbu za prava iz ugovora jaca kompaniju.

Ovo nije neka fikcija I prazna prica to je zivot I trajna borba ako si u unionu. Kad tvoj brat je povredjen I ti si povredjen. Kada je on zlostavljan sledeći si ti,nemoj misliti da ce te spasiti ako se okrenes I budes dobar sefovima prva greska I ti si out.

Svim ovim poslovima samo pokusavam da objasnim , dam neke putokaze ako se neko odluci . Ipak je ovo karijera od 30 godina gdje se zaradi omo 4 mil za taj period ,bez dugova skolavanja , bez strahovanja od otkaza itd. Ako ostane 1/4 to je dovoljno da imas dobru penziju....

Znas kako kazu 30 dana te treniraju a 30 godina te pokusavaju otpustiti . Hvala Unionu koji vraca ljudima posao. Naravno ako nisu napravili neke katastrofalne greske.

Jos cu ti jednom reci kloni se managmenta, to je najgori sljam sto postoji. To je tako desetinama godina stalna borba izmedju managmenta I uniona. Oni su tu max 5 ,6 godina I onda ih rotiraju a mi smo tu da ostanemo 30 godina I zaradimo penziju. Ti si radio koliko znam samo kao sezonski vozac I nisi si kvalifikovao za regularnog vozaca sto je sasvim druga zivotinja ..
Ja bih volio da budes u mojim cipelema jedno dvije , tri,cetri godine da osjetis pravu kompaniju I pravu borbu uniona za svakog clana.

Nemoj mi zamjeriti na nekim rijecima to je sve bilo dobronamjerno..
Reply With Quote
  #333  
Staro 04.01.2023, 00:36
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke

Inace stvarno mi ponekad nisu jasne neke stvari oko UPS, kada sam gledao da se vratim kod mene su i dalje placali $21 na sat, a recimo 40 minuta odavde kod Dulles airport satnica je bila $27 sto mi nema nikakve logike, takodje ovde kod mene je preload i dalje bio $15 a jednom drugom hubu ( pricam o tom gde su vozaci lenji ) $21
Objavit cu na blogu neke najvaznije postove,nadam se da odobravas.
Ups od centra do centra radi sta hoce I kako hoce tj. ako hoce moze ti dati odmah sve top pay ako hoce. Moze da daje attendance bonuse a neki centri bonus centri nagradjuju overtime ako budes ispod planiranog zadanog posla. To je njihova I ponesto union taktika kako da povecaju produktivnost ...
Bio si dva tri mjeseca I vjerovatno si naucio da je seniority sve , sto imas vise staza bolje ti je iz toga dolazi da bi bilo dobro da si juce poceo a da ne govorim prosle sezone . Sto imas vise staza imas vise sansi za bolju rutu,vise godisnjeg odmora, vise svega.... samo se treba krenuti I zapeti....
Rekao sam ovo nije za svakoga,dosta je odricanja, dosta zrtvovanja ali se na kraju isplati sav taj trud,znoj krv I suze

Ja sam tu ako bilo sta treba , kukam I negativnost prosipam
Reply With Quote
  #334  
Staro 05.01.2023, 21:28
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kdragan77 Prikaz poruke
Ipak je ovo karijera od 30 godina gdje se zaradi omo 4 mil za taj period ,bez dugova skolavanja , bez strahovanja od otkaza itd. Ako ostane 1/4 to je dovoljno da imas dobru penziju....
Ne znam ništa o ovom poslu ali ova rečenica ti je, po mom profesionalnom mišljenju, jako pogrešna. Novac gubi prosečno 50% vrednosti svakih 18 godina. U US sa 500k se nećeš penzionisati NIGDE. Jedino nazad na Balkan.
Mora da se štedi 20% gross annual income i da se cash flow optimizuje, smanji tax i investira pametno za successful retirement.
Reply With Quote
  #335  
Staro 06.01.2023, 02:42
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Ne znam ništa o ovom poslu ali ova rečenica ti je, po mom profesionalnom mišljenju, jako pogrešna. Novac gubi prosečno 50% vrednosti svakih 18 godina. U US sa 500k se nećeš penzionisati NIGDE. Jedino nazad na Balkan.
Mora da se štedi 20% gross annual income i da se cash flow optimizuje, smanji tax i investira pametno za successful retirement.
Sve je ovo tacno sta pisem sve je javno I transparentno imas nas ugovor. Meni je jasno da si finansijski savjetnik I da imas znanje ....
Matematika je eksaktna nauka 120k $ x 30 godina = 3,6 m

Sto se tice penzionisanja moja zemlja je Portugal , jos malo ..
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #336  
Staro 17.01.2023, 02:51
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno Jos uvijek na bolovanju

Da ozivimo malo ovu temu:
Malo mi je glupo da pisem i na blogu I ovdje. Ako kliknete na link u potpisu ovog posta mozete procitati vise kako sam sam zavrsio na bolovanju. Sve sam postove prebacio tamo tako da imate oko 85 jako kvalitetnih clanaka sve o ovom poslu....

Danas sam imao doctor check up i to je to. Cekam na operaciju a to kada se povrijedite na poslu ide ovdje jako sporo...
Nisam u bolu ali brate dosadno u kuci .... Moram se pridrzavati doktor notes I cekati ...
Sto se tice placanja na work comp to je tax free pa me izadje isto kao da radim . Pravilo je da dobijam 2/3 od prosjeka zadnjih 13 bruto plata...isplata je svakih 15 dana ...

Detaljnije cu o tome na blogu ....

Nastavice se.....
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #337  
Staro 20.01.2023, 19:44
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno Desavanja u kompaniji

Sve je otislo dovraga !!!!

Kompanija igra jako prljavo,daje otkaze ljudima za neke glupe male greske. Onda ih drzi van posla jedno vrijeme pa im ponudi settlement da se vrate bez pay back ( nadoknade za propustene sedmice ) na taj nacin vise pritisak na vozace I uvode odredjenu diktaturu I kontrolu.

Sada su ove sedmice otpostili I steward ( union predstavnika) a to je bas veliko NO,NO. Kao nelegalno udruzenje I pobudjivanje radnika na pobunu...Union me vec duze vrijeme nudi da budem steward pa sam u iskusenju da prihvatim. To je velika obaveza I odgovornost I zahtijeva mnogo rada sa clanovima. Tu je I politika I sve ide sa njom.... moj cilj je da se skroz prebacim u Union I postanem BA ( business agent) tako mogu sa svojim znanjem I iskustvom najvise da pomognem clanovima..

Imam nekoliko detaljnih rokovnika zabiljeski I info o ovoj kompaniji, svim dogadjajima, kako postupati u odredjenim situacijama, pravilima. . Uvijek sam jako detaljno pristupao svakom poslu I uvijek imao neke vece ciljeve, nije mi bio cilj samo voziti 30 godina ali sam definitvno znao da zelim ostati u unionu...


Detaljnije mozete citatu na blogu da ne davim ovdje 🤣🤣🤣🤣
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #338  
Staro 23.01.2023, 04:56
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno Vecernje razmisljanje i planovi

Kroz sve ove postove pokusavam da pokazem lice I nalicje ovog posla.
Necu uvijek pisati pozitivu ali necu ni uvijek pljuvati po korporaciji...
Pisem tako kako je , nije sjajno ali to se I moglo ocekivati u godini novog kolektivnog ugovora izmedju korporacije I sendikata....
Najvjerovatnije cu tuziti kompaniju za negligence od strane managmenta I union ako me ne bude fer reprezentovao.
Ako ste citali zadnjih nekoliko postova o samoj povredi na radu I odnosa rukovodecih organa prema meni u tom teskom bolu sve vam je jasno...
Iako sam na bolovanju radim skoro 8 sati dnevno na slucaju , oko prikupljanja svih dokaza I dokumenata koje mogu biti validni na sudu.
Radim na edukaciji vozaca da bolje znaju ugovor I da se zastite prema Tim pravilima. Trenutno je u grupii oko 10 vozaca I imamo 3 zoom sastanka sedmicno oko svih regularnih dnevnih problema na poslu.
Od dolaska u USA radim minimum 55 h sedmicno tako da sam nerad I dosadnu nisam naucio. A kada bolje razmislim tako mi je od otkad znam za sebe ...
U ovih 2 mjeseca sam polozio I dva google sertifikata ( digital online marketing) i upisao dva kursa u vezi popravka I kreiranja bolje kreditne istorije. Malo sam fanaticki opsednut sa gradjenjem kreditne istorije, sto private sto biznis kreditne istorije...

Sve u svemu veoma sam okupiran poslom kao I uvijek,... uvijek se rado vracam ovom forumu ali pratim jos 4 foruma I neke redit I discord forume .
Svoj zivot organizujem na navikama koje steknem uz stalno ponavljanje u periodu od 21 dan ... ja sam Frick I Cudak

Za samo planiranje vec dvije godine koristim bullet journal sistem I to mi jako pomaze u boljem organizovanju I pracenju samih rezultata . Cak nekada I pomoslim za sebe da imam neki poremecaj paznje posto koristim 2 telefona I mcbook isto vrijeme bez problema ...

Ovo sam malo skrenuo sa topica u vezi union poslova . Iskreno memi I nije bio cilj da do kraja ostanem u ovom poslu ali za mene je bila odlicna odskocna daska ... danas sam pricao sa svojim BA iz Lexingtona KY koji je sada head director za edukaciju u sjedistu Teamsters u DC .... On je ok lik , pomogao mi je oko transvera ovdje u Kolorado .... Rekao mi je inderektno mi trebamo dobre ljude u Unionu I ljude koji imaju znanje i zele da daju svoje vrijeme na edukaciji members... Rekao sam mu moje planove oko pozicije stewards ali on me je prekinuo I rekao mi je da me vidii kao Business agent u buducnosti pa cak I nesto vise.... Iskreno mene stvarno zanima sve oko Uniona I samog tog koncepta , po meni to je zadnja linija odbrane za srednju klasu u Americi....
Ta sama pozicija steward I Business Agent je jako stresna I zahtijevs dosta pozrtvovanja I odricanja. Steward nije placen ali ima neke pogodnosti u vezi posla posto mu je placen sav rad oko istrage ,popunjavanja graviences I sams komunikacija sa vozacima.... Business Agent je full time posao u sjedistu local uniona I kako sam vidio na labor union sajtu pocetna plata im je oko 110k + bonuses i naravno svi benefiti health incurance, pension....

To su neki planovi u buducnosti I u kojem pravcu trebam ici .... Uvijek radim na ABC planovima I to se do sada pokazalo dobro.... Nikada ne mozete znati sta zivot donosi ali za mojih 45 godina nije mi se desilo da kiksaju I A plan,B plan I C plan . Desilo mi se dva puta u zivotu da sam izvisio za A I B ali nikada I C plan

Eto jos jedna ispovijest na ovom forumu .... Ponekad mi se cini da sam sam ovdje I pisem nema komentara, ne znam I da li se cita ovo

Ako vas nervira moje pisanje bjezite cim vidite da sam nesto pisao. Znate da ljudi poslije 40 ih I ne haju za tudja misljenja

Odlazim da ne davim vise .... virnite na blog ima novih postova
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY

Last edited by kdragan77; 23.01.2023 at 05:02.
Reply With Quote
  #339  
Staro 31.01.2023, 15:20
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno Bolovanje je mucenje

Prosle sedmice sam angazovao workers comp attorney da malo ubrza ovu operaciju , po zakonu trebali ( Liberty Mutual) su odobriti ili odbiti u roku od 10 dana od doktor odobrenja 29. 12 .2022 ...
Kako bi rekli ameri " pain in the ass "
Citao sam neke forume, mislim cisti kriminal ... sve se vrti oko love , operacija je oko 60k sa ovim robotom "da Vince ".... sada oni kalukulisu kako ,sta pa su me I zvali I pitali da li bi mogao da pristanem na regularnu hirursku operaciju...
Kazem im nemam pojma o tome samo cu raditi sto mi doktor preporucuje ...
Taj lik iz osiguranja je neki adjuster iz Florida, covjek naporan ko prolj... uzas ...
Gledajuci sa strane firme I tog njihovog osiguranja oni ne zele da plate to sto su obavezni da plate ... Oni znaju da ce platiti ali pokusavaju da pronadju nacine da plate sto manje ... za sada placaju redovno svakih 15 dana taj minimum minimums sto mi sleduje , u Koloradu je max 1299$ sedmicno i to je tax free....
Radio sam dosta zadnjih 13 sedmica pa imam taj max placanje tako da to nije problem ali sta je sa drugim ( kako advokat kaze ) krsenjima koje konstatno rade,od cekanja, cijelog tog pretrpljenog Bola itd.
To je od njega posao posto on ima interes da dobije sto vise o brze iz cijelog tog postupka. Njegov fee je 20% od presude suda ali max 2500$ po slucaju ...
On mi prica price od 20k do 70 k se krecu te ostete,zavisno da li se ide na operaciju , ukupnu propustenu platu itd .
Sve u svemu ovo cekanje je mucenje ...nemam bola ali brate dosada ubija
Toliko za sada ...
Ako neko hoce sa me doda na ovim socialnim mrezama slododno , veoma cu biti aktivan
Facebook https://www.facebook.com/dragan.kala...ibextid=ZbWKwL
INSTAGRAM https://instagram.com/kdragan77?igshid=ZmZhODViOGI=
TWITER https://twitter.com/kdragan77?t=TWbx...wzg6bJnOQ&s=09
Tiktok tiktok.com/@kdragan77
Youtube https://www.youtube.com/@kdragan77
Reditt: https://www.reddit.com/u/kdragan77
Discord: kdragan77
Veliki pozdrav iz hladnog Kolorada -22
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #340  
Staro 08.02.2023, 22:55
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Pisem li pisem 🤣🤣🤣 Brinem da budete na vrijeme informisani...
U proslih sedam dana sam imao centar panel u vezi ovih tuzbi u UPS I napokon sam zakazao operaciju za 02/22 ....
Rekli si mi oporavak od 4 do 6 sedmica pa cemo da vidimo....
Pisao sam detaljnije na blogu .... u potpisu posta imate link

Glupo mi je da samo pisem , nema komentara ,nista.... sta se desava ima li zivih ljudi na ovom forumu 🤣🤣🤣🤣🤣
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DoD jobs or join the Army konislav Stare teme 29 21.11.2009 05:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:20.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.