ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 16.10.2011, 23:20
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno Informacije o DV vizama sa sajta ambasade SAD u Beogradu

[url]http://serbian.serbia.usembassy.gov/[/url] - Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji

[url]http://serbian.serbia.usembassy.gov/sr/dv.html[/url] - Informacije o DV vizama

I ove godine se održavaju prezentacije o DV. Još uvek možete da stignete na poslednju koja se održava u Beogradu.

[B]DV 2013 PREZENTACIJE[/B]

Konzulat Američke ambasade u Beogradu će održati javne prezentacije u nekoliko Američkih kutaka širom Srbije u oktobru 2011. godine. Godišnji DV program za useljenje omogućava izdavanje 50.000 viza za stalni boravak osobama koje ispunjavaju jednostavne, ali striktne uslove programa, a koje se biraju pomoću kompjutera metodom slučajnog izbora – lutrija, i koje su iz zemalja sa niskom stopom useljenja u SAD, medju kojima je i Srbija. Prezentacije će biti održane prema sledećem planu:

• 4. oktobra u 19h u Američkom kutku Subotica, Cara Dusana 2
• 5. oktobra 17h u Američkom kutku Novi Sad, Petra Drapsina 3
• 11. oktobra u 17h u Američkom kutku Nis, Obrenoviceva 20
• 12. oktobra u 17h u Američkom kutku Kragujevac, Zorana Djindjica 10/III
[B]• 21. oktobra u 17h u Američkom kutku Beograd, Makedonska 22/I[/B]
  #2  
Staro 17.10.2011, 10:16
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Planiram da odem u petak do AK. Postavicu "goruce" pitanje: Sta sa trecim stepenom + Visa skola? Javljam odgovore, nadam se da nece ispasti nesto pa da ne odem.
Ukoliko jos neko planira, vidimo se i uzivo, pozdrav!!!
  #3  
Staro 17.10.2011, 14:44
olivera77's Avatar
olivera77 olivera77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: Dallas,Tx
YU lokacija: Beograd
Poruke: 134
Nepromenjeno

I ja planiram da odem.

Ako imate neka pitanja postavite ih u ovoj temi da bismo mogli da ih postavimo ljudima iz ambasade.
  #4  
Staro 17.10.2011, 16:48
Sacipko's Avatar
Sacipko Sacipko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.09.2011
US lokacija: Najverovatnije Chicago IL
YU lokacija: Niš
Poruke: 49
Nepromenjeno

U Nisu bilo, ja nisam cuo i sta sad...
Do godine, ako me ne izvucu :D
  #5  
Staro 17.10.2011, 19:37
outer_space outer_space je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
Poruke: 62
Nepromenjeno

[B]@ZeljkoUSA[/B] molim te, zamoli ih da ti objasne kako to sve uklopiti u slucaju nastavka procedure, zatim sta oni podrazumevaju pod opcijom Advanced degree u nastavku procedure u obrascu DSP-122?

Takodje, mogli bi da ih zamolite da vam pojasne sta oni podrazumevaju pod ponudjenom opcijom Some Graduate Level Courses, da li II stepen studija u Srbiji odgovara toj opciji ili oni nemaju pojma da u Srbiji od skoro postoji i (post)graduate education i na visoj skoli kao i na univerzitetu? Ovde postoji doza dvosmislenosti kod ove opcije nakon reformi visokog skolstva pa se ova opcija sada moze protumaciti na vise nacina (o ovome sam malo piso juce u drugoj temi), a opet sa druge strane DV ENTRY FORM nije pravio izmene verovatno od sredine 90-tih kad je lutrija prvi put i odrzana.

Eto, toliko od mene. Pozdrav.
  #6  
Staro 17.10.2011, 21:55
Sofy Sofy je offline
Član
 
Datum prijave: 06.10.2011
US lokacija: ???
YU lokacija: beograd
Poruke: 2
Nepromenjeno novi clan

pitanje jako prosto. imam trogodisnju srednju skolu el. tehnicki smer. i 10. godina radnog iskustva u tom zanimanju, zavedeno u radnoj knjizici. Dali imam osnova za prijavu na DV ili ne?
  #7  
Staro 18.10.2011, 16:03
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

[QUOTE=ZeljkoUSA;25589]Planiram da odem u petak do AK. Postavicu "goruce" pitanje: Sta sa trecim stepenom + Visa skola? Javljam odgovore, nadam se da nece ispasti nesto pa da ne odem.
Ukoliko jos neko planira, vidimo se i uzivo, pozdrav!!![/QUOTE]
To bi bilo ekstra kada bi im postavio to pitanje srednja trogodisnja + Visa skola!
Bio bih ti i ja zahvalan. Zao mi je ali ja ne mogu doci u tom terminu a smatram da svi koji smo u mogucnosti treba da idemo takve skupove. Na neki nacin forumasi i nisu medjusobno stranci pa bih i ja bih voleo da dodjem i da upoznam sto vise forumasa i da podelimo i razmenimo informacije i misljenja. Prirodan je osecaj da covek zeli nekome pomoci ako je u mogucnosti a mi forumasi nismo vise stranci jedni drugima.
Bojim se da ce njihova prica biti u okviru uopstenih informacija koje vec znamo na forumu, a da na to pitanje ne reaguju u fazonu polako prijavi se pa onda misli o obrascima i obrazovanju. Nesto kao kad krenes u skolu, uce se slova a ti vec naucio sva slova pre skole pa ti dosadno.
  #8  
Staro 19.10.2011, 18:21
olivera77's Avatar
olivera77 olivera77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: Dallas,Tx
YU lokacija: Beograd
Poruke: 134
Nepromenjeno

[QUOTE=Sofy;25595]pitanje jako prosto. imam trogodisnju srednju skolu el. tehnicki smer. i 10. godina radnog iskustva u tom zanimanju, zavedeno u radnoj knjizici. Dali imam osnova za prijavu na DV ili ne?[/QUOTE]


Koje je zanimanje konkretno? Ako je u rangu 5 i 6 na [url]http://www.onetonline.org/[/url] onda se mozes prijaviti.
  #9  
Staro 30.10.2011, 23:22
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

[QUOTE]
Sutra 31. oktobra od 15 do 16 časova, na zidu naše Fejsbuk strane i putem Tvitera, vicekonzul ambasade SAD u Beogradu odgovaraće na vaša pitanja vezana za dobijanje zelenog kartona i onlajn prijava za vizu. Smislite vaše pitanje i ostavite ga sutra na našem zidu ili ako ste korisnik Tvitera koristite haštag #pitajSAD i naš nalog @USEmbassySerbia.
[/QUOTE]

[url]https://www.facebook.com/usdos.serbia[/url]

[url]http://twitter.com/usembassyserbia[/url]
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Nostrifikacija diplome farmaceutskog fakulteta u Beogradu jasmanac Stare teme 10 27.11.2012 01:59
Vazne informacije sa neta - WEB podrska Bane Stare teme 4 03.12.2009 03:16
Odgovori iz ambasade (o adresama i formularima) Misa Prva koverta 1 02.06.2008 22:32
Neki odgovori iz ambasade neky Prva koverta 4 25.05.2008 09:08

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.