ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Pitanje » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 27.09.2017, 00:57
nfsdamirski's Avatar
nfsdamirski nfsdamirski je offline
Član
 
Datum prijave: 23.09.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Valjevo
Poruke: 3
Pošalji Skype™ poruku korisniku nfsdamirski
Post Prvo prijavljivanje ako moze mala pomoc

Pozdrav za sve sa foruma.
Ove godine supruga i ja se prijavljujemo prvi put za zelenu lutriju. E sad nas slucaj je malko specifican pogotovu kad sam ja u pitanju.
Dakle da pocnem:
Ja sam rodjen u Bosni i njihov sam drzavljanin i imam svu potreebnu dokumentaciju, u onim ludim ratnim godinama sam dosao u Srbiju i imam i srpsko drzavljanstvo ttrenutno sam sa prebivalistem na Malti pa me zanima sledece u polju "Zemlja koja Vam daje za pravo da učestvujete" sta da napisem drzava rodjenja, Srbija ili Malta ???
Deo vezan za moju suprugu ona ima pasos na svoje devojacko prezima, dokumenta srpska na devojacko prezime i ID sa Malte na devojacko prezime na vencanju je uzela moje prezime ali nismo nikako imali vremena da promenimo dokumenta i to smo planirali da uradimo sledece godine kad budemo isli na godisnji u Srbiju. Moje pitanje je sa kojim prezimenom da je prijavim devojakim ili mojim prezimenom.
Ne zamerite ako postiju slicna tema mada sam dosta listao forum valjda bih je nasao.
Hvala svima na izdovojenom vremenu za odgovor i ucesnicima u lutruji puno srece.
Ukoliko postoji ista ili slicna tema molim administratore da obrisu moju.
Reply With Quote
  #2  
Staro 27.09.2017, 08:46
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Ja mislim da je svejedno sa kojim pasosem (countru of eligibility) cete se prijaviti ako imate dvojno drzavljanstvo. I Bosna i Srbija su podjednako prihvacene.
Ona neka napise zvanicno vazece vencano prezime bez obzira sto joj se ne nalazi ni na jednom dokumentu ali navede i maiden name tj devojacko prezime (ako postoji u formularu za prijavu vec sam zaboravila)
Reply With Quote
  #3  
Staro 27.09.2017, 09:36
nfsdamirski's Avatar
nfsdamirski nfsdamirski je offline
Član
 
Datum prijave: 23.09.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Valjevo
Poruke: 3
Pošalji Skype™ poruku korisniku nfsdamirski
Nepromenjeno

Hvala na odgovoru, pretpostavio sam da je tako ali reko bolje da pitam da nesto ne zeznem.
Reply With Quote
  #4  
Staro 27.09.2017, 12:12
Raducojo Raducojo je offline
Član
 
Datum prijave: 30.01.2017
US lokacija: Čikago
YU lokacija: BiH
Poruke: 19
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ggaga Prikaz poruke
Ja mislim da je svejedno sa kojim pasosem (countru of eligibility) cete se prijaviti ako imate dvojno drzavljanstvo. I Bosna i Srbija su podjednako prihvacene.
Ona neka napise zvanicno vazece vencano prezime bez obzira sto joj se ne nalazi ni na jednom dokumentu ali navede i maiden name tj devojacko prezime (ako postoji u formularu za prijavu vec sam zaboravila)
Mislim da niste u pravu i da nije dobro davati odgovore ako niste sigurni u to što tvrdite.
Kvalifikujete se na osnovu zemlje u kojoj ste rođeni. Ukoliko ta država nema prava participacije u programu, onda mozete navesti državu u kojoj sada živite. Pošto BiH ima pravo a rođeni ste u BiH treba da aplicirate kao državljani BiH.

Last edited by Raducojo; 27.09.2017 at 12:20.
Reply With Quote
  #5  
Staro 27.09.2017, 13:39
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Raducojo Prikaz poruke
Mislim da niste u pravu i da nije dobro davati odgovore ako niste sigurni u to što tvrdite.
Kvalifikujete se na osnovu zemlje u kojoj ste rođeni. Ukoliko ta država nema prava participacije u programu, onda mozete navesti državu u kojoj sada živite. Pošto BiH ima pravo a rođeni ste u BiH treba da aplicirate kao državljani BiH.
Izvinjavam se hvala na ispravci. Covek vise nije siguran u sta je siguran posle svih informacija i faza u procesu...
Reply With Quote
  #6  
Staro 27.09.2017, 22:14
nfsdamirski's Avatar
nfsdamirski nfsdamirski je offline
Član
 
Datum prijave: 23.09.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Valjevo
Poruke: 3
Pošalji Skype™ poruku korisniku nfsdamirski
Nepromenjeno

Jos jednom hvala na odgovorima.
Posle svih informacija ni ja nisam siguran u sta sam siguran i sta znam a mogu misliti neki stariji clanovi ovde sta sve drze u glavi, greske se svima desavaju.
Reply With Quote
  #7  
Staro 13.10.2017, 20:45
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nfsdamirski Prikaz poruke
Jos jednom hvala na odgovorima.
Posle svih informacija ni ja nisam siguran u sta sam siguran i sta znam a mogu misliti neki stariji clanovi ovde sta sve drze u glavi, greske se svima desavaju.
Pocnite sa citanjem foruma i sve ce vam biti jasnije,postoje toliko tema,Forum je prava Riznica! Pozdrav i Srecno

http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=2
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #8  
Staro 16.10.2017, 11:53
nikolors1 nikolors1 je offline
Član
 
Datum prijave: 16.10.2017
Poruke: 1
Nepromenjeno pitanje

Pozdrav dobri ljudi!

Molio bih vas za pomoć, žena i ja bismo se sada po prvi put prijavili za zelenu kartu, e sad ne znam da li će biti problem ako se prijavim ja na svoje ime i tamo popunim da sam oženjen i stavim njene podatke... i da li može i ona na svoje ime da se prijavi i da popuni da je udata i stavi moje podatke?

Molim vas za odgovor?

Unapred zahvalan.
Reply With Quote
  #9  
Staro 16.10.2017, 12:08
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nikolors1 Prikaz poruke
Pozdrav dobri ljudi!

Molio bih vas za pomoć, žena i ja bismo se sada po prvi put prijavili za zelenu kartu, e sad ne znam da li će biti problem ako se prijavim ja na svoje ime i tamo popunim da sam oženjen i stavim njene podatke... i da li može i ona na svoje ime da se prijavi i da popuni da je udata i stavi moje podatke?

Molim vas za odgovor?

Unapred zahvalan.
Pozdrav, ukoliko ste u bracnoj zajednici (vjencani ste u opstini), onda popunjavate prijavu za sebe i dodajete suprugu i djecu, ako ih imate, isto tako vasa supruga moze da se prijavi i doda vas i djecu ako imate, imali biste dvije prijave i time povecali sanse za dobitak. Ukoliko ste u vanbracnoj zajednici, niste vjencani u opstini, opet mozete oboje sa prijavite, ali bez dodavanja supruznika u prijavi, ali dodajete djecu ako ih imate. Ako izvuku jedno od vas dvoje, mozete se vjencati naknadno. O ovome je dosta pisano na forumu i koristite opciju pretrage za vise informacija i detalja. Srecno.
Reply With Quote
  #10  
Staro 18.10.2017, 06:42
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Ne znam zasto se otvara nova tema kada se ovo pitanje moze postaviti u nekim od vec mnogobrojnih?
Ne bacam hejt ali mi nine jasno zasto se urusava odlicna koncepcija foruma?
Nisam moderator pa ne mogu nista izmeniti ali nije na odmet postovati neka pravila.
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Treba mi mala pomoc oko I-134 Forme!!! Please :/ Amra Huric Vaša strana 5 30.01.2011 02:35
Moze li pomoc oko aplikacije za DV lottery vannycasatoo Stare teme 33 23.09.2010 23:38

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:07.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.