ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Vencanje pre razgovora u Abasadi?Da ili ne? » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 13.08.2009, 02:36
After80 After80 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.08.2009
US lokacija: CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 2
Nepromenjeno Vencanje pre razgovora u Abasadi?Da ili ne?

Zdravo svima!
Moram priznati da ovde zaista moze da se nadje mnogo informacija.
Ja imam sledecu situcaiju.
Ja se trenutno nalazim u USA i u procesu sam promene statusa u F-1 vizu.
Moj decko,koji je u Srbiji,je izvucen za green card.Sudeci po onim listama koji izlaze na zvanicnom site-u njegov broj bi trebalo da dodje na red negde do januara.
Da li je sada glupo da se vencamo pre tog razgovora ili da se vencamo posle?

Hvala unapred na odgovoru!

Maka
  #2  
Staro 13.08.2009, 07:55
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Vencajte se sto pre i obavestite KCC o tome da bi ti mogla da se prikljucis njegovoj vizi i udjes u celu proceduru na vreme.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #3  
Staro 13.08.2009, 09:04
petar.world's Avatar
petar.world petar.world je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.04.2009
Poruke: 46
Nepromenjeno

OBAVEZNO se vjencajte prije razgovora u ambasadi, jer cete onda papire dobiti zajedno, a ako mislis da te on sponzorise posto dodje u Ameriku taj proces moze da se oduzi. Neki nosili zajednicke slike u ambasadu da bi dokazali da vjencanje nije bilo samo zbog green karte, tipa sa vasih zajednickih putovanja, izlazaka, vjencanja itd.

Vidim spominjes F vizu, ako vec studiras u Americi na drzavnom fakultetu, sa green kartom placas skolarinu za rezidente koja je MNOGO manja nego za strance (pod uslovom da si provela u toj drzavi bar god dana) tako da ti je to jos jedan razlog da ne cekate.

i naravno CESTITAM
  #4  
Staro 13.08.2009, 19:22
After80 After80 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.08.2009
US lokacija: CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 2
Nepromenjeno

Hvala na odgovorima!
Ja jod uvek ne studiram.Primljena sam na college i sada cekam da mi stignu papiri iz imigration office.Zato ja sad ne znam da li mi je pametno da napustam zemlju dok ne dobijem taj odgovor,a to moze da potraje....
Da li su slike dovoljne kao dokaz o vezi,vidim da su neki pominjali neke zajednicke racune i uplate sa putovanja?
Mislim,koliko slika je dovoljno da se pokaze da je neko bio u vezi?Sta jos mogu eventualno da traze?

Hvala puno unapred!
  #5  
Staro 14.08.2009, 07:37
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Bilo sta sto vam je zajednicko. Ako ste negde zajedno putovali, vize u pasosu i pecati sa granicnih prelaza ce to da potvrde. Slika verovatnmo ne treba pevise, ali bi bilo dobro da su iz razlicitih vremenskih perioda, sto ukazuje na duzinu veze. Ako ste se nekome javljali sa putivanja, a on sacuvao razglednice, eto dokaza... i slicno. Seti se svega sto ste zajedno radili a moze nekako da se dokumentuje...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #6  
Staro 14.08.2009, 19:08
petar.world's Avatar
petar.world petar.world je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.04.2009
Poruke: 46
Nepromenjeno

Pitala si dali je pametno napustati zemlju, ja mislim da jedino trebas da se vracas da bi odradila pregled kod doktora, i intervju u ambasadi, a to zajedno traje samo nekoliko dana.Takodje uzmi u obzir da i ako oboje dobijate imigrantske vize, morate da udjete u ameriku zajedno, i da se pojavite na imigracionom na aerodrumu zajedno. Tako da ako ti je zurba da se vratis, i decko bi trebao da podje u Ameriku zajedno sa tobom.
  #7  
Staro 17.02.2010, 15:01
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

Mi smo se vencali pre dva meseca i rekli su da ponesemo nekoliko slika sa vencanja i starije, tako da smo doneli oko 10tak slika, 5 sa vencanja i 5 ovako od pre. Nismo nosili stare pasose, posto nam je preko telefona u amb rekao da slike i pismo donesemo. Naravno da nemamo pisma u 21 veku.

A devojka koju znamo u SADu se vencala u periodu od intervjua i odlaska u SAD, a koliko sam citao i na English sajtu, tu malo vise pitanju o vasem odnosu, tj nisam siguran kako to ide, ali znam da je moguce.

Last edited by Smith6000; 17.02.2010 at 15:02. Razlog: dopunjavanje
  #8  
Staro 18.02.2010, 09:49
el magico el magico je offline
Član
 
Datum prijave: 25.10.2009
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Smith6000 Prikaz poruke
A devojka koju znamo u SADu se vencala u periodu od intervjua i odlaska u SAD, a koliko sam citao i na English sajtu, tu malo vise pitanju o vasem odnosu, tj nisam siguran kako to ide, ali znam da je moguce.
mogu li te zamoliti da detaljnije opisati gore pomenuti slučaj, nisam popio kafu jutros pa slabije povezujem
__________________
case no: 20xxx
23. 10. 2009. - Provalio da sam Selectee
02. 11. 2009. - Prvi koverat stigao na mail
03. 11. 2009. - Popunjeni formulari poslati u Kentaki
  #9  
Staro 18.02.2010, 14:35
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

Ne znam stvarno puno. Moj savet je da nazoves ambasadu, i lepo pitas. Dosta su ljubazni, i dace ti sve informacije.
__________________
D day - September 15, 2010
  #10  
Staro 21.02.2011, 11:39
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno ???

Citat:
Prvobitno poslao korisnik smith6000 Prikaz poruke
ne znam stvarno puno. Moj savet je da nazoves ambasadu, i lepo pitas. Dosta su ljubazni, i dace ti sve informacije.
овако... моја супруга (венчали смо се пре 15-ак дана), је носилац зелене карте. тачније,добила је прву коверту 24.маја 2010., послали смо обрасце и наша коверта је стигла у кентаки 14.јуна 2010. (имамо повратницу са потписом).

пошто тада још нисмо били званично у браку,послали смо само оне формуларе за њу.

сада хоћемо да контактирамо амбасаду у београду, да видимо шта и како даље (још нисмо добили другу коверту,али по броју очекујемо је ускоро), али не успевамао. на броју + 381 -11-361-9344 је аутомат и никако да добијемо неког уживо...

да ли постоји још неки број?
или да зовемо у неко одређено време?
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:02.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.