ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 24.03.2009, 15:27
Macedonia Ohrid's Avatar
Macedonia Ohrid Macedonia Ohrid je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.08.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Ohrid
Poruke: 101
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Taji Prikaz poruke
Kanelopa, puno ti hvala sto si mi pojasnila sve ovo gore navedeno
Sad je mnogo jasnije o cemu se tu radi. Tacno, on (moj kolega) je samo korak do drzavljanstva koje ne moze da ostvari bas zbog toga sto radi vani i vec placa porez na godisnjoj osnovi tako da mu je zato i nepoznato tih 700$.

Mozda za pocetak samo joker u rukavu a malo kasnije itek drzvljanstvo
Tako bi mi najvise odgovaralo
Bas tako! Ko zeli biti amer nek ostane u USA, a ko zeli biti `zelen`, nek se vrati odma kuci.
Niko ne zna sta ce biti dok ne ode. Niti ja!
__________________
2009EU00021xxx
19.05.2008- dobio prvu kovertu
23.05.2008- uzvratio sam svojom kovertom
29.05.2008- dobili su moju kovertu
16.03.2009- poslata druga koverta
15.05.2009- zakazan lekarski
26.05.2009- zakazan intervju
VISA U PASOSU
Reply With Quote
  #12  
Staro 24.03.2009, 15:54
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

Mislim da smo vec na ovu temu raspravljali i da je zakljuceno da moras biti u USA bar 6 mjeseci godisnje da bi ti se ta godina pikala za dobijanje drzavljanstva.
A godinu dana izvan mozes biti inace, a na duze vrijeme se vade neki dokumenti.

Nego ja sam nekidan slucajno se zatekla u nekom drustvu u kojem je bio i momak koji je dobio GC 2006 kada je imao 20 god, trenutno jos studira pa odrzava GC, ide svake godine tamo jednom, ali kaze da nikada nije cuo da se placa odrzavanje nit mu je to iko trazio
Reply With Quote
  #13  
Staro 24.03.2009, 19:28
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Pazi...treba proveriti...ali svakako, dali ces platiti 700$ porez ili ces morati jednom godisnje da otputujes tamo za 950$...svejedno je...pitanje je da li se to isplati...ti treba da das dve plate godisnje na avanturu odrzavanja zelene karte. Ima li to uopste smisla?
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #14  
Staro 24.03.2009, 21:02
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Pazi...treba proveriti...ali svakako, dali ces platiti 700$ porez ili ces morati jednom godisnje da otputujes tamo za 950$...svejedno je...pitanje je da li se to isplati...ti treba da das dve plate godisnje na avanturu odrzavanja zelene karte. Ima li to uopste smisla?
a nema
a mene bi to zakacilo u slucaju da dobijem sada kovertu.
U svakom slucaju vidjet cemo...
Reply With Quote
  #15  
Staro 16.10.2009, 00:08
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno

Zanima me sledece: ja sam nosilac zelene karte (dobitnik), dosli smo na Floridu pocetkom septembra muz, dete i ja. S obzirom da je situacija sa poslovima ocajna i tesko se nalaze cak i oni najobicniji a i kad se nadju jako su lose placeni i ne mozemo detetu da priustimo vrtic, kako smo zamisljali, sto znaci da ja ne mogu da radim. Razmatrali smo mogucnost da muz ostane ovde sam i radi po ceo dan kao i do sada a ja sa detetom da se vratim u Srbiju jer ce tad duplo manje placati jednu sobu. Prosirih nacisto ali me zanima ukoliko samo on ostane da li cemo nas dve postati rezidenti Floride ili samo on nakon 6 meseci? i da li se za odrzavanje zelene karte i drzavljanstva racuna samo njegov ostanak ili moramo i mi da budemo tu? To me zanima i zbog Medicaida koje dete ne moze da dobije dok nije rezident. Nadam se da nisam puno zamrsila
__________________
2009EU000237xx
15.05.2008. stigla prva koverta
23.05.2008. vracena nazad u KCC
26.03.2009. stigla druga koverta
15.05.2009. zakazan intervju
14.05.2009. obavljen lekarski
15.05.2009. odobrene vize
18.05.2009. podigli vizirane pasose
02.09.2009. Stigli u USA
Reply With Quote
  #16  
Staro 16.10.2009, 07:26
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ako izadjes iz zemlje neces dobiti status rezidenta Floride za 6 meseci. Takodje, na aplikaciji za drzavljanstvo moras do detalja da navedes (u dan) koliko si dugo bila van zemlje.
Reply With Quote
  #17  
Staro 10.11.2009, 09:22
pence pence je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.10.2008
US lokacija: Beograd
Poruke: 37
Nepromenjeno Sta ciniti?

Nama (muz, ja i dvoje male dece) ce u januaru biti godinu dana od kada smo se vratili iz USA. Posto smo probali i nije nam islo za sada planiramo da odrzavamo zelenu kartu. E sad, mi bi sigurno isli na leto 2010. u San Diego na odmor ali nam u januaru istice rok od godinu dana kako nismo u USA. Da li postoji neka varijanta da odlozim taj put a i troskove, da ne idemo u januaru nego da pomerim nas odlazak na leto? Hvala!
Reply With Quote
  #18  
Staro 10.11.2009, 09:53
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

I-131 vazi dve godine.

Pod uslovom da ste aplicirali na vreme - sto pretpostavljam da jeste jer su to basic stvari.

USCIS:

Citat:
Before leaving the U.S. on an emergency, business or personal basis, you should determine if you require a travel document to re-enter the country in addition to a valid permanent resident card. The following section examines re-entry permits. To apply for the re-entry permit, file USCIS Form I-131.
A permanent resident usually only needs a valid passport and valid Permanent Resident Card to return to the U.S. after a trip. However, before you leave you can apply for a re-entry permit. A re-entry permit is valid for two years. It serves two purposes. First, it can be used much the same way as a passport. Second, even if you have a valid passport, you may want to apply for one if you think you may be abroad for more than one year. That’s because you can lose your permanent resident status if you remain abroad for more than one year. The re-entry permit basically extends the one-year deadline to two years. You cannot apply after you leave the U.S., so if you think there’s a possibility your stay may last more than one year, you should consider applying for a re-entry permit before you go.
Reply With Quote
  #19  
Staro 10.11.2009, 16:11
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

Zana, kao i uvek, pravo u metu
__________________
U Americi od 19.03.2009.
Reply With Quote
  #20  
Staro 11.11.2009, 09:22
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Zana, plasim se da previse predpostavljas...ts...ts...ts... po tonu posta rekao bih da ce pence ipak morati u januaru u USA...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Mogućnost za dobijanje papira za suprugu nosioca zelene karte paok32 Porodične imigrantske vize 60 27.11.2018 08:19
Od ilegalnog do legalnog statusa - procedura Zelene karte! Marija Prva koverta 8 09.05.2008 19:45

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:03.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.