ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 21.10.2009, 17:57
altrix's Avatar
altrix altrix je offline
Član
 
Datum prijave: 05.07.2009
Poruke: 13
Nepromenjeno

dreamerns> Sobzirom na prehodni komentar prepostavljam da nisi roditelj i da ne znas kakvu odgovornost ono nosi, sta je to bolesno dete, vreme provedeno sa njim ili sta god. Sebi dajem za pravo da se pravim "pametniji" jer sam po tom pitanju korak ispred tebe. Glupo je reci bilo sta o ideji da baba cuva decu u Americi kada baba moze da cuva i u Srbiji!? Glupo je reci da dete u Americi ima bolje detinjstvo nego odande odakle je rodom. Ma glupo je uporedjivati majku u Srbiji i majku u Americi. Ma glupo je reci da sa vrticem sve resavas, kada je tada dete najvise bolesno. Ma glupo je.........
Nazovimo ovu stvar na pravi nacin, ne ide se inostranstvo SAMO sa razlogom da deci bude bolje, vec se upustas u taj rizik iz materijalnih razloga. Ja ono sto zelim samo da kazem, neko ce me razumeti a neko ne, a upravo u tome i jeste poenta, ljudi traze smisao i srecu postavljajuci zahteve poput "moram nesto ostvariti kako bi mi zivot imao smisla", ...a ustvari smisao i sreca su tu pored tebe.
I jos jedna stvar ja se trenutno ne pravim "pametan" iz rodne Srbije vec iz jedne druge drzave....pa eto jos jednom mi daje za pravo.........
Reply With Quote
  #32  
Staro 21.10.2009, 18:53
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik altrix Prikaz poruke
dreamerns> Sobzirom na prehodni komentar prepostavljam da nisi roditelj i da ne znas kakvu odgovornost ono nosi, sta je to bolesno dete, vreme provedeno sa njim ili sta god. Sebi dajem za pravo da se pravim "pametniji" jer sam po tom pitanju korak ispred tebe. Glupo je reci bilo sta o ideji da baba cuva decu u Americi kada baba moze da cuva i u Srbiji!? Glupo je reci da dete u Americi ima bolje detinjstvo nego odande odakle je rodom. Ma glupo je uporedjivati majku u Srbiji i majku u Americi. Ma glupo je reci da sa vrticem sve resavas, kada je tada dete najvise bolesno. Ma glupo je.........
Nazovimo ovu stvar na pravi nacin, ne ide se inostranstvo SAMO sa razlogom da deci bude bolje, vec se upustas u taj rizik iz materijalnih razloga. Ja ono sto zelim samo da kazem, neko ce me razumeti a neko ne, a upravo u tome i jeste poenta, ljudi traze smisao i srecu postavljajuci zahteve poput "moram nesto ostvariti kako bi mi zivot imao smisla", ...a ustvari smisao i sreca su tu pored tebe.
I jos jedna stvar ja se trenutno ne pravim "pametan" iz rodne Srbije vec iz jedne druge drzave....pa eto jos jednom mi daje za pravo.........
Ja ne vidim zasto deci nece biti bolje u americi. Mozda je to rano detinjstvo malo zajebanije...to se slazem, ali kasnije? Ovde mogu dobiti mnogo bolje skolovanje, zivot itd. U Srbiji ne postoji generacija u zadnjih 700 godina koja nije imala rat na svojoj teritoriji. Samo to da ti dete izbegne, pa si nesto postigao. Slazem se da deca ne trebaju da budu jedini razlog dolaska ovamo. Uostalom, nekome se ovde svidi, nekome ne. Nismo svi isti, niti zelimo isto.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #33  
Staro 21.10.2009, 19:19
altrix's Avatar
altrix altrix je offline
Član
 
Datum prijave: 05.07.2009
Poruke: 13
Nepromenjeno

Upravo tako nismo svi isti, niti zelimo isto. I zato ne treba anilizirati, kritikovati, necije odluke da se vrati u Srbiju, bez obzira koji su razlozi, vec ga razumeti pa i dati mu blagoslov.
Reply With Quote
  #34  
Staro 21.10.2009, 19:26
tamacharly tamacharly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.05.2009
Poruke: 70
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik altrix Prikaz poruke
Sta ima tu da se objasnjava, to je sasvim subjektivna stvar, ajde ti dodji u Srbiju da zivis ....pa mesec i po dana bi ti bilo sasvim dovoljno da shvatis kako je ovde......



Jezim se komentara poput dovedi babu da ti cuva decu?!? ...ili ti radim tri smene i uspeo sam deci da pruzim normalan zivot.....koji bre normalan zivot. Pa tom detetu ne trebaju roditelji koji crkavaju od posla i dolaze kuci nervozni sa nedovoljno strpljenja za tu istu decu. Sve ovo, moze da kaze neko ko nije roditelj, odnosno nema decu...inace, dete kada je bolesno ili nesto drugo, ono ne bira smenu!
Probao, video i shvatio..... zivot je tamo gde si ti a ne tamo... negde drugde!
Najiteresatnije od svega, za ljude koji su u Americi a nisu roditelji, kada dobiju prinovu u svojim zivotima bice na onim istim startnim pozicijama kao kada su i prvi put dosli... do tada "rekla-kazala, moj prijatelj kaze" ostavite za drugi put.
nezelim produbljivati smjer ove diskusije ali samo da te ispravim imam dvoje djece 15 i 16 god i vjeruj mi znam sta znaci biti roditelj ,ako pogledas godine mozda shvatis da su se djeca rodila u najgorim 90-tim godinama. nemama ni baka-deda servisa ni rodbine svaki trenutak i svaku boles sam sa njima provela i ako je neko isao doktoru ili bilo gdje drugo isli smo svi dok je muz radio a i kad je dosao mrtav sa posla posle 12 sati rada iamo je vremena za djecu.diplomirala sam i nisam radila 8 god jer sam bila sa klincima ali svakako se to za njihov osmijeh isplati.tako da sigurno znam sta pricam iz puno iskustva. a ispod godinu dana truda da se nesto napravi od zivota nepriznajem.
i nije stvar doci i vidjeti dali ti se svida to mozes i turisticki ali ako se odlucis na nesto ovako onda zapnes do daske i spreman si na odricanja
__________________
Reply With Quote
  #35  
Staro 21.10.2009, 20:55
altrix's Avatar
altrix altrix je offline
Član
 
Datum prijave: 05.07.2009
Poruke: 13
Nepromenjeno

Kao sto rekoh .....neko ce me razumeti a neko ne.... a neko ce shvatiti tek za godinu dana!
Reply With Quote
  #36  
Staro 21.10.2009, 21:28
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

... a neko ce ostati sretan i zadovoljan u USA.

Ja se slazem, svi smo imali svoje razloge dolaska ovdje i odlaska sa balkana. Daleko od toga da je ovo la la land, tesko se snaci, plate nisu toliko velike koliko izgleda iz daleka, tesko je bez prijatelja i porodice. Treba dobro izvagati i odluciti, ne postoji univerzalni odgovor gdje je bolje. Iskreno mene su na odlazak narocito potaknule stvari koje tesko da ce se ikada promjeniti dole, divljastvo,politika, nacionalizam, fasizam ... Svako sebi gradi zivot onako kako najbolje moze i umije.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #37  
Staro 21.10.2009, 21:36
tamacharly tamacharly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.05.2009
Poruke: 70
Nepromenjeno

nikada necu shvatitil pa ni za 100 godina ljude koji odustaju pri preprekama. pa prepreke su tu da se svladavaju.
ali na kraju krajeva sve je stvar izbora, neko ima snage neko ne!!!
__________________
Reply With Quote
  #38  
Staro 21.10.2009, 21:49
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno

Ja cu samo jos ovo napisati. Jako mi je zao sto sam svoje iskustvo podelila ovde. To da li imam snage za nesto ili nemam, ne moze da prica niko ko me ne poznaje. i da me sad razvlacite po forumu kao nekoga ko je slab. Nikome nisam savetovala da ne dolazi ovde, procitajte jos jednom sta sam napisala. Dodjite, vidite, pokusajte, snadjite se i budite srecni gde god da ste! Pozdrav!
__________________
2009EU000237xx
15.05.2008. stigla prva koverta
23.05.2008. vracena nazad u KCC
26.03.2009. stigla druga koverta
15.05.2009. zakazan intervju
14.05.2009. obavljen lekarski
15.05.2009. odobrene vize
18.05.2009. podigli vizirane pasose
02.09.2009. Stigli u USA
Reply With Quote
  #39  
Staro 21.10.2009, 22:01
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Wingreen zaista ne razumijem zasto tako reagujes. Vec dugo se druzimo ovdje,razna iskustva smo zajedno prosli i ja zaista mislim da sam ovdje stekla nova virtuelna prijateljstva. Jako mi je zao sto su vas takve prepreke docekale odmah na pocetku. Mislim da te niko nije osudio zbog tvoje odluke, barem ja to nigdje nisam tako razumjela. Nisi se dugo javljala i onda odjednom ovakva vijest, znaci nesto se desilo. Mislim da ce se svi ovdje sloziti sa mnom kad kazem da smo tu da pomognemo jedni drugima, savjetom, iskustvom ili makar lijepom rijecju. Niko te ne razvlaci niti se raduje tvojim teskocama. To iskustvo koje si ti dosad stekla je kratko i bolno. Vjeruj mi i ja sam se u mnoge stvari razocarala i tek sad vidim koliko nisam bila upravu za mnoge stvari. Ja sam opet u puno drugacijoj situaciji nego ti i ne mogu da ti dajem ikakve savjete osim nemoj da se ljutis, tu smo jedni za druge. Ako mislite da je najbolja odluka da se razdvojite dok ne bude bolje, pa i to je dobro rjesenje. Svako za sebe najbolje cini.

Sto se tice odlaska, kao sto znas ja sam morala ici nazad u BiH nakon samo 3 mjeseca boravka. Nisam imala nikakvih problema, ali me fino carinik u Chicagu ispitao zasto sam isla kad je vidio da je proslo samo 3 mjeseca od dobijanja GC. Ne znam je li ti to od neke pomoci, ali eto kratki info.

U svakom slucaju zelim ti svu srecu!
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #40  
Staro 21.10.2009, 23:20
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Sto reci nakong ovog. Wingreen znala sam za neke od tvojih problema, prvenstveno za skupo cuvanje djece i nemogucnost da zaradite oboje dovoljno za zivot i da si platite vrtic. Zao mi je niste tu kod nas, bar bi vam pomogli oko cuvanja dok se ne zaposlite i mozete si priustiti cuvanje. Nemoguce je predvidjeti gdje ce biti bolje za familije s djecom, mi smo eto zavrsili u drzavi koja ti nece osigurati djete ako nije rezident pet godina. Za pet godina ce se svako snaci toliko da si moze platiti sam osiguranje. Ali opet, mozemo zivjeti uz muzevu placu a ja da budem doma sa malcem i da zivimo donekle normalno. medutim kolko god to normalno bilo mi smoo tek ovaj mjesec (nakon deset mjeseci u Americi) poceli uplacivati privatno osiguranje za svo troje, znaci tolike su nam bile mogucnosti. Sva sreca sto nam do sada nije trebao doktor iako se svasta moglo desiti da zavrsimo u bolnici, a nakon toga sa ogromnim dugom.

Kolko god je savjet za auto bio totalno nepromisljen, a vi ste ga nazalost prihvatili misleci da starosjedioci znaju najbolje, sada ste pametniji za nekoliko mjeseci zivota gdje ste iz prve ruke okusili kako stoje stvari. Sada cete sami najbolje odluciti sto vam je ciniti, dali da prodate auto pa probate izdrzati jos par mjeseci trazeci bolji posao, ili ti da se vratis dok se muz financijski ne snade. Razmislite dali je Amerika jos uvijek za vas ''land of opportunity'' i dali se isplati izdrzati odredeno vrijeme dok stvari ne sjednu na svoje mjesto. Zelim vam da donesete najbolje rjesenje za vasu porodicu.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:10.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.