ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Hampton Roads, Virginia » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 23.01.2014, 22:55
MIRO's Avatar
MIRO MIRO je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.06.2013
US lokacija: Bilo gde..
Poruke: 59
Nepromenjeno

Hvala Vam na iscrpnom odgovoru za električare, znači opet škola posle godina i godina rada, ali dobro što se mora nije teško. Nastavite da na pišete o VA, zanimljiva je tema
Reply With Quote
  #12  
Staro 24.01.2014, 10:22
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
I sestra mi je rekla da joj ovo lici i na Ocean City, Merilend i na Atlantic City (gde god da vec bio).

Ma sto si blize vodi to cifre skacu, isti slucaj svuda. Ja licno bi sto dalje od vode to bolje
A sto volis da si daleko od vode? Cunami ili tako nesto ili ima nesto drugo? Meni zvuci kao super da si blizu, ali realno bi verovatno to sve trebalo pogledati I u vreme kada nije leto, pa vetrovi I sl..
__________________
DV 2014 – Case Number 46xxx - nismo stigli na red...
Reply With Quote
  #13  
Staro 24.01.2014, 13:27
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Salec Prikaz poruke
A sto volis da si daleko od vode? Cunami ili tako nesto ili ima nesto drugo? Meni zvuci kao super da si blizu, ali realno bi verovatno to sve trebalo pogledati I u vreme kada nije leto, pa vetrovi I sl..
Ovde bude plima a posto je nivo mora sve visi i visi, moras da pratis sta se desava sa Mesecom da znas kuda su putevi prohodni. A gde je vode tu je i komaraca leti, i zastoja u saobracaju. I ako naidje uragan podeljeni smo na katergorije, ili da zivis na spratu pa da te briga za svoje stvari ili tik do vode pa da posle places kad jaca oluja naidje.
Reply With Quote
  #14  
Staro 25.01.2014, 23:24
lover's Avatar
lover lover je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2010
US lokacija: Ko zna!? Mozda NYC jednog dana.
YU lokacija: Gradiska, RS, BIH
Poruke: 168
Nepromenjeno

Uff, ovo sto si napisala vec je bolje. Taman sam pomislio da ne volis vodu, kad ono uragan. Mislim da bih isto razmislio o mjestu za zivot na takvim mjestima, bez obzira sto obozavam more i ronjenje.
__________________
DV-2020 Deveti put dva ćorka!
Reply With Quote
  #15  
Staro 26.01.2014, 01:49
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Kazu jedna slika govori vise od milion reci, evo ti nekih kad bude oluja/kishurina, reke koje se ulivaju ovde u zaliv (Chesapeake Bay) nadodju a sa mora se sudare sa plimom pa se nivo vode digne za cas posla. Evo par ilustracija o cemu pricam klikni:



Izvor: Sea Rise, Wetlands Watch klikni

Kad nadije Sandy



Pogledaj ovu sliku, belo je nadmorska visina preko 3 m



Izvor: Sea Level Rise Planning maps klikni

Evo malo o tematici vezano za ovaj grad u kom sam ja klikni
Reply With Quote
  #16  
Staro 26.01.2014, 02:21
manca manca je offline
Član
 
Datum prijave: 14.01.2014
Poruke: 16
Nepromenjeno

Vuxanne jesi imala prilike da vidis severnu Virginiju? Konkretno deo oko DCa? Kako ti se cini?
Reply With Quote
  #17  
Staro 26.01.2014, 03:37
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik manca Prikaz poruke
Vuxanne jesi imala prilike da vidis severnu Virginiju? Konkretno deo oko DCa? Kako ti se cini?
Jesam sam Vasington i okolinu do aerodroma. Mnogo mi se svidja taj kraj, brda, sume, lepe kuce, dobri putevi. Ja i muz se zezamo e pa prestonica je prestonica. Bila sam u Arlingtonu, prestonici NSF-a - meke nauke. Falls Chrurch, Reston, Wolf Trap, vozali smo se tuda. Dedinje do Dedinja.

Drugarica mi zivi u Ashburn-u mislim da je jako povoljno kupila stan, doduse oni oboje imaju veoma blizu sestocifrene plate... Kazu ima dosta novih gradova / zajednica koje su lepe za zivot. E da, viddela sam i Aleksandriju. Meni to sve tu izgleda kao neki megapolois, izgubila sam se bila na onolikim raskrsnicama sa sve GPS-om. Nisam videla autoputeve sa vecim brojem traka od onog sto ide prema aerodromu... Padala neka kisa, sunce mi islo u oci, pomislih, ajme meni gde to ja krenuh...
Reply With Quote
  #18  
Staro 26.01.2014, 12:24
manca manca je offline
Član
 
Datum prijave: 14.01.2014
Poruke: 16
Nepromenjeno

Hehehe, zanimljivo. I ja sam cuo dosta lepih prica o tom kraju. E sad ne znam kakav je za zivot, ali firma u kojoj radim ima kancelarije u Herndonu (odmah pored aerodroma). Postoji mogucnost da budem tamo do kraja godine (ako prodje H1B ovog puta), pa cu rade volje istrazivati okolinu.

Ja sam bacio pik na Arlington, jer je dosta blizu DCa, a i kazu da je vrlo dobar za zivot. Doduse stanovi su dosta skupi, a kako se ide dalje prema zapadu cene padaju eksponencijalno Videcemo...
Reply With Quote
  #19  
Staro 26.01.2014, 18:44
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik manca Prikaz poruke
Hehehe, zanimljivo. I ja sam cuo dosta lepih prica o tom kraju. E sad ne znam kakav je za zivot, ali firma u kojoj radim ima kancelarije u Herndonu (odmah pored aerodroma). Postoji mogucnost da budem tamo do kraja godine (ako prodje H1B ovog puta), pa cu rade volje istrazivati okolinu.

Ja sam bacio pik na Arlington, jer je dosta blizu DCa, a i kazu da je vrlo dobar za zivot. Doduse stanovi su dosta skupi, a kako se ide dalje prema zapadu cene padaju eksponencijalno Videcemo...
Ma sve ti je to spojeno. A guzva tamo u spic satima bude prosto nenormalna. Ja sam za to zivi onde gde ti je najblize poslu, jer ces sacuvati vreme provedeno na transport (commute) svakog dana. Npr. ja zivim 25 min od plaze ali na plazu ne idem svaki dan. Na posao idem svaki dan. A do njega mi treba 10-15 min peske ili 5 min kolima, sve zavisi jel mi jedini semafor usput bude zelen ili crven. Svaki dan sacuvam sebi lepu kolicinu vremena. Ka pogledas koliko godisnje puta ides na posao (u Srbiji je to bilo 245). Pa recimo izgubis sat u jednom sat u drugom smeru na transport. DVADESET DANA godisnje si ti u autu/kom vec transportnom sredstvu (ako ti treba 1h ka poslu i 14 sa posla).
Reply With Quote
  #20  
Staro 27.01.2014, 21:39
lover's Avatar
lover lover je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2010
US lokacija: Ko zna!? Mozda NYC jednog dana.
YU lokacija: Gradiska, RS, BIH
Poruke: 168
Nepromenjeno

Ne znam samo kako mogu ljudi zivjeti uz samu obalu, na ovim slikama koje si stavila. Najzanimljivije su mi one kuce koje je izbacila voda. E sad, da jos neko kaze da su kod nas oluje! Proveo sam dosta puta na obali Jadrana kada su duvali jugo ili bura. Mogu ti reci da su ovo kod tebe Tsunami talasi u odnosu na talase na Jadranu.
__________________
DV-2020 Deveti put dva ćorka!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Northern Virginia NoVA - Severna Virdžinija Magelan Lokacije u USA 27 11.10.2018 05:17
Charleston, West Virginia ivkodrg Lokacije u USA 10 12.09.2014 21:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:26.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.