ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Posao sportskog trenera u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 25.11.2009, 14:42
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno Koliko košta život u Americi

Već se povela široka debata o troškovima, novcu koji treba poneti, kako povezati kraj s krajem u početku isl., pa ko rekoh ajde da posvetimo jednu temu samo tome - koliko zaista košta život u Americi. Zamolio bih sve forumaše koji su već preko da podele sa nama svoja iskustva, po mogućstvu u vidu što detaljnijih prikaza mesečnih troškova (stan, komunalije, prevoz, hrana, telefon, osiguranje, ostalo, ma sve na šta idu pare). Bilo bi lepo da vidimo, ako je moguće, različite modele - najniži mogući, tj. golo preživljavanje, pa sve drugo bolje od toga. Tako ćemo iz prve ruke dobiti pregled situacije, kako po manjim mestima, tako i u većim gradovima, tek da ne bude više nagađanja i licitiranja sa različitim sumama novca koje su jednom domaćinstvu potrebne u toku mesec dana. Naravno, ako imate podatke i o nepredviđenim troškovima, sve je dobro došlo.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #2  
Staro 25.11.2009, 15:17
milimelo milimelo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.07.2009
Poruke: 49
Nepromenjeno

Evanston, IL
stan jednosoban (muz, ja i dvije macke) $860 sa parkingom, vodom i grijanjem
struja oko $30
comcast triple play (tv, internet, telefon) $160 - moze ovo i jeftinije ali ne da asocijacija dopustenje da se stavi satelitska na fasadu
rata za auto $280 (drugo je otplaceno)
auto osiguranje (2 auta) $180
metra karta $93
mobilni $85
osiguranje stana (renter's insurance - sveukupno $300 za 12 mjeseci)
zivotna osiguranja oko $30 mjesecno
medicinsko osiguranje (vojno Tricare) $180
hrana oko $200-250
macja hrana oko $30
macji banfield $40
gorivo oko $100

Ja nisam dosla preko lutrije vec preko bracne vize - muz je USC od rodjenja.
Reply With Quote
  #3  
Staro 25.11.2009, 16:11
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Pokrecemo istu temu mnogo puta, ne cini li vam se Morace neko spajanje da padne...

@ Milimelo

Svaka vama cast, ja nas dvoje ne mogu da prehranim sa $200 ni pomocu trikova, toliko potrosimo za dorucak.

Iz Costco nikad nisam izasla bez $180 minimum (dva puta mesecno) a ne razbacujem se, iz Ralphs ne moze bez $50.
Reply With Quote
  #4  
Staro 25.11.2009, 16:56
milimelo milimelo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.07.2009
Poruke: 49
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Pokrecemo istu temu mnogo puta, ne cini li vam se Morace neko spajanje da padne...

@ Milimelo

Svaka vama cast, ja nas dvoje ne mogu da prehranim sa $200 ni pomocu trikova, toliko potrosimo za dorucak.

Iz Costco nikad nisam izasla bez $180 minimum (dva puta mesecno) a ne razbacujem se, iz Ralphs ne moze bez $50.

@Zana

Mi koristimo pogodnosti Sam's cluba pa ispadne jeftinije - meso je jeftinije i bolje kvalitete nego npr u Jewel Osco, onda dosta jedemo zelenisa i voca a i to je jeftinije (npr 2lbs banana $1.25) tako da ne ispadne skupo. Sada imaju pileca prsa individualno upakovana pa zamrznem sto necemo odmah jesti.

Jos (ja, muz nece) koristim kupone iz novina nedjeljom pa kupujem kad su namirnice na rasprodaji - nekad artikle dobijem dzabe - npr neka namirnica je obicno $2 ali je na akciji za $1 a ja imam jos i kupon za $1 off. Ispadne me dzabe na kraju.
Reply With Quote
  #5  
Staro 25.11.2009, 23:11
duskica duskica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2009
Poruke: 43
Nepromenjeno

Jeste da ima mnogo ovakvih tema ,ali ova je bas konkretna,ostale bi mogle pod ovaj "krov".I ja bih bila zahvalna kada bi i drugi tako detaljno kao Milimelo napisali svoje troskove.
Reply With Quote
  #6  
Staro 26.11.2009, 05:47
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Colorado Springs, CO
stan dvosoban (dve spavace, jedna dnevna), dva kupatila, jedan od naj djelova grada (troclana obitelj, samo muz radi) $650 - ukljuceno pokriveno parking mjesto
struja i plin $90 (po ljeti oko 60)
voda - 30 ili 50 po ljeti
comcast basic cable i internet t- 28
auto osiguranje $40
mobilni $60
renter's insurance: $12
privatno medicinsko osiguranje 160, plus 40 dodatno osiguranje za povrede
Dental insurance: $10 (zato sto to zapravo nije insurance nego Discount plan)
hrana i druge kucne potrepstine $800 (mislim da je tako ali bas sam si rekla da cu morat totalno sve troskove koej ima stavit na papir da snamo za sigurno i korigiramo ako sto treba)
odjeca, igracke i slicne stvari koje se ne kupuju redovito ali imamo limit od recimo $100 na mjesec
gorivo oko $40 (preselili smo se na pola minute od muzevog posla)

Jos dajemo i desetak od place crkvi ali to su privatni troskovi koje neko drugi nece imati. Plus stavljamo i u savings account i za nas i za klinca
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.

Last edited by stizeljeto; 26.11.2009 at 05:54.
Reply With Quote
  #7  
Staro 26.11.2009, 09:34
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

milimelo i stizeljeto, hvala na iscrpnim prikazima, to je bas ono so sam i mislio da bude srz ove teme. Znam da je bilo slicnih prica i ranije, ali ovde bi trebalo da celu stvar maksimalno konkretizujemo brojkama - nema lazi, nema prevare, to je toliko i tacka. Nadam se da ce iz veceg broja ovakvih postova moci da se sastavi prilicno objektivna slika. Ja cu lepo da otvorim Excel tabelu i prepisujem podatke (ako forumasi nastave vredno da postuju), pa cu na kraju sve lepo da izanaliziram... Tako, izmedju ostalog, vidim deo priprema za ono sto nas ocekuje... Jos jednom hvala na trudu!
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #8  
Staro 27.11.2009, 03:05
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

Troskovi u state of Ohio:

one bedroom apt, sasvim solidan kraj, sa ugovorom na 6 meseci $440 -uracunata voda i smece
struja ~$20
internet $30 (jer nemamo kablovsku ali to ce se promeniti za koji dan,tako da ce tv i internet biti oko $40)
gas $20 (jos se ne grejemo)
hrana $200
gorivo $70 ($2.50 po galonu)
hrana na poslu $200
mobilni manje od $50 mesecno za oboje (pre paid; koristimo 12voip)
zdravstveno osiguranje ~$160

kola smo kupili kesom, placamo osiguranje za 6 meseci oko $250

jedan ima full time, drugi 2 part time posla
__________________
U Americi od 19.03.2009.
Reply With Quote
  #9  
Staro 27.11.2009, 05:00
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Evo za Floridu:

Kirija : $800 (dvosoban stan sa dva kupatila i masinom za pranje i susenje vesa , u finom kraju , ukljuceni voda i kablovska)

Struja : oko $150 leti a oko $90 zimi

Grejanje: nema

Hrana: bar $450 (za nas troje, dete malo)

Gorivo: oko $80

Osiguranje: $110 (za 2 auta)

Mobilni:$90 (t mobile family plan)

Net : $33 (11mps)

Zdravstveno osiguranje $300 (za nas troje)-----od januara ce biti $420!!!

Odeca jeftinija (majice i shortsevi)...cele godine u papuchama, ako je za neku utehu.
Reply With Quote
  #10  
Staro 27.11.2009, 09:59
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno

ja kad citam ove cifre ovde pomislim da smo se mi odlucili da zivimo na nekom drugom kontinentu

za sada mogu da prijavem samo rentu jer ulazimo u novi stan tj. kucu

mesto desavanja: Los Angeles
struktura: 2 bed room + bonus room u dvoristu
kirija: $1,500
rezije: ukljucene u cenu (struja, voda, gas, djubre, bastovan)

ostalo dodam negde u januaru
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koliko smem da razvlacim odsustvo van USA? Enter Vodič za emigrante 21 23.02.2018 02:08
Programer u Americi greenie Vaša strana 46 29.01.2015 09:16
koliko je sigurno da cu dobiti zelenu kartu? wingreen Druga koverta 61 28.06.2009 22:05
Zene u Americi ex-usa Vaša strana 11 24.02.2009 23:31
Anketa: Koliko dugujete na kreditnim karticama? emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 08.12.2008 15:50

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:18.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.