ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 23.06.2014, 13:58
IvanDash IvanDash je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.04.2014
Poruke: 31
Cool H1B viza

Pozdrav,
pisem ovde osto nisam nasao konkretnu temu za moj slucaj. e ovako zavrsio sam srednju skolu i planiram da krenem da ucim PHP HTML, CSS, CSS3 , HTML 5 uglavnom u vezi IT sektora. Od kad znam za sebe imam san da odem da zivim u USA. Svi pricaju ovde je najbolje ovde se najbolje zivi ali definitivno nije tako. I na sve to nasao sam devojku koja ce mi ocigledno biti zivotni saputnik zato sto takodje ima istu zelju a to je USA )) ... Vec duze smo u vezi i njena prednost je sto ima vizu ali ne znam sad koju tacno uglavnom dobila je na 10 godina ja mislim. E sad moje pitanje je da li je moguce da ako za par godina kontaktiram neke IT firme po americi i ako oni vide moje projekte i ako im se svidim da li mi oni mogu srediti boravisnu/radnu vizu? Ipak gledam to ovako da je trenutno IT industija industrija koja tek aktivno postoji 10-ak godina i tek treba da se razvija a inace sam vec par godina u tom svetu i to je nesto sto me zanima. I da li bi firma mogla da samo izda vizu meni ili i mojoj devojci? ili ako bi do tad ovde bili vencani da li bi ona mogla da podje samnom? I kako se jos moze dobiti green card osim te DV lutrije?
Reply With Quote
  #2  
Staro 23.06.2014, 15:23
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IvanDash Prikaz poruke
Pozdrav,
pisem ovde osto nisam nasao konkretnu temu za moj slucaj. e ovako zavrsio sam srednju skolu i planiram da krenem da ucim PHP HTML, CSS, CSS3 , HTML 5 uglavnom u vezi IT sektora. Od kad znam za sebe imam san da odem da zivim u USA. Svi pricaju ovde je najbolje ovde se najbolje zivi ali definitivno nije tako. I na sve to nasao sam devojku koja ce mi ocigledno biti zivotni saputnik zato sto takodje ima istu zelju a to je USA )) ... Vec duze smo u vezi i njena prednost je sto ima vizu ali ne znam sad koju tacno uglavnom dobila je na 10 godina ja mislim. E sad moje pitanje je da li je moguce da ako za par godina kontaktiram neke IT firme po americi i ako oni vide moje projekte i ako im se svidim da li mi oni mogu srediti boravisnu/radnu vizu? Ipak gledam to ovako da je trenutno IT industija industrija koja tek aktivno postoji 10-ak godina i tek treba da se razvija a inace sam vec par godina u tom svetu i to je nesto sto me zanima. I da li bi firma mogla da samo izda vizu meni ili i mojoj devojci? ili ako bi do tad ovde bili vencani da li bi ona mogla da podje samnom? I kako se jos moze dobiti green card osim te DV lutrije?
postoji tzv. radna viza ali ti za tu vizu treba fakultet i tesko je dobiti tu vizu jer a) kosta brdo para koje poslodavac mora da plati b) velika je navala na te h1b vize, tako da ima trenutno lutrija za izdavanje te vize u smislu ko ce doci na red.
Bilo kako bilo, taman i da viza ne kosta puno i nije tolika navala - opet ti fali fakultet. Slabo da ce te neki poslodavac uzeti i peglati se oko cijele procedure kada ima na hiljade kandidata sa fakultetom. Zato ti je najbolje da upises fakultet (informatika) a u medjuvremenu igras/sudjelujes na GC lutriji. Sljedeca je opet u oktobru/novembru.

Imas jakih firmi koje traze strucnjake i koji ti mogu srediti vizu bez problema - pogledaj malo google, facebook, twitter, microsoft. Na njihovim stranicama pod careers moze vidjeti sta traze i koje uslove postavljaju. Skontaj sta volis i onda kreni prema tome. Sam php, html, css itd... ce ti malo biti od koristi ako pri tome nemas znanja i nekog OO programskog jezika npr. C++, java, C#.
kao sto rekoh, malo pogledaj oglase pa ces skontati sta se trazi i kakav moras profil imati.
Reply With Quote
  #3  
Staro 23.06.2014, 16:09
Nikolaniko Nikolaniko je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 147
Nepromenjeno

Johnywalker,

Ne bih se slozio kompletno sa tvojim komentarom, posto neke informacije koje iznosis nisu istinite. No, da krenem redom:

Ovo sto cu navesti je moje licno misljenje u paraleli sa iskustvom koje imam, moje licno i ljudi meni bliski, tako da svako moze da uzme ovaj komentar kao savet ili referencu pa da osnovu toga donese svoju odluku. Ne zelim da nikome dajem smernice u zivotu

Kao prvo, dopada mi se ideja sto si odlucio da se uputis us IT vode, posto je to biznis koji ce godinama i dalje dozivljavati ekspanziju i uvek ce biti potraznja za dobrim i kvalitetnim IT profesionalcima. Potenciram dobrim i kvalitetnim zbog toga sto fakultetska diploma te ne kvalifikuje za dobro placene poslove, nego znanje u kombinaciji za iskustvom.

Imam nekoliko kolega iz firme za koju radim kao konsultant, Makedonci, kojima je kompanija iz USA finansirala proces i sponzorirala ih za H1B vize. Ni jedan od njih nema fakultet, ali imaju 6-7 godina radnog iskustva i su odlicni C#/.NET programeri. Trenutno je jos dvoje u procesu za dobijanje H1B vizu preko sponzorstva iz iste firme, jedan cak i nije programer vec sales person, a drugi je mobile developer. Naravno, ni jedan nema fakultetsku diplomu.

Zbog toga, najtopliji savet koji mogu da ti dam, je da, bez razlike dali ces da upises fakultet ili planiras da se edukujues na naki drugi nacin, uci zbog znanja, zbog sopstvene nadogradnje i bildaj radno iskustvo. Ja takodje nemam fakultetsku diplomu, nisam stigao da odradim to, a trenutno radim kao project manager u IT svetu, uzeo sam sve potrebne sertifikate, i normalno, posle 10 godina iskustva, i dalje ucim, citam i praktikujem nove metodologije u mom poslu.

Ako se spremas da se prodas za Americko trziste, jedini relevantni faktor koji odlucuje dali ces dobiti posao i dali ce neko odluciti da te povuce kod njih u firmu je tvoje znanje i jos vaznije, koliko ces para napraviti firmi da bi oni tebi izfinansirali vizu i ostalo. Docice ti vlasnik firme ili neki manager i reci: "momak, ajd da vidimo sta znas da radis i koliko ces mi para napraviti danas..." Tu diploma ne pomaze nikako

C#, C++, Java, XCode, ili bilo koje mobilne platforme ce ti obezbediti dobru buducnost ukoliko odlucis da se time bavis. Trenutno na trzistu ima generalan deficit mobinih developera a mislim da ce se taj trend i zadrzati zbog sve vece "mobilizacije" hardvera, tako da ne bi bilo lose da razmisljas u tom pravcu.

Jedan faktor koji moras da imas na umu je outsourcing. Balkan polako preuzima trziste Indijcima, i sve je nasih IT strucnjaka koji rade za US trziste. ALI, to je zbog toga sto ameri mogu da kupe kvalitetan IT kadar za cetvrtinu cene kod nas koji ce odraditi duplo vise posla i duplo brze od lokalnih strucnjaka, a kostace 70% manje.

U toj situaciji, kad udjes u IT svet, kad steknes neophodno znanje i iskustvo, moras da dokazes firmama iz Amerike da si ti taj koji vredi da dobije H1B (radnu) vizu, i da vredi da investiraju u tvoje papire. Opet, diploma u ovom slucaju ne znaci nista, nego znanje i iskustvo.

Da rezimiramo: Kreni da ucis i da radis projekte paralelno. Stekni znanje, stekni radno iskustvo i budi prisutan na It trzistu. Ulozi u sebe i napravi od sebe "robu koja se prodaje". To ce ti uveliko povecati sanse da se neka kompanija zainteresuje za tebe i odluci da sponzorise za radnu vizu.

A do tada, naravno, nemoram ni da pominjem, svakog Oktobra igraj lutriju za zelenu kartu
Reply With Quote
  #4  
Staro 23.06.2014, 16:21
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nikolaniko Prikaz poruke
Johnywalker,

Ne bih se slozio kompletno sa tvojim komentarom, posto neke informacije koje iznosis nisu istinite. No, da krenem redom:
ne znam na koje informacije mislis - medjutim jedan od uslova za h1b vizu jeste i fakultetska diploma.

http://www.uscis.gov/working-united-...fashion-models

naravno da se moze i bez fakulteta naci posao ali je puno lakse sa fakultetom, ne sto se nuzno tice znanja nego jednostavno da ispunis neke osnovne kriterija da bi pogledali tvoju aplikaciju. Naravno sve ovo sto sam rekao oko pronalaska posla mislio sam na vece i svjetske vodece firme u IT sektoru kao google, facebook itd...
Reply With Quote
  #5  
Staro 23.06.2014, 17:45
Nikolaniko Nikolaniko je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 147
Nepromenjeno

Diploma fakulteta najcesce moze da se zameni adekvatnim radnim iskustvom, obicno dve godine iskustva za godinu na fakultetu. Evo i potvrda na linku koji si poslao:

"For you to qualify to accept a job offer in a specialty occupation you must meet one of the following criteria:

- Have education, training, or progressively responsible experience in the specialty that is equivalent to the completion of such a degree, and have recognition of expertise in the specialty through progressively responsible positions directly related to the specialty.**

Medjutim to sad nije vazno, vazno je da se slazemo oko najvaznije stvari da momak treba da sedne i da uci i radi, dok ne dodje do stadiuma kad moze da se proda u US i da neko pristane da ga sponzorise za H1B vizu , a to nemora da bude Google ili Facebook, 80- 100K godisnje moze da ispazari u svakoj ozbiljnijoj IT kompaniji, a to je vise nego dovoljno za pocetak
Reply With Quote
  #6  
Staro 23.06.2014, 17:47
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Slazem se, potrebno je znanje i iskustvo koje ti nece nijedan fakultet u Srbiji dati, ali ti treba i diploma. Pogotovo ako zelis jednog dana da udjes u gore navedene firme, svima je uslov faks (iako oni pisu da moze i relevantno znanje, veruj mi da je jako mali broj onih koji su na taj nacin usli). To kazem iz sopstvenog iskustva jer sam radio u jednoj od tih firmi, a znam mnogo ljudi iz svih gore navedenih kompanija. Cak i da imas boravisnu vizu, tesko je uci bez diplome. No, te firme nisu jedine firme u IT svetu. Ima ih jaaako mnogo, i ako si dobar nemas problema naci posao bez ikakve diplome. Ovo naravno vazi ako imas boravisnu vizu, ali ako firma treba da ti vadi vizu...tesko bez diplome.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #7  
Staro 24.06.2014, 09:14
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Viza koju tvoja devojka ima je verovatno turistička. Sa tom vizom praktično ne možete ništa da uradite. Ima ljudi koji odu i rade ilegalno, ali to je posebna priča.

Studirao ili nestudirao, vidi da imaš projekte iza sebe. Toliko.
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #8  
Staro 25.06.2014, 15:56
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

[quote=Nikolaniko;47152]Johnywalker,

Trenutno je jos dvoje u procesu za dobijanje H1B vizu preko sponzorstva iz iste firme, jedan cak i nije programer vec sales person, a drugi je mobile developer. Naravno, ni jedan nema fakultetsku diplomu.

Postovani,
U vezi gore navedenog: ja sam pre vise godina zivela u SAD i radila za jednu nation-wide company. Na zalost, sve sam napustila, a sada bih htela da se vratim i da ponovo radim za tu kompaniju isti posao, kao prodavac. Nisam ih pitala, ali ukoliko pristanu, da li bih dobila H1B vizu ili neku drugu, jer za H1B, kao sto pise na nekim sajtovima, traze fakultet. Ja sam stigla do cetvrte godine fakulteta, ali za prodavca, priznacete, nije uvek potreban fakultet.
Poenta svega, meni je potreban stalni imigrantski status. Sta mislite/predlazete?
Reply With Quote
  #9  
Staro 28.06.2014, 16:23
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Zasto nema nikog da mi odgovori? Please!!! Stari clanovi/vuci javite se!
Reply With Quote
  #10  
Staro 28.06.2014, 16:39
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kreta Prikaz poruke
Zasto nema nikog da mi odgovori? Please!!! Stari clanovi/vuci javite se!
Pa da znaju za drugi nacin ne bi igrali lutriju.

vise o H1B vizi
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:57.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.