ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #971  
Staro 29.06.2019, 02:46
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Pogledajte na Zip Recruter-u. Stalno traze strucnjake i nude sredjivanje H1B vize.

Mislim da sam vidjao i na Monster Jobs.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #972  
Staro 29.06.2019, 07:48
mikica1723 mikica1723 je offline
Član
 
Datum prijave: 31.10.2014
Poruke: 9
Nepromenjeno

ovo sa visa solution je do sada bilo sve legalno i nikakav novac mi nisu trazili unapred..
Reply With Quote
  #973  
Staro 30.06.2019, 16:53
reg reg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.02.2015
Poruke: 50
Nepromenjeno

Cist scam, ali ima svakavih tuljana koji se primaju na ovakve prevare.
Uplati im ti 7500 za pocetak i nek ti je sa srecom.
Reply With Quote
  #974  
Staro 30.06.2019, 21:29
mikica1723 mikica1723 je offline
Član
 
Datum prijave: 31.10.2014
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik reg Prikaz poruke
Cist scam, ali ima svakavih tuljana koji se primaju na ovakve prevare.
Uplati im ti 7500 za pocetak i nek ti je sa srecom.
ne razumem..da li je ovo bilo meni upuceno?ako jeste,vec sam napisao da nisam nista platio...niti cu
Reply With Quote
  #975  
Staro 03.07.2019, 04:43
reg reg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.02.2015
Poruke: 50
Nepromenjeno

Ovo cu sad da napisem. Citaj umesto biblije.

Bez godinu dana iskustva niko ne moze da vas stavi na osuguranje. Pronasli su rupu u zakonu i drze masu vozaca bez osiguranja. Ovo nije nista novo. Ako planirate da radite ili vec radite za malu firmu uvek proverite da li ste osigurani. Ako lisujes (kupujes) kamion isto ima fora da vas ne stave na osiguranje a skidaju vam od plate nedeljno za cargo insurance.
Ako znate da nemate godinu dana minimum iskustva voznje kamiona koje moze da se verifikuje. Onda i ne mogu da vas osiguraju i da hoce.

U slucaju manjeg udesa mogu da tuze vozaca za velike pare. Firmu takodje mogu da tuze ali oni imaju advokate, za to su vec spremni.
Jedna firma je tuzena za $235.000 za povredu, video sam dokument
Reply With Quote
  #976  
Staro 03.07.2019, 08:21
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

[quote=Futbalista;77340]
Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikica1723 Prikaz poruke
Mogu ,naravno...
procedura traje nekih 6-8 meseci od datuma prijave...nema nikakvih troskova sem u usa ambasadi 160 dolara i kasnije lekarski pregled...Visa solution je potrazivala radnike za usa preko EPSN workforce agencije ,preko koje sam se i ja prijavio...moras imati cist record...I kriminalni i saobracajni..uslov je iskustvo u voznji kamiona min 2 godine...za poslodavca moras raditi tri godine...nedeljno ti se odbija 60 dolara zbog troskova koja je prema tebi imala visa solution i na kraju ti uzmu jos 12600 dolara ako ne ostanes tri godine u firmi...ako ostanes do kraja,onda ne placas taj feeod 12600....i to je to otprilike..pitaj jos sta te zanima.mozda sam nesto preskocio[/QUOTE

Smestaj hrana sve ti treba da nadjes kapiram da je tako?

Da li si racunao kad sve odbijes troskove, koliko moze cisto da ti ostane na mesecnom nivou?
Ne moze se precizno reci koliko moze da se ustedi jer ponajvise zavisi od toga koliko se trosi. Pogledajte, recimo, ovaj slucaj https://www.youtube.com/watch?v=LHiLlTGzRDc&t=0m33s
Reply With Quote
  #977  
Staro 03.07.2019, 14:42
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

[quote=slucajni_prolaznik;77403]
Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke

Ne moze se precizno reci koliko moze da se ustedi jer ponajvise zavisi od toga koliko se trosi. Pogledajte, recimo, ovaj slucaj https://www.youtube.com/watch?v=LHiLlTGzRDc&t=0m33s
Hahaahhaha 100% tacno...mada prosla godina je bila top, ja sam ustedeo solidnu kintu, kupio kamion i slupao ga u feb ove godine, sad sam company driver i uzivam bez ikakvih stresova tipa gorivo, tollovi, gume, servisi....

Mada ako si solo u USA bez dece zene itd, mozes da solidno ustedis
Reply With Quote
  #978  
Staro 03.07.2019, 23:03
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

[quote=Futbalista;77405]
Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke

Hahaahhaha 100% tacno...mada prosla godina je bila top, ja sam ustedeo solidnu kintu, kupio kamion i slupao ga u feb ove godine, sad sam company driver i uzivam bez ikakvih stresova tipa gorivo, tollovi, gume, servisi....

Mada ako si solo u USA bez dece zene itd, mozes da solidno ustedis
Zavisi i koliko se daje na socijalno i zdravstveno osiguranje. Pogledajte, recimo, ovaj slucaj https://www.youtube.com/watch?v=TX_pbEi5nA8&t=0m42s.
Reply With Quote
  #979  
Staro 26.07.2019, 21:50
GSPvozac GSPvozac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2016
US lokacija: Westmont,IL
YU lokacija: Obrenovac
Poruke: 46
Nepromenjeno

Deluje malo neverovatno sredjivanje radne dozvole vozaca preko posrednika, ali ok, svasta nesto novo se nauci. Nisam cuo za firmu UStransport ali ako verujemo sajtu i pogledamo slike voznog parka onda definitivno jeste americka firma jer nema Volvoa Stavicemo na stranu sto dosta nasih prevoznika je registrovano u Denveru. Treba da bacis pogled na smestaj(moras ga imati zbog prijave stana a i ne mozes ziveti 3 godine u kabini) jer je Kolorado postao jedna od najskupljih drzava zbog poseda u planinama. Sam Kolorado je pustinja a Denver je rupa od grada udaljena stotinama milja od bilo cega, verovatno ces se malo razocarati kad budes video gde si dosao, kako god tebi je vazno da budes na americkom tlu i sve je onda lakse, da li ces voziti ili pobeci sa zenom za papire. I nemoj da te plase strasne price nasih ljudi kako agenti ICE prave racije po nasim kafanama jureci ilegalce, nista od toga se nije desilo. Pozdrav i srecno.
__________________
maj'16--pocetnicka sreca
jun'16--poslat DS-260
mart'17-lekarski i ambasada
apr'17--BEG-IST-ORD
---------------------------
Pozdrav i puno srece svima, Zeljko.
Reply With Quote
  #980  
Staro 27.07.2019, 01:09
saleee saleee je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.05.2018
Poruke: 78
Nepromenjeno

Ako ce neko da krece sa ovim, neka mi se javi preko poruke da mu preporucim aplikaciju za ucenje testova.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:43.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.