ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 17.01.2012, 23:12
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Smile Unemployment Rate

U slucaju da sam pogresno postavio temu izvinjavam se unapred. Stavio sam ovde jer ne znam gde drugde

Ne znam dal ste citali sadasnje vesti da je opala nezaposlenost u US.
Slucajno sam naisao na podatke radeci neke tabele i bas mi deluje interesantno. Ne znam kako je to u praksi, ali pronasao sam ovo na sajtu...

http://www.bls.gov/lau/

ili po Metropolitan Areas
http://bls.gov/web/metro/laummtrk.htm
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #2  
Staro 18.01.2012, 03:29
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Statistika je cudnovata stvar, za razliku od ex-yu zemalja gde ti na birou mozes da budes u nedogled i vodis se kao ne zaposlen u Americi ne moze. Ne zaposleni koji ulaze u statistiku su samo oni koji su na unemployment-u , a to je jedno ograniceno vreme, vise o tome ovde http://www.bls.gov/cps/duration.htm. Tako da ako mislis da je ne zaposlenos opala moras da uzmes i u obzir da ona ne moze da bude u nedogled a samim time i ne daje pravu sliku situacije. Bilo bi lepo da cujemo od ljudi koji su nedavno stigli kako tece njihovo snalazenje sa poslovima.
Reply With Quote
  #3  
Staro 18.01.2012, 05:29
bora bora je offline
Proteran
 
Datum prijave: 14.07.2010
Poruke: 68
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kaneolopa Prikaz poruke
Statistika je cudnovata stvar, za razliku od ex-yu zemalja gde ti na birou mozes da budes u nedogled i vodis se kao ne zaposlen u Americi ne moze. Ne zaposleni koji ulaze u statistiku su samo oni koji su na unemployment-u , a to je jedno ograniceno vreme, vise o tome ovde http://www.bls.gov/cps/duration.htm. Tako da ako mislis da je ne zaposlenos opala moras da uzmes i u obzir da ona ne moze da bude u nedogled a samim time i ne daje pravu sliku situacije. Bilo bi lepo da cujemo od ljudi koji su nedavno stigli kako tece njihovo snalazenje sa poslovima.
evo mog iskustva iz CA od prosle godine -na svaki posao u proseku kidise po 30-tak kandidata -za minimalac tuca od prijavljenih -za posao u dry cleaning ti traze minimum 10 godina iskustva +BA degree -zena koja radi tamo mi rece da priprema svoj DRUGI PHD !!!..DA DRUGI PO REDU ..trazi posao u struci vec 4 GODINA ..realno nezaposlenoste u americi je oko 20%-25% (moje misljenje )
Reply With Quote
  #4  
Staro 18.01.2012, 10:03
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Pored toga sto ne daju pravo stanje onih kojih ne mogu da nadju posao, i da ovo ne utice jako mnogo na nas koji dolazimo sa ovih prostora, opet bar nesto znaci da je bar nesto bolja situacija nego sto je to bilo 2009-2010, kada su ovi podaci bili preko 10%. Videcemo sada 24. januara kad izbace najnovije podatke.
Druga stvar, ovo su podaci sa sezonskim poslovima

Al u svakom slucaju nadamo se barem malo...No, ima jos puno statistickih podataka da obrade dok ja stignem tamo
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #5  
Staro 19.01.2012, 03:49
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Ok, ok i ja sam u IL radila sa Master diplomom na kasi za minimalac, da ne zaboravim da prvo 9 meseci nisam mogla naci posao. Dve godine nisam mogla da nadjem posao u struci. Za minimalac mozes da nadjes posao u bilo kom delu Amerike, samo je stvar odnosa plata i cena zivljenja.

Kalifornija mi se osmehnula. 8 meseci posle preseljenja sam nasla posao snova.... samo mora da si uporan, da zivis u kraju gde ti je struka trazena ili gde je bolja ponuda poslova.

Federalni minimum je svugde isti samo sto je razlika u ceni stanova / kuca ogromna. Npr u centru Chicago-a mozes lep jednosoban stan naci za oko $1000 U centru San Francisco-a takav slican stan (da ne kazem jos gori) kosta oko $2000 u najboljem slucaju, a 8.25 dolara na sat je 8.25 dolara na stan ne bitno gde se nalazis. Negde u nedodjiji je cena jos manja.

Moze se uracunati kao faktor to da smo se doselili 2008. u Oktobru kada je pukao balon kupovine / prodaje nekretnina, te je samim time i trziste rada otislo u tri lepe.
Reply With Quote
  #6  
Staro 26.01.2012, 14:54
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

Citat:
Statistika je cudnovata stvar, za razliku od ex-yu zemalja gde ti na birou mozes da budes u nedogled i vodis se kao ne zaposlen u Americi ne moze.
To jeste, ali i kod nas nije statistika valjana... biti prijavljen na biro ne znači apsolutno ništa, osim što se moraš redovno javljati, te broj nezaposlenih je takođe mnogo veći nego što ga prikazuju. "Statistika moja dika..."
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
Reply With Quote
  #7  
Staro 26.01.2012, 21:51
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik TheNenad Prikaz poruke
To jeste, ali i kod nas nije statistika valjana... biti prijavljen na biro ne znači apsolutno ništa, osim što se moraš redovno javljati, te broj nezaposlenih je takođe mnogo veći nego što ga prikazuju. "Statistika moja dika..."
Apsolutno se slazem...jos ako te izbace jer nisi sakupio dovoljno potpisa...
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #8  
Staro 11.02.2012, 22:49
bora bora je offline
Proteran
 
Datum prijave: 14.07.2010
Poruke: 68
Nepromenjeno posao

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kaneolopa Prikaz poruke
Ok, ok i ja sam u IL radila sa Master diplomom na kasi za minimalac, da ne zaboravim da prvo 9 meseci nisam mogla naci posao. Dve godine nisam mogla da nadjem posao u struci. Za minimalac mozes da nadjes posao u bilo kom delu Amerike, samo je stvar odnosa plata i cena zivljenja.

Kalifornija mi se osmehnula. 8 meseci posle preseljenja sam nasla posao snova.... samo mora da si uporan, da zivis u kraju gde ti je struka trazena ili gde je bolja ponuda poslova.

Federalni minimum je svugde isti samo sto je razlika u ceni stanova / kuca ogromna. Npr u centru Chicago-a mozes lep jednosoban stan naci za oko $1000 U centru San Francisco-a takav slican stan (da ne kazem jos gori) kosta oko $2000 u najboljem slucaju, a 8.25 dolara na sat je 8.25 dolara na stan ne bitno gde se nalazis. Negde u nedodjiji je cena jos manja.

Moze se uracunati kao faktor to da smo se doselili 2008. u Oktobru kada je pukao balon kupovine / prodaje nekretnina, te je samim time i trziste rada otislo u tri lepe.
tesko se minimalac nalazi uopste -tu je najveca guzva -vidim da je par ljudi napravilo komentar ovde na forumu da ce kelnerisati na pocetku ili raditi za barom kad dodju dok im ''nekrene'' nesto bolje -to je veoma neozbiljna kalkulacija na koju uopste netreba da se oslone ili racunaju
u americi se posao dobija preko veze ili vec kao sto sam naveo - lovom -ili te neko pozove da dodjes jer im trebas -sve ostalo -tipa craigs lista ili obijanje pragova sa cv-om u ruci je kocka -moze da upali ili ne -ako je srece moze za par nedelja ili meseci a i nemora uopste ...e sad neko ko dolazi iz srbije/bih/cro itd treba da se zapita koliko je imao srece da nadje posao u svojoj zemlji i isto toliko ce imati srece u americi da nadje posao
nista u americi nije lakse cak je mnogo komplikovanije i teze
ima latinosa koji su zauzeli polozaje za te minimalce i ne pustaju nikoga ni da primirise
opet se ogradjuejm od ''profesionalnih ''poslova za koje treba fax...to je tek posebna borba/prica
na primer upoznao sam momka koji je dobio J1 vizu i dosao u NY iz australije i za 3 meseca postao producent (da producent !) na televiziji (ICE&COCO na E! kanalu ) -plata mu je bila 300 dolara dnevno+nikakakav posao-blejanje uglavnom,obavezni izlasci i u klubove petak subota (VIP lista )..kola + sve beneficije + stan (imao je imao gajbu koju je delio sa jos dva tv producenta velicine 300 kvadrata u NY-BROOKLYN -WILLIAMSBURG)...
drugi lik koga sam upoznao je radio na MTV-u isto kako producent -tetka ga ufurala -glup ko daska -isto plata oko 300 na dan -radio je REAL LIFE I TEEN MOM program -posle 4 godien dao otkaz jer mu bilo malo para !
obojica su gay- prvi je ok drugi je lud (nosio je stikle od 10 cm i tangu na minus 10 stepeni u NY-ku )
na moje molbe da me ''ubace ''na TV uvek isti odgovor..da si gay ''no problem'' (nista papiri i cv ni fax posto obojica imaju samo srednje skole i australijanac samo jednu godinu fax-a)

..
Reply With Quote
  #9  
Staro 12.02.2012, 01:21
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bora Prikaz poruke
e sad neko ko dolazi iz srbije/bih/cro itd treba da se zapita koliko je imao srece da nadje posao u svojoj zemlji i isto toliko ce imati srece u americi da nadje posao
nista u americi nije lakse cak je mnogo komplikovanije i teze
Kod mene u gradu ima trenutno dostupnih 30tak poslova na Infostudu... od toga je više od pola "komercijalista", "terenski menadžer" i sl. eufemizmi za zaradu po procentu. Zaista tvrdiš da su šanse za pronalazak posla iste u 2 države?
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
Reply With Quote
  #10  
Staro 12.02.2012, 03:02
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Po ovim statistickim podacima, najgore je otici u Nevadu (12.6 %) pa Kaliforniju sa 11.1 % a najbolje u Severnu Dakotu gde je samo 3.3 %. Izgleda ko hoce da zivi tamo gde priroda nije bas najdarezljivija, prednost je manja stopa nezaposlenosti...
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:32.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.