ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 30.01.2012, 14:50
Lux's Avatar
Lux Lux je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.06.2011
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: MNE
Poruke: 36
Nepromenjeno Novi Zeland

Zdravo forumaši,

Odavno čitam ovaj forum, i redovno igram lutriju za zelenu kartu, ali za sad ništa. Eto, tek sad osjetih potrebu da nešto i napišem na forumu. Konkretno, meni sve ovo oko lutrije za USA, počinje polako da djeluje nerealno (lutrija je ipak lutrija), pa odlučih da s obzirom da imam dovoljno bodova da apliciram za imigracionu vizu za Novi Zeland, pokušam da odem tamo. Samo se još razmišljam oću li čekati do maja da vidim oću li dobiti tu zelenu kartu već jednom, pa da predajem papire za Novi Zeland, ili da predam odmah. Ima li još vas koji polako prihvatate činjenicu da su male šanse da budete izvučeni i da se okrećete kao ja, nekim drugim opcijama?
Reply With Quote
  #2  
Staro 30.01.2012, 16:17
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Cao Lux,

supruga i ja smo prvo razmatrali Kanadu, ali kad smo se mi vec vjencali i htjeli da predamo papire, oni promijenise zakon, i odna se to cekanje na Kanadsku vizu produzilo.

Nakon toga smo odlucili da apliciramo za Australiju. Sistem je isto kao i za Kanadu bodovni, ali je malo komplikovaniji. Ustvari zavisi od zanimanja.
Moja supruga je trebalo da ide u Holandiju da polaze neki test za neki certifiikat. I taman kad smo uplatili za te knjige za testove, dosla nam je prva koverta iz Kentakija. Nakon toga smo odustali od Australije, i oni su nam vratili novac koji smo bili uplatili.

Dakle hocu da kazem, ako hoces da odes, apliciraj sto prije, i nemoj cekati rezultate zelene lutrije. Ako te izvuku, proces oko odlaska na novi zeland mozes stopirati i vratit ce ti pare, a ne gubis na vremenu cekajuci da se prijavis.

poz.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #3  
Staro 30.01.2012, 20:02
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
I taman kad smo uplatili za te knjige za testove, dosla nam je prva koverta iz Kentakija. Nakon toga smo odustali od Australije, i oni su nam vratili novac koji smo bili uplatili.

poz.
Marfijev zakon. Znam jos jednu porodicu sto se prijavila za Kanadu i cim su to uradili firma ih je u SAD prijavila za zelenu kartu.

Uvek treba imati plan A i plan B, pa koji prvi uspe. Srecno u svakom slucaju.
Reply With Quote
  #4  
Staro 31.01.2012, 02:56
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

Na lutriju ne ttreba nitko da racuna... to je ipak samo lutrija.
__________________
D day - September 15, 2010
Reply With Quote
  #5  
Staro 31.01.2012, 12:02
Silvija29 Silvija29 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.03.2011
Poruke: 65
Nepromenjeno

Pozdrav, evo i ja da kazem da cekamo rezultate lutrije, ali u medjuvremenu moj supug zavrsava neke kurseve za rad na brodu, pa sta bude, ne mozes se osloniti samo na jedno, pokusavali smo nesto oko Australije pre godinu dana ali nista, a u svakom trenutku mozemo od svega odustati ako nas usreci dobitak na lutriji
Reply With Quote
  #6  
Staro 05.02.2012, 08:12
Lux's Avatar
Lux Lux je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.06.2011
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: MNE
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Cao Lux,

supruga i ja smo prvo razmatrali Kanadu, ali kad smo se mi vec vjencali i htjeli da predamo papire, oni promijenise zakon, i odna se to cekanje na Kanadsku vizu produzilo.

Nakon toga smo odlucili da apliciramo za Australiju. Sistem je isto kao i za Kanadu bodovni, ali je malo komplikovaniji. Ustvari zavisi od zanimanja.
Moja supruga je trebalo da ide u Holandiju da polaze neki test za neki certifiikat. I taman kad smo uplatili za te knjige za testove, dosla nam je prva koverta iz Kentakija. Nakon toga smo odustali od Australije, i oni su nam vratili novac koji smo bili uplatili.

Dakle hocu da kazem, ako hoces da odes, apliciraj sto prije, i nemoj cekati rezultate zelene lutrije. Ako te izvuku, proces oko odlaska na novi zeland mozes stopirati i vratit ce ti pare, a ne gubis na vremenu cekajuci da se prijavis.

poz.
Isti slucaj kao i kod mene (mislim skoro isti, s tim sto ja ne dobih kovertu iz Kentakija jos) ))) Hocu da kazem, i ja sam htio da apliciram za Kanadu (posto sam bio u Americi preko nekog studentskog programa i onda sam ukapirao da je srediti status u Kanadi mnogo lakse nego u USA), i polozih IELTS i sve, i taman da predam PUF, oni opet promijenise zakon i izbacise moje zanimanje sa liste Za Australiju sad nesto gledam (dok gledam i za NZ), mozda uspijem srediti nesto... A mozda se u maju i za mene sve naglo promijeni.
Hvala na podrsci i savjetima.
Poz
Reply With Quote
  #7  
Staro 31.01.2013, 11:19
putnik putnik je offline
Član
 
Datum prijave: 18.10.2011
Poruke: 1
Nepromenjeno

Mozda ce nekome ovo biti zanimljivo
http://www.ssnz.govt.nz/working-in-n...ling/dairy.asp
Reply With Quote
  #8  
Staro 31.01.2013, 22:54
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lux Prikaz poruke
Isti slucaj kao i kod mene (mislim skoro isti, s tim sto ja ne dobih kovertu iz Kentakija jos) ))) Hocu da kazem, i ja sam htio da apliciram za Kanadu (posto sam bio u Americi preko nekog studentskog programa i onda sam ukapirao da je srediti status u Kanadi mnogo lakse nego u USA), i polozih IELTS i sve, i taman da predam PUF, oni opet promijenise zakon i izbacise moje zanimanje sa liste Za Australiju sad nesto gledam (dok gledam i za NZ), mozda uspijem srediti nesto... A mozda se u maju i za mene sve naglo promijeni.
Hvala na podrsci i savjetima.
Poz
Radi ti na drugim stvarima, ja igram lutriju 12-ti put (bezuspesno). Na moju srecu sam poceo mlad pa imam vremena jos uvek da radim na necemu drugom. Ako ti/nam uleti GC, odlicno...
Reply With Quote
  #9  
Staro 26.08.2014, 08:40
macodlak's Avatar
macodlak macodlak je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2012
Poruke: 125
Nepromenjeno

Kakva je situacija za Novi Zeland, ja sam saobraćajni inžinjer radim 3.5godina na tehničkom pregledu vozila (P.S kako se taj posao zove u USA, Australija, Kanada Novi Zeland... da bi ga mogao potražiti na skil-listama) a supruga je Muzički Pedagog radi kao nastavnik Muzičke kulture 2 godine master studije privodi kraju? Lutrija me je razočarala uveliko izvučen a nisam stigao na red, ponovo ćemo se prijaviti ali...

Sada se interesujemo i za Kanadu, Australiju i naravno Novi Zeland.
__________________
04.10.2012. Prijava prvi put
15.05.2013. IZVUČEN - ODABRAN 2014EU00041448
22.05.2013. Poslata Koverta
20.06.2013. Your forms have been received.
02.10.2013. Prijava drugi put za svaki slučaj! Dve prijave!
01.05.2014. HAS NOT BEEN SELECTED - Obe prijave
07.08.2014. Naj tužniji dan!!! Izgubljena poslednja nada CUT OFF 40150 septembar
07.10.2014. Prijava treći put - dve prijave
06.05.2015. HAS NOT BEEN SELECTED - Obe prijave
22.10.2015. Prijava četvrti put - dve prijave
Reply With Quote
  #10  
Staro 26.08.2014, 10:38
sile2302 sile2302 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2010
US lokacija: Saint Louis, MO
YU lokacija: Zavidovici, BiH
Poruke: 93
Nepromenjeno

Izgleda da je veliko broj ljudi u istoj nedoumici!
Kod mene je slična situacija kao i kod većine, prvo opcija nam je bila Kanada, međutim promjenili su se uslovi za imigraciju, pa smo se okrenuli Australiji, a u isto vrijeme igrali GCL. Nekako od marta/aprila ove godine sam skupio svu literaturu za IELTS i počeo da se spremam za ispit. Zvao sam i Britanski konzulat u Sarajevo oko termina prijave za polaganje i baš kad sam se odlčio uplatiti za polaganje izvuku nas na lutriji. U Americi imamo puno familije koja se jako dobro snašla i obećavaju nam sve, od smještaja pa do zaposljenja. Nakon 1. maja obavimo razgovor sa svima njima i odlučimo da je to završena stvar i da idemo u USA. Međutim desilo se ovo oko bulletina i završeno je sa brojem 40150 za ovu godinu, a naš broj za iduću godinu je 39xxx, pa opet čovjek ne može da bude siguran oko odlaska, jer ko zna sa kojim će brojem završiti DS2015.

A što se tiče Austrailje, evo koje uslove ja imam: diplomirani inženjer arhitekture, sa 6 godina radnog staža, imam 32 godine i na IELTS-u mi je dovoljno da imam minimalne bodove (6 iz sve četiri oblasti) da bih mogao pokrenuti aplikaciju, još ako budem tražio sponzorstvo neke od država to mi je još 5 bodova i onda je to skoro pa sigurna stvar. Međutim u Australiji ne znam nikoga, nemam ni poznanike tamo, pa mi je ova varijanta za Ameriku puno prihvatljivija, mada je Australija po svim parametrima jedna od najboljih zemalja za život.

E sada u svakodnevnom sam razmišljanju i nedoumicama šta da radim? Termini za IELTS su mi do kraja godine svaki mjesec, to je oko 150 eura, zatim verifikacija/nostrifikacija diplome mi je oko 600-700 eura + sudski tumač za prevođenje dokumenata + mnogi drugi troškovi koji izađu ukupno na cca 2 000 do 3 000 eura, da li da se izlažem troškovima za Australiju ili da čuvam pare za Ameriku, a ne znam da li ću i dočekati intervju?!
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Novi Zeland vandicazg Stare teme 1 30.09.2010 22:31
'Lazni' novi pasosi ? PaulGarrett Vaša strana 16 14.04.2009 09:05
Stari/Novi pasos i dokumenta RS Zana Stare teme 10 23.12.2008 07:57
Novi sadržaji srdjevic ZelenaLutrija.com - O sajtu 0 30.05.2008 07:33

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:06.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.