ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 14.02.2012, 20:03
alen.su alen.su je offline
Član
 
Datum prijave: 14.02.2012
Poruke: 11
Nepromenjeno III Stepen Strucne spreme

Pozdravljam Drustvo.

Imam zavrsenu Srednju elektro tehnicku skolu smer Elektro mehanicar za masine i opremu 3 stepen strucne spreme zanci trogodisnja. Imam preko 10 god radnog iskustva kao elektricar imam 32 god. Nisam osudjivan niti bilo sta slicno.
Bio sam u USA sa H2B vizom i radio 6 meseci. Imam Americku vozacku dozvolu doduse istekla je i imam social security number i brdo sertifikata o uspesno zavrsenim kursevima za bezbednu voznju koje sam polozio u firmi u kojoj sam radio.
Prijavio sam se za green card lottery i sada me jako muci pitanje da dali sam ja pogodan zbog trogodisnje skole ?
Please help !

Riknio bih od muke ako bi me jednog dana odbili zbog skole !
  #2  
Staro 14.02.2012, 21:17
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Pozdrav alene,

Vidi, po onim kvlaifikacijama, treba da imas zavrsenu srednju sklu od 4 razreda (total 12 godina skole) ILI da imas dvije godine od zadnjih 5 godina u zanimanju koje se kvalifikuje na ovoj njihovoj stranici, moras imati posao u Zoni 4 ili 5, i SVP range 7 ili vise.

Evo ti njihova stranica pa vidi: [url]http://www.onetonline.org/[/url]



[QUOTE]Successful DV entrants must be eligible to receive a visa by qualifying based on education, work, and other requirements. The law and regulations require that every DV entrant must have at least:

A high school education or its equivalent; or
Two years of work experience within the past five years in an occupation requiring at least two years' training or experience.

What Occupations will Qualify for the Diversity Visa Program (eDV)?

The Department of Labor (DOL) O*Net Online database groups job experience into five "job zones". While many occupations are listed on the DOL website, only certain specified occupations qualify for the Diversity Visa Program. To qualify for a Diversity Visa on the basis of your work experience, you must, within the past five years, have two years of experience in an occupation that is designated as Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) range of 7.0 or higher.
[/QUOTE]
E sad, ti rece da si radio kao electrician, kad se to ukuca u ovu gore navedenu stranicu, ispadne da je to zona 4, SVP range 6<7.
[url]http://www.onetonline.org/link/summary/47-2111.00[/url]

Ne bih da te razocaram, ali po ovim njihovim propozicijama moras imati posao u visoj zoni od ove.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
  #3  
Staro 15.02.2012, 15:00
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

[QUOTE=mikiSA;27206]Pozdrav alene,

Vidi, po onim kvlaifikacijama, treba da imas zavrsenu srednju sklu od 4 razreda (total 12 godina skole) ILI da imas dvije godine od zadnjih 5 godina u zanimanju koje se kvalifikuje na ovoj njihovoj stranici, moras imati posao u Zoni 4 ili 5, i SVP range 7 ili vise.

Evo ti njihova stranica pa vidi: [url]http://www.onetonline.org/[/url]




E sad, ti rece da si radio kao electrician, kad se to ukuca u ovu gore navedenu stranicu, ispadne da je to[B] zona 3, SVP range 6<7.[/B]
[url]http://www.onetonline.org/link/summary/47-2111.00[/url]

Ne bih da te razocaram, ali po ovim njihovim propozicijama moras imati posao u visoj zoni od ove.[/QUOTE]

Ispravila sam zonu, napisala sam da je zona 4, kad je ustvari electrician zona 3.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
  #4  
Staro 18.02.2012, 14:06
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Malo je ironicno to sto se trazi 4 stepen,a ovde ima more ljudi koji nemaju diplomu iz srednje skole:naughty:
  #5  
Staro 18.02.2012, 14:31
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Ne samo da je apsurd ova prica sa nemogucnoscu ucesca sa 3. stepenom srednje skole na lutriji nego po meni i gubitak za Ameriku kao drzavu. Mnogi ljudi sa zanatskim trogodisnjim skolovanjem i radnim iskustvom su korisniji Americi od diplomaca sa raznih svetskih banana fakulteta bez znanja i radnog iskustva. Zamislite majstore koji imaju posao elektricara, vodoinstalatera, varioca itd. u malom prstu i koji bi bez problema sami sebe brzo obezbedili u Americi bez socijale, i takvi ne mogu na lutriju da se prijave, a mogu ljudi sa banana fakulteta koji nemaju nikakvo znanje. Velika greska drzave, time je samo izgubila.
  #6  
Staro 18.02.2012, 17:40
zeleni1122 zeleni1122 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.03.2010
US lokacija: Outer Banks.NC
YU lokacija: zagreb
Poruke: 35
Nepromenjeno

[QUOTE=mijan;27273]Ne samo da je apsurd ova prica sa nemogucnoscu ucesca sa 3. stepenom srednje skole na lutriji nego po meni i gubitak za Ameriku kao drzavu. Mnogi ljudi sa zanatskim trogodisnjim skolovanjem i radnim iskustvom su korisniji Americi od diplomaca sa raznih svetskih banana fakulteta bez znanja i radnog iskustva. Zamislite majstore koji imaju posao elektricara, vodoinstalatera, varioca itd. u malom prstu i koji bi bez problema sami sebe brzo obezbedili u Americi bez socijale, i takvi ne mogu na lutriju da se prijave, a mogu ljudi sa banana fakulteta koji nemaju nikakvo znanje. Velika greska drzave, time je samo izgubila.[/QUOTE]

mia iz hrvatske je bez problema dobila vizu premda je kao nosioc imala trogodisnju plus cetvrti stupanj vanredno.

mnogi ovdje su sa velikom sigurnoscu tvrdili da je nemoguce tako dobit vizu!!!


mia svaka cast....
  #7  
Staro 19.02.2012, 02:48
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

[QUOTE=zeleni1122;27274]mia iz hrvatske je bez problema dobila vizu premda je kao nosioc imala trogodisnju plus cetvrti stupanj vanredno.

mnogi ovdje su sa velikom sigurnoscu tvrdili da je nemoguce tako dobit vizu!!!


mia svaka cast....[/QUOTE]

Svaka cast Mii, naravno :bravo: Ovde niko nije tvrdio zato sto tako misli vec zato sto tako kazu propozicije.

Na ovogodisnjoj prezentaciji u Beogradu covek iz [I]US Embassy[/I] je takodje to potvrdio. Ocigledno je ona slucaj koji ne potvrdjuje pravilo. Ne znam ni sam, tako pise i tako su rekli ljudi iz njihove ambasade.
  #8  
Staro 26.03.2013, 16:53
Ilija89 Ilija89 je offline
Član
 
Datum prijave: 25.03.2013
Poruke: 9
Nepromenjeno

ljudi, moze li jedna pomoc.. ja imam sss, e sad dali mogu da se prijavim sa trogodisnjom skolom i ako me izvuku u menjuvremenu da upisem fax (razliku predmeta da odradim) i da im prilozim da sam upisao fax... ??
  #9  
Staro 26.03.2013, 17:40
Mirko86 Mirko86 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.03.2011
Poruke: 105
Nepromenjeno

[QUOTE=Ilija89;36870]ljudi, moze li jedna pomoc.. ja imam sss, e sad dali mogu da se prijavim sa trogodisnjom skolom i ako me izvuku u menjuvremenu da upisem fax (razliku predmeta da odradim) i da im prilozim da sam upisao fax... ??[/QUOTE]
Ne mozes.U trenutku prijave moras imati [b]zavrsenu[/b] visoku skolu/faks, ili cetvrogodisnju.
Tehnicki se mozes prijaviti, ali i da te izvuku vizu neces dobiti.Ima od skoro primer na forumu gde su coveka odbili sa vanrednom cetvorogodisnjoms skolom, tako da jedino da upises visoku skolu i kada zavrsis prijavis se.
  #10  
Staro 15.05.2013, 22:01
alek alek je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.05.2013
Poruke: 31
Nepromenjeno

jas sum od makedonija i sakam da prasam imam zavrseno dve sredni ucilista megutoa dvete se so tret stepen i toa za kuvar i rudar imam raboteno kako kuvar 10 godini megutoa toa ne se poslednive 5 godini, a sega rabotam kako rudar dali ima nekoj vakvo iskustvo ili znae bilo sto okollu ova neka mi pisi
vi blagodaram
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Priznavanje strucne spreme u US dele506 Vodič za emigrante 200 25.05.2021 20:56

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.