ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 05.04.2012, 23:24
Dome Dome je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.04.2012
US lokacija: NY akobogda
YU lokacija: Prijepolje, Srbija
Poruke: 104
Nepromenjeno Nasi ljudi u USA ?

Zanima me da kad se ode u USA,tipa (hajmo najprostije) u NY,ako se ode sam,kako do nasih ljudi stici,stupiti u kontakt i sl. za neku vrstu pomoci,ako jednostavno nemate nikoga od familije prijatelja i sl. iskustva,saveti itd?
Reply With Quote
  #2  
Staro 05.04.2012, 23:59
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dome Prikaz poruke
Zanima me da kad se ode u USA,tipa (hajmo najprostije) u NY,ako se ode sam,kako do nasih ljudi stici,stupiti u kontakt i sl. za neku vrstu pomoci,ako jednostavno nemate nikoga od familije prijatelja i sl. iskustva,saveti itd?
Kako su meni do sada rekli, najvise kontakata se stekne kroz crkvu/dzamiju...
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
Reply With Quote
  #3  
Staro 06.04.2012, 08:08
MarkoS's Avatar
MarkoS MarkoS je offline
Član
 
Datum prijave: 13.03.2012
YU lokacija: Paracin/Prag
Poruke: 12
Nepromenjeno

Izadjes na ulicu i slusas kako ko govori. Ja sam za 3-4 dana koliko sam bio u NYC cuo ex YU jezike bar 4-5 puta. Sada, mozda su to isto bili turisti, mozda su i ziveli tamo, to ne znam.
Reply With Quote
  #4  
Staro 06.04.2012, 10:47
NightSky's Avatar
NightSky NightSky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.01.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 232
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik spectra Prikaz poruke
Kako su meni do sada rekli, najvise kontakata se stekne kroz crkvu/dzamiju...
A, ovaj... Nema kakva biblioteka ili još bolje kafana?
__________________

DV 2020
Reply With Quote
  #5  
Staro 06.04.2012, 17:28
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dome Prikaz poruke
Zanima me da kad se ode u USA,tipa (hajmo najprostije) u NY,ako se ode sam,kako do nasih ljudi stici,stupiti u kontakt i sl. za neku vrstu pomoci,ako jednostavno nemate nikoga od familije prijatelja i sl. iskustva,saveti itd?
Ja sam uzela telefonski imenik i krenula redom da gledam i nasla tako dvojicu u tom mestu gde sam zivela. Nasla sam im mail a danas je mnogo lakse sa Facebook-om.
Reply With Quote
  #6  
Staro 06.04.2012, 23:14
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ja sam nasao ovaj forum, jos pre nego sto sam se doselio :-)
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #7  
Staro 09.04.2012, 00:58
highvoltage84 highvoltage84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.10.2010
US lokacija: Indiana,Franklin-Greenwood
YU lokacija: Leskovac,Srbija
Poruke: 124
Pošalji Skype™ poruku korisniku highvoltage84
Nepromenjeno

Ja sam "nase" ljude najvise upoznao preko mojih rodjaka,a danas sam ih upoznao jos vise kada sam prvi put otiso u nasu crkvu blizu Indy kod popa Dragana,upoznao sam jednu makedonku,jednu ruskinju,stariju zenu grcko-crnogorskog porekla itd. pa cak i amere koji su uglavnom ozenjeni zenama pravoslavnog porekla, i odmah cu da napomenem da moje iskustvo nije ni priblizno onom negativnom koje je opisano i vezano za crkvu u Chicago.
Svi su bili neopisivo druzeljubivi,opusteni,kulturni itd.,kao neka velika porodica i sa nekoliko njih razmenio kontakt informacije,jedan tip je cak hteo odmah da me zaposli ali sam mu reko da cu mu se javiti ako bude trebalo,sledece nedelje je Uskrs pa ce se okretati jagnje,bice prava festa,mada i danas kad sam bio bila je neka liturgija jelo se,pilo se,dezertiralo,zezali se i svi pricali itd.
__________________
1. prijava oktobra...tamo nekog 2010.
2. 01.05.2011. nisam izvučen
3. 15.07.2011. izvučen case no. EU2012000081xx
4. 10.10.2011. završeni lekarski pregledi
5. 12.10.2011. intervju
6. 13.10.2011. vize u pasošima
7. 20.03.2012. Adios amigos
Reply With Quote
  #8  
Staro 09.04.2012, 02:23
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik highvoltage84 Prikaz poruke
Ja sam "nase" ljude najvise upoznao preko mojih rodjaka,a danas sam ih upoznao jos vise kada sam prvi put otiso u nasu crkvu blizu Indy kod popa Dragana,upoznao sam jednu makedonku,jednu ruskinju,stariju zenu grcko-crnogorskog porekla itd. pa cak i amere koji su uglavnom ozenjeni zenama pravoslavnog porekla, i odmah cu da napomenem da moje iskustvo nije ni priblizno onom negativnom koje je opisano i vezano za crkvu u Chicago.
Svi su bili neopisivo druzeljubivi,opusteni,kulturni itd.,kao neka velika porodica i sa nekoliko njih razmenio kontakt informacije,jedan tip je cak hteo odmah da me zaposli ali sam mu reko da cu mu se javiti ako bude trebalo,sledece nedelje je Uskrs pa ce se okretati jagnje,bice prava festa,mada i danas kad sam bio bila je neka liturgija jelo se,pilo se,dezertiralo,zezali se i svi pricali itd.
Ima i jedan Etijopljanin sto dodje nekad pa pomaze tokom liturgije... A uvek za velike praznike ima neka klopa tipa svedski sto.
Reply With Quote
  #9  
Staro 10.04.2012, 20:13
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Kao sto smo svi do sada mnogo puta videli, nema univerzalnog pravila, sve varijante su moguce. Ja sam par puta isao do srpske crkve u Milvokiju, uglavnom o praznicima, i likovi koje sam tamo video nisu mi se bas preterano svideli. Raskopcane kosulje, kajle od po kile zlata, lakovane spicaste sipele, miris belog luka i cetnicka ikonografija nisu bas po mom ukusu. Srecom, imam dovoljno poznanika da podmirim potrebe za komunikacijom na svom jeziku, pa se ne trudim da upoznam nove, za sada nemam potrebu.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #10  
Staro 10.04.2012, 21:09
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Meni u Indijanapolis idu u crkvu dve drugarice Ruskinje, a srela sam ljude sa istog faksa u NS. Upoznala sam dvoje iz istog mesta gde smo ziveli (jedna Beogradjanka i jedan Crnogorac). Takodje i Makedonku koja je udata za naseg djakona (pa smo isli na koncert da je gledamo kad je svirala). Sve koje sam upoznala bili su kulturni i ok ljudi, nema nista od baci kajlu sestro i cetnikovanja.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Konverzija komentara i ljudi :) srdjevic ZelenaLutrija.com - O sajtu 1 26.04.2008 08:23
Ljudi ima li sanse da se nadamo jos uvek? Goran Prva koverta 5 30.06.2006 00:48

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.