ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 02.05.2012, 01:23
TRANCEMoDe TRANCEMoDe je offline
Član
 
Datum prijave: 30.05.2010
Poruke: 5
Nepromenjeno UK i Irska vs. USA?

Poz. svima.
Nakon neuspješna četiri prijavljivanja na DV lutriju, postao sam ubijeđen da me nikada neće ni izvući. Stoga me zanima šta mislite koliko je gora ili možda bolja opcija imigracija u Veliku Britaniju ili Irsku?
Trenutno pored bosanskog imam i hrvatsko državljanstvo, pa se eventualno nadam da UK i Irska neće uvesti ograničenja za radnike kada Hrvatska uđe u EU sljedeće godine. Norveška je npr. super država koja je u EEA prostoru, međutim mislim da njihov jezik nikada ne bih savladao. Stoga sam se ograničio na države engleskog govornog područja.
Istraživao sam neke podatke, GDP, prosječne plate, nezaposlenost i sl. Tako npr. Velika Britanija trenutno ima prosječnu satnicu od 15,49 funti, Irska 21,83 eura, a SAD 21,74 dolara. Stopa nezaposlenosti u Velikoj Britaniji je 8,3%, Irskoj 14,3%, SAD-u 8,2%... Međutim, statistika je jedno, a realni život nešto sasvim drugo. Pa ako može neko mišljenje forumaša o Amerika vs. Evropa temi?
Reply With Quote
  #2  
Staro 02.05.2012, 01:31
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

...ako nisu uveli ogranicenja za onih 10 zemalja 2004, ne verujem da ce uvesti i za Hrv i njenih 4.5 milion stanovnika. Posto ne volim da provedem vise od 2 sata u avionu, Europa je booooljaaaaa!
__________________
D day - September 15, 2010
Reply With Quote
  #3  
Staro 02.05.2012, 02:19
TRANCEMoDe TRANCEMoDe je offline
Član
 
Datum prijave: 30.05.2010
Poruke: 5
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Smith6000 Prikaz poruke
...ako nisu uveli ogranicenja za onih 10 zemalja 2004, ne verujem da ce uvesti i za Hrv i njenih 4.5 milion stanovnika. Posto ne volim da provedem vise od 2 sata u avionu, Europa je booooljaaaaa!
To se i ja nadam, međutim to je više političko pitanje. Npr. ne bi me čudilo da konzervativci koji su trenutno na vlasti u Velikoj Britaniji uvedu ograničenja za Hrvatsku kako bi mogli reći da su ograničili imigraciju iz Unije, a što im svake godine imigrira pola miliona Indijaca i Pakistanaca, e to nema veze
Jedna od prednosti Amerike je prekrasna klima. Uvijek sam se zamišljao u Phoenixu ili Tucsonu, ono prži sunce tokom čitave godine, ljepota. Kakve sam sreće, na kraju ću završiti na sjeveru Škotske i gledati sunce samo na internetu.
Npr. Velika Britanija ima super socijalne programe: ako si nezaposlen, imaš naknadu za nezaposlenost, ako uz to nemaš svoj stan, imaš naknadu za stanovanje, ako si bolestan, imaš naknadu što si bolestan, ako si narkoman, imaš naknadu što si narkoman... I sve to bez obzira da li si radio prije, odnosno uplaćivao socijalno osiguranje. Zdravstvo je besplatno također za sve rezidente. Naravno, nije mi životni san biti na socijali, ali nije ni na odmet da se nađe ako zagusti
Zna li neko koje beneficije su aktuelne u Americi za imigrante bez prethodnog radnog iskustva, odnosno bez prethodnih uplata u sistem socijalnog, penzionog, zdravstvenog i sl.? Da li se samo svodi na food stamps ili i to zavisi od prethodnih uplata?
Reply With Quote
  #4  
Staro 02.05.2012, 02:41
TRANCEMoDe TRANCEMoDe je offline
Član
 
Datum prijave: 30.05.2010
Poruke: 5
Nepromenjeno

Evo nekih socijalnih beneficija u Velikoj Britaniji. Za svakog ponešto

Attendance Allowance
Back to Work Bonus
Bereavement Allowance
Bereavement Payment
Carer’s Allowance
Carer's Credit
Child Benefit
Child's Special Allowance
Child Tax Credit
Cold Weather Payments
Constant Attendance Allowance
Council Tax Benefit
Disability Living Allowance
Employment and Support Allowance
Exceptionally Severe Disablement Allowance
Graduated retirement benefit
Guardian's Allowance
Housing Benefit
Incapacity Benefit
Income related Employment and Support Allowance
Income Support
Industrial Death Benefit
Industrial Injuries Benefit
Invalidity Benefit
In-work credit
In-work emergency fund payment
Jobseeker's Allowance
Maternity Allowance
Payments out of the Social Fund
Pension credit
Reduced Earnings Allowance
Retirement Allowance
Return to work credit
Second Adult Rebate
Severe Disablement Allowance
State pension
Statutory Adoption Pay
Statutory Maternity Pay
Statutory Paternity Pay
Statutory Sick Pay
War Widow's pension
Widowed Parent's Allowance
Winter Fuel payment
Working Tax Credit

Mislim da kad bi mi ex-Yu Balkanci nagrnuli tamo, da bi im se socijalni sistem urušio od silnog opterećenja
Reply With Quote
  #5  
Staro 08.09.2012, 22:13
bora bora je offline
Proteran
 
Datum prijave: 14.07.2010
Poruke: 68
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik TRANCEMoDe Prikaz poruke
Evo nekih socijalnih beneficija u Velikoj Britaniji. Za svakog ponešto

Attendance Allowance
Back to Work Bonus
Bereavement Allowance
Bereavement Payment
Carer’s Allowance
Carer's Credit
Child Benefit
Child's Special Allowance
Child Tax Credit
Cold Weather Payments
Constant Attendance Allowance
Council Tax Benefit
Disability Living Allowance
Employment and Support Allowance
Exceptionally Severe Disablement Allowance
Graduated retirement benefit
Guardian's Allowance
Housing Benefit
Incapacity Benefit
Income related Employment and Support Allowance
Income Support
Industrial Death Benefit
Industrial Injuries Benefit
Invalidity Benefit
In-work credit
In-work emergency fund payment
Jobseeker's Allowance
Maternity Allowance
Payments out of the Social Fund
Pension credit
Reduced Earnings Allowance
Retirement Allowance
Return to work credit
Second Adult Rebate
Severe Disablement Allowance
State pension
Statutory Adoption Pay
Statutory Maternity Pay
Statutory Paternity Pay
Statutory Sick Pay
War Widow's pension
Widowed Parent's Allowance
Winter Fuel payment
Working Tax Credit

Mislim da kad bi mi ex-Yu Balkanci nagrnuli tamo, da bi im se socijalni sistem urušio od silnog opterećenja
"balkanci " su vec nagrnuli tamo nista se ti neboj i vec odradjuju semu
radi se kombinacija i za "housing benefit" i za "income support" (job seeker allowance ) a sa par dijagnoza za neke teze psihicke bolestine mozes da "ubijes" i oko 200 funti nedeljno ( da nedeljno) + besplatan stan gde god hoces ( to ti placa lokalna opstina) -moj savet- naguraj se u CHELSEA & KENSINGTON ili WESTMINSTER council u Londonu -oni daju najvise para i nezakeraju ako nadjes stan u zgradi gde zivi kajli minogue na primer i kosta 1200 funti na mesec

ukratko ..pali ti za UK cim budes mogao !

PS "nasi ljudi" vole da "double dip" UK i Irsku -tj. da dobijaju socijalu u obe zemlje -ima "benefit collectors" bus + ferry svakog ponedljka i petka iz londona za dublin -zavisi kad se "deli" socijalna pomoc (u dablinu recimo u ponedeljak ujutru pa treba stici do petka do 16 posle podne sati nazad za london po "gyro" cheque u lokalni DHHS .....sve ce te uputiti nasi "balkanci" kad dodjes tamo i sta znace ove skracenice nista se neboj
..e da jos jedna stvar -u UK mnogo vole pse ..dobija se po 5 funti nedeljno po psu ako si nezaposlen -obrati paznju na lokalne "crusties" koji imaju po 3-4 komada ...SRETNO i javi kako ide
Reply With Quote
  #6  
Staro 09.09.2012, 08:41
Photographer Photographer je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.08.2011
US lokacija: SF Bay area
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 71
Nepromenjeno

Kad sve ovo procitam shvatam da je svet zreo za jedan hard reset....
Reply With Quote
  #7  
Staro 09.09.2012, 19:36
bora bora je offline
Proteran
 
Datum prijave: 14.07.2010
Poruke: 68
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Photographer Prikaz poruke
Kad sve ovo procitam shvatam da je svet zreo za jedan hard reset....
treba posla -da ljudi rade da se nebi bavili "kombinacijama" da mogu da prezive i zive
ako ti je ovo cudno tek se raspitaj sta "balkanci " rade po nemackoj /francuskoj/belgiji ..UK je nista prema onome sta se desava uz granicu FR/D/BEL/LUX/HOL
Reply With Quote
  #8  
Staro 10.09.2012, 07:47
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bora Prikaz poruke
"balkanci " su vec nagrnuli tamo nista se ti neboj i vec odradjuju semu
radi se kombinacija i za "housing benefit" i za "income support" (job seeker allowance ) a sa par dijagnoza za neke teze psihicke bolestine mozes da "ubijes" i oko 200 funti nedeljno ( da nedeljno) + besplatan stan gde god hoces ( to ti placa lokalna opstina) -moj savet- naguraj se u CHELSEA & KENSINGTON ili WESTMINSTER council u Londonu -oni daju najvise para i nezakeraju ako nadjes stan u zgradi gde zivi kajli minogue na primer i kosta 1200 funti na mesec

ukratko ..pali ti za UK cim budes mogao !

PS "nasi ljudi" vole da "double dip" UK i Irsku -tj. da dobijaju socijalu u obe zemlje -ima "benefit collectors" bus + ferry svakog ponedljka i petka iz londona za dublin -zavisi kad se "deli" socijalna pomoc (u dablinu recimo u ponedeljak ujutru pa treba stici do petka do 16 posle podne sati nazad za london po "gyro" cheque u lokalni DHHS .....sve ce te uputiti nasi "balkanci" kad dodjes tamo i sta znace ove skracenice nista se neboj
..e da jos jedna stvar -u UK mnogo vole pse ..dobija se po 5 funti nedeljno po psu ako si nezaposlen -obrati paznju na lokalne "crusties" koji imaju po 3-4 komada ...SRETNO i javi kako ide
Neverovatno, koliko duboko su razrađene šeme "kako ne raditi a zarađivati"... Pa da si ti upola energije utrošio u posao kojim se baviš umesto u pronalaženju rupa kako zavrnuti zemlju, bio bi sto puta zadovoljniji i ne bi toliko pljuvao Ameriku
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
  #9  
Staro 10.09.2012, 13:17
bora bora je offline
Proteran
 
Datum prijave: 14.07.2010
Poruke: 68
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zvercica Prikaz poruke
Neverovatno, koliko duboko su razrađene šeme "kako ne raditi a zarađivati"... Pa da si ti upola energije utrošio u posao kojim se baviš umesto u pronalaženju rupa kako zavrnuti zemlju, bio bi sto puta zadovoljniji i ne bi toliko pljuvao Ameriku
auh kakav glup komentar -bravo "zvercice " !

1 ko kaze da sam ja to radio?
2 ja zivim u francuskoj i studirao sam zadnjih 5 godina za masinskog inzenjera (nautika) da si citala moje postove to bi ti bilo jasno
razlog zasto ja to sve znam je veoma prost -druzim se sa dosta ljudi kako stranaca tako i "balkanaca" iz svih drustvenih slojeva
3 amerika ti je uglavnom za pljuvanje pa sta da radimo ?- sto se tice zavrtanja sopstvne zemlje amerikanci su ti absolutni sampioni -ja koliko znam tamo 60+ miliona ljudi se zakacilo za neku vrstu socijalne pomoci da negovorimo o onim silnim milionima koji dobijaju invalidske penzije jer su "pali" sa merdevina (specijalnost juzno amerikanaca )....da negovorimo o drugim stvarima ..

jos jedanput -bravo "zvercice " !- nemogu da zamisli kakve probleme ti imas u zivotu kad ovako brzo pravis zakljucke ...
Reply With Quote
  #10  
Staro 10.09.2012, 14:15
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Ne kapiram, kakve veze imaju problemi u životu i brzopletost u donošenju zaključaka???

Bez obzira, zaključak uopšte nije napravljen na brzinu. Dugo čitam ovaj forum, i kad god vidim da si ti nešto postovao, pročitam sa debelom rezervom zato što, jednostavno, zvučiš kao neko ko se nije snašao i sad besan pljuje po svemu i svačemu. Sve OK, nismo svi isti, neko se snašao neko nije...

Sa druge strane vidim da imaš master iz "kako zavrnuti sistem" i još to opušteno postuješ, kao "ajte ljudi, ovde dele dzabe".

Ma ćao....

Inače tema bi bila odlična kada bismo pisali o suštinskim razlikama u načinu života u GB naspram USA, umesto što ređamo različite načine raznih socijalnih pomoći.
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:28.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.