ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Muzičar u USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 28.10.2012, 21:03
shonsi shonsi je offline
Član
 
Datum prijave: 26.10.2012
YU lokacija: NS
Poruke: 24
Nepromenjeno Muzičar u USA

Pozdrav narode, citam forum vec danima i jaako ima puno informacija i zanimljivosti.
Poslao sam prvi put za GC sad ove godine pa ko zna.....

Moje pitanje bi bilo u koji grad mi preporucujete otici s obzirom da se bavim muzikom profesionalno vec 15 god (sviram klavijature i pevam) i od toga zivim. Imam i suprugu (med. sestra) i dvoje malih klinaca. Razmisljao sam o Chikagu jer ima najvise jugosa pa moze ovaj moj posao doci do izrazaja. Ne znam da li ima nasih klubova sa zivom muzikom tamo ali pretpostavljam da ima. Osim Chikaga ne znam gde bi mi jos predlozili.
Reply With Quote
  #2  
Staro 28.10.2012, 23:50
Vangelistexas Vangelistexas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.07.2010
US lokacija: USA
YU lokacija: Daleko od srca
Poruke: 117
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik shonsi Prikaz poruke
Pozdrav narode, citam forum vec danima i jaako ima puno informacija i zanimljivosti.
Poslao sam prvi put za GC sad ove godine pa ko zna.....

Moje pitanje bi bilo u koji grad mi preporucujete otici s obzirom da se bavim muzikom profesionalno vec 15 god (sviram klavijature i pevam) i od toga zivim. Imam i suprugu (med. sestra) i dvoje malih klinaca. Razmisljao sam o Chikagu jer ima najvise jugosa pa moze ovaj moj posao doci do izrazaja. Ne znam da li ima nasih klubova sa zivom muzikom tamo ali pretpostavljam da ima. Osim Chikaga ne znam gde bi mi jos predlozili.
Zavisi sve od vrste muzike kakvu volis da upraznjavas Ja cu svakako nastojati da se bavim muzikom kad odem u USA, bar kao hobi. BAR. E sada, ako zelis da sviras muziku blizu nasim ljudima, Chicago je dobro mesto. Los Angeles je dobro mesto, samo se treba raspitati gde ima klubova koji ugoscuju takvu felu. Ako se bavis stranom muzikom, rock, pop - uglavnom je Los Angeles centar muzickih desavanja. Austin u Texasu zovu Live Music Capital of the World, i tu je zaista mnogo toga zastupljeno. Memphis i Nashville su centri country muzike, a njima nikada ne manjka klavira u pesmama. U velikim gradovima, potraznja za muzicarima je uvek velika, ali da bi se do toga doslo treba postojati ne samo iskustvo nego i veza preko koje ce se sve to odvijati Eto, nadam se da sam pomogao
Reply With Quote
  #3  
Staro 29.10.2012, 00:50
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik shonsi Prikaz poruke
Pozdrav narode, citam forum vec danima i jaako ima puno informacija i zanimljivosti.
Poslao sam prvi put za GC sad ove godine pa ko zna.....

Moje pitanje bi bilo u koji grad mi preporucujete otici s obzirom da se bavim muzikom profesionalno vec 15 god (sviram klavijature i pevam) i od toga zivim. Imam i suprugu (med. sestra) i dvoje malih klinaca. Razmisljao sam o Chikagu jer ima najvise jugosa pa moze ovaj moj posao doci do izrazaja. Ne znam da li ima nasih klubova sa zivom muzikom tamo ali pretpostavljam da ima. Osim Chikaga ne znam gde bi mi jos predlozili.
Gde si kolega!? Jel moguce da ima i neki muzicar ovde sem mene? I ja se prof. bavim sviranjem a i muz.akad. sam zavrsio. Sviram klarinet, sax i klavijature ali po informacijama koje sam dobio iz USA...nasa muzika je slabo zastupljena i u NAJBOLJEM slucaju se desava samo vikendom. Kad i budem tamo, gledacu da se malo preorjentisem na neku "stransku" muziku, nebitno koja je jer mi sve odgovara (pogotovo ako cu mocu svako vece svirati i ziveti od toga, sto se i nadam). Po nekim muzickim desavanjima svideo mi se Austin (Texas) jer ima jako puno klubova sa zivom svirkom, pa se nadam da bi se i za jednog istrumentalistu naslo mesta. Ali nek se prvo desi GC, pa cemo polako dalje. Pozdrav.
__________________
10.10.2012. Prijavljen 1. put sa suprugom i kcerkom za DV-14
Reply With Quote
  #4  
Staro 29.10.2012, 07:28
wladinho's Avatar
wladinho wladinho je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.06.2012
US lokacija: Anywhere in USA . . .
YU lokacija: Beograd
Poruke: 72
Nepromenjeno

Evo i ja da pojacam "koloniju" muzicara Ja sviram profesionalno vec 12-13 godina klavijuturu, a takodje po potrebi i pevam, mada koliko sam ja upucen, nasa muzika nece nesto specijalno da nam znaci ako nemamo nikakvu vezu. Ja imam plan da mi muzika bude hobi, a da mi ova druga profesija (kompjuteri) bude primarna jer posedujem posedujem Microsoft sertifikate, a na tom planu se i dalje usavrsavam!
Moj prvi komsija (koji je malo stariji), koji inace vazi za jednog od najboljih basista na ovim prostorima, nije uspeo da nadje nesto jako mnogo posla u USA (bio je tamo od 2004-2009) iako je ovde bio "doktor" za skoro sve stilove muzike. Srecom pa zna puno ljudi i jako brzo sklapa poznanstva, a pride su ga znali svi nasi pevaci koji su odlazili na turneje tamo, pa je uspeo i da radi turneje i svadbice. Ali zato, mu je trebalo vise od godinu dana da upadne u klubove gde se svira blues i jazz u Njujorku.
Reply With Quote
  #5  
Staro 29.10.2012, 12:00
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

Ja se ni ne oslanjam na nasu muziku mada 30god. sviram i pevam zabavne i narodne i mislim da sam najbolji u tome ali...treba se "prekvalifikovati" u druge pravce pa sam siguran da bi bilo posla. Naravno, ako zelim samo da se s time bavim a ne znam ni sa cim bi drugo. Previse sam ulozio svih ovih godina u obrazovanje, istrumente, rad...da bih nesto drugo radio...ali ko zna sta ce biti. Bar u mom slucaju nista nije izvesno, planiras jedno desi ti se drugo....neka, samo neka se desava.
__________________
10.10.2012. Prijavljen 1. put sa suprugom i kcerkom za DV-14
Reply With Quote
  #6  
Staro 29.10.2012, 14:10
shonsi shonsi je offline
Član
 
Datum prijave: 26.10.2012
YU lokacija: NS
Poruke: 24
Nepromenjeno

oo pa fino je videti da ima kolega ovd . Ja radim uglavnom domace stvari, narodnjake i zabavnjake zato sam i mislio ici tamo gde ima najvise nasih (Chikago) mora biti neki klubovi tamo , ja i ovde radim samo vikendom pa se lepo zivi. Ako su tamo dnevnice dobre moglo bi se raditi sto da ne. Josa kad uleti neka svadbica ,rodjendan, krstenja ... eto lepih novaca. Radio sam u Nemackoj tako neko vreme i uzimao na vece 200e pa racunaj dva dana u nedelji i eto zacas za mesec dana 1200e bez ijedne privatne svirke (sto vrrrrrrlo retko) .
ALI svakako kad bi se radilo vikendom to bi mi bilo dodatni posao a probao bi da nadjem nesto redovno, radnim danima.
Reply With Quote
  #7  
Staro 29.10.2012, 16:27
Vangelistexas Vangelistexas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.07.2010
US lokacija: USA
YU lokacija: Daleko od srca
Poruke: 117
Nepromenjeno

Ne znam, iskreno da vam kazem, ja nikad nisam domacu muziku previse svirao i nemam nameru da se takvom muzikom bavim u USA. Sviram bass gitaru i glavna orijentacija su mi modern/hard rock, blues i country muzika. Ako smem iskreno da kazem, 90% tezgaroskih pesama su nazalost i dalje najtrazenije pesme, i to mi uglavnom smeta. Vecina prelepih narodnih starih pesama sve vise padaju u zaborav i jako se retko sviraju. Ono sto je JAKO bitno u Americi je korak sa vremenom i svetom. Dakle nema osvrtanja na muziku sedamdesetih (osim ako se modernim putem ne inkorporira u bilo sta moderno), osamdesetih, devedesete imaju vec najveci udeo u stvaranju moderne muzike. Predlozio bih vam da odete na shoutcast radio pa otprilike da vidite sta vas najvise zanima, sta je jako popularno, moderno u Americi, i na osnovu toga tamo stvarate nesto. Postoji jedan bend koji radi turneje po Americi, zovu se Rock K'o Fol, ima ih na youtube, toplo preporucujem da poslusate bend koji posecuje MNOGO nasih ljudi tamo
Reply With Quote
  #8  
Staro 29.10.2012, 17:02
shonsi shonsi je offline
Član
 
Datum prijave: 26.10.2012
YU lokacija: NS
Poruke: 24
Nepromenjeno

evo upravo ih cuo na YT , taman im fali klavijatura haha... Dobro praše sobzirom da ih je samo troje
Reply With Quote
  #9  
Staro 29.10.2012, 20:20
curlika's Avatar
curlika curlika je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.02.2012
US lokacija: Las Vegas, Houston, Chicago
YU lokacija: Sombor-Novi sad, Srbija
Poruke: 263
Pošalji Skype™ poruku korisniku curlika
Nepromenjeno

He, he...ako mi se zadesi taj "problem" da odem za USA, s obzirom da sam skolovani muzicar sa diplomom (akademije) a i kafane (ali bez potvrde), pokusao bih na malo drugaciji nacin upasti u muzicke krugove. Pokupio sam vec dosta kontakata USA muzicara kojima sam pisao i odgovorili su mi, kao i sajtova od raznih menadzera koji su na americkom nivou rasporedjeni po drzavama. Kad imas SNN broj, mozes se i prijaviti na sajt i menadzer za tvoju oblast ti se javlja da vidi za sta si. Medjutim, kod svakog, bilo sta da je pisao bilo je glavno u fazonu: Samo ti dobi GC, jer bez toga ne mozes nista. Pa dobro, velim, resicemo to pa idemo dalje. A nadam se da ce se na ovaj post javiti jos muzicara pa kad dodje 1.maj 2013 i budemo svi selektovani (kamo puste srece), mozemo se lepo organizovati pa da neki pozitivan rezultat i od toga ispadne. Za sada mozemo samo sanjariti...i skupljati pare.
__________________
10.10.2012. Prijavljen 1. put sa suprugom i kcerkom za DV-14
Reply With Quote
  #10  
Staro 29.10.2012, 22:26
Vangelistexas Vangelistexas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.07.2010
US lokacija: USA
YU lokacija: Daleko od srca
Poruke: 117
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik shonsi Prikaz poruke
evo upravo ih cuo na YT , taman im fali klavijatura haha... Dobro praše sobzirom da ih je samo troje
je li shonsi, u kom bendu iz NS sviras? Komsije smo
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:27.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.