ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interview DV2015 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #751  
Staro 19.05.2015, 21:45
maybe17 maybe17 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2015
Poruke: 71
Nepromenjeno

@Dzoni čestitam,super si i svima ostalima naravno
  #752  
Staro 21.05.2015, 13:22
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Napokon, viza je i zvanično "pala" i imam je u svojim rukama
  #753  
Staro 21.05.2015, 13:29
draganp draganp je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.05.2015
US lokacija: Knoxville, TN
YU lokacija: Banovici, BiH
Poruke: 49
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
Napokon, viza je i zvanično "pala" i imam je u svojim rukama
Svaka cast i cestitam jos jednom!!!

PS nemoj nas (forum) sad zaboravit!
  #754  
Staro 22.05.2015, 07:01
adojaro adojaro je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.04.2015
US lokacija: AkoBogDA Jacksonville, Florida
YU lokacija: BiH
Poruke: 45
Nepromenjeno

Cestitam johnywalker. Na blogu sam vidio vizu i zaista je osjecaj....ma nemogu ni zamisliti kako se osjecas. Cestitam jos jednom
  #755  
Staro 22.05.2015, 07:58
Sale2322 Sale2322 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Užice
Poruke: 39
Pošalji Skype™ poruku korisniku Sale2322
Nepromenjeno

Pozdrav ljudi, evo ga i moje iskustvo od juce (21.5.)

8:30 Dosli u ambasadu, prozvali nas da udjemo unutra, dobili smo broj za cekanje. Par puta su nas prozivali na salter, prvo da im damo samo taj broj koji smo dobili na ulazu, pa samo pasose, pa onda otiske prstiju, jos jednom na salter 1 da platimo po $330 i na kraju salter broj 10, ulazi se u jednu prostoriju gde smo im dali sva ostala dokumenta. Osim standardnih dokumenata mi smo vec poneli preko 100 slika iz nase veze od 2009 do 2015, slike na cd-u, stare pasose, karte sa putovanja... Napominjem da sam bio sa suprugom, vencali smo se pre mesec dana tj. 19.04. Onda su nam rekli da smo slobodni, pa da dodjemo u 13:30.

13:30 dosli smo ispred ambasade, bilo je dosta ljudi, neki su cekali za useljenicku vizu kao i mi, a dosta njih je bilo za Work & Travel program. Usli smo unutra oko 14h, ponovo dobili broj za cekanje. Zatim smo cekali jedno sat vremena i konacno su nas prozvali ponovo na salter 10, to je jedini salter koji se razlikuje od drugih od toga sto postoje vrata i ulazi se unutra kao u jednu sobu, dok su ostali salteri kao u banci/posti. Konzul nas je pitao od kada se znamo, kad smo poceli da se zabavljamo, kad smo se vencali, zasto nismo ranije, koliko je ljudi bilo na svadbi, kakvi su nam planovi za buducnost, gde idemo, kod koga... Uglavnom razgovor je bio prijatan, delovalo mi je kao da pre razgovora je vec znao ishod. Uglavnom, dao nam je jedan papir na srpskom da glasno procitamo, prvo ja pa supruga i rekao je cestitam, vase vize su odobrene. Ceo razgovor je bio na engleskom.

Hvala svima na ovom forumu, mnogo stvari sam naucio ovde za ovih par godina koliko pratim ovo sve i od kada sam izvucen. Takodje srecno svima koji tek imaju intervju ili koji cekaju datum za intervju. Sve u svemu intervju je jako opusten!

Samo imam jos jedno pitanje, kada se registrujemo na sajtu usvisa-info.com za slanje pasosa da li je potrebno dodati suprugu kao clana porodice ili je bitno da postoji nalog samo sa mojim imenom?
__________________
02.11.2013 - Prijava na lutriju DV2015
01.05.2014 - Izvucen CN 29XXX
13.06.2014 - Popunjen DS-260
24.03.2015 - Datum za intervju
15.05.2015 - Lekarski pregled
21.05.2015 - Intervju
23.05.2015 - Pasos sa vizom
01.06.2015 - Beograd - Boston
  #756  
Staro 22.05.2015, 10:30
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sale2322 Prikaz poruke
Pozdrav ljudi, evo ga i moje iskustvo od juce (21.5.)

8:30 Dosli u ambasadu, prozvali nas da udjemo unutra, dobili smo broj za cekanje. Par puta su nas prozivali na salter, prvo da im damo samo taj broj koji smo dobili na ulazu, pa samo pasose, pa onda otiske prstiju, jos jednom na salter 1 da platimo po $330 i na kraju salter broj 10, ulazi se u jednu prostoriju gde smo im dali sva ostala dokumenta. Osim standardnih dokumenata mi smo vec poneli preko 100 slika iz nase veze od 2009 do 2015, slike na cd-u, stare pasose, karte sa putovanja... Napominjem da sam bio sa suprugom, vencali smo se pre mesec dana tj. 19.04. Onda su nam rekli da smo slobodni, pa da dodjemo u 13:30.

13:30 dosli smo ispred ambasade, bilo je dosta ljudi, neki su cekali za useljenicku vizu kao i mi, a dosta njih je bilo za Work & Travel program. Usli smo unutra oko 14h, ponovo dobili broj za cekanje. Zatim smo cekali jedno sat vremena i konacno su nas prozvali ponovo na salter 10, to je jedini salter koji se razlikuje od drugih od toga sto postoje vrata i ulazi se unutra kao u jednu sobu, dok su ostali salteri kao u banci/posti. Konzul nas je pitao od kada se znamo, kad smo poceli da se zabavljamo, kad smo se vencali, zasto nismo ranije, koliko je ljudi bilo na svadbi, kakvi su nam planovi za buducnost, gde idemo, kod koga... Uglavnom razgovor je bio prijatan, delovalo mi je kao da pre razgovora je vec znao ishod. Uglavnom, dao nam je jedan papir na srpskom da glasno procitamo, prvo ja pa supruga i rekao je cestitam, vase vize su odobrene. Ceo razgovor je bio na engleskom.

Hvala svima na ovom forumu, mnogo stvari sam naucio ovde za ovih par godina koliko pratim ovo sve i od kada sam izvucen. Takodje srecno svima koji tek imaju intervju ili koji cekaju datum za intervju. Sve u svemu intervju je jako opusten!

Samo imam jos jedno pitanje, kada se registrujemo na sajtu usvisa-info.com za slanje pasosa da li je potrebno dodati suprugu kao clana porodice ili je bitno da postoji nalog samo sa mojim imenom?
Cestitam vam od srca!!! Pri registraciji, ubaci i suprugino ime i podatke jer ce u tom slucaju i ona moci da ti podigne posiljku. Dobices mail iz ambasade kada predaju posiljku DHL-u, tako da ces znati da sutradan mozes ici po pasose. Jos jednom - cestitam i srecan put!

EDIT: Pazljivo otvarajte koverat i ni slucajno ne otvarate yute koverte unutra i neskidate papire prikacene na njih!!!
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State

Last edited by SRBghost; 22.05.2015 at 10:32. Razlog: DODATAK
  #757  
Staro 22.05.2015, 19:30
Iva75's Avatar
Iva75 Iva75 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 48
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sale2322 Prikaz poruke
Pozdrav ljudi, evo ga i moje iskustvo od juce (21.5.)

8:30 Dosli u ambasadu, prozvali nas da udjemo unutra, dobili smo broj za cekanje. Par puta su nas prozivali na salter, prvo da im damo samo taj broj koji smo dobili na ulazu, pa samo pasose, pa onda otiske prstiju, jos jednom na salter 1 da platimo po $330 i na kraju salter broj 10, ulazi se u jednu prostoriju gde smo im dali sva ostala dokumenta. Osim standardnih dokumenata mi smo vec poneli preko 100 slika iz nase veze od 2009 do 2015, slike na cd-u, stare pasose, karte sa putovanja... Napominjem da sam bio sa suprugom, vencali smo se pre mesec dana tj. 19.04. Onda su nam rekli da smo slobodni, pa da dodjemo u 13:30.

13:30 dosli smo ispred ambasade, bilo je dosta ljudi, neki su cekali za useljenicku vizu kao i mi, a dosta njih je bilo za Work & Travel program. Usli smo unutra oko 14h, ponovo dobili broj za cekanje. Zatim smo cekali jedno sat vremena i konacno su nas prozvali ponovo na salter 10, to je jedini salter koji se razlikuje od drugih od toga sto postoje vrata i ulazi se unutra kao u jednu sobu, dok su ostali salteri kao u banci/posti. Konzul nas je pitao od kada se znamo, kad smo poceli da se zabavljamo, kad smo se vencali, zasto nismo ranije, koliko je ljudi bilo na svadbi, kakvi su nam planovi za buducnost, gde idemo, kod koga... Uglavnom razgovor je bio prijatan, delovalo mi je kao da pre razgovora je vec znao ishod. Uglavnom, dao nam je jedan papir na srpskom da glasno procitamo, prvo ja pa supruga i rekao je cestitam, vase vize su odobrene. Ceo razgovor je bio na engleskom.

Hvala svima na ovom forumu, mnogo stvari sam naucio ovde za ovih par godina koliko pratim ovo sve i od kada sam izvucen. Takodje srecno svima koji tek imaju intervju ili koji cekaju datum za intervju. Sve u svemu intervju je jako opusten!

Samo imam jos jedno pitanje, kada se registrujemo na sajtu usvisa-info.com za slanje pasosa da li je potrebno dodati suprugu kao clana porodice ili je bitno da postoji nalog samo sa mojim imenom?
Bravo!!! Neka je sa srecom. I hvala sto si podelio svoje iskustvo sa nama. Mnogo znaci, pogotovo sto i mi za par dana imamo intervju.
__________________
02.11.2013. Prvi put se prijavili na lutriju
01.05.2104. Izvuceni 2015EU00029xxx
26.05.2014. Poslali DS-260
24.03.2015. Stigao mail sa datumom intervjua
22.05.2015. Obavljen lekarski pregled
26.05.2015. Obavljen intervju i vize odobrene
03.06.2015. Kupljene karte
25.06.2015. Preuzeti pasosi (pozeleneli skroz)
  #758  
Staro 26.05.2015, 19:41
Iva75's Avatar
Iva75 Iva75 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 48
Nepromenjeno

E, drugari ovako stoje stvari
Danas smo imali zakazan intervju u 8.30h. Procitali su nas na spisku. Usli smo u prvu prostoriju i tamo smo ostavili kljuceve i telefone. Zatim smo iz te zgrade posli preko dvorista i usli u glavnu zgradu. Tamo smo dobili broj. Kada je broj stigao na red usli smo u salter (sobu) 10 i tamo smo ostavili kompetnu dokumentaciju potrebnu za intervju. Nas sluzbenik nam je rekao da je glavni intervju sa konzulom u 13.30h. Tada nam je receno da cemo biti prozvani na salteru 1 da platimo taksu. Vrlo kratko smo cekali i bili smo prozvani. Platili smo taksu 3x330 dolara i izasli iz ambasade. Naravno da ne zaboravim, upoznali smo legendarnog Tomu. Covek je divan!!!
Drugi deo intervjua,
Pojavili smo se neki minut pre 13.30h i preko reda jer su nase vize prioritetnije od studentskih. Opet ista procedura, skener i ostavljanje kljuceva i telefona. Pa onda ulazak u glavnu zgradu. Dobili smo novi broj. Toma je prokomentarisao da je to broj koji ce nam promeniti zivot. To cu uvek pamtiti!!! Sacekali smo na red. Prisli salteru 7 da damo otiske prstiju i opet se vratili na mesto. Nas za useljenicku vizu bilo je pet brojeva, po raznim osnovima. Jedino mi smo bili kao boditnici lutrije. Tu smo cekali na razgovor sa konzulom nekih pola sata. To vreme nam je skratio Toma, koji nas je sve vreme animirao.
Napokon je izasao nas broj na ekranu. Opet smo islu na salter (soba) 10. Uh, u tom trenutku ti svasta prolazi kroz glavu. Medjutim cim smo usli i videli konzula, bili smo ubedjeni da dobijamo vizu. Covek blag, prijatan, nasmejan, ma stvarno super. Postavio nam je par kratkih pitanja, cini mi se onako radi reda i rekao da procitamo tekst zakletve. Olaksanje!!! Zatim smo opet dali otiske prstiju. Ja leve ruke, suprug desne ruke i posto je nasa devojcica maloltna ja sam opet dala moje otiske leve ruke umesto nje.
Eeeeeee, tada sledi ono sto smo cekali toliko dugo. Konzul je ustao i rekao: ``Congratulations your visa is approved``!!!!!
Sreca, sreca, radost!!!!! Totalno stanje soka, srece, ma mix svega...
Kao sto je do sada mnogo puta vec napisano, intervju je cista formalnost. Samo ako imate sve potrebne dokumente i ako ispunjavate osnovne uslove lutrijskog programa.
Zelim da se zahvalim ovom forumu. Na kom sam prikupila sve potrebne informacije. I da se zahvalim svima koji su nesebicno delili svoja iskustva i informacije ovde sa svima nama.
Takodje zelim svima srecu, koji trebaju da idu na intervju.
__________________
02.11.2013. Prvi put se prijavili na lutriju
01.05.2104. Izvuceni 2015EU00029xxx
26.05.2014. Poslali DS-260
24.03.2015. Stigao mail sa datumom intervjua
22.05.2015. Obavljen lekarski pregled
26.05.2015. Obavljen intervju i vize odobrene
03.06.2015. Kupljene karte
25.06.2015. Preuzeti pasosi (pozeleneli skroz)
  #759  
Staro 26.05.2015, 19:48
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

bravo za obojicu svaka cast sve najbolje, jel znate gde cete kod koga cime se baviti zapocetak ili imate sve spremno?
  #760  
Staro 27.05.2015, 15:50
margos13 margos13 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 122
Pošalji Skype™ poruku korisniku margos13
Nepromenjeno

Danas, u sredu 27.05. imao sam zakazan intervju u ambasadu u BG-u u 8:30h. Sve je prošlo OK, tj. viza mi je odobrena.

Kratak opis mog iskustva u ambasadi, kao i iskustvo sa lekarskog pregleda koji sam obavio pre 7 dana (20.05.) naknadno ću napisati (slično je prethodnim iskustvima).

Verovatno da je bilo postova vezano za registraciju za DHL, ali molim vas da mi neko odgovori šta treba upisati u polje pod broj predmeta? Jel tu treba upisati onaj broj koji stoji na potvrdi iz ambasade nakon natpisa Transaction:

Izvinjavam se ako ponavljam pitanje i hvala na odgovoru.
__________________
01.11.2013. - Prijava na DV-2015 (1. put i jedna prijava)
01.05.2014. - Izvučen (1NL), 2015EU00029xxx
03.06.2014. - Poslat DS-260
24.03.2015. - Obaveštenje o datumu intervjua (2NL)
20.05.2015. - Obavljen lek.pregled (Smiljanićeva, BG)
27.05.2015. - Intervju (Beograd) - VISA APPROVED
02.06.2015. - Preuzet pasoš sa vizom
06.11.2015. - LPR (Beograd-Frankfurt-Houston-Las Vegas)
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV2015 dobitnici koji ste broj sombrero Vaša strana 611 24.08.2015 09:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.