ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Useljenje, na osnovu sponzorisanja familije u USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 14.11.2014, 21:05
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno Useljenje, na osnovu sponzorisanja familije u USA

Moj ujak (rodjeni brat od moje majke) je drzavljanin USA i zivi tamo.

Pitam se da li bih ja (bez da i moja majka podnese molbu) mogao da trazim useljenicku vizu po tom osnovu (pretpostavljam da spadam u "blizak rodjak, cetvrtog prvenstva" kao dete sestre americkog drzavljanina-link...)
http://serbian.serbia.usembassy.gov/sr/family-iv.html

Zna li neko ista o sansama, zackoljicama i sl. za ovo... cena apliciranja je 420$, pa je to razlog sto sam u dilemi da li podneti molbu...
Reply With Quote
  #2  
Staro 14.11.2014, 21:11
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Moj ujak (rodjeni brat od moje majke) je drzavljanin USA i zivi tamo.

Pitam se da li bih ja (bez da i moja majka podnese molbu) mogao da trazim useljenicku vizu po tom osnovu (pretpostavljam da spadam u "blizak rodjak, cetvrtog prvenstva" kao dete sestre americkog drzavljanina-link...)
http://serbian.serbia.usembassy.gov/sr/family-iv.html

Zna li neko ista o sansama, zackoljicama i sl. za ovo... cena apliciranja je 420$, pa je to razlog sto sam u dilemi da li podneti molbu...
Za starije od 21 godine (cak i ukoliko su u pitanju deca US drzavljana) do sada se cekalo oko 9-10 godina...

Po nekoj mojoj logici, prvo bi tvoja majka cekala toliko, pa kada bi ona dosla jos 5 godina do drzavljanstva pa onda prijava za tebe jos 9-10 godina pod uslovom da se do tada pravila ne promene. U zbiru - 25 godina.
Neka me slobodno ispravi neko ukoliko postoji mogucnost da se "preskoci" majka u celom lancu i ide direktno na rodjaka 'cetvrtog prvenstva". Ukoliko to nekim slucajem moze, opet ti ne gine 9-10 godina.
Reply With Quote
  #3  
Staro 14.11.2014, 21:33
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Mnogo se ceka
Sada daju vise onima koji se predali 2002. godine


Family-sponsored immigrant visas as follows:

FAMILY-SPONSORED PREFERENCES

First: (F1) Unmarried Sons and Daughters of U.S. Citizens: 23,400 plus any numbers not required for fourth preference.

Second: Spouses and Children, and Unmarried Sons and Daughters of Permanent Residents: 114,200, plus the number (if any) by which the worldwide family preference level exceeds 226,000, plus any unused first preference numbers:

A. (F2A) Spouses and Children of Permanent Residents: 77% of the overall second preference limitation, of which 75% are exempt from the per-country limit;

B. (F2B) Unmarried Sons and Daughters (21 years of age or older) of Permanent Residents: 23% of the overall second preference limitation.

Third: (F3) Married Sons and Daughters of U.S. Citizens: 23,400, plus any numbers not required by first and second preferences.

Fourth: (F4) Brothers and Sisters of Adult U.S. Citizens: 65,000, plus any numbers not required by first three preferences.

On the chart below, the listing of a date for any class indicates that the class is oversubscribed (see paragraph 1); "C" means current, i.e., numbers are available for all qualified applicants; and "U" means unavailable, i.e., no numbers are available. (NOTE: Numbers are available only for applicants whose priority date is earlier than the cut-off date listed below.)
Family-Sponsored
All Chargeability Areas Except Those Listed CHINA-mainland born INDIA MEXICO PHILIPPINES
F1 22MAY07 22MAY07 22MAY07 22JUN94 01SEP04
F2A 01FEB13 01FEB13 01FEB13 22JUL12 01FEB13
F2B 01NOV07 01NOV07 01NOV07 01AUG94 15DEC03
F3 01DEC03 01DEC03 01DEC03 22OCT93 01JUN93
F4 22JAN02 22JAN02 22JAN02 01FEB97 08APR91

*NOTE: For October, F2A numbers EXEMPT from per-country limit are available to applicants from all countries with priority dates earlier than 22JUL12. F2A numbers SUBJECT to per-country limit are available to applicants chargeable to all countries EXCEPT MEXICO with priority dates
beginning 22JUL12 and earlier than 01FEB13. (All F2A numbers provided for MEXICO are exempt from the per-country limit; there are no F2A numbers for MEXICO subject to per-country limit.)

http://travel.state.gov/content/visa...ober-2014.html
Reply With Quote
  #4  
Staro 15.11.2014, 11:46
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Hvala na informacijama ljudi.

Za F4 se sada rade slucajevi iz 2002, 1997 i 1991... ponizavajuce, ova opcija otpada! jer nemam toliko vremena da cekam, imam 30 godina...
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
prijava na osnovu radnog iskustva abandahr Stare teme 1 02.07.2012 22:11
Kakve su mi sanse ako apliciram za useljenje? PDX Stare teme 9 21.05.2006 16:27

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.