ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Rental Assistance » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 18.11.2014, 23:51
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno Rental Assistance

Da li netko ima iskustva sa ovim programom i da li moze ukratko da objasni o cemu se radi?

http://portal.hud.gov/hudportal/HUD?...tal_assistance

Hvala
Reply With Quote
  #2  
Staro 19.11.2014, 14:11
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Tomislave, ovo je bas za siromasne ljude:
Citat:
Eligibility for a housing voucher is determined by the PHA based on the total annual gross income and family size and is limited to US citizens and specified categories of non-citizens who have eligible immigration status. In general, the family's income may not exceed 50% of the median income for the county or metropolitan area in which the family chooses to live. By law, a PHA must provide 75 percent of its voucher to applicants whose incomes do not exceed 30 percent of the area median income. Median income levels are published by HUD and vary by location. During the application process, the PHA will collect information on family income, assets, and family composition. The PHA will verify this information with other local agencies, your employer and bank, and will use the information to determine program eligibility and the amount of the housing assistance payment

If the PHA determines that your family is eligible, the PHA will put your name on a waiting list, unless it is able to assist you immediately.
Duga je lista cekanja na ovo. Znas da DV ljudi (LPR koji su u US manje od 5 godina) nemaju pravo na ove programe?
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #3  
Staro 19.11.2014, 18:36
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Tomislave, ovo je bas za siromasne ljude:
Naisao sam na ovaj program pa zato pitam da li netko ima iskustva. Nasao sam na podatke o prihodima, ali cu ih okaciti odvojeno radi preglednosti.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Duga je lista cekanja na ovo. Znas da DV ljudi (LPR koji su u US manje od 5 godina) nemaju pravo na ove programe?
Nisam naisao na podatak DV ljudi (LPR koji su u US manje od 5 godina) nemaju pravo na ove programe.

Naisao sam na ovo:

WHO IS ELIGIBLE?
Public housing is limited to low-income families and individuals. An HA determines your eligibility based on: 1) annual gross income; 2) whether you qualify as elderly, a person with a disability, or as a family; and 3) U.S. citizenship or eligible immigration status. If you are eligible, the HA will check your references to make sure you and your family will be good tenants. HAs will deny admission to any applicant whose habits and practices may be expected to have a detrimental effect on other tenants or on the project's environment.

HAs use income limits developed by HUD. HUD sets the lower income limits at 80% and very low income limits at 50% of the median income for the county or metropolitan area in which you choose to live. Income limits vary from area to area so you may be eligible at one HA but not at another. The HA serving your community can provide you with the income levels for your area and family size, or you can also find the income limits here on the internet.

http://portal.hud.gov/hudportal/HUD?...istance/phprog

Koliko shvatam da bi ucestvovao treba da budes drzavljan ili legalan imigrant
Reply With Quote
  #4  
Staro 19.11.2014, 18:37
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Naisao sam na podatak o prosjecnom prihodu koji je npr za Illinois
TOTAL METRO NONMETRO
Illinois 68200 70500 58300
kompletan spisak: http://www.huduser.org/portal/datase...ans2014_v2.pdf

Ovo su iznosi prihoda da bi se kvalifikovao

FY 2014 MFI: 68200
ILLINOIS 1 PERSON 2 PERSON 3 PERSON 4 PERSON 5 PERSON


30%OF MEDIAN 14300 16350 18400 20450 22100


VERY LOW INCOME
23850 27300 30700 34100 36850

LOW-INCOME
38200 43650 49100 54550 58900

Kompletan spisak http://www.huduser.org/portal/datase...its_Report.pdf

Po ovome, ako si sam i radis za minimalac mozes da se prijavis
Reply With Quote
  #5  
Staro 19.11.2014, 19:52
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

http://aspe.hhs.gov/hsp/immigration/...ions-sum.shtml
Evo pa gledaj za sta sve nisi eligible u prvih 5 godina.
I opet zaboravljas da za sve postoji duga lista cekanja od par godina i kad si eligible, nije to par mjeseci da se mozes nadati, sta planiras raditi u medjuvremenu dok cekas na odredjeni program da upadnes?
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #6  
Staro 19.11.2014, 21:54
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

mikiSA hvala puno za link.


P.S.
Naisao sam na podatak da se ponegdje ceka godinama na listama cekanja, ali i da negdje nije toliko dugo, kao i da program podstice ljude da samostalno traze kvalitetnije stanove ukljucujuci i kuce.
Do tog programa sam dosao preko stranice "Welcome to USA" (zato me cudi da imigranti ne mogu da ucestvuju) http://www.welcometousa.gov/Healthca...es/Housing.htm pa na Rent a Home

Na njihovom sajtu nude pomoc oko trazenja smjestaja
http://portal.hud.gov/hudportal/HUD?...tal_assistance
A kad se klikne na "Search for an apartment" i tamo se recimo izabere Chicago dobije se ponuda stanova za iznajmljivanje u vlasnistvu firmi koje sudjeluju u programu.
Pogledao sam prvi na spisku i nije mi izgledoa kao "socijalni smjestaj"
http://www.2101michigan.com/
A ni okolina mi ne izgleda kao neki geto. Ali mozda grijesim
Buduci da si ti tamo mozes bolje da prosudis od mene




P.P.S.
I mislim da si u pravu da se ne moze planirati zivot na osnovu ovog programa ( i ne planiram ga), ali mislim da znanje o tome ne moze da skodi

Zato se nadam da ce se javiti netko tko ima licna iskustva sa tim programom
Reply With Quote
  #7  
Staro 19.11.2014, 22:36
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Ne znam sta da ti kazem, nadam se da nikad necu doci u situaciju da moram da koristim ove programe. Nisam u Chicagu tako da ti ne bih znala reci, ali znam da sve oko Title 8 housinga (jedan od ovih housing programa) drzi se dalje od toga.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #8  
Staro 21.11.2014, 23:21
srecica srecica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 09.10.2014
Poruke: 155
Nepromenjeno

Pa zar se ne potpiše na onom obrascu, odnosno na intervjuu da niko nece biti socijalni slučaj?
Reply With Quote
  #9  
Staro 05.12.2014, 23:00
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Section 8 stanovi se u Illinois-u ne dobijaju ni malo lagano. Ne samo da se ceka nego zbog ogromne kolicine prijavljenih rade lutriju...

Ono sto dosta njih radi, presele se u Ajovu ili Minesotu, tamo dobiju Section 8 stan pa posle godine boravka tamo, sele se nazad i sele pravo na Section 8.
Reply With Quote
  #10  
Staro 05.12.2014, 23:12
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Magelan,
hvala ti sto si se javio.
Vidim da si cuo za taj program
Da li imas jos neku informaciju? Da li znas nekoga tko ga je koristio?
Hvala
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.