ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Best US Bank » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 16.02.2015, 12:40
freelancer.asus freelancer.asus je offline
Član
 
Datum prijave: 12.02.2015
Poruke: 10
Nepromenjeno Best US Bank

Nov sam na forumu, i pratim ga cisto informativno. Necu da vas gnjavim, vec odmah da predjem na konkretne stvari. Prvenstveno bih se obratio ljudima koji dugo zive u SAD - New York, Filadelfija ili dalje, potpuno je nebitno. Mene konkretno zanima, koja je najbolja, najpouzdanija i najpopularnija banka za otvaranje racuna u SAD ? (npr: kao kod nas Banca Intesa ili Raiffeisen)

Ako recimo gledam pretragom preko interneta, dosta banaka ima koji ostvaruju amnormne zarade i uspeh s klijentima...ali bih voleo da cujem vase sugestije.

Unapred zahvalan
  #2  
Staro 16.02.2015, 14:42
maki90 maki90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.05.2014
US lokacija: Portland
YU lokacija: BiH
Poruke: 111
Nepromenjeno

Imaš za to već otvorenu temu a koja između ostalog obuhvata i više od samog otvaranja računa, nego daje i neke druge izuzetno korisne savjete.

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=213
__________________
15.10.2012. - prva prijava
01.05.2013. - has not been selected
02.11.2013. - druga prijava
01.05.2014. - izvučen 2015EU00023xxx
10.06.2014. - DS-260 poslat
23.01.2015. - mail sa zakazanim datumom
12.03.2015. - Intervju zakazan
26.02.2015. - Obavljen ljekarski pregled
12.03.2015. - Obavljen intervju i viza odobrena
16.03.2015. - Kupljena avionska karta

20.04.2015. - Beograd-Amsterdam-Minneapolis-Portland
  #3  
Staro 16.02.2015, 14:50
freelancer.asus freelancer.asus je offline
Član
 
Datum prijave: 12.02.2015
Poruke: 10
Nepromenjeno

Zar je toliko tesko da mi neko samo prenese najpovojniju i najbolju banku u New York-u? Zar treba da izgubim 1h vremena citanja u 11 str. da bi dobio odgovor za 2-3 banke ili eventualno jednu?
  #4  
Staro 16.02.2015, 16:16
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik freelancer.asus Prikaz poruke
Zar je toliko tesko da mi neko samo prenese najpovojniju i najbolju banku u New York-u? Zar treba da izgubim 1h vremena citanja u 11 str. da bi dobio odgovor za 2-3 banke ili eventualno jednu?
Tema na koju te je maki90 lepo uputio-la je izuzetno dobro obradjena. Ima 42 strane i stvarno ne znam sta da ti kazem po pitanju tvog gubljenja vremena. Svi clanovi foruma su manje-vise posvetili svoje vreme da bi ostavili svoja iskustva i savete, pa ako ti to nista ne znaci...
Svakako, za neka konkretna pitanja verujem da ce ti na toj temi neko odgovoriti.
Pozdrav.
  #5  
Staro 16.02.2015, 17:03
freelancer.asus freelancer.asus je offline
Član
 
Datum prijave: 12.02.2015
Poruke: 10
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kreta Prikaz poruke
Tema na koju te je maki90 lepo uputio-la je izuzetno dobro obradjena. Ima 42 strane i stvarno ne znam sta da ti kazem po pitanju tvog gubljenja vremena. Svi clanovi foruma su manje-vise posvetili svoje vreme da bi ostavili svoja iskustva i savete, pa ako ti to nista ne znaci...
Svakako, za neka konkretna pitanja verujem da ce ti na toj temi neko odgovoriti.
Pozdrav.
To je isto kao kada bi te ja pitao koliko je 2+2 i ti mi kazes idi na internet, pa potrazi koliko je to. Znaci sigurno neko zna, samo cekam da se javi, zasto postoji internet onda i ovaj forum?
  #6  
Staro 16.02.2015, 17:16
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik freelancer.asus Prikaz poruke
To je isto kao kada bi te ja pitao koliko je 2+2 i ti mi kazes idi na internet, pa potrazi koliko je to. Znaci sigurno neko zna, samo cekam da se javi, zasto postoji internet onda i ovaj forum?
Hahahahaha! Mislim, od 12:40 do sada si mogao x puta da procitas temu, ali dobro, ti si izabrao da "samo cekas da se neko javi". Nemam nista protiv!
  #7  
Staro 16.02.2015, 20:11
Cunami Cunami je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.03.2012
Poruke: 44
Nepromenjeno

Da je sreće već bi bio banovan, jer tema vezana za izbor banke već postoji i Maki90 te uputio na istu. Da si pročitao pravila foruma kada si se registrovao nebi sigurno postavio temu, ali nema veze.

Poenta svega nije da neko drugi razmišlja nego da ti uključiš svoj mozak i počneš da razmišljaš. Izbor banke nije nimalo naivna stvar. Jedna banka nudi jednu uslugu, ali dere na drugoj. Druga banka nudi nešto treće, ali daje neki drugi benefit itd. Zbog toga treba da pročitaš temu i izabereš šta ti odgovara tj. da iz svih postova izvedeš zaključak.

Nije valjda da bi izabrao banku samo zato što ti je to rekao neki "Cunami" na forumu kojeg nikada u životu nisi vidio?!

Sretno sa čitanjem teme...
__________________
Prva prijava 15.10.2011. - Has not be selected.
Druga prijava 14.10.2012. - Has not be selected.
Treća prijava 02.11.2013. - Izvučeni 2015EU00031xxx
DS-260 Popunili i poslali 02.06.2014.
Ljekarski 21.05.2015. Eurofarm - Sarajevo
Interview 04.06.2015. - Sarajevo - Vize odobrene
Departure Day 06-Sep-2015.
  #8  
Staro 16.02.2015, 20:30
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Cunami Prikaz poruke
Da je sreće već bi bio banovan, jer tema vezana za izbor banke već postoji i Maki90 te uputio na istu. Da si pročitao pravila foruma kada si se registrovao nebi sigurno postavio temu, ali nema veze.

Poenta svega nije da neko drugi razmišlja nego da ti uključiš svoj mozak i počneš da razmišljaš. Izbor banke nije nimalo naivna stvar. Jedna banka nudi jednu uslugu, ali dere na drugoj. Druga banka nudi nešto treće, ali daje neki drugi benefit itd. Zbog toga treba da pročitaš temu i izabereš šta ti odgovara tj. da iz svih postova izvedeš zaključak.

Nije valjda da bi izabrao banku samo zato što ti je to rekao neki "Cunami" na forumu kojeg nikada u životu nisi vidio?!

Sretno sa čitanjem teme...

Upravo...

Da postoji "Best Bank" svi bismo imali racune u istoj... Da ti sad jedan Magelan ili Cunami kazu "ta i ta" banka je "The Best", bilo bi krajnje neodgovorno...

XYZ je promenljivih koje uticu na izbor banke. Nesto sto meni odgovara mozda tebi nece. I obrnuto... Kao ono sa ukusima - razliciti su i o njima ne vredi raspravljati.
  #9  
Staro 16.02.2015, 21:54
freelancer.asus freelancer.asus je offline
Član
 
Datum prijave: 12.02.2015
Poruke: 10
Nepromenjeno

ja stvarno pokusavam da budem direktan, jasan i ljubazan. Ja nisam pitao ni za kakvo misljenje niti me zanima ko voli koju banku. Pitam konkretno za nekoga ko zivi u New Yoru-u a nadam se da ima bar 1 ili 2 clana foruma koji mogu da mi kazu koja je najpopularnija banka tamo.

Mora da postoji banka koja ostvaruje najbolje usluge i koja ima najvise klijenata, to je jednostavno pokazatelj da je ta banka uspesna i najbolja!
  #10  
Staro 16.02.2015, 22:09
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik freelancer.asus Prikaz poruke
ja stvarno pokusavam da budem direktan, jasan i ljubazan. Ja nisam pitao ni za kakvo misljenje niti me zanima ko voli koju banku. Pitam konkretno za nekoga ko zivi u New Yoru-u a nadam se da ima bar 1 ili 2 clana foruma koji mogu da mi kazu koja je najpopularnija banka tamo.

Mora da postoji banka koja ostvaruje najbolje usluge i koja ima najvise klijenata, to je jednostavno pokazatelj da je ta banka uspesna i najbolja!
NEW YORK:
- Bank of America
- Chase
- Citi
- CapitalOne

Otprilike je taj redosled.

Ponovicu. Nije ti bas tako "crno-belo" sto se bankarskih usluga tice.
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.