ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 13.06.2015, 00:49
karadjordje karadjordje je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.04.2014
Poruke: 49
Nepromenjeno Sta sam sve postigao od kad sam dosao

Da napravimo jednu temu koja ce se ticati svog/svojih uspeha od dolaska u USA. Posao-napredovanje, skolovanje...
Reply With Quote
  #2  
Staro 13.06.2015, 22:39
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Jeste pa da otvorimo sezonu puvanja... Ja sam postigla licno da imam svoj licni mir, sto u privatnom, sto u poslovnom zivotu. I mogucnost da napredujem u karijeri koju sam odabrala. Konacno neki licni mir i spokoj (zato me i nema toliko u zadnje vreme na forumu da kukam i prosipam mudrosti)...
Reply With Quote
  #3  
Staro 16.06.2015, 07:40
mebely's Avatar
mebely mebely je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.01.2011
US lokacija: Salt Lake City, Utah
Poruke: 57
Pošalji Skype™ poruku korisniku mebely
Nepromenjeno

Ovo moze biti interesantno za citanje,ali ja bih najvise zelela da osetim isto sto i vuxane...mir i spokoj...to govori mnogo,mnogo...Javicu se za neko vreme,dok ne prodje ovaj pocetni-turbulentni period!
__________________
01.05.2014. Izvuceni 2015EU28xxx
06.06.2014. Poslat DS260
05.05.2015. Obavljen lekarski pregled
14.05.2015. Intervju...VIZE ODOBRENE!!!
23.06.2015. Departure day!
Reply With Quote
  #4  
Staro 25.06.2015, 18:11
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Prekosutra ce biti tacno 3 godine kako smo dosli pa da sumiram:
  • Popravio sam visok pritisak bez tableta
  • Popravio sam cirkulaciju (nemam vise nenormalno hladne noge i ruke)
  • Spavam manje pa mi se zivot cini duzi
  • Prestao sam da citam bilo kakve novine
  • Prestao sam da razmisljam o novcu
  • Izlecio sam hipohondriju
  • Nema lipe, ambrozije i ostalog polena pa godinama nemam nikakvu alergiju
  • Osecam se mnogo bolje i motivisan sam vise
Ne znam sta je rezultat medjudejstva gornjih stavki a sta su neki vanjski faktori. Ne znam da li se ovo moze racunati kao postignuce jer nisam nikakav napor ulozio da bih dosao do ovih poboljsanja.
Inace niti se hranim drugacije niti sam nivo fizicke aktivnosti podigao sa nule.
PS: Ziveo sam u Bosni, Austriji i Srbiji pre dolaska
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #5  
Staro 25.06.2015, 19:41
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Ja sam ovde vec cela dva dana i postigao sam da izbegnem da vodim zenu u mall u Elmhurstu Baby steps...
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #6  
Staro 25.06.2015, 20:44
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
PS: Ziveo sam u Bosni, Austriji i Srbiji pre dolaska
Posto kazes da si ziveo u Austriji,kada uporedis sad zivot tu i u Austriji,prednosti i mane i da li mislis da bi nesto vise uspeo u Austriji.
Pozz
Reply With Quote
  #7  
Staro 25.06.2015, 21:39
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
Posto kazes da si ziveo u Austriji,kada uporedis sad zivot tu i u Austriji,prednosti i mane i da li mislis da bi nesto vise uspeo u Austriji.
Pozz
Zavisi kako definises uspeh...
“Rich have money, wealthy have time”. Ima studija (nemam izvor) gdje su pokazali da do 55K godisnje zadovoljstvo zivotom raste sa zaradom, dok cim predje taj broj novac nema vise nikakav uticaj na srecu.
U Austriji sam studirao, od 21-25 godine (pre 8 godina), drugacije sam razmisljao i gledao sam na svet iz studentske perspektive, tako da ne mogu da povucem fer paralelu. Mogao bih 3 dana uporedjivati ali posle toliko vremena i Austrija se promenila, i moja slika austrije izvitoperila, mnogo sam zaboravio a i ja sam se promenio, tako da ne bih ni pokusao to da uradim. Fax je bio interesantan, socijalni zivot OK, dobro sam i tamo zaradjivao (dizajn) ali nisam imao zelju da ostanem. Jednostavno nisam osetio da tamo mogu biti srecan ili da mogu nesto postici. To je verovatno neki moj licni problem. Mozda da nisam izvucen i da sam se vratio u austriju mozda bih "uspeo" vise nego ovde. Jedino sto znam je da sam ovde postigao sto nisam nigde drugo.
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #8  
Staro 26.06.2015, 11:57
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
Jednostavno nisam osetio da tamo mogu biti srecan ili da mogu nesto postici. To je verovatno neki moj licni problem.
Nisi sam sa tim osecajem,imao sam ga i ja dok sam radio u Austriji. Mada iz iskustva ljudi koja citam po raznim forumima veliki procenat koji je zavrsio u evropi a zeleo da ide za usa ima takav osecaj da im deluje da su mogli vise postici u usa,naravno ne samo finansijski,nego u pronalazenju neke svoje srece,mira,americkog sna koji svaki covek moze da obrazlozi na svoj nacin,svi imamo razlicite ciljeve i apetite.
Reply With Quote
  #9  
Staro 26.06.2015, 14:26
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja sam jedno leto radila u Spaniji. Posao snova - fabrika aviona. Ali nekako se nisam osecala skroz sto posto da bih mogla tamo da duze zivim. Ipak Evropa najpre voli najvise svoje pa tek onda dodjose. Takvi smo i mi, takve su i sve zemlje oko nas. Sa 19 godina sam otisla da studiram u drugi grad u nasoj zemlji, uvek sam se delimicno osecala tamo kao sa Marsa, delimicno nedobrodosla. Delimicno jer sam studirala u doba kad su izbeglice dolazile u taj isti deo zemlje. Mislili su da sam ja izbeglica zbog slicnog mi naglaska. Nakon diplomiranja, radila sam pet godina na fakultetu. Neretko su me studenti ispravljali kako se nesto kaze, sto je po meni bilo ekstremno nekulturno. Tipa da li se kaze "avtobus" ili kako ja kazem "autobus". Slicnu stvar sam osecala u Spaniji. Ja sam sa Marsa, oni sa Venere. Nekako ne mogu da se opustim, svako malo cu da dobijem neki ruzan komentar.

Otkad sam ovde, jedini koji bi mi ikad ispravili nesto sto kazem na Engleskom su Istocnoevropljani. Studenti ni oni sa kojima radim ne nisu NIKAD ispravljali niti kakav mi je naglasak niti kad se frljam sa gramatikom. To samo po sebi mi ekstremno prija ovde. Nekako vidim jako stranaca oko sebe, ljudi sa raznih strana. I cini mi se da se bolje utapam u sredinu i dobijam neku anonimnost kojoj tezim. E to sam postigla. Da u formularu koji popunjavam zaokruzim isto kao svoju grupaciju kao da sam ovde rodjena. Ovde za mesto rodjenja kazu "birthplace" i nije ono nesto sto te po default-u definise za ceo zivot. Pogotovu ne mene koja sam do sada zivela samo u svojoj zemlji u 4 mesta, u 3 strane drzave, a u ovoj poslednjoj u tri drzave ovdasnje. Wherever I may roam, where I place my head is home...
Reply With Quote
  #10  
Staro 29.06.2015, 21:58
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Moj najveci uspjeh otkako sam dosao ovdje je da sam naucio nesto malo engleskoj jezika.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:52.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.