ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Mašinski inženjer u USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 27.08.2015, 19:15
dulei86 dulei86 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 75
Pošalji Skype™ poruku korisniku dulei86
Nepromenjeno Mašinski inženjer u USA

Interesuje me mišljenje kolega mašinaca koji rade u struci u Americi ili imaju nekih infomracija iz prve ruke. Uopšteno, možda je malo suviše opširna tema, ali sve infomracije su korisne.
Najviše me interesuje nešto u vezi posla i priznavanja naših diploma i radom sa istim. Kakva su vaša iskustva? Takođe, koji delovi, gradovi su najpogodniji za našu profesiju?
Reply With Quote
  #2  
Staro 27.08.2015, 21:28
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dulei86 Prikaz poruke
Interesuje me mišljenje kolega mašinaca koji rade u struci u Americi ili imaju nekih infomracija iz prve ruke. Uopšteno, možda je malo suviše opširna tema, ali sve infomracije su korisne.
Najviše me interesuje nešto u vezi posla i priznavanja naših diploma i radom sa istim. Kakva su vaša iskustva? Takođe, koji delovi, gradovi su najpogodniji za našu profesiju?
Nemas problema sa priznavanjem diplome, to ti ne treba (mislim da placas WES-u i slicno). Diploma nam je ovde priznata. Ja koliko znam posla ima gde god se ista proizvodi. Koji si smer?

Midwest je meka manufacturing-a... Ali ako si toplotna tehnika HVAC-a imas u svakom gradu.
Reply With Quote
  #3  
Staro 27.08.2015, 22:18
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dulei86 Prikaz poruke
Interesuje me mišljenje kolega mašinaca koji rade u struci u Americi ili imaju nekih infomracija iz prve ruke. Uopšteno, možda je malo suviše opširna tema, ali sve infomracije su korisne.
Najviše me interesuje nešto u vezi posla i priznavanja naših diploma i radom sa istim. Kakva su vaša iskustva? Takođe, koji delovi, gradovi su najpogodniji za našu profesiju?
baš kao što je prethodnik rekao, posla za mašince ima koliko želiš. U vezi diplome - bitno ti je samo da možeš reći imam završen mašinski fakultet i da im možeš pokazati diplomu. to je sve što će ti trebati. ono što firme traže jeste znanje i iskustvo.

što se tiče posla - pogledaj direktno na stranici npr. koch Industries, Lockhead martin, boeing, GE aviation, ford motors, walt disney (nije šala i oni traže dosta mašinaca), i naravno sve ostale auto proizvođače po americi.
Reply With Quote
  #4  
Staro 28.08.2015, 13:54
sile2302 sile2302 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2010
US lokacija: Saint Louis, MO
YU lokacija: Zavidovici, BiH
Poruke: 93
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
baš kao što je prethodnik rekao, posla za mašince ima koliko želiš. U vezi diplome - bitno ti je samo da možeš reći imam završen mašinski fakultet i da im možeš pokazati diplomu. to je sve što će ti trebati. ono što firme traže jeste znanje i iskustvo.

što se tiče posla - pogledaj direktno na stranici npr. koch Industries, Lockhead martin, boeing, GE aviation, ford motors, walt disney (nije šala i oni traže dosta mašinaca), i naravno sve ostale auto proizvođače po americi.
Ovo za diplome je slicna stvar za dosta tehnickih fakulteta!
Evo kakvo je moje iskustvo, a mislim da bi to trebalo da vazi i za masinske fakultete!

Zavrsio sam Ahitekturu u Sarajevu po starom nastavnom planu i programu, sto je kod njih ekvivalent Bachelor of Architecture (B.Arch.), to je u kontinuitetu zavrsenih 5 godina fakulteta.
Ako si po Bolonji studirao, onda ti to ide predpostavljam 3+2, pa si sa 3 godine Bachelor of Science in Architecture (BS in Architecture), a sa jos dvije zavrsene Master of Architecture (M.Arch.).

Ako si zavrsio po starom nastavnom planu i programu trazi sa fakulteta da ti izdaju diplomu po novom, znam da na nekim fakultetima to moze u Sarajevu, platis 150 eura i imas diplomu mastera, ali kod mene na faksu jos to ne izdaju, ali ni to nije problem, jer i oni imaju fakultete sa B. Arch i M. Arch programima.

A sto se tice posla mogu da potvrdim ovo sto je johnywalker rekao, jer i meni su potvrdili ljudi koji su zavrsavali Arhitekturu kod nas, a rade godinama tamo, da mozes dobiti posao sa nasom diplomom, a tek kada budes polagao za licencu, onda ce ti trebati kompletan nastavni plan i program po kojem si slusao predavanja i polagao ispite, naravno preveden na engleski i uz diplomu, radno iskustvo radeci u Americkim firmama (4-7 godina zavisno od drzave) moci ces i to da polazes!
__________________
08.10.2013. - Prijava za DV2015
01.05.2014. - Izvučen - CN 2015EU00039xxx
17.06.2014. - Poslao DS260
16.07.2015. - Ljekarski pregled
13.08.2015. - Intervju
03.09.2015. - Zakazan let
28.09.2015. - Stigao SSN
09.10.2015. - Stigao GC
Reply With Quote
  #5  
Staro 28.08.2015, 18:22
dulei86 dulei86 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 75
Pošalji Skype™ poruku korisniku dulei86
Nepromenjeno

Završio sam MF u Beogradu, B.Sc je opšte mašinstvo a smer se bira posle na Masteru. Tu sam izabrao Industrial engineering i to završio pre godinu dana. U međuvremenu počnem da radim u naftnoj industrili, znači veze nema sa smerom koji sam završio. Tako da što se radnog iskustva tiče i nemam ga mnogo, samo godinu dana...

E da, pošto jelte kod nas je sve veoma brzo i efikasno, verovatno neću ni dobiti diplomu kad budem krenuo već imam samo uverenje sa faksa... Da li je to problem?
Reply With Quote
  #6  
Staro 28.08.2015, 21:36
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Ja sam u Srbiji bio graficki dizajner. Ovde radim posao koji nema veze sa dizajnom i iskreno - zabole me bas za graficki dizajn. Nema tenzije sa rokovima, nema zatupljenih klijenata, nemq stresa... Radim no brain posao, union job, full insurance za celu porodicu, plata bolja nego vecini senior dzajnera... Eto, postoji i ta strana posla...
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #7  
Staro 29.08.2015, 19:07
dulei86 dulei86 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 75
Pošalji Skype™ poruku korisniku dulei86
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Ja sam u Srbiji bio graficki dizajner. Ovde radim posao koji nema veze sa dizajnom i iskreno - zabole me bas za graficki dizajn. Nema tenzije sa rokovima, nema zatupljenih klijenata, nemq stresa... Radim no brain posao, union job, full insurance za celu porodicu, plata bolja nego vecini senior dzajnera... Eto, postoji i ta strana posla...
Moga bi ako hoćeš da napišeš nešto više o poslu, kako si do njega došao i o čemu se konkretno radi?
Reply With Quote
  #8  
Staro 29.08.2015, 19:18
karadjordje karadjordje je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.04.2014
Poruke: 49
Nepromenjeno

Pokusaj da volontiras u nekoj firmi pa mozda na taj nacin te i zaposle, naravno morao bih da imas i neki placen posao pored toga, sve u svemu 1-2 god. Hard work!!!
Reply With Quote
  #9  
Staro 29.08.2015, 23:06
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dulei86 Prikaz poruke
Završio sam MF u Beogradu, B.Sc je opšte mašinstvo a smer se bira posle na Masteru. Tu sam izabrao Industrial engineering i to završio pre godinu dana. U međuvremenu počnem da radim u naftnoj industrili, znači veze nema sa smerom koji sam završio. Tako da što se radnog iskustva tiče i nemam ga mnogo, samo godinu dana...

E da, pošto jelte kod nas je sve veoma brzo i efikasno, verovatno neću ni dobiti diplomu kad budem krenuo već imam samo uverenje sa faksa... Da li je to problem?
Diplomu samo koze da ti trazi HR. I industrijsko je cenjeno kao i masinstvo kao i petroleum.

By the way, ja sam prethodnica ne prethodnik...

Isto sam i industrijski inzenjer i masinstvo... Doduse uzeh tri diplome nakon skole... Za one koji ne znaju radim kao profesorka na fakultetu, veruj mi gledam svoje studente, svaki nadje neki posao, ma koliki im prosek bio. Nece ovde to svako da studira, manufacturing posebno nije in, imaju vise radnih mesta za one sa fakultetom nego ljudi... Office jobs are more in demand...
Reply With Quote
  #10  
Staro 30.08.2015, 17:29
vlatkoMK vlatkoMK je offline
Član
 
Datum prijave: 17.06.2009
YU lokacija: Skopje
Poruke: 12
Nepromenjeno

Shanse da nadzesh rad kao mashinski inzhinjer u americi sa balkanskom diplomom su ravni na nula.

Ako imash americhku diplomu to je sasvim drugo.

Ne znam zashto treba ovo lazhenje na chlenovima ovde?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.