ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 31.01.2017, 10:31
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno DV2017 Gde ste i sta radite

Posto ista tema postoji za 2016. reko da je pokrenem i za nasu generaciju. Znam da su neki otisli i mogli bi vec da podele sa nama neka iskustva.

Nama se odlazak priblizio, prakticno jos dve nedelje. Ja ocajnicki pokusavam da balansiram decu, posao, istrazivanje Cikaga, muz se sastaje s prijateljima prijatelja koji su na odmoru ovde.
Mi smo u poslednjih nekoliko dana platili osiguranje za nas (Patriot America na mesec dana), osiguranje za kuce, kupili kartu za kuce da osiguramo da leti sa nama.
Koliko sam se trudila da ni oko cega ne cimam brata ipak mu ovih dana pravim pakao od zivota gledanjem potencijalnih stanova. Imamo jednog favorita ali nam je 100 dolara iznad budzeta. Imam citavu tabelu koju delim s njim i snajom gde ja unosim sve podatke o potencijalnim stanovima. Ludnica.

Prijavljujem se za poslove (ne bas dubiozno), ali je dobra stvar da se jedna rekruterka odusevila mojim CV i rekla da dodjem da je vidim cim sletim u Cikago. Ne nadam se, ali mozda bude nesto. Samo da pocne sto pre da se zaradjuje. Uspeli smo da prodamo auto - ispod cene of course.
Takodje sam uspela da zavrsim prijave za faksove i sa prvim imam intervju 11. februara (nazalost preko skajpa jer nisu imali mogucnost da mi pomere). Drzite mi fige to mi je favorit.

Eto toliko. Iskusni clanovi da me podsete na sve moguce stvari koje je potrebno pozavrsavati pre i po dolasku jer ce meni mozak da eksplodira!!!

Ljubi vas vala polu-luda Jelena
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #2  
Staro 31.01.2017, 10:43
Eliass Eliass je offline
Član
 
Datum prijave: 27.09.2016
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kilimandzaro Prikaz poruke
Posto ista tema postoji za 2016. reko da je pokrenem i za nasu generaciju. Znam da su neki otisli i mogli bi vec da podele sa nama neka iskustva.

Nama se odlazak priblizio, prakticno jos dve nedelje. Ja ocajnicki pokusavam da balansiram decu, posao, istrazivanje Cikaga, muz se sastaje s prijateljima prijatelja koji su na odmoru ovde.
Mi smo u poslednjih nekoliko dana platili osiguranje za nas (Patriot America na mesec dana), osiguranje za kuce, kupili kartu za kuce da osiguramo da leti sa nama.
Koliko sam se trudila da ni oko cega ne cimam brata ipak mu ovih dana pravim pakao od zivota gledanjem potencijalnih stanova. Imamo jednog favorita ali nam je 100 dolara iznad budzeta. Imam citavu tabelu koju delim s njim i snajom gde ja unosim sve podatke o potencijalnim stanovima. Ludnica.

Prijavljujem se za poslove (ne bas dubiozno), ali je dobra stvar da se jedna rekruterka odusevila mojim CV i rekla da dodjem da je vidim cim sletim u Cikago. Ne nadam se, ali mozda bude nesto. Samo da pocne sto pre da se zaradjuje. Uspeli smo da prodamo auto - ispod cene of course.
Takodje sam uspela da zavrsim prijave za faksove i sa prvim imam intervju 11. februara (nazalost preko skajpa jer nisu imali mogucnost da mi pomere). Drzite mi fige to mi je favorit.

Eto toliko. Iskusni clanovi da me podsete na sve moguce stvari koje je potrebno pozavrsavati pre i po dolasku jer ce meni mozak da eksplodira!!!

Ljubi vas vala polu-luda Jelena
Blago vama Kako saljes CV, mislim da li tu navedes da si dobila green card I tome slicno ako mozes da mi pojasnis posto si vec dobila odusevljenje?

Sve najbolje vama I zelim vam puno uspeha I ne zaboravi blog upisuj sve tu kako bi pomogla svima nama koji sanjamo da jednog dana dobijemo green card
Reply With Quote
  #3  
Staro 02.02.2017, 09:02
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Hocu hocu, nadam se da cu za vikend imati vremena da se pozabavim blogom.
Sredila sam Linkedin i ucitala aplikaciju LinkedIn job search, koja ti za neke poslove, ako ti je popunjen profil, dozvoljava da apliciras jednim klikom. Takodje idem na glasdoor.com i indeed.com. Muz koristi ziprecruter.com. Za sada jos nista osim te zene.
A interesantno je sto su me prijatelji naterali da napravim poseban resume za USA, medjutim njoj sam poslala moj preobimni evropski CV.

U cover letteru napisem da sam available od 1st of march, problem je i sto jos nemam aktivan telefon. Nadam se da su to razlozi sto me jos niko ne zove i da ce biti lakse kad budem tamo i budem imala telefon i sve.
Mozda imamo stan. Jos nismo sigurni, ali ozbiljno se pregovara o jednom.
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #4  
Staro 02.02.2017, 10:36
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Kod:
 Imam citavu tabelu koju delim s njim i snajom gde ja unosim sve podatke o potencijalnim stanovima. Ludnica.
Mozes li podijeliti kako ti izgleda ta tabela? I sam radio nesto slicno, i oprilike sam izlistao gradove i naselja koja sam pokupio sa foruma itd, i sta bi nam bilo interesantno.

Onda sam dalje redao kriterije u kolonama: kirija (sa rent.com), nekretnine (sa trulia.com), skole i ocjene (sa great-schools.org), prosjecna plata za moje zanimanje (sa salary.com itd...), COL index (sa numbeo.com), klima (subjektivno) itd.

Ideja je da kvantificiram odluku i da izbjegnem subjektivizam koliko je moguce.

Zanima me koju si metodologiju koristila i sta su vam kriteriji. Mi imamo 2 djece, pa su nam skole jako bitne.

Ako ne javno, posalji pp (ja tebi ne mogu, jer si valjda moderator) sa mailom.
Reply With Quote
  #5  
Staro 02.02.2017, 12:14
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kilimandzaro Prikaz poruke
...U cover letteru napisem da sam available od 1st of march, problem je i sto jos nemam aktivan telefon....
Postoji vise aplikacija za Android i iOS koje vam, za veoma sitnu nadoknadu, omogucavaju da dobijete potpuno funkcionalan US broj telefona.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #6  
Staro 26.02.2017, 08:07
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Izvinjavam se sto tek sad vidim. Ja imam telefon jos od NG jer mi brat radi u T-mobile, pa je uzeo na nekoj akciji, ali nije bio aktiviran dok nismo dosli.
Tabela mi je slicna tvojoj - klasican Excel sa sheetovima.

Nama su skole bile najbitnije - morale su da budu izmedju 8-10.
E sad kako je sve bilo. Put je bio pakao zbog psa. Sve vreme je cvilela. Ta nece mrdsti s ovog kontinent vise, ali dobro je da nam nisu nikakve probleme prvili. Stan smo vec bili nasli (imam brata ovde pa je bio cosigner) i ugovor je potpisan online. Vise sam nego zadovoljna. Kraj je divan i miran i jedn od najboljih skola u Cikagu nam je iza coska. Dosli smo prosle srede a deca su vec u cetvrtk krenula u skolu. Mladji od 5 godina se super snalazi, a starijeg su docekali razlomci u cetvrtom razredu, koje jos nije ucio. NJemu je matis inace jaca strana pa je bio prilicno frustriran i bilo je i plakanja, ali njegova uciteljica kaze da se super snalazi. Gradivo je veoma ozbiljno, njih tretiraju kao da znaju jezik super (a ne znaju). Trebalo bi da im urade neku evaluaciju da vide da li im treba ESL teacher, ali jos ni reci o tome.Sa starijim moramo da radimo (recimo imaju neko gradjenje vokabulara i daju im reci koje ja kao dugogodisnji prevodilac ne znam).
Kraj je stvarno sjajan - Roscoe Village. Miran, deca setaju sama, komsije su vrlo prijateljski nastrojene. Prezadovoljna sam.
Vec sam pisala na drugim temama o banci i SSN. Ostajem duzna peripetije oko upisa u skolu i prijave na gas i struju, jer je to jedno vrzino kolo. O svemu cu podrobno pisati na blogu. Zaista se osecam kao kod kuce, ali to je verovatno i zato sto sam se ja zapravo spojila sa svojom porodicom.
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #7  
Staro 26.02.2017, 09:29
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kilimandzaro Prikaz poruke
Izvinjavam se sto tek sad vidim. Ja imam telefon jos od NG jer mi brat radi u T-mobile, pa je uzeo na nekoj akciji, ali nije bio aktiviran dok nismo dosli.
Tabela mi je slicna tvojoj - klasican Excel sa sheetovima.

Nama su skole bile najbitnije - morale su da budu izmedju 8-10.
E sad kako je sve bilo. Put je bio pakao zbog psa. Sve vreme je cvilela. Ta nece mrdsti s ovog kontinent vise, ali dobro je da nam nisu nikakve probleme prvili. Stan smo vec bili nasli (imam brata ovde pa je bio cosigner) i ugovor je potpisan online. Vise sam nego zadovoljna. Kraj je divan i miran i jedn od najboljih skola u Cikagu nam je iza coska. Dosli smo prosle srede a deca su vec u cetvrtk krenula u skolu. Mladji od 5 godina se super snalazi, a starijeg su docekali razlomci u cetvrtom razredu, koje jos nije ucio. NJemu je matis inace jaca strana pa je bio prilicno frustriran i bilo je i plakanja, ali njegova uciteljica kaze da se super snalazi. Gradivo je veoma ozbiljno, njih tretiraju kao da znaju jezik super (a ne znaju). Trebalo bi da im urade neku evaluaciju da vide da li im treba ESL teacher, ali jos ni reci o tome.Sa starijim moramo da radimo (recimo imaju neko gradjenje vokabulara i daju im reci koje ja kao dugogodisnji prevodilac ne znam).
Kraj je stvarno sjajan - Roscoe Village. Miran, deca setaju sama, komsije su vrlo prijateljski nastrojene. Prezadovoljna sam.
Vec sam pisala na drugim temama o banci i SSN. Ostajem duzna peripetije oko upisa u skolu i prijave na gas i struju, jer je to jedno vrzino kolo. O svemu cu podrobno pisati na blogu. Zaista se osecam kao kod kuce, ali to je verovatno i zato sto sam se ja zapravo spojila sa svojom porodicom.
Jelena, svu srecu vam zelim svima! Sigurno je velika stvar sto ste sa svojom porodicom i da sa sto manje stresa pregurate "tranziciju". Jedva cekam da citam buduce postove kao i blog. Sve naj!
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #8  
Staro 26.02.2017, 11:44
DzokicaMicev's Avatar
DzokicaMicev DzokicaMicev je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.03.2014
US lokacija: Miami
YU lokacija: Strumica
Poruke: 105
Pošalji Skype™ poruku korisniku DzokicaMicev
Nepromenjeno

Pozdrav Kilimandzaro. Drago mi je sto ste startovali u USA I nadam se da ce te imati uspeha u svemu. Neka vam je sa srecom I cekamo I novih iskustva.
Reply With Quote
  #9  
Staro 26.02.2017, 17:15
MirkoJ MirkoJ je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.10.2016
US lokacija: Pittsburgh (jednog dana :))
YU lokacija: Beograd
Poruke: 34
Nepromenjeno

Svaka čast! Kao neko ko se nada da će jednom "pozeleneti" a pri tome ima takodje 2 mladja deteta, vaše iskustvo mi je nekako najzanimljivije za praćenje očekujemo dalje informacije
__________________
"Even the longest journey begins with a single step"
DV2018- Has not been selected x2
DV2019- Has not been selected x2
DV2020- Has not been selected x2
DV2021- Here we go again
Reply With Quote
  #10  
Staro 27.02.2017, 03:23
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Jelena, svu srecu vam zelim svima! Sigurno je velika stvar sto ste sa svojom porodicom i da sa sto manje stresa pregurate "tranziciju". Jedva cekam da citam buduce postove kao i blog. Sve naj!
A ja jedva cekam da mi ti kazes - e je li mozes da me pokupis na aerodromu dolazim u Chicago jer sam dobio na lutriji
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
DV2017 Selected Winners - DV2017 Izvučeni Dobitnici Magelan Prijava na Lutriju 128 08.05.2017 18:15
DV 2016 gde ste i šta radite?! Tikica Vaša strana 52 31.12.2016 11:00
Uputstvo na srpskom za prijavu na lutriju dv2017 Tikica Prijava na Lutriju 14 04.04.2016 10:07
Sta mislite da radite mvp977 Vaša strana 15 15.09.2008 12:54

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.