ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Cape Cod, Martha's Vineyard, Nantucket, MA » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 11.02.2017, 19:00
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno Cape Cod, Martha's Vineyard, Nantucket, MA

Pozdrav svima, hteo sam da malo rasirimo horizonte na stranu sezonskih poslova koji nam mogu biti odlicna odskocna daska za dalje, pogotovo za ljude koji prvu put dolaze u USA.

Ovaj tip "posete" Americi je nekako uvek rezervisan za J1 vize. To je tip vize na koju idu studenti na WORK&TRAVEL program. 4 meseca dozvoljenog rada i 1 mesec rezervisan za putovanja i obilaske. Situacija je prosta, odes radis 3 meseca 2 ili vise posla dnevno (da moguce je) nakupis lovu koju tamo nemas gde da trosis i posle 4 meseca ili se vratis u Srbiju ili odes na neki provod pre nego sto se vratis kuci.

Moram samo da se ogradim odmah na pocetku da sve sto pisem, pisem iz licnog iskustva i iskustva mojih zaista bliskih ljudi. Iskustva su bazirana na mojoj poseti Martha's vineyard godine 2013. To je bio moj prvi kontakt sa Amerikom.

Za ljude koji su dobili Green Card ( opet cestitam ), a ne znaju gde bi i sta bi, i pritom bi da zarade novac za dalji zivot u USA, simuliranje J1 vize sa green card je po meni ODLICNA taktika. Jednostavno, odete na tako neko turisticko mesto, a opet neko mesto koje vam nece svakodnevno izvlaciti novac koji ste zaradili kao recimo famozno isfurani MAJAMI sa ostalim okolisem. Tako dolazimo do Marthe. Mirno i tiho ostrvace u drzavi Masacusets. Ostrvo sadrzi 4 "gradica" u kojima mozete naci poslove. Preporuke za Edgar Town i Oak Bluffs koji su i jedan do drugog. Ostrvo se smatra da je za one imucnije, inace svake godine ga posecuje i ex predsednik Barak. Zajednica je zatvorenog tipa tako recimo ako hocete da kupite kucu nije potrebno samo da imate novac..al to je druga tema.

Poslovi tipa rada u hotelima na pozicijama housekeeping, restoranima front of the house i back of the house, barovi, obezbedjenja, landscaping, trgovci, krecenje i farbanje,rent a car agencije, taksiranje i drugi se mogu naci bez nekog veceg cimanja ALI na pocetku sezone. Posle je sve vec naravno teze, ali nije ne moguce. Sezona pocinje u Junu a zavrsava se negde u Septembru.
Satnica naravno varira od posla do posla, za to se mozete informisati na googlu.

Stanovanje je u proseku oko $400. I ukljucena je stuja u tu cifru.
Klopa - i tu varira, ali od posla koji radite. Recimo ako radite u restoranu na bilo kojoj poziciji, hrana vam je na dohvat ruke uvek i nikada necete biti gladni. Pritom leto, vrucina, ja bar tad nemam apetit. Jos jedna stavka manje za trosak.

Znam ljude koji su radili 3-4 posla. Naravno ne sva 3 u isti dan. Ali su uvek imali neka 2 posla svakodnevno. Recimo pre podne radis u golf clubu (ako te sreca isprati) popodne neki lagani landscaping, a uvece ako imas energije u baru kao bar back ili barmen ( ako imas iskustva) ili recimo na vratima kao obezbedjenje ( ne treba da budes nagruvan celavac bez vrata sa tribalima munjama i krstovima sa portretom Kneleta i Kristijana u miki maus pidzami kao gospoda kod nas), vec samo gledaju da si visok. Sve preko 185cm moze. Opet naravno druga krajnost je da nisi 202cm sa naocarima i hari poter knjigom ispod ruke ( ili jos gore sa nekom knjigom makroekonomije) . Znaci normalan visok decko ))

Da ne bi razvlacio temu prepustam njen tok clanovima foruma pa gde nas odvede
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!

Last edited by bokiit; 11.02.2017 at 19:09. Razlog: ispravke gresaka
Reply With Quote
  #2  
Staro 12.02.2017, 03:54
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Nema lajkovanje postova na forumu ali super si to opisao. Dolazak sa J1 i zelenom ima slicnosti na pocetku. Srecno svima.
Reply With Quote
  #3  
Staro 12.02.2017, 10:26
LowLevel96 LowLevel96 je offline
Član
 
Datum prijave: 28.08.2016
Poruke: 11
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bokiit Prikaz poruke
Da ne bi razvlacio temu prepustam njen tok clanovima foruma pa gde nas odvede
Prvo zelim da ti se zahvalim, dosta mi znaci ovo

Hteo bih samo da dodam sajt koji si mi preporucio, a to je https://capecod.craigslist.org/ na kojem mozete da nadjete sve vezano za cape cod. Od posla pa do stvari koje mozete da kupite za veoma malo novca.

Video sam kod tebe na profil da se bavis programiranjem, a posto sam I ja da kazem neki programer ( Doduse bez iskustva ), zanima me kako je stanje sto se toga tice. Jel ima neka firma u blizini u kojoj nude praksu za pocetak? Da li si ti pokusao nesto da nadjes ili?
Reply With Quote
  #4  
Staro 12.02.2017, 16:38
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LowLevel96 Prikaz poruke
Prvo zelim da ti se zahvalim, dosta mi znaci ovo

Hteo bih samo da dodam sajt koji si mi preporucio, a to je https://capecod.craigslist.org/ na kojem mozete da nadjete sve vezano za cape cod. Od posla pa do stvari koje mozete da kupite za veoma malo novca.

Video sam kod tebe na profil da se bavis programiranjem, a posto sam I ja da kazem neki programer ( Doduse bez iskustva ), zanima me kako je stanje sto se toga tice. Jel ima neka firma u blizini u kojoj nude praksu za pocetak? Da li si ti pokusao nesto da nadjes ili?
Da bravo, eto ja tebi rekoh za craiglistu a ovde zaboravio da spomenem. Craiglista ima generalno za sve gradove u USA. jako je korisna za pocetak.

Sto se tice programiranja, negde pred nas odlazak iz Chicaga ja sam poceo da ucim osnove svega toga. Jos uvek se skolujem i sirim opseg stavri koje znam. Trazenje posla bih preporucio od indeed.com glassdoor ziprecruiter.com itd , ali bih izdvojio LINKEDIN. poslovnu druzstvenu mrezu. Napravis profil, skockas ga sto je bolje moguce i pocnes da trazis poslove preko njihovog engina. Linkedin kod nas (da li je to cudno) i dalje ne radi ni 50% kapaciteta ali preko bare i te kako radi posao. Ja sam uspeo da "zakazem" 3 razgovora za posao ovako. Nadao sam se online intervjuu , i nekim testovima, ali i ovo je dobro za pocetak.
Nisam nailazio na mnogo internship-a ali ih ima, opet zavisi koje programske jezike znas.. Ono sto sam naucio da dosta internshipa ima uslove, kao npr da si student computer science smera i da si recimo zavrsna godina itd..
Ja se vodim logikom , Amerika je to , nadje se svasta nesto sto je nama u glavama zavedeno pod "ne moguce".

Jedno sam naucio i preporucujem ti da zapises na dlanu: AMERIKA ZNA DA ZATVARA DOSTA VRATA, ALI TI OTVARA MNOGA DRUGA ZA KOJA NISI NI ZNAO DA POSTOJE. Biti uporan, vredan i komunikativan su pobednicke osobine, veruj mi. Ono sto se kod nas zove "veza" kod njih su "kontakti"...
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #5  
Staro 01.03.2017, 09:47
Nati Nati je offline
Član
 
Datum prijave: 08.04.2016
Poruke: 23
Nepromenjeno

Gledala sam slike, bas mi se svidja Cape Cod. Zanima me samo na koju foru su tako niske stanarine ako je to mesto za bogatase?
Reply With Quote
  #6  
Staro 03.03.2017, 01:02
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nati Prikaz poruke
Gledala sam slike, bas mi se svidja Cape Cod. Zanima me samo na koju foru su tako niske stanarine ako je to mesto za bogatase?
Retko ko dolazi na Martu i iznajmljuje smestaj. To su uglavnom vlasnici svojih kuca. Nazovimo ih nesto kao nasi vikendasi. Ima i hotela naravno. Ovo sto sam ja pisao je za smestaj u kuci za 1 sobu. tako smo mi barem. dok recimo nasi drugari su uspeli da iznajme celu kucu sa recimo 5-6-7 soba i placali su mislim $800 po sobi. Nemoj me drzati za rec ovde.
Mi smo bili smesteni u Edgartown na Marti iznad radnje koja iznajmljuje i popravlja bicikle. Na spratu su bile 2 sobe. U ovoj jednoj "vecoj" bilo nas je 4. Tako da smo nasu stanarinu delili na 4.
Sve preporuke za Maru i generalno manja sezonski dobro posecena mesta. Nikako ne bih savetovao ono blejanje za sitnis na bazenu kao spasilac.
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Martha's Vineyard, Massachusetts Pedja_1003 Lokacije u USA 2 15.10.2012 16:13

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:49.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.