ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 15.11.2005, 02:12
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno Sta s vojskom, a sta s devojkom/momkom :-)

Pozrav!
Posto je devojka dobila poziv iz amabasade za preglede i razgovor zanima me sledece.
1.Da li i ja mogu da se pojavim da njom ili moram prvo da se zenim :) ili to moze i naknadno tj. pre odlaska u USA?
2. Da li je potrebna odredjena svota novca prilikom ulaska u USA i koliko?

Unapred hvala!
  #2  
Staro 15.11.2005, 17:24
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

1. Ne mozes da se pojavis sa njom. Ona je dobila, ti nisi, niste u srodstvu (bar ne jos). Cak i da se odmah ozenis, u svakom slucaju neces dobiti sansu da ides sa njom odmah u ambasadu da vadis vizu. Mora sve to da se prijavi ambasadi, to je procedura, neces stici.
Ako je osoba americki drzavljanin, moze da dovede verenika/cu u USA pa da se tamo uzmu. Ali imigranti (kao tvoja devojka) mogu da dovedu samo muza (i decu do 18. god). Moja preporuka je da je pustis da uzme vizu, pa posto ce imati 6 meseci da ode (ne mora odmah), uzmite se neposredno posle toga. Onda ti mozes da apliciras na osnovu izvoda iz knjige vencanih (ona ce tamo imigraciji na ulazu morati da podnese papir na uvid da imaju informaciju).
Onda ti mozes da dobijes neku vrstu turisticke vize sa kojom mozes da udjes u SAD, pa da tek tamo udjes u proceduru za imigraciju. Tj., ne moras da cekas da radis sve te gluposti oko imigracije, jer oni nece da razdvajaju porodicu. Mada, sto se i ja pa toliko mucim, idi lepo na sajt, imaju jako lepe lake literature za citanje: http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1493.html :-)
2. Ameri ne traze nista, niti te ista pitaju. Pitace te nasi na granici jer po nasem zakonu ne smes da izneses vise od 2000e iz zemlje. Ja sam poneo MALO vise, i nisam hteo da lazem carinika, rekao sam da se selim i da nemam kartice, pa su me pustili. Posto ipak ne znas na koga mozes da naletis, ako imas vise od toga bilo bi pametno da nadjes neki alternativni nacin da preneses visak.
2a. Pretpostavljam da si procitao ovu temu, pa verovatno tvoja devojka ima nekoga tamo ko ce da "garantuje" za nju. Ako nema, onda Ameri traze da imas novcana sredstva, ali ne mislim (nisam siguran, doduse) na kes, nego na imovinu. To ce joj traziti vec u ambasadi, jer ambasada ne prosledjuje nikome tvoje originale (jer ne znaju gde ces zavrsiti) nego ce joj dati zapecacenu kovertu sa svim njenim papirima koju ce morati da preda immigration officer-u na carini na aerodromu.

Nadam se da sam pomogao, ako imas jos nekig pitanja, javi se.
  #3  
Staro 21.11.2005, 09:53
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Hvala na iscrpnom odgovoru.Samo jos nesto... Zasto mislis da je bolje da apliciram za tu V visu a onda tamo da pojurim green card? Zar ne moze ona da obavesti ovde ambasadu o promeni bracnog statusa pre isteka tih 6 meseci (recimo posle 2 meseca).
Da li bi onda i ja bio u mogucnosti da dobijem green card nakon dolaska u USA?
  #4  
Staro 21.11.2005, 17:31
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Pazi, ako ti je ona zena, onda jesi u mogucnosti da dobijes tzv. privremenu zelenu kartu (na 2 godine). Posle 2 godine morate da dokazete da ste jos zajedno da bi ti dobio istu zelenu kartu kakvu i ona ima. To im je prosto da se zastite od mladih parova jer se nikad ne zna da li cete se razvesti cim ti udjes u USA. Posle te 2 godine treba da imate zajednicke racune u banci, da zivite zajedno, itd itd...

Inace, napisao sam ti to zato sto mislim da ako ona posle npr. 2 meseca njima pokaze da je udata (sto i treba obavezno da uradi!), onda ti ulazis u proceduru slicnu kao ona, ali posto nisi izvucen na lutriji, ne ide sve bas expresno. Kad pogledas, i njoj je proslo dosta vremena od kako je izvucena do dana kad je stvarno dobila vizu. Nekoliko meseci. U ovom slucaju, ako je ona vec tamo, ti mozes za MNOGO KRACE vreme da dobijes obicnu vizu sa kojom ce te pustiti da udjes u USA, pa da odatle resavas papire. Ne znam da li ces brze dobiti zelenu kartu, ali mislim da ces brze otici tamo da budes sa svojom zenom. I tako neces imati pravu zelenu kartu jos 2 godine (gore pomenuto). :-(
  #5  
Staro 23.11.2005, 18:17
Kurt Cobain
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Prijatelju,
puno pozdrava i jedno konkretno pitanje.Da li si na intervju poneo neki papir o vojsci i ako jesi kako bi glasio taj `formular`?U pozivu za intervju medju nabrojanim dokumentima koje treba poneti je i `Military certificate and translation,if applicable`
p.s.poruka za Lucky-a ako procita ovaj komentar:najbolje resenje je da se zenis pre intervjua i da tvoja devojka njima prijavi promenu,da bi mogao sa njom na intervju.Cak i po cenu da intervju odgodite za mesec dana (i to je moguce),inace si ga ugasio.
  #6  
Staro 23.11.2005, 19:50
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Kurt, njima je potrebna potvrda od vojnog odseka (prevedena) da si odsluzio vojsku bez problema (tj. da ti je cist dosije). Ako nisi sluzio vojsku, nemas taj papir, pa ga ni ne nosis. Ja je nisam sluzio, tako da ga nisam ni nosio, a oni nisu ni postavljali pitanje.
@Lucky: nije los predlog, mozda je to jos i najbolje... Nazovi lepo ambasadu pa se raspitajte. Ali prvo se ozeni. I da, cestitam, nek' vam je sa srecom... :-)
  #7  
Staro 18.12.2005, 10:09
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Pozdrav Milose i hvala na savetima . U medjuvremenu sam se vencao sa svojom dotadasnjom devojkom i pre nekoliko dana smo oboje dobili imigracione vize! Amerikanci su celu proceduru za mene od momenta javljanja promene statusa zavrsili za nekoiko dana.
Na prolece dolazimo na Floridu (tacnije Tampa Bay)!
  #8  
Staro 19.12.2005, 17:43
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Vidis, to je zanimljiv podatak, sad ce znati i buduce generacije.

Cestitam Vam oboma na vencanju i na vizama, zelim Vam svu srecu. ;-)

Ako odlucite da svratite do Chicaga, javi mi se preko bloga, pa se nadjemo. :-)
  #9  
Staro 05.06.2006, 05:55
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

@Mikle

Slobodno idi sa devojkom u ambasadu, ali se prethodno vencajte....kao sto znas ja sam tako uradio (vencali smo se 8 dana pred razgovor) i evo nas sada u USA sa green cards. Ako te jos nesto zanima javi se, sa zadovoljstvom cu ti pomoci kao sto su i meni pomogli drugi.

Pozdrav!
  #10  
Staro 13.06.2006, 13:53
Mikle Mikle je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2006
Poruke: 46
Nepromenjeno

@Lucky
Hej druze, hvala ti puno sto si se javio. Vecinu stvari sam pohvatao ovde, takodje, Meelos mi je puno pomogao objasnivsi mi neke pojedinosti, mada mislim da bi mi i ti bas pomogao s obzirom da je moj "slucaj" jako slican tvome.
Znaci, ja sam dobio poziv, planiramo da se vencamo itd. Reci mi molim te, kakvi su koraci posle toga?
Da li si zvao ambasadu, sta su ti oni rekli, kakve papire si sve trebao da imas, kako je protekao razgovor u ambasadi itd.. Da li treba da im objasnjavam da smo mi oboje konkurisali mada smo to uradili posebno jer tada jos uvek, sto kaze moja baba, nismo bili registrovani :)).. Ajd toliko za sada, pa cu kasnije da pitam jos neke stvari..
pzdrv
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:36.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.