ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 19.11.2008, 04:37
kolja kolja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.05.2008
Poruke: 118
Nepromenjeno NYC - pocetak zivota u USA

malo smo zbrzali -svrbele nas vize:==D:.ovde je ladno ali vedro .cekamo da nam gc stigne na adresu koju smo im dali .otvorili smo racune u banci -Bank of America i dobili 100 dolara sign up bonus :bravo: to mu dodje prva lova koju smo zaradili .nismo nesto ni trazili posao -stan nam je prva briga -moramo da sarmiramo nekog vlasnika /stanodavca jer nemamo credit history :wacko:pa to trazenje ide sporo a nesto sto smo vec gledali je bas bilo lose -NY je poznat po rupama za stanovanje ali mislim da ce biti OK na kraju,obavestavacu cenjeni auditorijum kako nam ide preko bare
  #2  
Staro 19.11.2008, 08:29
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Hahaha... jedva cekam da nam prenesete taj svrab pa da se i mi ceskamo:grin:
Ako ti je u lektiri bio Alan Ford znas da sve pocinje u 6th Avenue!
Znam ja da ces ti pre da osmekas neku galeriju za prvu postavku nego stan:;D: Srecno i svrati da pustis po neki info, vec sam te prozivao u temi [URL="http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=174&page=3"]New York[/URL]:pozz:
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
  #3  
Staro 20.11.2008, 00:24
Seekimo Seekimo je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.08.2008
Poruke: 105
Nepromenjeno

E pa reci nam Kolja nesto o tom racunu koji si otvorio.Sta su ti trazili od dokumenata sobzirom da nista jos nisi dobio(GC,SSN),sta si dao kao dokaz za adresu(jel to ona koju si naveo prvobitno u formularima)?Kakav je to sign up bonus?Sto se stanova tice,jel tacno da svi traze tu kreditnu istoriju ili to vazi za malo bolje gajbe?Opisi nam malo i to,pozdrav.
  #4  
Staro 26.11.2008, 23:21
kolja kolja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.05.2008
Poruke: 118
Nepromenjeno

izvini zbog kasnjenjasa odgovorom -dakle otvorili smo racune u Banki Of America i dobili 100 dolara sign up bonus -+trazili smu nam ID nasta smo im dali pasose i kartice iz Srbije sto je tip u banci uvazio -pogledao je vize ali mu nista nije naravno bili jasno ali je pitao telefonem da li moze da nam otvori racune i neko je to odobrio -zvao je pred nama i trazio neki indetifikacioni broj od svog sagovornika koji je onda upisao na formulmare - sve radi ok proverili smo on line i kratice su nam vec stigle -ostaju cekovi samo da dodju u nekih nedelju dana ;sto se tioce gajbi situacija je sledece -ove u NY je gusto za bilo sta -dolazi masa ljudi sa strane spremna da plati bilo koju cenu ali se oseca da je ipak ponuda veca od potraznje tako da na credit history insistiraju agencije pa cak vidim da i one hoce da pricaju i ubede vlasnike da to znemare (do sada za nas licno bez uspeha )ali vidim da ima primera za neke druge ljude sa nasih prostora -moja je zena nasla posao kao nanny -tj brine o nekim klincima i sada zivi sa njma(u porodici tih ljudi za koje radi) tako da sad nije frka ja mogu da se strpim i da nadjem nesto OK za oboje -ima varijanta da se plati 6 meseci unapred na pr i onda je uredu sve (to ostavljamo kao krajnju soluciju);
  #5  
Staro 27.11.2008, 09:42
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Ne znam na kojim mestima u NYC trazite stan ali znam da masa nasih ljudi zive u Astoriji u Queens-u.
Ajde videcu da te iskontaktiram sa nekima od njih ali ne obecavam nista jer se ne javljaju tako cesto (valjda se razbijaju od posla)
Napominjem da je vecina njih tu oko 3 god ali bez statusa koji ti imas. Takodje potrazi online na [url]www.craiglist.com[/url] (ako nisam lepo napisao naci ces na googl-u)
Zelim vam puno srece.
Mogao bi da napises kako je izgledala aktivacije GC na aerodromu. Da lii ste oboje bili na jednom salteru, sta su pitali...
Pozdrav
______________________
2009EU000119xx
Intervju zakazan 15.januara
  #6  
Staro 27.11.2008, 16:12
Seekimo Seekimo je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.08.2008
Poruke: 105
Nepromenjeno

Kolja,nisi rekao sta je taj ,,sign up bonus,,..i reci mi jesu ti kao adresu uzeli onu iz aplikacije koju si prvobitno naveo kada si navodio adresu u USA?Ili neku drugu!!!
Znaci ako bi gajbu platio 6 mes.i vise u napred moze da se prodje i bez kreditne istorije?To je vrlo vazna informacija
  #7  
Staro 04.12.2008, 04:33
kolja kolja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.05.2008
Poruke: 118
Nepromenjeno

hvala za pomoc ali evo snadjosmo se za pocetak ;Astoriju smo probali i nasli par studija (studio apt.) ali nije islo zbog toga sto nemamo stalan posao itd; vec opisah problem;nasih ima najvise izgleda ima momentalno oko ridgewood -a u brooklyn-u nesto i u new jersey-u (ovo je uglavnom starija neka emigracija ) ali vecina nekih mojih poznanika je bas na manhattanu i ide im extra u svakom pogledu -stigoh da odem i na par zurki (thanxgiving sezona je prosla ) klopa na metre i naravno sretoh neke ljude koje nisam video bar 20 godina;na Astoriji nema nesto puno nasih sada -mozda je bilo ne znam ;nema veze idemo dalje ;danas nam je stiglo wellcome letter nadam se da ce gc ubrzo i ssn (savetovali su nam da ssn necekamo nego odemo u ss i trazimo ssn direktno - ZANA tvoj savet bi ovde dobro dosao? da li da cekamo da nam stigne SSN ili da cackamo nesto sami preko SS );sto se tice procedure na aerodromu sve je bilo maksimalno profesionalno i brzo-dali smo koverte officeru i on je obavio izmenu adrese na kompjuteru (morali smo da promenimo adresu na koju nam dolazi gc na samo aerodromu)onda nas je posalo na "seconds" iliti u sobicu u kojoj je immigration office gde su zezali neke nesretnike koji su im se ucinili sumnjivi -nas su tu jos jedanput provereili i uzeli otisak prsta (kaziprst) i tu smo potpisali formulare iz bgd-a ponovo i to je bilo to ;
  #8  
Staro 04.12.2008, 05:01
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ah, ne znam da li se nesto izmenilo... ja sam drugi dan kad sam stigla otisla u Federal building, dobila receipt i SSN stigao za 8 dana. Meni nikada niko nije rekao da to stize automatski - samo zelena karta. Tako da ne znam sta da ti kazem. Mislim da treba da odes Kolja i da podneses zahtev. Opet - ko zna sta se promenilo za ovih 6-7 godina :smrc:
  #9  
Staro 04.12.2008, 06:11
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Odes i prijavis se za SSN u SSN office bez obzira.
I kada odes u SSN Office ne mora da znaci da ces da dobijes odmah broj ali bi trebao da dodje za 10 dana nakon sto si se prijavio u SSn office.
Americka administracija ja traljava ko i svaka druga nemoj da se zavaravas.
Jedan nas drugar je cekao jaaako dugo SSN jer su mu zagubili predmet da tako kazem te nakon jos jedne dodatne intervencije dosao je do svog broja.
To se sve desavalo ove godine ne moj da mislis da je bilo ranije, zato slobodno idi u SSN office koji ti je najblizi i podnesi aplikaciju za SSN.
Jos jedan dokaz traljavosti administracije jeste jedna nasa poznanica koja je dosla ove godine takodje u Usa kojoj su zaboravili da udare pecat da je usla na Aerodromu te sada ima velik problem sa dobijanjem GC, obratite paznju na sve narocito na nasa imena koja oni speluju kako njima odgovara bez obzira kako ti rekao ili napisao.
Ja sam dva puta ispravljao ime na racunu za telefon stalno mi napisu pogresno.
Kada dobijete dokumente proverite imena, prezimena, datume rodjenja.
Izgleda glupo ali stvarno to treba da uradite
Sretno
  #10  
Staro 04.12.2008, 06:48
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

[QUOTE=kolja;5944]da li da cekamo da nam stigne SSN ili da cackamo nesto sami preko SS );;[/QUOTE]

Kolja bez brige,
Slobodno ukucaj u Google social security office i nadji najblizi tvom mestu stanovanja.
Procedura je sledeca ako dolazis bez GC tj na neku drugu vizu, odes, apliciras,kazu ti da sacekas 4 nedelje, daju ti takodje papir da si aplicirao, sto potvrdjuje da si legalno i sl.Kazu ti da posle 4 nedelje ako ne stigne, dodjes opet i onda ti kazu da ako ne stigne za jos dve nedelje onda ce da tragaju.
Sve se svodi na slanje informacija immigration officer-a sa aerodroma u SS office. Zna da potraje ali ti prvo pozovi, objasni i reci ce ti sta je u ptanju.
Ja sam moj SSN 2005-e cekao do 15 jula. Onda kad je stigo sam napravio zurku :) al bukvalno.
Ne znam za tebe, ali trebalo bi da smo svi popunili formular, tj.polje gde smo dali adresu na koju treba da stugne GC i SSN. Mislim da trebas da sacekas a svakako pozovi.
I jos nesto, ne cackas ti mecku, tvoje je pravo a njihova obaveza da ti ga izdaju.
Ajd uzivaj u NYC
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Colorado Springs, Colorado - početak života u USA stizeljeto Lokacije u USA 192 24.12.2021 00:44
Chicago i početak života u njemu D$D Lokacije u USA 53 31.01.2011 17:49
Dreamerns Chicago - pocetak zivota u USA dreamerns Stare teme 17 16.12.2008 19:57

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 04:34.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.