ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 19.03.2009, 16:24
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno auti, autobusi, avioni, vozovi

U biti mene interesuje povezanost gradova u USA. OK znamo da u vecini gradova skoro pa ne postoji gradski prevoz. Ali mene interesuje kakva je situacija kada putujemo izmedju gradova. Kakvi su tu autobusi, kakvi vozovi (kakva je povezanost zeljeznice, kakvi su vozovi, jesu brzi kao ovi u Francuskoj, Italiji, Spaniji ili?), ili svi koji idu na malo dalju relaciju koriste avion?

Ne znam valjda se neko sjeti jos nekog pitanja..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #2  
Staro 19.03.2009, 16:31
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

E isto sam se i ja pitala. I bas su me vozovi interesovali, ali koliko sam cula, zeljeznice skoro i da ne postoje. U AZ ih nema, to znam :(
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
  #3  
Staro 19.03.2009, 16:38
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

[QUOTE=landlord;8674]U biti mene interesuje povezanost gradova u USA. OK znamo da u vecini gradova skoro pa ne postoji gradski prevoz. Ali mene interesuje kakva je situacija kada putujemo izmedju gradova. Kakvi su tu autobusi, kakvi vozovi (kakva je povezanost zeljeznice, kakvi su vozovi, jesu brzi kao ovi u Francuskoj, Italiji, Spaniji ili?), ili svi koji idu na malo dalju relaciju koriste avion?

Ne znam valjda se neko sjeti jos nekog pitanja..[/QUOTE]

Bas mi se pre neki dan zalio jedan cikica kako je u evropi super povezano sve zeleznicom i kako je u US zeleznica u strasno losem stanju. Znaci vozom nikuda... sem ako nije neshto lokalno. Avioni se koriste manje vise za sve dalje destinacije ili ako imash svoja kola kreni bato na put pa uzivaj u prirodi. Autobusi u lokalnom saobracaju su skroz na nekom 56 nivou u odnosu na Srbiju. Znaci formira se red kod prednjih vrata da ulaze jedan po jedan kada stigne autbus. Ulazi se samo na prednja vrata i naravno da nema nikakvog shvercovanja, autobusi su relativno cisti i dosta je sigurno u njima, u Chi stoje kamere u gotovo svakom autobusu i metrou. Ako ste invalid ili starija osoba ... autobus klekne sve to ima svoje jako pozitivne strane :D
  #4  
Staro 19.03.2009, 16:39
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Paaaaaaa :) ima [URL="http://www.amtrak.com/servlet/ContentServer?cid=1080072922209&pagename=Amtrak%2FPage%2FRoutes_Index_Page&c=Page"]vozova[/URL], nije da nema....
  #5  
Staro 19.03.2009, 19:19
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Mislim da vozova nema u USA kao u Evropi zbog velikih razdaljina koje onda kvare isplativost. Meni to nesto ne smeta, racunam na avione za vece relacije i zurbu a auto kada se ima vremena jer mislim da je stvarno predivno voziti kroz states, meni Route 66 veliki san, put the pedal to the metal pa od Chi do LA 8 States prodjes:suure:
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
  #6  
Staro 19.03.2009, 19:26
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Uglavnom imas neke lokalne vozove do suburbsa (u Chicago je to Metra), potom imas vozove koje je Zana navela i koji su ti za dalje destinacije (ali bas nisam siguran i koliko daleke). Koliko znam ti vozovi su blizi nasim (sto se brzine tice), nego francuskoj. Nisam se nikada vozio njima, ali planiram uskoro. Po meni se to nekako ne isplati da ides na dalje destinacije, jer je cena daleko veca od aviona (bar po nekim mojim kalkulacijama, ali treba proveriti). Ja sam svojevremeno citao o vozu koji tuce sa jedne na drugu obalu kanade i koji je sav u nekom starinskom stilu...e to bi voleo da idem..ali to ti je ko orient express vise, nego ovako da ides negde.
Busevi....e to je lose. Generalno, ja sam do sada i u Kanadi i u USA video samo 2 marke (greyhound i coach usa). Svi medjugradski busevi su iste marke i imaju samo prednja vrata za ulaz/izlaz koja se ka spolja otvaraju (cesto vidis to u filmovima), a evo i [URL="http://www.used-buses.net/bustypes/img/greyhound-bus-2.jpg"]slike[/URL]. Ono sto je mene iznenadilo (a voleo bih da mi neko objasni) je to da sam npr u Ottawa video da linije idu do NYC. Pazi to je tri dana jahanja...jel to moguce? Ko to uopste uzima? Fora je da su busevi svi isti i imaju manje mesta nego evropski (jos jedna stvar koja nije velika u americi su sedista u autobusu, za trecinu su manja nego u evropi...kako u gradskim, tako i ovim drugim).
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #7  
Staro 19.03.2009, 19:29
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=xeg;8683]Mislim da vozova nema u USA kao u Evropi zbog velikih razdaljina koje onda kvare isplativost. Meni to nesto ne smeta, racunam na avione za vece relacije i zurbu a auto kada se ima vremena jer mislim da je stvarno predivno voziti kroz states, meni Route 66 veliki san, put the pedal to the metal pa od Chi do LA 8 States prodjes:suure:[/QUOTE]

To je i meni veliki san, ali evo ja sam u Chicago i uopste nisam sreo ljude koji su putovali tuda. Cak su onako i svi nezainteresovani za taj put...ko da ne ide do cikaga Bas steta.
Jos bolje je iznajmiti harley i preci ga tako :-) Ko zna...mozemo se jednom dogovoriti pa idemo svi zajedno, umesto onog Vegasa...idemo svi na route 66 :-)
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #8  
Staro 19.03.2009, 22:22
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

[QUOTE=landlord;8674]U biti mene interesuje povezanost gradova u USA. OK znamo da u vecini gradova skoro pa ne postoji gradski prevoz. Ali mene interesuje kakva je situacija kada putujemo izmedju gradova. Kakvi su tu autobusi, kakvi vozovi (kakva je povezanost zeljeznice, kakvi su vozovi, jesu brzi kao ovi u Francuskoj, Italiji, Spaniji ili?), ili svi koji idu na malo dalju relaciju koriste avion?

Ne znam valjda se neko sjeti jos nekog pitanja..[/QUOTE]

AMTRACK je super voz. Ja sam isao iz Philadelphie do NYC, proveo tamo ceo dan, onda seo u isti voz sa istom kartom i otisao na JFK Airpoart.
Sto se daljih destinacija tice ne znm, ali ja sam ili za kola ili za avion.
Sto se autobusa tice, idu svuda, bar koliko ja znam.
Trebadoziveti 18 sati voznje autobusom na relaciji Philadelphia - Chicago. E to se zove mazohizam!!! :D
U biti, moze se svuda stici i to je najvaznije.
Ne bih se slozio da je lokalno bus prevoz los. Kad to kazem mislim na ono sto znam, NYC,Philadelphia i Chicago. Uvek ima buseva i idu do svih destinacija i do kasno u noc. U jednom takvom smo videli Elvisa!
Elvis is alive!!
Sto se prevoza u suburbs tice, busevi su neverovatno tacni i posebno mi se svidja mogucnost da stavis biciklu napred na bus, odes do najblize stanice tamo gde ides, i nastavis bajkom.
I vozaci se bas drze svih pravila, meni se to svidja, nekome mozda ne. Znaci lepo pise, ne slusajte muziku na slusalicama preglasno, svedite razgovor telefonom na minimum, ne unosite hranu i pice... To vazi za medjugradske.
To sve sam video jutros u gradskom busu ovde u KG i koga briga... a pravila su skoro ista ali napisana toliko sitno da ti lupa treba.
Sto se lokalnih buseva tice, jos jedna stvar je dobra, vozaci staju bas gde vi kazete, znaci na sred puta, ako treba tu ce da stane (vazi za suburbs)
Povezanost linija izmedju buseva i tramvaja-vozova (Philadelphia) takodje super. Cekanje smanjeno na minimum, tacnost na zavidnom nivou.
Eto toliko od mene
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
  #9  
Staro 19.03.2009, 23:26
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Jel se u USA placa neka taxa kao kod nas putarina? Cini mi se da sam cuo za neki road tax ali se to valjda placa jednokratno, uz registraciju.
Izlaz iz grada, interstate-om iz drzave u drzavu... ili sta god.
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
  #10  
Staro 19.03.2009, 23:53
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

Ja bih u svakom slucaju koristila auto, mislim da je ljepota koja se vidi putem, grehota za propustit
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.