ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Phoenix, Arizona » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 04.05.2009, 22:17
azhighlander azhighlander je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2009
US lokacija: Phoenix, AZ
YU lokacija: Niš, Srbija
Poruke: 12
Cool Phoenix, Arizona

Arizona, po meni jedan od naj autentičnijih delova SAD, parče onog starog, dobrog divljeg zapada, gde je sve moguće...

Reply With Quote
  #2  
Staro 05.05.2009, 08:03
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

E to se traži
Jesi li ti trenutno nastanjen u Arizoni ili posjećuješ?
Imam toliko nekih pitanja, ne znam ni odakle da počnem ... Kakav je život u Phoenixu, osjeća li se kriza previše? Šta je najzanimljivije za vidjeti/raditi? Samo piši

I kaži mi molim te, koliko je stvarno gadno to ljeto u Az?

Edit:
Ja sam opet brzopleta kao i obično ... Sad sam ponovo pročitala tvoj post i vidim da si bio 6 mjeseci u Az. Ali svejedno, napiši štagod o iskustvima
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #3  
Staro 05.05.2009, 11:02
azhighlander azhighlander je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2009
US lokacija: Phoenix, AZ
YU lokacija: Niš, Srbija
Poruke: 12
Nepromenjeno

U pravu si, trenutno sam u Nišu, što zbog porodičnih obaveza što zbog iščekivanja prve koverte. Ali nadam se da ćemo pozeleneti!

Što se tiče krize koja tebe brine, ja iskreno mislim da je to užasna, veštačka tvorevina finansijskih institucija u cilju zamajavanja običnog naroda planete Zemlje. Ko zna nešto da radi tj. ima neki zanat u rukama neće crći gladan nikad. Phoenix je inače megalopolis sa skoro 5 miliona stanovnika sastavljen iz nekoliko manjih mesta, što bi mi rekli opština, ali ako neznaš gde si tačno nećeš primetiti prelaze, jedino po policijskim kolima koja se razlikuju... Inače najopasniji policajci su oni u Glendale-u, ništa ne praštaju, dok su najtolerantniji oni u centru Phoenixa (mislim na saobraćajne prekršaje), ja nisam imao nikakvih problema ali neki članovi porodice jesu...
Kad je vreme (atmosfersko) u pitanju, moraš biti spremna da nosiš vodu sa sobom svuda jer je vlažnost vazduha neverovatno mala. Ja sam doživeo vlažnost vazduha od samo 3% i osećaj je neverovatan, znojiš se a nisi mokar. Zimi temperatua je najniža oko nove godine i retko pada ispod nule. Kada ode i koji stepen u minus, a nikada ispod -2, opšta je panika jer je velika šansa da pomorandže i limun izmrznu. Koliko znam par pahulja su videli pre pet godina. Leti temperature idu i do 45 - 50 stepeni celzijusa uz monsunske kiše u periodu od 15. juna do 15. oktobra ali zbog opštih klimatskih promena i taj period je u zadnje vreme podložan korekciji. Kiša pada uglavnom u proleće kada pustinja ozeleni i to je predivno videti i doživeti.
Da ne bih sve strpao u jedan post ti pitaj šta te interesuje, biće mi drago da odgovorim i pomognem koliko mogu.
Reply With Quote
  #4  
Staro 05.05.2009, 13:38
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Ma to i ja kontam. Ko ima stav i ko hoce da radi, i moze. Ako nista, barem me optimizam drma.
Sto se tice dijela grada, kakav je Glendale? Ja cu biti negdje otprilike Glendale/West central, nisam bas sigurna u koji dio spada I zasto je policija tako zeznuta? Ako napravis prekrsaj ili znaju da gnjave i za sitnice? Kad smo vec kod policije, kakva je stopa kriminala? Onako iz prve ruke, koliko ste se stvarno osjecali sigurno?

Bas si me obradovao s tim da temperature ponekad mogu otici i u minus. Ja selim u najgore vrijeme, taman kad vrucine pocnu. Imam sliku da necu moci izaci na otvoreno cak ni navece, zbog vrucine ... Nadam se da grjesim, jer u suprotnom ako budem 3 mjeseca zatvorena u kucu/auto/t.centar/stagod ...

Sta vam je inace najzanimljivije bilo u Phoenixu? Je li dosadan grad, moja percepcija je pustinja i kuce od sperploce


Ako imas koju fotkicu, slobodno stavi
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #5  
Staro 05.05.2009, 22:39
azhighlander azhighlander je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2009
US lokacija: Phoenix, AZ
YU lokacija: Niš, Srbija
Poruke: 12
Nepromenjeno

Vi žene i vaši strahovi...

Aman zaman, ne obraćaj pažnju na sitnice...
Policija je opasna u smislu da gotovo nikako ne praštaju saobraćajni prekršaj, pogotovo prekoračenje brzine. Za druge kriminalne radnje su haos strogi i uopšte nisu blagi ali moraš da znaš da je u Arizoni nabavka i nošenje oružja potpuno slobodno tj. ne treba ti nikakva dozvola. Ono što je moja preporuka je da dok voziš kola nosiš tamne naočari jer kontakt očima u određenim situacijama u saobraćaju može da bude vrlo opasan (pojedinci imaju kratak fitilj i odmah potežu cevi raznih dužina). Pucnjava tog tipa je gotovo uobičajena svakodnevna stvar, ali s obzirom na veličinu grada mala je šansa da sve to doživiš. Samo vozi umereno brzo, drži odstojanje i bez nervoze, što ja kažem, žuri polako.

Inače glavna faca je šerif Džo Arapajo i njegove specijalne jedinice za borbu sa ilegalnim imigrantima. Stalno pravi akcije po raznim blokovima i hapsi ilegalce. Ima dva ogromna kamiona, šlepera, koje je prepravio u komandni centar i jedinicu za obradu subjekata. Što u prevodu znači da ilegalci uđu na jedan kraj prikolice i na drugi izađu kompletno kriminalistički obrađeni uključujući i DNK. Nedeljno hapse na stotine ilegalaca i vraćaju ih u Mexico ali se oni vraćaju u još većem broju.

Što se kriminala tiče mislim da je vrlo sigurno. Naravno postoje delovi grada gde nebi trebalo zalaziti ali to je u svakom većem gradu isto. Poželjno je pogotovu noću, da ako vidiš policijski helikopter oko tebe sa upaljenim reflektorom, i čuješ ili vidiš policijska kola, uđeš u kuću i zaključaš vrata dok ne prođe gužva jer sigurno nekog jure. To je jako retko ali da znaš i to.

Toliko za sada, malo pravim pauzu. Stefka pitaj šta te još interesuje a u sledećem nastavku da pišem o arhitekturi i braon boji.
Reply With Quote
  #6  
Staro 05.05.2009, 23:03
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Hehehehehe, nisu strahovi vjeruj. Iskljucim se ja lako iz toga, uspjevam nekako. Ali kad smo vec na toj temi, pa da pitam
Znam to za oruzje, jebiga... Nesto s cim se moram pomiriti, pa hajd. U zadnje vrijeme sam citala nesto o ratovima bandi u Phx, do tad nisam ni razmisljala previse o kriminalu. Sa druge strane, sreca pa je sunca na pretek, pa su naocale obavezan detalj

Hvala za info, kad jos nesto padne na pamet pitacu ne brini. A ti slobodno pisi kako se cega sjetis, ima ko da cita
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #7  
Staro 06.05.2009, 18:33
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik azhighlander Prikaz poruke
Što u prevodu znači da ilegalci uđu na jedan kraj prikolice i na drugi izađu kompletno kriminalistički obrađeni uključujući i DNK. Nedeljno hapse na stotine ilegalaca i vraćaju ih u Mexico ali se oni vraćaju u još većem broju.
samo da ne pocnu da se vracaju sa novim virusom...
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
Reply With Quote
  #8  
Staro 27.05.2009, 20:21
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Pozdrav drugari. Da napisem i ja koju sa ove strane. Samo sam stravicno nenaspavana, to je lose, ostalo sve je super do sad.

Putovala sam iz Sarajeva, preko Zagreba i Londona. Moram reci da je Heatrow najbolji i najimpresivniji aerodrom na svijetu, naravno od onih koje sam ja vidjela

Onda direktno London-Phoenix, 10.5h leta. Let je bio izuzetno ugodan, ali brate smor. Jos noc prije nisam spavala skoro nikako, pa me bas dotuklo. Fino su nas nahranili i napojili, zaista nemam nikakvu primjedbu. Pored mene su sjedili jedan cikica iz Londona i jedna djevojka iz Njemacke i super smo se ispricali, zezali, bas je bilo ugodno sa njima. Zadnjih pola sata kako je krenulo spustanje, upadali smo u zracne dzepove svako malo, a ja nenaspavana i gladna mislila sam da cu dusu ispovracati.

Kad smo sletjeli, malo poljevanja vodom i opet kao nova. U avionu se popunjava obrazac koji je Land naveo, o prijavljivanju na carinu. S tim da je meni stjuardesa dala i formular za posjetioce sa vizom u pasosu i morala sam je ubjedjivati da meni to ne treba, jer viza koju imam je imigrantska. I bila sam upravu, ne dajte se zbuniti. Nisam nista prijavila, citam da je land prijavio caj. Meni to nije ni palo na pamet, iako sam caj imala u torbi. Samo sam prijavila $70 dolara poklona i to je to.

Pilot nas je upozorio da prvo idemo po kofere pa onda pasoska kontrola, medjutim nije bilo tako. Prvo nas je kontrola docekala. Ja sam isla u red US citizens and residents. Neki jako fin i veseo ciko me je docekao. Ispricali se, cestitao mi na lutriji, uslikao me i cijelo vrijeme me zvao Batgirl jer sam imala Batman majicu. Onda me odveo u neku odvojenu sobu gdje je vec 2 ljudi sjedilo i cekalo. Tu su bila dva policajca i skroz je djelovalo kao da cavrljaju i nista ne rade. Poslije su usli jos neko 2 i za njima neka zena koja je rekla njima prvenstveno da bi trebali prvo uzeti kofere da ih ne pokupe u lost and found ako se zadrzimo. Onda sam i ja otisla, uzela svoje kofere i vratila se nazad u cekaonicu. Kad sam dosla na red, opet me docekao Batgirl ciko, samo sam se potpisala, dala otisak kaziprsta. Pitao me je li ona navedena adresa ona na kojoj cu biti duze, jer ce oni tamo poslati GC. Isto tako mi je rekao da ce to biti kroz tri mjeseca najvjerovatnije, a za to vrijeme da meni viza u pasosu predstavlja Green Card i da vec sutra ako hocu mogu putovati i vratiti se sa tim bez problema. A SSN broj mogu da trazim vec sutra. I to je bilo sve. Onda carina. I tu su bili jako ljubazni, zamolili su me ako ne smeta da prodju koferi rendgen opet, za minutu je i to bilo gotovo. I to je to. Poslije toga sam kao sumanuta trcala vani i napokon docekala najdrazi zagrljaj i poljubac i jos uvijek sam na 7 nebu od istih ...

Eto toliko o letu, cujemo se mi svakako uskoro
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #9  
Staro 27.05.2009, 20:53
bibi's Avatar
bibi bibi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 104
Pošalji Skype™ poruku korisniku bibi
Nepromenjeno

stefice, zelim ti sve najbolje!

a, mogla bi i ti blog
__________________
aplicirala (peti put) za DV2012
Reply With Quote
  #10  
Staro 27.05.2009, 21:22
azhighlander azhighlander je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2009
US lokacija: Phoenix, AZ
YU lokacija: Niš, Srbija
Poruke: 12
Nepromenjeno

BRAVO!!!!

Kad prodje medeni mesec napisi nesto...
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:04.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.