ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 06.11.2011, 09:02
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno Najgori momenat na samom pocetku

Dakle, sta vam je najteze bilo, koji momenat, pri dolasku ovamo, na samom pocetku?

Kao sto sam vec rekla na jednoj temi, mi prilikom dolaska ovdje nismo imali bas nikoga, tako da su neki momenti bas bili gadni..

1. ...kada smo sami izisli s aerodroma, i znas da te niko ne ceka...
2. ...kada smo popunjavali aplikaciju za jedan kurs, i trebalo je obavezno unijeti kontakt osobu "In Case of Emergency", a mi smo imali samo jedno drugo (a vjerujte da je to i najbitnije kada dolazite ovamo), i jedan zajednicki mobitel...

--------
Ako koga zanima happy end
1. Nakon izlaska s aerodroma, otisli smo busom do Rent A Car (njihovi busevi kruze non-stop na aerodromu), a onda uz pomoc navigacije, koju smo ponijeli sa sobom, pravac na adresu hotela. Ja se i dan danas divim kako je moj suprug uspio voziti prvi put po LA nakon 25 sati putovanja....
2. Na kraju smo za kontakt osobu unijeli podatke porodice kod koje smo smjesteni, i koju smo pronasli preko airbnb sajta.
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
Reply With Quote
  #2  
Staro 06.11.2011, 16:52
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik spectra Prikaz poruke
2. ...kada smo popunjavali aplikaciju za jedan kurs, i trebalo je obavezno unijeti kontakt osobu "In Case of Emergency", a mi smo imali samo jedno drugo (a vjerujte da je to i najbitnije kada dolazite ovamo), i jedan zajednicki mobitel...
Potpisujem! Mislim da je ovo jedan od onih momenata kada sam shvatio koliko sam sam samcijat. Meni su ovo trazili kada sam isao na lekarski pregled. Onako zbunjen sam dao broj sa posla i seo u cekaonicu nadajuci se da ce biti lakse ako se isplacem kao covek, ali suza nije bilo...

Meni je prvi momenat otreznjenja bio tek posle par meseci boravka u Americi. Doslo vreme da se proslavi prvi rodjendan Iako su oko mene bili divni ljudi koje sam upoznao ovde ja sam se osecao uzasno sam. Sreca moja da mi secanja jos uvek rade, pa se nisam u isto vreme osecao i usamljen, jer sam znao ko me ceka sa one strane okeana I naravno, velika sreca je da sam rodjendan slavio u pabu sa velikim izborom alkohola pa sam svoj mozak terao da razmislja samo do nekih pola dvanaest, a onda se jadnicak odmarao dok se nisam probudio sutradan
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #3  
Staro 06.11.2011, 22:16
American dream's Avatar
American dream American dream je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.11.2009
US lokacija: možda jednog dana
YU lokacija: HR
Poruke: 37
Nepromenjeno

@spectra

meni je ovo fantastična priča. doživljaj koji ćete prepričavati unucima. gotovo kao i početkom prošlog stoljeća kad su ljudi iz naših krajeva ostavljali sve za sobom kako bi svojoj djeci osigurali bolji život. tada su vremena bila drugačija i ljudi nisu fizički znali na što dolaze ali danas je pak amerika puno surovitija kad se jednom tamo dođe.
rekao bih, danas je (uz malo/puno) sreće lakše fizički doći tamo, ali kad se jednom dođe potrebno je jako puno godina da bi se mogao čovjek smatrati nekakvim prosječnim srednjim slojem ćemu vjerojatno većina nas ovdje teži.

p.s. naravno, ovo je moje mišljenje samo
Reply With Quote
  #4  
Staro 08.11.2011, 22:20
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Evo copy/paste sa druge teme:

Meni je bilo najgore spavanje na podu prve noci dok nismo kupili krevet na naduvavanje

I muz i ja i bus i nosenje stvari koliko mozemo fizicki da ponesemo. I pesacenje 10 min sa svim tim stvarima koje smo kupili u Walmart-u. I tako mislim prve dve nedelje dok nismo dovukli osnovne potrepstine.
Reply With Quote
  #5  
Staro 22.11.2011, 06:05
nsbee's Avatar
nsbee nsbee je offline
Član
 
Datum prijave: 01.07.2010
US lokacija: Kalifornija
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Nepromenjeno

Teški, a ujedno i zanimljivi momenti...prvih mesec dana verglanja biciklima i kupovine samo onoga što smo mogli da stavimo u ranac. Pa se pošteno oznojiš od ranca i uđeš u prodavnicu, a hvala Bogu, sve su doooobro klimatizovane!
Ili pešačenje... oboje volimo da se šetamo ali gledaju vas ko čudake. Ili ti neko nešto dobaci. Ništa uvredljivo, ali opet...zna da ti bude krivo. I neki momenti gde si navikao da imaš porodicu i dugogodišnje prijatelje oko sebe-rođendani, slava, sad će Božić. Ali samo i sve je lakše.
__________________
2011EU00028xxx (prijavili se jednom)
maj 2010.-stigla prva koverta, vratili u Kentaki posle 2 dana
april 2011.-stigla druga koverta
21.6. pozeleneli
Reply With Quote
  #6  
Staro 22.11.2011, 20:38
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nsbee Prikaz poruke
Teški, a ujedno i zanimljivi momenti...prvih mesec dana verglanja biciklima i kupovine samo onoga što smo mogli da stavimo u ranac. Pa se pošteno oznojiš od ranca i uđeš u prodavnicu, a hvala Bogu, sve su doooobro klimatizovane!
Ili pešačenje... oboje volimo da se šetamo ali gledaju vas ko čudake. Ili ti neko nešto dobaci. Ništa uvredljivo, ali opet...zna da ti bude krivo. I neki momenti gde si navikao da imaš porodicu i dugogodišnje prijatelje oko sebe-rođendani, slava, sad će Božić. Ali samo i sve je lakše.
E, isto i mi. Ali nam je kilaza bila bolja tada od pred-Americke hehe
Reply With Quote
  #7  
Staro 12.01.2012, 21:46
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Momenat kada se lova koju smo poneli priblizila nuli, a posla jos uvek nema... Da li se pakovati i podvijena repa krenuti nazad ili rizikovati i ostati jos malo, mozda nesto upali... Rizik se isplatio, upalilo je, i veo nas i dalje ovde posle skoro godinu i po.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #8  
Staro 13.01.2012, 11:38
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Mogao si nam napisati koliko si odmakao po tvom misljenju za tih godinu i po, a konstatacija da ste jos uvek tu nije bas neka ohrabrujuca poruka. Valjda je cilj posle tog perioda nesto vise od golog opstanka...
Reply With Quote
  #9  
Staro 13.01.2012, 12:32
smexor's Avatar
smexor smexor je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2011
US lokacija: Florida
YU lokacija: Macedonia
Poruke: 28
Nepromenjeno

mijan je postavio odlicno pitanje za dreadnot. Ja bi se nadovezao pitanju:
dreadnot, ako nije problem da kazes kakav ste posao nasli, pocetna satnica koja e i sl. Unapred hvala.
__________________
05. 10. 2010. - Prijava za DV 2012
15. 07. 2011. - Izvucen moj broj 14xxx (uspesno izvlacenje)
18. 07. 2011. - Formulari poslati u Kentaki
04. 11. 2011. - Stigo e-mail da je intervju zakazan!
26. 12. 2011. - Obavljen lekarski pregled

05. 01. 2012. - Dan kada sam pozelenio
10. 01. 2012. - VIZA U PASOSU!
15.04.2012 - Tampa, Florida
Reply With Quote
  #10  
Staro 13.01.2012, 13:27
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik smexor Prikaz poruke
mijan je postavio odlicno pitanje za dreadnot. Ja bi se nadovezao pitanju:
dreadnot, ako nije problem da kazes kakav ste posao nasli, pocetna satnica koja e i sl. Unapred hvala.
Dreadnot je vec pisao o tome detaljno (posao, stanice...). Nepotrebno je od ove teme praviti vec postojecu.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.