View Single Post
  #8  
Staro 19.03.2013, 20:30
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Minnie_Mouse Prikaz poruke
Pozdrav svima, vec neko vreme vas pratim.. Posebno Magelan-a( posto smo kolege, pa mi je vise interesantna tvoja situacija
Jedno pitanje, znas li kako stoji situacija sa oralnim higijenicarima, posto se to kod nas vodi kao visa skola, kako je tamo za zaposljavanje, sa tim zvanjem?
Ima posla za dentalne higijenicare, satnice su koliko sam ja gledao preko $30...

Jedino sto moze da uzme vremena je nostrifikacija tj. dobijanje ekvivalenta. Oni imaju dosta opstih predmeta (matematika, engleski, par biologija...) koje mi na faksu nismo imali, pa mogu da traze da se odrade ti predmeti na Community College-u (u proseku oko godinu dana) i onda da se prilozi dokumentacija. Tada ti board dentalnih higijenicara izdaje dozvolu za izlazak na drzavni ispit - NBDHE i nakon polozenog ispita postajes licencirani dentalni higijenicar.

Koliko sam ja uspeo da izguglujem, Florida automatski daje dozvolu za izlazak na drzavni stranim doktorima stomatologije kada se prilozi neophodna dokumentacija, ali se nisam nesto preterano udubljivao jer prvo, nisam dole pa mi to nista ni ne znaci, a drugo, sam taj njihov posao (drljaj do prekosutra, pa onda jos toliko - meni je to jako monotono) me nikako nije privlacio pa sam se prestrojio na nursing
Reply With Quote