Tema: Ulazak u SAD
View Single Post
  #372  
Staro 30.03.2021, 05:15
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik subaiso Prikaz poruke
Pozdrav svima, pročitao sam dosta informacija ovdje na forumu te bih vas samo molio ukoliko mi netko može potvrditi par stvari. Naime dobio sam preko supruge CR1 vizu i obzirom na obiteljsku situaciju trenutno nam nije prioritet selidba u USA za stalno, no obzirom da sam obavio lječnički pregled početkom 1. mjeseca imam rok do početka 7. mjeseca da otputujem u USA (barem mi je tako rečeno na razgovoru u ambasadi). Samo da napomenem kako ja nisam dobio nikakvu žutu kuvertu, viza mi se nalazi u putovnici i na malom papiriću obavijest kako "The US department is going paperless".
Samo bih htio provjeriti da li je moguće sljedeće:
-Ulazak u USA na 3-4 dana i povratak u Hrvatsku
-U tih par dana odlazak po SSN
-Da li je potrebno dati punomoć za preuzimanje green carda i SSN-a na adresi koju sam naveo da se pošalje (rodbina)?
-Da li moram sletjeti u grad/državu u kojoj sam naveo adresu za green card (NY) ili mogu otići u npr. Miami?
-U visi mi je navedeno sljedeće : upon endorsment serves as temporary I-551 evidencing permanent residence for 1 year. Da li to znači da se moram vratiti u USA unutar godinu dana ili vrijedi rok od 6 mjeseci (dobio takav info)

Nadam se sam uspio objasniti situaciju, te vam se zahvaljujem na odgovoru.
Također isprike radi podužeg posta.
- ulazak i izlazak je moguc koliko je fizicki i zdravstveno moguc;
- budi uporan ako ti kazu na salteru da moras cekati 2 nedelje da SSN stigne, pa tek onda podneti molbu. samo kazi da nije stigla (kao da oni znaju kada si usao) i da podnosis molbu po prvi put i da nemas SSN, tj. nikada ga nisi ni imao. najbolje bi bilo da sa plasticnom GC odes po SSN, pa tu moze biti problem ako je nemas, pa proveri pravila SS Office-a/Administration-a za state gde ces da podneses zahtev. meni su trebala 2 dokumenta: jedan koji pokazuje status rezidenta (u mom slucaju GC) i jedan koji garantuje moj datum rodjenja (u mom slucaju pasos). mozda moze i "domaca" vozacka da garantuje datum rodjenja;
- dovoljan je ulazak na teritoriju us bez obzira na state;
- koliko znam, nije potrebno punomocje;
- "upon endorsement" znaci od momenta kada udjes, pa dok ne dobijes GC. dakle, kada jednom udjes, a GC ti jos nije stigla, viza u pasosu koja je overena prilikom prvog ulaska (udaren pecat sa upisanim datumom) vazi godinu dana sve dok ti ne stigne GC. za to ne znaju na "domacim" aerodromima, pa ocekuj malo ubedjivanja ako nemas fizicku GC.

btw. ako supruga ima neku permanent adresu, logicnije mi je da dokumenta stignu na tu adresu, ali ako nema onda neka posalju rodbini gde god da su

Last edited by slucajni_prolaznik; 30.03.2021 at 05:21.
Reply With Quote