Tema: Ulazak u SAD
View Single Post
  #375  
Staro 30.03.2021, 16:08
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik subaiso Prikaz poruke
Pozdrav svima, pročitao sam dosta informacija ovdje na forumu te bih vas samo molio ukoliko mi netko može potvrditi par stvari. Naime dobio sam preko supruge CR1 vizu i obzirom na obiteljsku situaciju trenutno nam nije prioritet selidba u USA za stalno, no obzirom da sam obavio lječnički pregled početkom 1. mjeseca imam rok do početka 7. mjeseca da otputujem u USA (barem mi je tako rečeno na razgovoru u ambasadi). Samo da napomenem kako ja nisam dobio nikakvu žutu kuvertu, viza mi se nalazi u putovnici i na malom papiriću obavijest kako "The US department is going paperless".
Samo bih htio provjeriti da li je moguće sljedeće:
-Ulazak u USA na 3-4 dana i povratak u Hrvatsku
-U tih par dana odlazak po SSN
-Da li je potrebno dati punomoć za preuzimanje green carda i SSN-a na adresi koju sam naveo da se pošalje (rodbina)?
-Da li moram sletjeti u grad/državu u kojoj sam naveo adresu za green card (NY) ili mogu otići u npr. Miami?
-U visi mi je navedeno sljedeće : upon endorsment serves as temporary I-551 evidencing permanent residence for 1 year. Da li to znači da se moram vratiti u USA unutar godinu dana ili vrijedi rok od 6 mjeseci (dobio takav info)

Nadam se sam uspio objasniti situaciju, te vam se zahvaljujem na odgovoru.
Također isprike radi podužeg posta.
Sto se tice SSNa trazice ti pasos tj tako je bar meni bilo da vide kad si usao, tako da ce tacno znati kada si usao i ima da te cimaju da dodjes kasnije. Zelena karta stize na adresu koju si stavio, bitno je da ima tvoje prezime na sanducetu, ne zahteva potpisivanje prilikom urucenja. SSN stize u obicnoj koverti isto. Sto se tice dokumentava, ja sam svuda sve zavrsavao sa pasosem, pasos mi je sluzio kao dokument za datum rodjenja i intentitet a zelena karta nalepljena u pasos je sluzila kao dokaz o legalnom boravku. U teoriji ce biti bolje na leto, a u praksi je bolje da odes sto pre mozes i aktiviras zelenu kartu, jer sledeci put kad budes se vracao iz Srb za US ides kao rezident i nemas nikakve restrikcije sto se tice letenja preko EU ili neke buduce zabrane.
Reply With Quote