ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #201  
Staro 22.01.2016, 09:47
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

uporedicu balkan sa cernobiljom....ogromno podrucje koje je zatrovano za vjek i vjekova i na kome jednostavno ne moze nikad biti uslova za normalan zivot, eto to je balkan.

a da ne pricamo o socijalnoj slici, obrazovanju, opsesiji gradjana o politici, realiti show na svakom kanalu, mito korupcija, zakon na nultom mestu, pravosudje koje je presmesno...pa tek onda na zadnjem mestu novac
Reply With Quote
  #202  
Staro 22.01.2016, 09:55
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

...i tacka! Potpisujem sve. Bravo!

____________________________
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #203  
Staro 22.01.2016, 13:03
tripko tripko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Waterloo, Ontario
YU lokacija: Beograd
Poruke: 50
Nepromenjeno

Vala istina, ovde nikad nije ni bilo niti ce biti uslova da normalan covek pristojno zivi, napreduje, uci, stvara porodicu itd..... Stalno neko s****e. Ja zalim sto su se moja mama, baba i deda vratili iz Nemacke pocetkom 70tih. Deda hteo da glumi privatnika kod komunista.
Ono sto je najgore cak je i narod zatrovan mrnjom, lenjoscu, bahatoscu... Retki su pozitivni primeri u nasem drustvu i to mene izludjuje. Ni preko ne tece med i mleko ali rezultati onogo ko radi su daleko vidljivi. Imam par drugara u US neki su cak i mladji od mene pogledam dokle su oni dogurali a dokle ja. Da uzmemo glup primer stambenog resenja ja sa visokom strucnom spremom mogu samo da sanjam da od svoje plate koja je smanjena za 50% od 2014 do danas, da uzmem kredit za stan. Dok ovi moji drugari su to resili pre dosta dosta godina. Neko ce reci cuti dobro je sto imas posao i koliko toliko stize plata, necu da cutim i da trunem ovde ocu da napredujem a to ovde ne mogu da postignem.
Reply With Quote
  #204  
Staro 22.01.2016, 14:26
mphysicist's Avatar
mphysicist mphysicist je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.02.2014
US lokacija: nadam se jednog dana - Seattle
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 34
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nina-Nina Prikaz poruke
Možda nije potrebno ali tema se zove Razlozi (naši) za odlazak u USA. Pa ako netko ima želju objašnjavati zašto želi otići, zašto to nebi i učinio na za to predviđenoj temi .
Pa ako je neophodno evo jedne pričice.
Rođak, ili kako to već Srbiji zovu 'brat od strica', je otišao pre par godina u Ameriku. Moj vršnjak, 25 godina. Zajedno smo išli u osnovnu, ali kako je bio prosečan đak, upiše zanat. Završi to. Bio je izuzetno vredan dečko, nije odbijao nijedan posao, ali to su uglavnom bili low level - low paid fizički poslovi. I tako u međuvremenu 'nabasa' na drugaricu iz prve polovine osnovne škole, koja je otišla u Čikago sa porodicom pre više od 15 godina. Mala se opasno zatreskala u njega, i malo pomalo, pade veridba, i odjednom sređivanje vereničke vize za njega. Potrajalo je sve oko pola godine, otišao, oženio se.
A sada da pređem na glavni deo.
Otišao je pre nešto manje od 4 godine. Ako izuzmemo pogodnost da je imao relativno besplatan krov nad glavom i garantovan posao sa njenim bratom i ocem, kupio je prvo auto posle tri meseca. Drugo auto posle još šest meseci. Njegovi roditelji su prestali da rade, takođe istrošeni od fizičkih poslova, te pored onoga što priušti sebi tamo, može da priušti da ih potpuno izdržava. Ta dva auta prodao, kupio novo auto iz fabrike posle godinu ipo. Posle dve godine dobio državljanstvo jer je bio apsolutno primeran građanin. Počeo da sređuje papire za roditelje, jer je sin jedinac, pa su igrali na fazon spajanja porodice. I to je završeno u rekordnom roku. Sada čekaju intervju i vize. U međuvremenu se čujem sa njim, kaže kupio stan od nešto preko 100 kvadrata. Oke, nije za keš, već je dobar deo na kredit, ali opet je mogao priuštiti tako nešto. Onda letovanje na Floridi, obilazak familije u Las Vegasu više puta. Opsesivno voli pecanje i svaki vikend može sebi priuštiti da ode i do 200-300 milja daleko, na jezera i reke i da u miru i tišini sedi i peca. Naravno, ništa od toga nije palo sa neba. Oboje rade, naročito on, pet dana u sedmici crnči, na početko je bilo svaki dan. Poenta je da mu nije žao i teško otići na posao svako jutro jer zna zašto to radi, ima planove, koji su ostvarivi, ima želje koje su ostvarive, snovi koji su je..no ostvarivi...
Sa druge strane, ja, uspešan učenik u osnovnoj, još uspešniji u srednjoj, o fakultetu ne bih, zbog raznoraznih problema kilavim ali završavam prilično težak fakultet. I šta dobijam nakon svega ovoga? Na birou moje zanimanje nije zvanično priznato. Da je uspeh ako nađem posao u kafiću ili kod kineza da bih mogla kupiti pantalone u prodavnici polovne odeće. Da već 7 godina ne mogu priuštiti jedan jedini izlazak u grad. Da psihički propadam zbog....
Realno ovako može do sutra. Mnogi su to lepo sročili i u jednoj rečenici....
Reply With Quote
  #205  
Staro 22.01.2016, 15:21
Nina-Nina Nina-Nina je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2015
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mphysicist Prikaz poruke
Pa ako je neophodno evo jedne pričice.
Rođak, ili kako to već Srbiji zovu 'brat od strica', je otišao pre par godina u Ameriku. Moj vršnjak, 25 godina. Zajedno smo išli u osnovnu, ali kako je bio prosečan đak, upiše zanat. Završi to. Bio je izuzetno vredan dečko, nije odbijao nijedan posao, ali to su uglavnom bili low level - low paid fizički poslovi. I tako u međuvremenu 'nabasa' na drugaricu iz prve polovine osnovne škole, koja je otišla u Čikago sa porodicom pre više od 15 godina. Mala se opasno zatreskala u njega, i malo pomalo, pade veridba, i odjednom sređivanje vereničke vize za njega. Potrajalo je sve oko pola godine, otišao, oženio se.
A sada da pređem na glavni deo.
Otišao je pre nešto manje od 4 godine. Ako izuzmemo pogodnost da je imao relativno besplatan krov nad glavom i garantovan posao sa njenim bratom i ocem, kupio je prvo auto posle tri meseca. Drugo auto posle još šest meseci. Njegovi roditelji su prestali da rade, takođe istrošeni od fizičkih poslova, te pored onoga što priušti sebi tamo, može da priušti da ih potpuno izdržava. Ta dva auta prodao, kupio novo auto iz fabrike posle godinu ipo. Posle dve godine dobio državljanstvo jer je bio apsolutno primeran građanin. Počeo da sređuje papire za roditelje, jer je sin jedinac, pa su igrali na fazon spajanja porodice. I to je završeno u rekordnom roku. Sada čekaju intervju i vize. U međuvremenu se čujem sa njim, kaže kupio stan od nešto preko 100 kvadrata. Oke, nije za keš, već je dobar deo na kredit, ali opet je mogao priuštiti tako nešto. Onda letovanje na Floridi, obilazak familije u Las Vegasu više puta. Opsesivno voli pecanje i svaki vikend može sebi priuštiti da ode i do 200-300 milja daleko, na jezera i reke i da u miru i tišini sedi i peca. Naravno, ništa od toga nije palo sa neba. Oboje rade, naročito on, pet dana u sedmici crnči, na početko je bilo svaki dan. Poenta je da mu nije žao i teško otići na posao svako jutro jer zna zašto to radi, ima planove, koji su ostvarivi, ima želje koje su ostvarive, snovi koji su je..no ostvarivi...
Sa druge strane, ja, uspešan učenik u osnovnoj, još uspešniji u srednjoj, o fakultetu ne bih, zbog raznoraznih problema kilavim ali završavam prilično težak fakultet. I šta dobijam nakon svega ovoga? Na birou moje zanimanje nije zvanično priznato. Da je uspeh ako nađem posao u kafiću ili kod kineza da bih mogla kupiti pantalone u prodavnici polovne odeće. Da već 7 godina ne mogu priuštiti jedan jedini izlazak u grad. Da psihički propadam zbog....
Realno ovako može do sutra. Mnogi su to lepo sročili i u jednoj rečenici....
Mislim da si me malo krivo shvatila...nisam ništa loše mislila sa onim što sam napisala. Kako sam napisala koji su moji razlozi isto tako volim pročitati i tuđe razloge, mišljenja pa tako i tvoje. Drago mi je da si i ti napisala neka svoja razmišljanja i vjerujem da se bar malo lakše osjećaš sada kad si to napisala. Ne znam kako je drugima, ali bar je meni tako bilo.
I još nešto...ovako si bar malo ubijamo vrijeme dok čekamo 5. mjesec, zar ne?
__________________
DV2017 - Has not been selected
Reply With Quote
  #206  
Staro 22.01.2016, 18:37
mphysicist's Avatar
mphysicist mphysicist je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.02.2014
US lokacija: nadam se jednog dana - Seattle
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 34
Nepromenjeno

Njah, do petog meseca me čekaju dva ispitna roka, kada sve druge obaveze izuzmem te se trudim da ne razmišljam mnogo o ovoj lutriji, tako da savetujem isto. Treća mi je ovo prijava, da ne kažem peta, jer dve godine već se i dečko i ja prijavljujemo. U svakom slučaju nada ne umire, kao ni neki planovi za neke druge zemlje i načini za iseljenje u njih, jer je ovo ipak samo lutrija u pravom smislu te reči.
Reply With Quote
  #207  
Staro 22.01.2016, 23:33
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Od prvog razreda osnovne škole učili su me da se trudim i ulažem u sebe "da bi mi se jednog dana vratilo". Zavšila sam gimnaziju, Fakultet političkih nauka u roku, nikad ispit nisam pala. Zaposlila se u struci i uporedo završila master na istom fakultetu, takođe u roku i bez ijednog nepoloženog ispita. U međuvremenu postala član Mense, govorim engleski, nemački, španski i solidno se snalazim na računarima. Ovo dosad je zvučalo kao CV, ali zašto sam sve to napisala? Pa evo:
Nakon godina vrednog rada i truda, došlo vreme da to uloženo počne da se vraća. I šta mi se vratilo? Radim već pet godina u struci, pohvale pljušte i obim posla se povećava a još nisam prijavljena i nema izgleda da ću biti (koleginicu prošle godine prijavili posle 13 godina). Nemam pravo na kredit niti porodiljsko odsustvo, a ionako ne bih ni imala gde da odgajam dete jer živim sa mužem u garsonjeri od 28 kvadrata. Danas u samoposluzi mi se prijeo indijski orah, ali kad sam izmerila ono što sam sipala i videla cenu, morala sam da ga vratim i osećala sam se kao najveći bednik.
Znam da ću provesti ko zna koliko dana plačući za porodicom i prijateljima, ali ovde jednostavno nemam nikakvu budućnost. Odlazim za manje od dva meseca. Muž ima zanat koji se dobro plaća, a ja planiram da konkurišem za stipendiju za doktorske - u nekim zemljama onaj papir koji dobiješ na kraju studija ipak nešto znači...
Reply With Quote
  #208  
Staro 25.01.2016, 08:26
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ejpril88 Prikaz poruke
Od prvog razreda osnovne škole učili su me da se trudim i ulažem u sebe "da bi mi se jednog dana vratilo". Zavšila sam gimnaziju, Fakultet političkih nauka u roku, nikad ispit nisam pala. Zaposlila se u struci i uporedo završila master na istom fakultetu, takođe u roku i bez ijednog nepoloženog ispita. U međuvremenu postala član Mense, govorim engleski, nemački, španski i solidno se snalazim na računarima. Ovo dosad je zvučalo kao CV, ali zašto sam sve to napisala? Pa evo:
Nakon godina vrednog rada i truda, došlo vreme da to uloženo počne da se vraća. I šta mi se vratilo? Radim već pet godina u struci, pohvale pljušte i obim posla se povećava a još nisam prijavljena i nema izgleda da ću biti (koleginicu prošle godine prijavili posle 13 godina). Nemam pravo na kredit niti porodiljsko odsustvo, a ionako ne bih ni imala gde da odgajam dete jer živim sa mužem u garsonjeri od 28 kvadrata. Danas u samoposluzi mi se prijeo indijski orah, ali kad sam izmerila ono što sam sipala i videla cenu, morala sam da ga vratim i osećala sam se kao najveći bednik.
Znam da ću provesti ko zna koliko dana plačući za porodicom i prijateljima, ali ovde jednostavno nemam nikakvu budućnost. Odlazim za manje od dva meseca. Muž ima zanat koji se dobro plaća, a ja planiram da konkurišem za stipendiju za doktorske - u nekim zemljama onaj papir koji dobiješ na kraju studija ipak nešto znači...
Draga ejpril88, zelim Vam svu srecu i da napokon dozivite "better future"!
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #209  
Staro 25.01.2016, 09:24
tripko tripko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Waterloo, Ontario
YU lokacija: Beograd
Poruke: 50
Nepromenjeno

O ovome i ja govorim.Ne mogu da se setim da li sam procitao na forumu ili cuo negde ali zalosno je i pored tretnama stranca, vrednog rada, covek je cenjen i placen bolje nego u vlastitoj zemlji. Ne znam zasto ali ove godine sam veliki optimista po pitanju lutrije u odnosu na prosle.
Reply With Quote
  #210  
Staro 25.01.2016, 12:23
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Hvala Ja bih bila najsrećnija da sve to mogu da ostvarim i u Srbiji, u kojoj radim posao koji volim i mnoge drage ljude. Ali šipak
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako vasi roditelji reguju na vas odlazak wingreen Vaša strana 173 15.12.2016 04:14
Turistički odlazak u Ameriku i Kanadu Ivan_66 Ne-imigrantske vize 15 22.08.2015 22:10
Odlazak u USA bez igde ikoga nelson Vodič za emigrante 131 31.10.2013 00:15
Odlazak sa porodicom MinkaMilos Stare teme 15 18.09.2010 14:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.