ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv - 2021 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1701  
Staro 01.07.2021, 20:52
Drago86's Avatar
Drago86 Drago86 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2020
Poruke: 74
Nepromenjeno

Prati l ko na Twitter SaveDiversityVisa?!
403 new 2NL!! Da nije neko sa balkana medu njima?
Izgleda da su malo ubrzali proces 🙏
__________________
DV 2021= 19k 🥰
Reply With Quote
  #1702  
Staro 02.07.2021, 10:05
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Koliko vidim u onoj tabeli ispod na sajtu, kada je Beograd u pitanju, ni jedan kejs još uvek nije stigao tj. broj ready kejsova je isti kao i 30.06., takođe i total broj. Možda su još uvek in transit, a možda stvarno nema ni jednog u ovoj "turi".
Reply With Quote
  #1703  
Staro 06.07.2021, 14:16
caliboy caliboy je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2020
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 64
Nepromenjeno

Ne znam zasto je nasa ambasada ovako stala sa obradom DV slucajeva. Bili su solidno krenuli, i sada nista se ne desava vec duze vreme. Nemoguce je da KCC samo slucajeve iz Srbije i CG ne salje ambasadi, a npr u Rumuniji ima na desetine ready slucajeva.

Imate da pratite i na dvcharts.xarthisisus samo se ne azurira cesto kao save diversity visa, ali ima zanimljive tabele za 2NL. Npr vide se za sve regione brojevi slucajeva koji su zakazani za avgust. Nema nijednog za nasu ambasadu.

Stvarno nisam verovao da ce ovako biti...
__________________
__________________

selected DV2021
cn: 2021EU00010XXX
10.06.2020. DS260
29.09.2020. documents sent
Reply With Quote
  #1704  
Staro 06.07.2021, 21:49
djpgiovany djpgiovany je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.03.2018
US lokacija: California (nadam se)
YU lokacija: Banatski Karlovac
Poruke: 69
Nepromenjeno

Kako stvari stoje izgleda da dv2021 polako ide niz vodu…osim par ljudi koji su pozeleneli,mi cemo,kako stoje stvari,da izvisimo… Trenutno sam u fazonu da je bolje da nas nisu ni izvukli nego sto smo izvuceni i,na neki nacin,ispaljeni…
Ne znam za ostale izvucene,ali cela ova situacija ostavlja jako gorak ukus u mojim ustima…tako blizu,a tako daleko…
Elem,jos uvek nije kraj,a ja veciti optimista… 😃
__________________
DV2020 - has not been selected x2
DV2021 - SELECTED x1
Case #: 2021EU00025XXX

DV2022 - has not been selected x2
DV2023 - has not been selected x2
DV2024 - has not been selected x2
Reply With Quote
  #1705  
Staro 07.07.2021, 16:05
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Neverovatno da Beogradu od 17.05. nije dodeljen ni jedan kejs. Znači skoro 2 meseca bez novih kejsova.
Reply With Quote
  #1706  
Staro 07.07.2021, 17:47
Manrika Manrika je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.11.2019
Poruke: 54
Nepromenjeno

Ja polako počinjem da gubim nadu za dv.Iako sam učesnik u tužbi,sve više mislim da nam tužba neće pomoći.Istina je da su nam advokati tražili da pošaljemo naše podatke kako bi navodno vlada krenula da radi na našim slučajevima.Onda je neki lik na forumu koji je bio učesnik Anunciato tužbe rekao da to vlada traži kako bi pred sudiju iznela podatke da ljudi koji učestvuju nisu DQ(dokumentovani kvalifikovani),kako bi sudija dismisovao slučaj.U to sam se uverio čitajući šta Curtis objavljuje na svom Tviter nalogu.U svom slučaju Rosales vs Blinken vlada insistira na tome da od 400 i nešto plaintifsa više od trista nisu DQ,dakle koriste poslate podatke da dismisuju slučaj.Takodje dalje čitajući vladine argumente,trude se maksimalno da obore slučaj.Advokati se sve više peru time da ko ne dobije vizu tražiće rezervaciju viza kao prošle godine,kako ni jedan plaintif ne bi ostao bez vize a kao razlog za nedobijanje viza navode da možda ambasade neće raditi(Rusija,Avganistan...) i još par glupih razloga a do sada se niko od Goh plaintifsa nije javio da je dobio vizu,možda jedan,dva.Meni nisu jasni ljudi koji se prošle godine nisu pridružili tužbama kod Čarlsa gde je bilo besplatno i skoro svi su dobili vize,sada je drugačije.Ja sam zbog ove Amerike odustao od sigurnog posla u EU na koji sam potrošio godinu dana svog života i mnogo para u nadi da ću otići u Ameriku,da mogu da se vratim u prošlost i da znam kako će stvari da se odvijaju otišao bih tamo,batalio bih ovu glupu lutriju zauvek.
Reply With Quote
  #1707  
Staro 07.07.2021, 20:20
flafisa's Avatar
flafisa flafisa je offline
Član
 
Datum prijave: 06.09.2013
US lokacija: NYC
YU lokacija: Croatia
Poruke: 14
Nepromenjeno

Ja mislim da je definitivno najveci problem taj sto nema ljudi kojima su dokumenti pregledani i da nemaju kog da schedulaju...

Jer bez obzira na to sto su su svi brojevi current, njihov program za pregladavanje dokumenata jos uvijek ide kronoloski, sto se moze vidjeti na slici koju je Curtis Morrison objavio na Twitteru.



Iako jedan dio texta pod tockom 9 precrtan, ja pretpostavljam da pise "...mailbox that chronologically/numerically queues those documents for review...".

I jos akd se na to sve u obzir uzme da u prosijeku ima 5 ljudi koji pregledavaju dokumente nije ni cudno sto se prakticki nista ne desava.
Da ukinu pregledavanje dokumenata u KCCu (kao sto je bilo sve do prije 2018 godine koliko sam skuzio) masa ljudi bi dosla na red...
Reply With Quote
  #1708  
Staro 10.07.2021, 22:55
barakatsanja barakatsanja je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.10.2020
Poruke: 33
Nepromenjeno

Pozdrav Drugari

Evo nas konačno u San Dijegu

Stigli smo 6-og Jula . Beograd - Paris- Los Angeles i onda autom do San Dijega .
Imali smo samo Rapid corona test i sve je proslo ok .

Procedura na imigracionom trajala oko 15-ak min ali sve ok , samo su pitali koja je finalna adresa i tamo nas slikala i lupila pečate preko viza ( tj. Na samoj ivici vize i sledeće strane - datum ulaska i kao da je sve ok )

Čekamo da dodju GC .

Zvali smo za SSN , rekli su da čekamo 3 nedelje ukoliko ne stignu da onda zovemo i zakazemo sastanak .
Čak smo probali da idemo i u njihove kancelarije ali je ovde i dalje zaključano zbog Covida , ne rade kao pre .

Tako da smo u potrazi za kućom - townhouse koju je isto tako teško naći jer nemamo credit history. Ali , polako , videćemo još .

Ništa ne možete bez SSN i GC .
Uspela sam samo da otvorim račun u banci .
Phone number - nemoguće ( može prepaid ali mnogo potrosis na kredit )

Ukoliko ima još neko ko dolazi u San Dijego - neka se javi

Srećno svima
Reply With Quote
  #1709  
Staro 11.07.2021, 00:13
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik barakatsanja Prikaz poruke
Pozdrav Drugari

Evo nas konačno u San Dijegu

Stigli smo 6-og Jula . Beograd - Paris- Los Angeles i onda autom do San Dijega .
Imali smo samo Rapid corona test i sve je proslo ok .

Procedura na imigracionom trajala oko 15-ak min ali sve ok , samo su pitali koja je finalna adresa i tamo nas slikala i lupila pečate preko viza ( tj. Na samoj ivici vize i sledeće strane - datum ulaska i kao da je sve ok )

Čekamo da dodju GC .

Zvali smo za SSN , rekli su da čekamo 3 nedelje ukoliko ne stignu da onda zovemo i zakazemo sastanak .
Čak smo probali da idemo i u njihove kancelarije ali je ovde i dalje zaključano zbog Covida , ne rade kao pre .

Tako da smo u potrazi za kućom - townhouse koju je isto tako teško naći jer nemamo credit history. Ali , polako , videćemo još .

Ništa ne možete bez SSN i GC .
Uspela sam samo da otvorim račun u banci .
Phone number - nemoguće ( može prepaid ali mnogo potrosis na kredit )

Ukoliko ima još neko ko dolazi u San Dijego - neka se javi

Srećno svima
Dobro dosli

Imate prepaid, odnosno paket koji se placa mesecno bez ugovora, samo se kupi kartica. Moj primer je $30 5 GB net, pozivi, poruke neograniceni, ima i drugih paketa u zavisnosti koliko neta kome treba, a i razlicitih operatera, ugovor je nepotreban.

Danijela
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #1710  
Staro 11.07.2021, 00:52
barakatsanja barakatsanja je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.10.2020
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
Dobro dosli

Imate prepaid, odnosno paket koji se placa mesecno bez ugovora, samo se kupi kartica. Moj primer je $30 5 GB net, pozivi, poruke neograniceni, ima i drugih paketa u zavisnosti koliko neta kome treba, a i razlicitih operatera, ugovor je nepotreban.

Danijela
Uuuu odlično . Moram probati i to . Hvala puno na informaciji . 😍😍😍😍
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV 2021 moja prica uran Prijava na Lutriju 27 30.07.2020 09:28
Novi uslovi za apliciranje 2021.. Sasha983 Prijava na Lutriju 11 15.07.2019 06:09

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:24.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.