ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #291  
Staro 17.06.2014, 11:55
filia's Avatar
filia filia je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2014
US lokacija: Charlotte, NC
YU lokacija: Bijeljina, BiH
Poruke: 43
Question

Ljudi imam neke dileme u vezi sa popunjavanjem DS-260 pa se nadam da cete mi pomoci (ako znate naravno):
1) dio koji se tice prethodnog stanovanja
Muku mucim sa adresama u BG, gdje sam studirala..mislila sam da to ne moram da stavljam ali sam onda sa strane vidjela obavjestenje da i to potpada pod prebivaliste i posto sam zivjela na 4 adrese... hajde nekako mogu da se sjetim imena ulica, ali brojeva nema sanse kao ni tacnih mjeseci kad sam zivjela gdje..ne zamjerite..patim od kratkorocnog pamcenja..xixixixi..sve sto se zavrsi na delete ..pa ne znam da li otprilike to da stavljam??!!!tj. odokativnom metodom
2)trenutno sam na porodiljskom i 5 godina sam radila na jednom radnom mjestu..sad su me skinuli sa te pozicije i postavili na drugu, koju nikad nisam radila (jer sam jos uvijek na porodiljskom) i ne znam sta da stavim pod primary occupation..ovu novu poziciju ili ono sto sam radila do odlaska na bolovanje???!!!slicni su poslovi, ovo sto sam radila obuhvata i ono sto cu raditi na novoj poziciji manje vise ali sustinski nemam 2 godine radnog iskustva bas na toj poziciji???!!!
3) na vise mjesta sam procitala da su ljudi pominjali, da negdje u aplikaciji treba staviti poznavanje jezika..ja ili sam luda ili slijepa ali to nigdje vidjela nisam??!!
Pomagajte i pozdravcic

p.s. mislim da smo jedini koji jos uvijek nisu poslali aplikaciju
Reply With Quote
  #292  
Staro 17.06.2014, 12:23
sile2302 sile2302 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2010
US lokacija: Saint Louis, MO
YU lokacija: Zavidovici, BiH
Poruke: 93
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik filia Prikaz poruke
Ljudi imam neke dileme u vezi sa popunjavanjem DS-260 pa se nadam da cete mi pomoci (ako znate naravno):
1) dio koji se tice prethodnog stanovanja
Muku mucim sa adresama u BG, gdje sam studirala..mislila sam da to ne moram da stavljam ali sam onda sa strane vidjela obavjestenje da i to potpada pod prebivaliste i posto sam zivjela na 4 adrese... hajde nekako mogu da se sjetim imena ulica, ali brojeva nema sanse kao ni tacnih mjeseci kad sam zivjela gdje..ne zamjerite..patim od kratkorocnog pamcenja..xixixixi..sve sto se zavrsi na delete ..pa ne znam da li otprilike to da stavljam??!!!tj. odokativnom metodom
2)trenutno sam na porodiljskom i 5 godina sam radila na jednom radnom mjestu..sad su me skinuli sa te pozicije i postavili na drugu, koju nikad nisam radila (jer sam jos uvijek na porodiljskom) i ne znam sta da stavim pod primary occupation..ovu novu poziciju ili ono sto sam radila do odlaska na bolovanje???!!!slicni su poslovi, ovo sto sam radila obuhvata i ono sto cu raditi na novoj poziciji manje vise ali sustinski nemam 2 godine radnog iskustva bas na toj poziciji???!!!
3) na vise mjesta sam procitala da su ljudi pominjali, da negdje u aplikaciji treba staviti poznavanje jezika..ja ili sam luda ili slijepa ali to nigdje vidjela nisam??!!
Pomagajte i pozdravcic

p.s. mislim da smo jedini koji jos uvijek nisu poslali aplikaciju
Evo ja sam upravo poslao aplikaciju! Što se tiče adresa, maloprije sam pričao sa ljudima u Ambasadi u Sarajevu i kažu što se tih adresa tiče da neće praviti probleme. Ja sam naveo 4-5 adresa i za sebe i za suprugu, adrese sam znao, ali nisam tačne termine boravka na njima pa sam otprilike pretpostavio.
Opet su mi rekli da primary occupation stavim architect ono što sam završio i za šta sam se školovao i šta bih trebao kroz život da radim, a kada budeš navodila poslodavca onda možeš u onom prozorčiću da objasniš kroz par riječi šta tačno radiš, a stavio bih da imam više od 2 godine iskustva, jer i sama kažeš da su slični poslovi.
Ima za jezik, to su ti ona polja što stavljaš yes/no, pa te onda u zadnjem pitanju pitaju da li govoriš ili čitaš i jedan drugi jezik osim maternjeg (ali to je pitanje samo kod nosioca aplikacije, nema za ostale članove).

Ja bih pitao još samo šta je sa slikama, prilikom apliciranja nema nigdje da uploadujemo slike? Vjerovatno ćemo ih nositi na intervju, ali da li zna neko tačnu informaciju o tome?
Reply With Quote
  #293  
Staro 17.06.2014, 15:10
filia's Avatar
filia filia je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2014
US lokacija: Charlotte, NC
YU lokacija: Bijeljina, BiH
Poruke: 43
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sile2302 Prikaz poruke
Evo ja sam upravo poslao aplikaciju! Što se tiče adresa, maloprije sam pričao sa ljudima u Ambasadi u Sarajevu i kažu što se tih adresa tiče da neće praviti probleme. Ja sam naveo 4-5 adresa i za sebe i za suprugu, adrese sam znao, ali nisam tačne termine boravka na njima pa sam otprilike pretpostavio.
Opet su mi rekli da primary occupation stavim architect ono što sam završio i za šta sam se školovao i šta bih trebao kroz život da radim, a kada budeš navodila poslodavca onda možeš u onom prozorčiću da objasniš kroz par riječi šta tačno radiš, a stavio bih da imam više od 2 godine iskustva, jer i sama kažeš da su slični poslovi.
Ima za jezik, to su ti ona polja što stavljaš yes/no, pa te onda u zadnjem pitanju pitaju da li govoriš ili čitaš i jedan drugi jezik osim maternjeg (ali to je pitanje samo kod nosioca aplikacije, nema za ostale članove).

Ja bih pitao još samo šta je sa slikama, prilikom apliciranja nema nigdje da uploadujemo slike? Vjerovatno ćemo ih nositi na intervju, ali da li zna neko tačnu informaciju o tome?

Hvala Sile puno..mozes li mi reci na koji si broj zvao Amabasadu u Sarajevu??
Reply With Quote
  #294  
Staro 17.06.2014, 16:08
sile2302 sile2302 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2010
US lokacija: Saint Louis, MO
YU lokacija: Zavidovici, BiH
Poruke: 93
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik filia Prikaz poruke
Hvala Sile puno..mozes li mi reci na koji si broj zvao Amabasadu u Sarajevu??
Imam poznanika koji radi tamo, pa sam njega kontaktirao sa pitanjima, a on je provjeravao kod svojih kolega pa mi javljao.
A vjerujem da postoji neki direktan kontakt, imaš ove brojeve na njihovoj stranici pa možda tako da probaš: http://sarajevo.usembassy.gov/contact.html
Reply With Quote
  #295  
Staro 18.06.2014, 11:20
filia's Avatar
filia filia je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2014
US lokacija: Charlotte, NC
YU lokacija: Bijeljina, BiH
Poruke: 43
Nepromenjeno

Ja sam sad zvala Ambasadu u Sarajevu i nisu uopste htjeli da odgavaraju na pitanja..sluzbenica je bila kategoricna da se za sva pitanja obratim KCC jer to nije nadleznost Ambasade i oni nemaju uvid u aplikacije itd. cvrc
hajde nekako sam vecinu stvari sama ili uz pomoc forumasa skontala ali ima stvari koje sam zeljela da mi potvrdi Ambasada..
1) pod koju oblast da svrstam prevodioca..da li communication ili education..a to pitam zbog pitanja sta planirate da radite tamo..zaista nemam pojma..ono sto sam radila ovdje nema sanse da radim tamo ali sam sa prevodjenjem uvijek imala kontakta sta god da sam radila tako da kontam to da stavim (a ima i dovoljan SVP)
2)ja ama bas nigdje ne mogu da nadjem dio sa jezicima..ponovo prodjoh kroz aplikacju i nigdje to ne nadjoh..moze li me neko prosvjetliti u okviru koje je to stavke???
Reply With Quote
  #296  
Staro 18.06.2014, 13:40
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Taj deo sa jezicima je tamo kada pocnu sa Security background, i to negde pred kraj neke strane.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #297  
Staro 18.06.2014, 14:04
filia's Avatar
filia filia je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2014
US lokacija: Charlotte, NC
YU lokacija: Bijeljina, BiH
Poruke: 43
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Taj deo sa jezicima je tamo kada pocnu sa Security background, i to negde pred kraj neke strane.

Hvala ooo "srpski duše" pojavilo mi se kod supruga ali ne i kod mene, koja sam nosilac
Reply With Quote
  #298  
Staro 19.06.2014, 07:17
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Isti slucaj kod mene. Supruga je nosilac i nije se pojavilo pitanje, a meni i klinji jeste. U svakom slucaju, sve i da ne pricas engleski, nesto nisam siguran da svi iz npr. Somalije ynaju da kazu ista vise od OK, pa opet dobiju GC. Samo opusteno, zemljaci
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #299  
Staro 19.06.2014, 11:29
bozinovac bozinovac je offline
Član
 
Datum prijave: 19.06.2014
Poruke: 1
Question

Upravo sam saznao da sam izvucen, pa imam par pitanja?

Do kada je neophodno popuniti obrazac DV-260?
Da li je neophodno izvrsiti neku uplatu pre toga?

Koja dokumenta je nophodno dostaviti i kada?

Da li potrebno da prevedem diplomu jer mi u diplomi pise dipl.ing
sto eqvivalntno sa MScEE? Ili da popunim sa BScEE?

Last edited by bozinovac; 19.06.2014 at 11:33. Razlog: mistake
Reply With Quote
  #300  
Staro 19.06.2014, 12:01
bokinena's Avatar
bokinena bokinena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2014
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 34
Nepromenjeno

Sto pre popunis DS-260 obrazac, to bolje, a rok je do kraja septembra ove godine ako se ne varam (za tu informaciju nisam 100% siguran)
Prilikom popunjavanja aplikacije apsolutno nista ne placas. Novci dolaze na red kad ti je zakazan intervju u konzulatu - lekarski pregled, taksa za viziranje, i nakon sto ti je viza odobrena - taksa za izdavanje zelene karte.
Sto se tice diplome nista ne prevodis za sad.
Za ovaj prvi korak nista od dokumenata ti nije potrebno sem vazeceg pasosa.
Priklupljanje dokumentacije sledi tek kad ti status bude promenjen - tek kad budes imao zakazan intervju u konzulatu. Do tada sedis, cekas, citas forum (na njemu ima apsolutno sve sto ti moze biti od koristi) i eto...

Nadam se da sam ti bio od pomoci
__________________
DV-2014 - Not selected
DV-2015 - CN 2015EU00003xxx
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.