ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #911  
Staro 15.06.2014, 09:30
ziponja ziponja je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2014
US lokacija: Texas
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 35
Nepromenjeno

Pošto mi niko nije odgovorio, ponavljam pitanje, za one koji su već prošli čitavu proceduru: da li se zna kada otprilike mogu da očekujem mejl od ambasade i ta promena statusa i da li nam oni javljaju kada trebamo doći na intervju ili pratimo negde na sajtu? Po broju, intervju će mi biti u oktobru.
Reply With Quote
  #912  
Staro 15.06.2014, 10:43
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Od kada sam saznao da sam ušao u proceduru, naredne dve do tri nedelje sam provodio po ceo dan iščitavajući teme na forumu. Svestan sam da mnogi nemaju taj luksuz, ali o ovome što pitaš se više puta pisalo.

Bićeš pravovremeno obavešten na mejl, a ako sumnjaš, otvaraj svoju aplikaciju s vremena na vreme, pa tamo proveri da li je bilo nekih promena.
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #913  
Staro 16.06.2014, 21:30
sneskic sneskic je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.05.2014
US lokacija: California
Poruke: 38
Nepromenjeno

I ja sam poslala formulare prije par dana. Napisala sam da imam papire za te vakcine,mislim da to nije tesko izvaditi,svi smo primili milion nekih vakcina. E sad da li su te koje oni traze ne vjerujem da su sve ali svakako cemo ih valjda primiti prije polaska tamo,zar ne? A sto se tice adresa ja sam navela moju adresu u CG kao zvanicnu ali i ovu u UAE. Valjda ce biti OK,sta znam. Ne vjerujem da je ovo moze predstavljati neki problem. Svakako ako nije nesto u redu oni ce me kontaktirati,mislim bar
Reply With Quote
  #914  
Staro 19.06.2014, 06:59
lukicd lukicd je offline
Član
 
Datum prijave: 08.11.2013
US lokacija: Las Vegas, Nevada
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 11
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ziponja Prikaz poruke
Pošto mi niko nije odgovorio, ponavljam pitanje, za one koji su već prošli čitavu proceduru: da li se zna kada otprilike mogu da očekujem mejl od ambasade i ta promena statusa i da li nam oni javljaju kada trebamo doći na intervju ili pratimo negde na sajtu? Po broju, intervju će mi biti u oktobru.
Izvucen sam za DV2014 sa brojem 61xx, imao sam intervju 30-tog oktobra 2013. E-mail obavestenje o intervjuu sam dobio 22. avgusta
Reply With Quote
  #915  
Staro 19.06.2014, 15:10
filia's Avatar
filia filia je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2014
US lokacija: Charlotte, NC
YU lokacija: Bijeljina, BiH
Poruke: 43
Nepromenjeno

Tek sad ukapirah da kod starijeg sina pasos vazi do 18.04.2015. ..kad sam vidjela datume vazenja uopste nisam obratila paznju da je to period kada bi trebalo da idemo..(ako prodjemo intervju naravno)..negdje sam ranije vidjela da period vazenja ne smije da bude kraci od 6 mjeseci ali ne znam za kad se to odnosi (ne mogu da nadjem te postove)..mi bi po svemu trebalo da imamo intervju u oktobru (broj 7xxx) a isli bismo u martu...pa da li to znaci da ipak moramo da imamo novi pasos (pitanje je hoce li nam htjeti izdati novi a ovaj vazi jos 10 mjeseci..inace danas treba da podignemo suprugov pasos i konacno posaljemo aplikaciju i ako budemo morali sad ponovo ici u MUP koknucu se..postoji li opcija da novi pasos izvadimo prije intervjua i tad ga ponesemo a eventualno o izmjenama javimo KCC (prije intervjua)
__________________
DV-2014 Has not been selected
DV-2015 - 2015EU00007xxx
20.06.2014. - poslali DS-260 za 4 člana porodice
Reply With Quote
  #916  
Staro 19.06.2014, 15:37
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik filia Prikaz poruke
Tek sad ukapirah da kod starijeg sina pasos vazi do 18.04.2015. ..kad sam vidjela datume vazenja uopste nisam obratila paznju da je to period kada bi trebalo da idemo..(ako prodjemo intervju naravno)..negdje sam ranije vidjela da period vazenja ne smije da bude kraci od 6 mjeseci ali ne znam za kad se to odnosi (ne mogu da nadjem te postove)..mi bi po svemu trebalo da imamo intervju u oktobru (broj 7xxx) a isli bismo u martu...pa da li to znaci da ipak moramo da imamo novi pasos (pitanje je hoce li nam htjeti izdati novi a ovaj vazi jos 10 mjeseci..inace danas treba da podignemo suprugov pasos i konacno posaljemo aplikaciju i ako budemo morali sad ponovo ici u MUP koknucu se..postoji li opcija da novi pasos izvadimo prije intervjua i tad ga ponesemo a eventualno o izmjenama javimo KCC (prije intervjua)
Pre intervjua napravite novi pasos, ponesete stari i novi na intervju i resen problem.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #917  
Staro 19.06.2014, 15:39
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik filia Prikaz poruke
Tek sad ukapirah da kod starijeg sina pasos vazi do 18.04.2015. ..kad sam vidjela datume vazenja uopste nisam obratila paznju da je to period kada bi trebalo da idemo..(ako prodjemo intervju naravno)..negdje sam ranije vidjela da period vazenja ne smije da bude kraci od 6 mjeseci ali ne znam za kad se to odnosi (ne mogu da nadjem te postove)..mi bi po svemu trebalo da imamo intervju u oktobru (broj 7xxx) a isli bismo u martu...pa da li to znaci da ipak moramo da imamo novi pasos (pitanje je hoce li nam htjeti izdati novi a ovaj vazi jos 10 mjeseci..inace danas treba da podignemo suprugov pasos i konacno posaljemo aplikaciju i ako budemo morali sad ponovo ici u MUP koknucu se..postoji li opcija da novi pasos izvadimo prije intervjua i tad ga ponesemo a eventualno o izmjenama javimo KCC (prije intervjua)
Misli se na 6 mjeseci od vazenja vize (primjer: dobijete u oktobru vizu koja vazi 6 mjeseci, znaci do aprila sljedece godine, znaci mora mu pasos vaziti do minimalno oktobra sljedece godine) , ali mislim da bi bilo bolje da ipak izvadite pasos za malog, kasnije vadjenje pasosa u Americi ne znam kako ide. Posalji email za svaki slucaj i pitaj na: IVConsularSarajevo@state.gov Valjda ce da odgovore.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #918  
Staro 19.06.2014, 18:23
2015_Jelena 2015_Jelena je offline
Član
 
Datum prijave: 11.05.2014
US lokacija: Fort Lauderdale
Poruke: 18
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik filia Prikaz poruke
Tek sad ukapirah da kod starijeg sina pasos vazi do 18.04.2015. ..kad sam vidjela datume vazenja uopste nisam obratila paznju da je to period kada bi trebalo da idemo..(ako prodjemo intervju naravno)..negdje sam ranije vidjela da period vazenja ne smije da bude kraci od 6 mjeseci ali ne znam za kad se to odnosi (ne mogu da nadjem te postove)..mi bi po svemu trebalo da imamo intervju u oktobru (broj 7xxx) a isli bismo u martu...pa da li to znaci da ipak moramo da imamo novi pasos (pitanje je hoce li nam htjeti izdati novi a ovaj vazi jos 10 mjeseci..inace danas treba da podignemo suprugov pasos i konacno posaljemo aplikaciju i ako budemo morali sad ponovo ici u MUP koknucu se..postoji li opcija da novi pasos izvadimo prije intervjua i tad ga ponesemo a eventualno o izmjenama javimo KCC (prije intervjua)
Isti slucaj je i sa pasosom mog muza, vazi do marta 2015, poslala sam mail ambasadi u Sarajevu, na koji su mi odgovorili nakon deset dana da se za sve u vezi DV lutrije obracam u Kentaki, sto sam vec bila i uradila i odgovorili su mi u roku od dva dana sledece: sad da popunimo aplikaciju sa brojem ovog pasosa, i da nakon vadjenja novog pasosa zatrazimo ponovo "otkljucavanje" aplikacije na sta se ceka maksimalno 5 sedmica, unesemo izmjene i to je to, ponovo posaljemo aplikaciju. Tako sam i uradila, a muz ce cim stigne otici do CIPSa da preda zahtjev za novi pasos.
Reply With Quote
  #919  
Staro 19.06.2014, 18:33
RBSMC RBSMC je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad/Zrenjanin
Poruke: 134
Nepromenjeno

Manji je problem izvaditi pasos odmah nego posle ici preko cele Amerike do nase ambasade u USA. Mi smo izvadili cerki pasos iako je stari u momentu vadjenja vazio jos godinu i po dana, a to je sve bilo neposredno pred intervju. Doduse mi u dokumentima koje smo slali za KCC nismo popunjavali brojeve pasosa.
__________________
15.10.2012. Poslao prijavu
02.05.2013. You have been randomly selected ... 2014EU00021XXX
13.05.2013. Poslao kovertu u KCC
15.05.2013. Stigla koverta u KCC
07.04.2014. Obavljen lekarski pregled
16.04.2014. Intervju uspešno obavljen
04.05.2014. Departure day
Reply With Quote
  #920  
Staro 19.06.2014, 21:53
filia's Avatar
filia filia je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2014
US lokacija: Charlotte, NC
YU lokacija: Bijeljina, BiH
Poruke: 43
Nepromenjeno

hvala puno svima na odgovorima..tako cemo i uraditi...suprugov pasos gotov danas..jos sutra ostalo da unesemo neke datume cim ih provjerimo i nadam se da konacno saljemo aplikaciju..iako bi sve trebalo da bude jednstavno nama je toliko sve komplikovano oko zaposlenja da je to uzas....ja 7 godina radim a 3x su mi mijenjali pozicije, imala jedan prekid dok sam bila na porodiljskom..pa na drugom porodiljskom opet me prebacili a sve u okviru iste firme..pa se o jadu zabavih sve da obuhvatim a muz je tek druga prica..kao da je radio na 20 mjesta a u stvari mu 7x prekidali u istoj firmi ugovor jer su nezakonito drzali radnike na odredjeno ..tako da on u knjizici dva mjeseca ne radi pa 5 radi i sve tako..valjda se iskobeljamo
__________________
DV-2014 Has not been selected
DV-2015 - 2015EU00007xxx
20.06.2014. - poslali DS-260 za 4 člana porodice
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.