ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #331  
Staro 28.07.2014, 12:27
Vlatko89 Vlatko89 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2014
YU lokacija: Skopje Makedonija
Poruke: 14
Nepromenjeno

Zdravo svima
Treba mi mala pomos. Na pocetku od ovom foruma video sam da sa aplikacijom treba prikaciti i fotku, ali nigde mi nije pobarao to, tako da moze mi neko kaze gde treba prikacit te fotku (inace vec sam podpolnio i pratio aplikacijom).
Drugo pitanje. Jas sam podpolnivao aplikacijom na ovoj sajtu https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx a vidim da neki su pisali da treba tu https://usvisa-info.com/ sad koja je ona koja treba.
I treto pitanje napokon (daj boze) dobijes termin za ambasadi shto dokumenti trebaju poneti sa tobom? Pokusao sam da nadjem odgovora mojis pitanja ali Srpski mi nije materni jezik i malo mi sozdaje problemi (odprostite zbog pechatnih greshkama i moj Srpsko-Hrvatski-Bosanski pisanja)
Reply With Quote
  #332  
Staro 28.07.2014, 12:56
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Fotke ne kacis nigde. Njih ces nositi na razgovor u ambasadu, a formular si popunio na pravom mestu - gde je i trebalo. Sto se tice dokumentacije, ovde mozes da pogledas sta ti treba:
http://travel.state.gov/content/visa...documents.html

Na kraju strane imas dugme Download PDF, pa iz liste pored odaberi maternji jezik i sve ce biti lakse ukoliko imas problem sa engleskim.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #333  
Staro 28.07.2014, 14:35
zanesena zanesena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.09.2010
US lokacija: Los Angeles,Santa Monica
YU lokacija: vojvodina
Poruke: 84
Nepromenjeno slike za ambasadu

jel isto treba da budu 5x5, 200 pixela kao ona sa kojom smo aplicirali?
jel iste te ( tog formata) trebaju i za lekarsko?
Reply With Quote
  #334  
Staro 28.07.2014, 14:43
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

5x5 cm, 600x600 pixela.
Otidji kod fotografa ( ne znam gdje si tacno, drugi ce preporuciti fotografa zavisno od tvoje lokacije) i reci da ti trebaju slike za americku vizu. Napravi ih par komada (ja sam imala 6 ili 8 ne sjecam se) i ponesi i u ambasadu, i na ljekarski, a pogotovo ponesi kad budes putovala (ja sam sreca imala, na granici otkrili da u smedjoj koverti NEMA mojih slika??) da im mozes dati kad zatraze.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #335  
Staro 29.07.2014, 08:42
Sasa 70 Sasa 70 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.06.2014
Poruke: 46
Nepromenjeno Uverenje

Cao,
Imam nedoumice oko dve stvari:

1/ vezano za potvrde od suda koje treba da nosimo na interviju, u aplikaciji pise da navedemo sve adrese na koje smo ziveli od svoje 16 godine, dali to znaci da moramo imati potvrde od suda iz svakog mesta gde smo ziveli od svoje 16 godine. Na pr. ja sam iz Makedonije dosao da studiram u Srbiji i tu ostao, dali sada znaci da moram da vadim potvrdu iz Makedonije iz suda da nisam osudjuvan, jer sam tamo ziveo do svoje 20 godine, dali neko zna nesto o tome.
Ako treba, onda moram tu potvrdu da prevodim na Engelski jer je u ambasadi u Beogradu nece prihvatiti.

2/ Dali ce me Kentaki centar kontaktirati ukoliko uvide neku gresku, ili pak moram ja njih da kontaktiram da ih pitam dali je sve uredu sa nasom aplikacijom.

Hvala svima u puno pozdrava
Reply With Quote
  #336  
Staro 29.07.2014, 09:07
bitbit bitbit je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.05.2014
Poruke: 52
Nepromenjeno

Zdravo decki, danas sam nesto cudno primetila. Nakon popunjavanje aplikacije ds260, ja sam naredni dan dobila potvrdu na mail d ami je aplikacija primena, a aplikacija za moj muz je popunjena nakon 2-3 dana, dobio je i on confirmation page, znaci sve je u redu kada udzem na aplikaciju, ali na negov mail nije stigla potvrda da je njegova aplikacija primena? Jel se nekome slicno desava
Reply With Quote
  #337  
Staro 29.07.2014, 09:40
bitbit bitbit je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.05.2014
Poruke: 52
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sasa 70 Prikaz poruke
Cao,
Imam nedoumice oko dve stvari:

1/ vezano za potvrde od suda koje treba da nosimo na interviju, u aplikaciji pise da navedemo sve adrese na koje smo ziveli od svoje 16 godine, dali to znaci da moramo imati potvrde od suda iz svakog mesta gde smo ziveli od svoje 16 godine. Na pr. ja sam iz Makedonije dosao da studiram u Srbiji i tu ostao, dali sada znaci da moram da vadim potvrdu iz Makedonije iz suda da nisam osudjuvan, jer sam tamo ziveo do svoje 20 godine, dali neko zna nesto o tome.
Ako treba, onda moram tu potvrdu da prevodim na Engelski jer je u ambasadi u Beogradu nece prihvatiti.

2/ Dali ce me Kentaki centar kontaktirati ukoliko uvide neku gresku, ili pak moram ja njih da kontaktiram da ih pitam dali je sve uredu sa nasom aplikacijom.

Hvala svima u puno pozdrava


Trebas potvrdu is suda od svaku drzavu u kojoj si ziveo 9 meseca ili vise, mislim nakon 16 godina, i mislim da je bolje da bude prevedena na engleskom, bar sam tako nesto procitala ranije na forumu. Znaci trebas potvrdu iz Makedonije difinitivno.
Sto se tice greskama KCC bi te kontaktirali ukoliko imas nedostatka informacije u formular ds260 za vize, tako da ako je sve popunjeno u skladu sa instrukcije u formularo, ne bi trebalo biti probleme.
Pozdrav i srecno
Reply With Quote
  #338  
Staro 29.07.2014, 09:46
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bitbit Prikaz poruke
Zdravo decki, danas sam nesto cudno primetila. Nakon popunjavanje aplikacije ds260, ja sam naredni dan dobila potvrdu na mail d ami je aplikacija primena, a aplikacija za moj muz je popunjena nakon 2-3 dana, dobio je i on confirmation page, znaci sve je u redu kada udzem na aplikaciju, ali na negov mail nije stigla potvrda da je njegova aplikacija primena? Jel se nekome slicno desava
Ako si ti nosilac vize, onda mail dolazi samo tebi, jer je cela aplikacija sa svim pratiocima tvoja.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #339  
Staro 29.07.2014, 10:48
filia's Avatar
filia filia je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2014
US lokacija: Charlotte, NC
YU lokacija: Bijeljina, BiH
Poruke: 43
Nepromenjeno

Ljudi sad me zabrinuste??!!! ja sam poslala isti dan za sebe (kao nosioca) i 3 clana (muz i dvoje djece) i nisam dobila nikad mail od njih samo confirmation page ...da naglasim da im nisam dodatno mail-om slala aplikaciju DS-260..da li su svi mail-om dobili potvrdu iz Kentucky-a???
__________________
DV-2014 Has not been selected
DV-2015 - 2015EU00007xxx
20.06.2014. - poslali DS-260 za 4 člana porodice
Reply With Quote
  #340  
Staro 29.07.2014, 11:23
bokinena's Avatar
bokinena bokinena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2014
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 34
Nepromenjeno

Koliko se ja dobro secam, i supruga i ja smo, svako na mail adresu koji je napisao u DS-260, dobili mail koi samo kaze da je confirmation number taj i taj... I meni je to licilo kao na mail koji salje masina, a masina isto nekad zna da zakaze, tako da ako je nosilac dobio mail, moje misljenje je da ne bi trebalo da bude brige... Na kraju krajeva nosilac je obavezan da se pojavi na intervju, mi drugi nismo
__________________
DV-2014 - Not selected
DV-2015 - CN 2015EU00003xxx
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:54.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.