ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Banke, kreditne kartice, računi u Americi » Bitni linkovi
Uspešan početak Krediti u USA Kreditna istorija Kreditne kartice Pomoć oko kredita

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #851  
Staro 24.06.2021, 17:44
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Negativne strane su mi uglavnom kod svih iste:
No loan activity
Short account history
Many new accounts

Generalno, nista na sta mogu direktno da uticem, cak mislim da je ovo sto sam postigao prilicno pristojno, prvu sam kreditnu karticu zavrsio u aprilu 2020 i to je bila secured TD banke za depozitom od $500. Generalni FICO score mi je 750, credit carma pokazuje cak i vise.

U sustini, isto kao i kod osiguranja, mora se odnekle poceti, pa da se nadamo ce kroz pola godine/godinu sve to doci na neki nivo koji placaju i prosjecni Amerikanci
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #852  
Staro 25.06.2021, 01:26
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ja sam potrosio bar 200$ u proteklih godinu dana na izvestaje da bih napumpao skor za kucu, kola i nove kartice i na kraju sam uspeo u tri dana da spustim skor sebi za 200 poena kada sam sve zavrsio .
Mislim da ni oni sami koji kreiraju algoritme za skorove nemaju pojma kako funkcionise. Minus mi je bio sto nisam imao instalment loan, onda sam uzeo licni kredit 1100$ samo da mi ide na izvestaj (potrosio skoro 200$ na kamate i inicijalnu nadoknadu). Onda mi je to bio plus, pa je uskoro postao minus jer mi je visok preosali balans?! Onda kad sam otplatio veci deo opet plus pa uskoro opet minus ovaj put predstavljam rizik jer imam licni kredit pa sam potencijalno opasniji za kreditore

Ili minus previse hard inquiry u poslednjih 12 meseci a ja imao jedan samo.
Reply With Quote
  #853  
Staro 13.10.2021, 00:55
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Credit Carma je postala veoma nepouzdana u poslednjih godinu dana. Cini mi se da sam ranije i mogao da predvidim sta ce se desiti, ali sad prosto nemam pojma kako rade. Stekao sam utisak da ti skace Credit Score samo kad narucis karticu od njih.
Svi ostali CS izvestaji su mi puno bolji.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #854  
Staro 24.10.2021, 10:03
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

ma nisu oni blesavi znaju oni jako dobro.

Najvise ih interesuje INCOME, od toga krecu i onda te rezu vec koliko si zaduzen.

Ja nisam nista budzio nego sam ono let go pustio sve da ide i posto mi je income uglavnom stabilan i relativno dobar, iznad proseka, ali nista spektakularno imao sam sasvim lep skor koji se malko skrljosao i to samo zato sto sam uzeo apple card a da je uopste nisam koristio, zatim paypal credit car zbog neke opreme na ebayu sto sam nabavljao i jos bestbuy jer mi je bilo naspelo da kupim jedan mac.

Jbg, kad imas dobar kreditni skor zatrpacete sa ponudama za kredite i ako zagrizes skor ce ti ici dole sto je OK jer sto vise kreditnih linija drzis manje si podoban za jos neke.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #855  
Staro 24.10.2021, 12:49
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Credit Carma je postala veoma nepouzdana u poslednjih godinu dana. Cini mi se da sam ranije i mogao da predvidim sta ce se desiti, ali sad prosto nemam pojma kako rade. Stekao sam utisak da ti skace Credit Score samo kad narucis karticu od njih.
Svi ostali CS izvestaji su mi puno bolji.
Oni nemaju veze sa tvojim skorom, kao sto je vec pisano taj skor je Vantage skor koji niko vise ne koristi i razlikuju mu se parametri od fico skora.

A sto se tice zarade, nema veze sa tim koliki ti je skor niti koje su ti kartice dostupne.
Sto vise dobrih kreditnih linija u smislu redovno placanje bez kasnjena i ne mnogo velikih opterecenja veci kreditni skor, ja imam 20ak kartica i pre neki dan sam uzeo jos 3 u jednom danu, a skor mi je trenutno oko 650 zbog kuce i automobila i zaduzenosti na karticama ali za godinu dana ce da se ispegla sve to i da ode na 800 skor. A sto se tice hard inquiry imam po 25-30 na svakom birou i dalje mi stizu ponude skoro svaki dan za kartice i kredite.
Reply With Quote
  #856  
Staro 24.10.2021, 19:16
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Zarada odnosno visina zarade je osnovni temelj svakog skora.

Uostalom bankama je tvoj kreditni skor samo ulaznica da sednu i razgovaraju sa tobom u vezi nekih ozbiljnijih kredita inace ce te oni opet temeljno pretresti i poslednje sto ti treba je neka mrsava platica, a veliki apetiti.

Kreditni skor vise sluzi za ove daljinske potrosacke kredite gde apliciras klikcuci i onda vidis ono you've been aproved credit limit $xxxx.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #857  
Staro 25.10.2021, 01:22
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Oni nemaju veze sa tvojim skorom, kao sto je vec pisano taj skor je Vantage skor koji niko vise ne koristi i razlikuju mu se parametri od fico skora....
Znam da su oni samo posrednici, ali sumnjivi su mi.

A sto se tice ponuda, kupio sam seckalicu za papir. Lakse mi da ubacim nego da se mucim da cepam ponude. A i komsiji se svidja. Puno bolje se pali rostilj sa seckanim papirom.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #858  
Staro 25.10.2021, 02:19
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
Zarada odnosno visina zarade je osnovni temelj svakog skora.

Uostalom bankama je tvoj kreditni skor samo ulaznica da sednu i razgovaraju sa tobom u vezi nekih ozbiljnijih kredita inace ce te oni opet temeljno pretresti i poslednje sto ti treba je neka mrsava platica, a veliki apetiti.

Kreditni skor vise sluzi za ove daljinske potrosacke kredite gde apliciras klikcuci i onda vidis ono you've been aproved credit limit $xxxx.
Opet, kreditni skor nema nikakve veze sa zaradom, ako ti mislis da u tvom slucaju ima veze, ok, ali inace nema. Najvise zavisi od placanja na vreme, zaduzenosti po linijama, starosti linija i mixa kreditnih linija. Sa mrsavom platom od 40 000 i kreditnim skorom od 800 bez dugova mozes da kupis kucu od skoro 300 000. Plata je bitna kod pozajmljivanja ali sto se tice kreditnog skora nema nikakav uticaj.
Reply With Quote
  #859  
Staro 25.10.2021, 03:24
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Nepromenjeno Haaaj drugari :inlove:

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Credit Carma je postala veoma nepouzdana u poslednjih godinu dana. Cini mi se da sam ranije i mogao da predvidim sta ce se desiti, ali sad prosto nemam pojma kako rade. Stekao sam utisak da ti skace Credit Score samo kad narucis karticu od njih.
Svi ostali CS izvestaji su mi puno bolji.

Svenson nema veze ja imam karticu Credit Carma i skor mi je 2 meseca isti,sve zavisi od placanja kartica na vreme.
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #860  
Staro 28.10.2021, 22:08
Ata93 Ata93 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.07.2020
YU lokacija: BiH
Poruke: 86
Nepromenjeno

Pozdrav.U USA sam tek mjesec dana,izvadio sam debitnu karticu u TD banci za pocetak,zanima me da li odmah da vadim i kreditnu ili ? TD nije enka banka al ajde za pocetak,i za kreditne daju 500$ ,pa ne znam da li je bolje odmah uzeti da gradim lagano credit score ili kasnije ?
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Prevara - Ponuda za kreditne kartice Citi banke (CITIGLOBAL) bora Stare teme 36 14.12.2012 23:39
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:36.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.