ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 18.11.2018, 21:09
dobitnikDV dobitnikDV je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.11.2018
Poruke: 34
Nepromenjeno

Pise samo generalno za svi aplikante:

Documents Required for All Applicants:
• Copy of passport biodata page (no translation required)
• Birth certificate
• Military records for any applicant who has previously served in the military
• Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries
• If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record

You will take original or certified copies of all documents you submit to KCC to your visa interview at the U.S. embassy or consulate. Submit the same documents to KCC that you will take to your visa interview. Any differences between the documents you submit electronically to KCC and the originals you present at your visa interview could cause delays in processing or refusal of your visa application.


Znam da mozda pitam jedno isto opet i opet, ali nisto dodatno ne treba osven ove dokumenata od gore sto su isti za sve ostale?

I vtoro prasanje, kako cu dokazati da su mi te roditelje (s sve podatke ostaveni za njima u DS260) i ko su mi deca (nad 21 s sve podatke ostavjeni za njima u DS260) ako ne podnesim i izvode za njima? A ako sad ne treba podnesiti te dokumente kod KCC, zar cu ih nositi posle na intervju? A isti ne bih ih imao prethodno poslato... malo sam zbunjen...

I sta je oko vencanicom? Zasto pokraj mene i moja zena je bila izvucena kroz moju aplikaciju. Zar im ne treba od sad dokaz da smo u brak?! A to u generalni dokumenti sad KCC ne trazi?!

Last edited by dobitnikDV; 18.11.2018 at 21:16.
Reply With Quote
  #12  
Staro 18.11.2018, 21:40
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

All Aplicants znači za sve aplikante navedene u prijavi. Znači za sve navedene u aplikaciji, potrebno je poslati dokumente sa liste.

Citat:
Submit the same documents to KCC that you will take to your visa interview. Any differences between the documents you submit electronically to KCC and the originals you present at your visa interview could cause delays in processing or refusal of your visa application.
Ovo znači da se na intervju ponesu isti dokumenti koji su poslati elektronskim putem. Dakle isti pasoš, birth certificate itd. tj. da se ne pošalje npr. skeniran jedan pasoš, a da se posle izvadi drugi i da se taj drugi ponese na intervju.
Reply With Quote
  #13  
Staro 18.11.2018, 21:46
MilicaBB's Avatar
MilicaBB MilicaBB je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Dallas ,Texas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 162
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dobitnikDV Prikaz poruke
Pise samo generalno za svi aplikante:

Documents Required for All Applicants:
• Copy of passport biodata page (no translation required)
• Birth certificate
• Military records for any applicant who has previously served in the military
• Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries
• If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record

You will take original or certified copies of all documents you submit to KCC to your visa interview at the U.S. embassy or consulate. Submit the same documents to KCC that you will take to your visa interview. Any differences between the documents you submit electronically to KCC and the originals you present at your visa interview could cause delays in processing or refusal of your visa application.


Znam da mozda pitam jedno isto opet i opet, ali nisto dodatno ne treba osven ove dokumenata od gore sto su isti za sve ostale?

I vtoro prasanje, kako cu dokazati da su mi te roditelje (s sve podatke ostaveni za njima u DS260) i ko su mi deca (nad 21 s sve podatke ostavjeni za njima u DS260) ako ne podnesim i izvode za njima? A ako sad ne treba podnesiti te dokumente kod KCC, zar cu ih nositi posle na intervju? A isti ne bih ih imao prethodno poslato... malo sam zbunjen...

I sta je oko vencanicom? Zasto pokraj mene i moja zena je bila izvucena kroz moju aplikaciju. Zar im ne treba od sad dokaz da smo u brak?! A to u generalni dokumenti sad KCC ne trazi?!
Ne treba da saljes nista vise od onoga sto su trazili.. znaci ono sto pise to saljes za seve i sve koji su navedeni u tvom obrascu.. ako im nesto dodatno bude trebalo oni ce ti poslati mejl da im posaljes dokumenta koja fale.. na britovom forumu se javio decko kojem su trazili dodatna dokumenta... i pod kojim rednim brojem si izvucen? Cisto da znamo do kog broja su krenuli sada da salju mejlove
__________________
Prva Prijava za DV 2019-Selected
Case Number : 2019EU30xxx
DS 260 poslat : 27.05.2018
Lekarski pregled : 17.07.2019
Intervju: 08.08.2019
Vize u pasosima : 10.08.2019
Reply With Quote
  #14  
Staro 18.11.2018, 23:32
dobitnikDV dobitnikDV je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.11.2018
Poruke: 34
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MilicaBB Prikaz poruke
Ne treba da saljes nista vise od onoga sto su trazili.. znaci ono sto pise to saljes za seve i sve koji su navedeni u tvom obrascu.. ako im nesto dodatno bude trebalo oni ce ti poslati mejl da im posaljes dokumenta koja fale.. na britovom forumu se javio decko kojem su trazili dodatna dokumenta... i pod kojim rednim brojem si izvucen? Cisto da znamo do kog broja su krenuli sada da salju mejlove
Hvala puno! Broj mi je 2019EU78XX. Mail je stigao na pocetak mesec, tek sad pre dva dana sam vidio mail.
Malo mi je cudno da sad traze samo osnovne dokumenata za izvucenih a ne traze na primer dokumenat da vidu dali smo stvarno vencani i slicno. Ali prati cu striktno to sto je navedeno kao sto pise za "all aplicants".
Reply With Quote
  #15  
Staro 19.11.2018, 18:20
eliko eliko je offline
Član
 
Datum prijave: 31.10.2018
Poruke: 24
Nepromenjeno

Na 14.11 poslali smo elektronske kopije i danas smo dobili email da su dokumenti u redu i da mozemo ocekivati drugi email sa obavestenje za datum intervjua.

Evo sta smo poslali za mene i suprug:
- Copy of passport
- Birth certificate
- Потврда за казнена евиденција
- Уверение за неосудуваност
Za suprug i Свидетелство за съдимост zato sto je on studirao u Bugarskoj.

Znaci, definitivno je dovoljno samo to sto se trazhi.
Reply With Quote
  #16  
Staro 23.11.2018, 14:30
dobitnikDV dobitnikDV je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.11.2018
Poruke: 34
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik eliko Prikaz poruke
Na 14.11 poslali smo elektronske kopije i danas smo dobili email da su dokumenti u redu i da mozemo ocekivati drugi email sa obavestenje za datum intervjua.

Evo sta smo poslali za mene i suprug:
- Copy of passport
- Birth certificate
- Потврда за казнена евиденција
- Уверение за неосудуваност
Za suprug i Свидетелство за съдимост zato sto je on studirao u Bugarskoj.

Znaci, definitivno je dovoljno samo to sto se trazhi.
Blagodaram za informacijata mnogu mi znaci.
I uste edno prasanje... sudovive niz MK kako po default koga izdavaat potvrda za kaznena evidencija i neosuduvanost ne ubeduvaa deka treba i apostille za sekoj dokument (sto sekako go naplakjaat).
Jas kolku sto sum informiran vakva rabota ne baraat nitu vo KCC koga se prakaat dokumenti, ni potoa vo ambasada za intervju...
Reply With Quote
  #17  
Staro 23.11.2018, 15:55
Tereza2019 Tereza2019 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.08.2018
US lokacija: New Yersey
YU lokacija: Skoplje
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dobitnikDV Prikaz poruke
Blagodaram za informacijata mnogu mi znaci.
I uste edno prasanje... sudovive niz MK kako po default koga izdavaat potvrda za kaznena evidencija i neosuduvanost ne ubeduvaa deka treba i apostille za sekoj dokument (sto sekako go naplakjaat).
Jas kolku sto sum informiran vakva rabota ne baraat nitu vo KCC koga se prakaat dokumenti, ni potoa vo ambasada za intervju...
Od Osnoven Sud 1 ke si izvadis Potvrda od kaznena evidencija i Uverenie od krivicna evidencija 380den se.Nisto drugo ne ti treba i se vazni dokumenti za na intervju i za vo KCC.
Pozdrav
Reply With Quote
  #18  
Staro 23.11.2018, 18:41
dobitnikDV dobitnikDV je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.11.2018
Poruke: 34
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tereza2019 Prikaz poruke
Od Osnoven Sud 1 ke si izvadis Potvrda od kaznena evidencija i Uverenie od krivicna evidencija 380den se.Nisto drugo ne ti treba i se vazni dokumenti za na intervju i za vo KCC.
Pozdrav
Ti blagodaram!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!
Reply With Quote
  #19  
Staro 23.11.2018, 20:36
Tereza2019 Tereza2019 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.08.2018
US lokacija: New Yersey
YU lokacija: Skoplje
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dobitnikDV Prikaz poruke
Ti blagodaram!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!
Nema nikakov problem se sto ne ti e jasno prasuvaj dokolku znam ke ti pomognam. Srekno pa naskoro ti ke ni kazes kako si pominal na intervju
Reply With Quote
  #20  
Staro 02.01.2019, 22:46
Dududu Dududu je offline
Član
 
Datum prijave: 28.09.2018
Poruke: 6
Nepromenjeno KCC odgovor

Vidim da je jedan od korisnika naveo da su mu 5 dana nakon slanja dokumenata iz KCC odgovorili da su dokumenta OK i da ocekuje mejl sa datumom za intervju, pa me interesuju iskustva drugih, posle koliko su vama odgovorili? Meni su poslali 12.12., ja sam im poslala dokumenta 18.12., ali jos nisam dobila mejl (pretpostavljam da se oduzilo zbog Bozicnih i novogodisnjih praznika). Inace sam 14xxx broj
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pitanje u vezi I-94 obrazca... Aristotel Vaša strana 3 05.02.2014 03:11
Pitanje u vezi slike Bullet4MySelf Stare teme 5 07.10.2013 19:32
Pitanje u vezi formulara! Bullet4MySelf Stare teme 6 03.07.2013 19:54
Pitanje u vezi skole . lpastor Stare teme 13 25.02.2013 16:25

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.