ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 29.06.2009, 16:10
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Ko zna gdje je Olivera. Cini mi se da je planirala sama ici prvo, pa bi joj se nakon nekog vremena i sin pridruzio. Oliverce, ako si tu negdje, javi se da cujemo dali si vec u Americi, gdje i koji su ti planovi.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
  #22  
Staro 29.06.2009, 23:14
moni's Avatar
moni moni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.07.2008
US lokacija: Colorado Springs, CO
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 189
Nepromenjeno

Neky je poslao mail Doherty high school.E sad videcemo da li ce dobiti odgovor, posto kaze da je kontaktirao neke skole u Detroitu i nikad mu nisu odgovorili.
__________________
Case Number: 21xxy
Prva koverta: 14.05.2008.
Poslati obrasci i slike:26.05.2008.
U KCC stigla nasa koverta: 29.05.2008.
Zakazan interviju: 15.05.2009.
Druga koverta:26.03.2009.
Viza u pasosu: 22.05.2009.
U Americi od 20.08.2009.
  #23  
Staro 03.09.2009, 18:24
moni's Avatar
moni moni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.07.2008
US lokacija: Colorado Springs, CO
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 189
Nepromenjeno High school

E sad licni primer upisa u srednju skolu Colorado Sprigs.U svemu pa i u ovome su nam pomogli Stizeljeto i njen suprug.Bez njih bi nam sve ovo bilo mnogo teze.Nemam dovoljno reci kako da im zahvalm.
Odmah prvi dan po dolasku su nas doveli do distrkta za skolu gde smo popunili aplikaciju za skolu.Za aplikaciju su nam bila potrebna dokumenta kojom se dokazuje mesto prebivalista(ugovor za stan u nasem slucaju), karton vakcinacija.Sutradan smo bili konaktirani od srane savetnice koja je zaduzena za Neky -ja.U skoli je uradio test znanja engleskog.Bez obzira sto je imao dobar score, njihova preporuka je ipak bila ESL .Mislim da je ipak to dobro. Ne moze se jedan imigrant meriti sa amerikancem koji je tu rodjen.U okviru ESL se sa imigrantima uci engleski i americka istorija i geografija.Ostali predmeti se slusaju zajedno sa amerima.Obavezan predmet je ustav i zakon( iteresantno je da amerikanci ne znaju koiko traje predsednicki mandat).Ostali se predmeti uglavnom biraju.Sve se boduje sa 1 ili 2 boda po semestru.Prihvatili su na rec pre nego sto smo im dali dokumenta od skole da Neky ide 3 razred.Sad kako ce bodovati predmete iz Srbije to ne znamo jer po bodovanju koje oni imaju on ima vise nego potrebno da bi zavrsio srednu skolu(mi racunali oni nam nista nisu rekli).Ne bi nam ni odgovaralo, jer college treba odmah placati.
Knjige se dobijaju na koriscenje,ako izgubis ili unistis placas.Za svaki predmet treba nesto dodatno od pribora.Samo za math i physics treba graficki calculator (nema ispod $100 :no:)...
E ovakva informacija bi meni bila zlata vredna.Mozda ce nekom zatrebati.
__________________
Case Number: 21xxy
Prva koverta: 14.05.2008.
Poslati obrasci i slike:26.05.2008.
U KCC stigla nasa koverta: 29.05.2008.
Zakazan interviju: 15.05.2009.
Druga koverta:26.03.2009.
Viza u pasosu: 22.05.2009.
U Americi od 20.08.2009.
  #24  
Staro 03.09.2009, 19:54
tamacharly tamacharly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.05.2009
Poruke: 70
Nepromenjeno

:bravo:svaka cast mony, hvala puno ovo sam cekala da neko napise osobno iskustvo.
uglavnom sam to sve znala ali kada neko to licno prode i napise to je druga stvar.jos jednom hvala puno a vjerovatno cu se jos javljati sa novim pitanjima kad se sjetim. sretno sa novim pocetkom.:bravo:
  #25  
Staro 08.09.2009, 07:22
tamacharly tamacharly je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.05.2009
Poruke: 70
Nepromenjeno

eto mene sa pitanjima. u kom obliku si nosila karton vakcinacija i jel treba od skole plan i program da se vidi koliko casova po predmetu je odslusano. malo mi je frka jer cemo mi upasti u sredini drugog polugodista pa neznam kako ce to ici. hvala ti puno na podjeli iskustva.
  #26  
Staro 11.04.2010, 16:05
...Rising... ...Rising... je offline
Član
 
Datum prijave: 11.04.2010
Poruke: 2
Nepromenjeno Pomoć oko školovanja u USA

U avgustu punim 16 godina, i pre nekoliko dana sam saznala da sam finalista A SMYLE programa desetomesečne razmene učenika u SAD, što znači da ću provesti deset meseci u američkoj porodici, školi, bez roditelja.
Razlog mog obraćanja vama je situacija u kojoj smo trenutno moj dečko i ja.
Naime, mi smo zajedno oko devet meseci, i planiramo da ostanemo zajedno.
On će napuniti 18 godina za nedelju dana.
Činjenica jeste, da je moja želja da, ako odem u Ameriku, tamo i ostanem... Na bilo koji način.
Najbolja alternativa za mene i njega je da mi se on pridruži tamo. On je veoma voljan da ostanemo zajedno, kao i ja, i pokušavamo da pronađemo bilo kakav način za to.
Po planu, ja bi trebalo da otputujem krajem avgusta; ali, ja ne znam u koju državu putujem, čak ni u koji deo Amerike, i vrlo je verovatno da ću to saznati tek nekih mesec dana pred put, možda malo ranije ili kasnije.
Napominjem da je on veoma uspešan – ima godine i godine iskustva rada u volonterskim organizacijama, pohađa dva smera u svojoj srednjoj školi, sarađivao je sa velikim brojem omladinskih i nevladinih organizacija... Učestvovao je u realizaciji desetak međunarodnih manifestacija; učestvovao je u realizaciji oko 450 manjih akcija na razne teme vezane prvenstveno za ekologiju, volonterizam, aktivizam mladih, razne tipove edukacije i reformatističke propagande... Konstituent je biološke sekcije i debatnog kluba u svojoj školi i aktivan član učeničkog parlamenta. Polaznik je seminara biologije IS Petnica drugu godinu za redom... Mogla bih da navodim još toga, ali shvatate...
Poenta je da, po mom skromnom mišljenju, on zaista ima na osnovu čega da traži bilo kakvu stipendiju u Americi, a, ja planiram da tamo ostanem, na neki način...
Trenutno se on i ja nalazimo u velikom problemu, jer nismo sigurni na koji način i od koga bismo zapravo mogli da tražimo pomoć; kome da se obratimo...
Da li bilo ko ima nekakav savet, kako da brzo, veoma brzo ’sredimo’ da on dođe da završi četvrtu godinu negde u mojoj okolini?
Situacija sama po sebi zvuči prilično beznadežno, ali ja vas molim za kreativnost. (:
Trenutno mi ne pada na pamet bilo kakva druga korisna informacija koju bih mogla da vam dam u vezi ove situacije, ali verovatno da postoji, tako da – feel free to ask. ((:
  #27  
Staro 11.04.2010, 16:48
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

100% moze da zavrsi 4. godinu srednje skole u tvojoj okolini, ali to kosta poprilicno mnogo. A nisam cuo da je neko, bar od ljudi koje znam da su isli u inostranstvo da zavrse 4. godinu, dobio stipendiju za to. Uglavnom roditelji dignu kredit... prodaju kravu... auto...
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
  #28  
Staro 11.04.2010, 16:52
...Rising... ...Rising... je offline
Član
 
Datum prijave: 11.04.2010
Poruke: 2
Nepromenjeno

Mislim da ipak imaju na osnovu čega da mu daju stipendiju...
Ipak, bilo bi utešno znati da je to nekome već pošlo za rukom... :)
  #29  
Staro 11.04.2010, 23:11
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

Pozitivno je što misliš da ima, ali su stipendije uglavnom za sportiste.

pogledaj ovde: [url]http://www.lzsport.com/index.php[/url]

To je ujedno i sve što znam, osim još par sajtova za ''Work & Travel'' i završnu godinu u USA. Srećno.
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
  #30  
Staro 13.04.2010, 15:46
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Da...nazalost. Sport je lova, a lova je jedino bitna. Uglavnom sve te stipendije pokupe sportisti. Mozes biti nano fizicar, nije bitno da znas fiziku....samo dok imas 150 kila i mozes da zadrzis istog takvog ispred sebe 10 sekundi, kako bi ovaj mogao da pukne loptu :-)
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:27.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.