ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #271  
Staro 28.10.2013, 14:45
prasica prasica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.10.2013
US lokacija: Nigdje jos
YU lokacija: Bandza Luka
Poruke: 29
Nepromenjeno

Ja sam najviše vremena posvetila fotografijama. Prvo sam stavila bebi pelenu iza nas, ali to mi je bilo šareno. Onda sam našla hamer papir, zalijepila ga na vrata, ali sam dobijala puno sjenki
Onda sam taj isti hamer papir stavila na jedan komad namještaja, odaljila se malo od njega, koristila blic i puno dnevne svjetlosti i slike su ispale manje-više dobro.
Što se tiče tog omjera na slikama, to sam radila odokativno, upoređujući sa onim fotografijama primjera koje su postavljene na sajtu vlade.
Ako me izvuku i to bude eliminaciono, to što nije nivo očiju tačno 59-69% ili tako nekako, onda će mi biti za nauk.
Mislim da je poenta fotografija da se subjekti vide kako treba, da ne budu tamni, mutni, itd...
A, evo i član IgorMAD direktno pokazuje da kriterijumi nisu tako oštri.
Reply With Quote
  #272  
Staro 28.10.2013, 15:11
BAXI's Avatar
BAXI BAXI je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.11.2011
US lokacija: BOSTON
YU lokacija: BG
Poruke: 74
Nepromenjeno

Fotografi su majstori svog zanata,to stoji,oni te slikaju ,kvalitet slike je fenomenalan i naravno da ce bolje uslikati nego ja a da li ce je obraditi onako kako Vlada USA zahteva to je veliko pitanje.
Idem po onom kako je kod mene bilo,slikao me profi fotograf i obradio ,ali dzaba ,slika nije zadovoljavala kriterijum lutrije ni minimalno.To je bilo tako dva puta,2009 i 2010 i zato ja te dve godine racunam kao propala stvar i od tada slike obradjujem sam.Jesu fotografi profi,to stoji,ali se prave kao da sve znaju kako treba a pojma nemaju,zato sto obrade ispod 240 kb i 600x 600 a kako je polozaj glave ramena,lica itd. , na to uopste ne obrate paznju.
Evo prekjuce se moj komsija slikao kod istog fotografa i mogu reci da je slike i nakon 5 godina obradio katastrofalno.Nismo mogli da ih prilagidimo pravilima lutrije i zbog toga danas je moralo sve iznova.
Ne verujte previse fotografu,mogu samo to da kazem.Zasto da se zbog toga nervirate do 1. maja i da vam propada godina.
Ovo sve pisem zato sto znam kakav je zapad striktan( ziveo sam na zapadu dugo godina) u svojim zahtevima i nema kod njih odstupanja,imas pravila i igraj tako kako nalazu,jer nema kod njih moze tako a moze i ovako.
__________________
A.M

Last edited by BAXI; 28.10.2013 at 15:25.
Reply With Quote
  #273  
Staro 28.10.2013, 15:21
jony001's Avatar
jony001 jony001 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2013
Poruke: 24
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BAXI Prikaz poruke
Fotografi su majstori svog zanata,to stoji,oni te slikaju ,kvalitet slike je fenomenalan i naravno da ce bolje uslikati nego ja a da li ce je obraditi onako kako Vlada USA zahteva to je veliko pitanje.
Idem po onom kako je kod mene bilo,slikao me profi fotograf i obradio ,ali dzaba ,slika nije zadovoljavala kriterijum lutrije ni minimalno.To je bilo tako dva puta,2009 i 2010 i zato ja te dve godine racunam kao propala stvar i od tada slike obradjujem sam.Jesu fotografi profi,to stoji,ali se prave kao da sve znaju kako treba a pojma nemaju,zato sto obrade ispod 240 kb i 600x 600 a kako je polozaj glave ramena,lica itd. , na to uopste ne obrate paznju.
Evo prekjuce se moj komsija slikao kod istog fotografa i mogu reci da je slike i nakon 5 godina obradio katastrofalno.Nismo mogli da ih prilagidimo pravilima lutrije i zbog toga danas je moralo sve iznova.
Ne verujte previse fotografu,mogu samo to da kazem.Zasto da se zbog toga nervirate do 1. Maja i da vam propada godina.
Potpisujem.
I ja sam na zalost naleteo na takvog
Reply With Quote
  #274  
Staro 28.10.2013, 15:52
wladinho's Avatar
wladinho wladinho je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.06.2012
US lokacija: Anywhere in USA . . .
YU lokacija: Beograd
Poruke: 72
Nepromenjeno

Kolika nauka oko slike

Na sajtu Travel State Gov, imate photo tool u koji ubacite sliku, nacentrirate glavu u označeno polje i kliknete na CROP. Nakon toga sačuvate sliku i onda je ona po njihovim pravilima.

http://travel.state.gov/_res/flash/c..._cropper.html#
__________________
15.10.2012 - Applied for DV-2014
01.05.2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
25.10.2013 - Applied for DV-2015
01.05.2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
21.10.2014 - Applied for DV-2016
Reply With Quote
  #275  
Staro 28.10.2013, 19:26
jony001's Avatar
jony001 jony001 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2013
Poruke: 24
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wladinho Prikaz poruke
Kolika nauka oko slike

Na sajtu Travel State Gov, imate photo tool u koji ubacite sliku, nacentrirate glavu u označeno polje i kliknete na CROP. Nakon toga sačuvate sliku i onda je ona po njihovim pravilima.

http://travel.state.gov/_res/flash/c..._cropper.html#
Super je to tool ali nazalost radi samo na neobragjenim fotkama.
Reply With Quote
  #276  
Staro 28.10.2013, 19:36
ASSI's Avatar
ASSI ASSI je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: gde me zivot odvede :)))
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 192
Pošalji Skype™ poruku korisniku ASSI
Nepromenjeno

Ja sam proverio moje fotke na tom photo tool-u i prosto je ne verovatno da mi je taj bezobrazni i ne sposobni fotograf centrirao glavu na tacno mesto i to uradio identicno za sve cetiri fotografije. Ima da ga prijavim udruzenju fotografa da kvari predrasudu prosecnog gradjanina Srbije, kako su fotografi bahati, bezobrazni, ne sposobni... a pritom jos i bahato otimaju pare posto mi je po fotografiji uzeo CAK 50 dinara usred Novog Sada.
__________________
(Amer u pokusaju od 01.11.2012.)!!!!!!!!!
DV 2014 x2 DV 2015 x2 DV 2016 x2 DV 2017 x2 DV 2018 x2 DV 2019 x2 DV 2020 x2 DV 2021 x2 DV 2022 x2
Reply With Quote
  #277  
Staro 28.10.2013, 20:57
wladinho's Avatar
wladinho wladinho je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.06.2012
US lokacija: Anywhere in USA . . .
YU lokacija: Beograd
Poruke: 72
Nepromenjeno

@ASSI


I ja sam se slikao kod fotografa i samo sam mu rekao za šta mi treba. Napomenuo sam mu da može da mi ostavi i veliku sliku pa ću je ja kroz photo tool srediti, na šta mi je on rekao "Ja ću da uradim kako treba, a ti posle radi šta hoćeš". Naravno, slika je bila baš onakva kakva treba da bude
__________________
15.10.2012 - Applied for DV-2014
01.05.2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
25.10.2013 - Applied for DV-2015
01.05.2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
21.10.2014 - Applied for DV-2016
Reply With Quote
  #278  
Staro 28.10.2013, 22:12
MIRO's Avatar
MIRO MIRO je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.06.2013
US lokacija: Bilo gde..
Poruke: 59
Nepromenjeno

Šta mislite, naročito vi što ste se ranijih godina prijavljivali, im li ikakve veze što sam nakon moje prijave odmah prijavio ženu, ima li to kakve veze da umanji šanse ili sam trebao sačekati koji dan, ne zanm na koju je foru to izvlačenje
Reply With Quote
  #279  
Staro 28.10.2013, 22:29
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Ja sam prijavljivao suprugu i sebe pocetkom i krajem Oktobra, u jutarnjim i vecernjim satima, isti i razliciti dan, radnim danima i vikendom.... i tako evo posle 9 godina igre nema dobitne kombinacije.
Dok bude postojala lutrija postojace i to tvoje pitanje! Teorije, zablude...
Dobitnici ce reci sve je korektno i nasumicno, gubitnici da ima raznih sumnjivih desavanja oko lutrije. Meni je licno za sve vise svejedno jer sam izgubio svaku draz oko prijavljivanja i izvlacenja, odradjujem to mehanicki i ne kalkulisem vise nista, niti im verujem u nasumicnost odabira i regularnost, jer je vecina stvari vezana za lutriju tajna i nedostupna informacijama (po meni).
Reply With Quote
  #280  
Staro 29.10.2013, 08:47
Americano Americano je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.09.2011
US lokacija: chicago
YU lokacija: Bar,Crna Gora
Poruke: 30
Pošalji Skype™ poruku korisniku Americano
Smile :pozz:

Pozdrav drugari, evo i ja da se javim prijavljen po treci put djevojka drugi. Nadam se da ce ovaj put biti treca sreca svim prijavljenima na lutriju zelim puno srece!

Crna Gora, Bar.

Last edited by Americano; 29.10.2013 at 08:54.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:25.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.