ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv - 2021 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1711  
Staro 12.07.2021, 02:49
Sosa iz Banata's Avatar
Sosa iz Banata Sosa iz Banata je offline
Član
 
Datum prijave: 14.10.2020
US lokacija: Southern California
YU lokacija: Banat, Vojvodina
Poruke: 6
Nepromenjeno

Bravo! Svaka čast što ste uspeli. I moj cilj je San Diego, ali ja nisam još prošla za GC, ni ovaj put za 2022. : ( Idemo dalje... Svako dobro i sve najbolje vam želim!
Reply With Quote
  #1712  
Staro 12.07.2021, 07:08
djpgiovany djpgiovany je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.03.2018
US lokacija: California (nadam se)
YU lokacija: Banatski Karlovac
Poruke: 69
Nepromenjeno

11 izdatih,jos 4 su ready i 2 odbijene vize od 200 i kusur izvucenih za dv2021… stvarno porazavajuce…
__________________
DV2020 - has not been selected x2
DV2021 - SELECTED x1
Case #: 2021EU00025XXX

DV2022 - has not been selected x2
DV2023 - has not been selected x2
DV2024 - has not been selected x2

Last edited by djpgiovany; 12.07.2021 at 07:13.
Reply With Quote
  #1713  
Staro 12.07.2021, 10:54
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Pojavio se jedan novi kejs u Beogradu u međuvremenu. Možda je neko sa foruma?
Reply With Quote
  #1714  
Staro 12.07.2021, 12:26
darko81bg darko81bg je offline
Član
 
Datum prijave: 07.11.2010
Poruke: 23
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik barakatsanja Prikaz poruke
Pozdrav Drugari

Evo nas konačno u San Dijegu

Stigli smo 6-og Jula . Beograd - Paris- Los Angeles i onda autom do San Dijega .
Imali smo samo Rapid corona test i sve je proslo ok .

Procedura na imigracionom trajala oko 15-ak min ali sve ok , samo su pitali koja je finalna adresa i tamo nas slikala i lupila pečate preko viza ( tj. Na samoj ivici vize i sledeće strane - datum ulaska i kao da je sve ok )

Čekamo da dodju GC .

Zvali smo za SSN , rekli su da čekamo 3 nedelje ukoliko ne stignu da onda zovemo i zakazemo sastanak .
Čak smo probali da idemo i u njihove kancelarije ali je ovde i dalje zaključano zbog Covida , ne rade kao pre .

Tako da smo u potrazi za kućom - townhouse koju je isto tako teško naći jer nemamo credit history. Ali , polako , videćemo još .

Ništa ne možete bez SSN i GC .
Uspela sam samo da otvorim račun u banci .
Phone number - nemoguće ( može prepaid ali mnogo potrosis na kredit )

Ukoliko ima još neko ko dolazi u San Dijego - neka se javi

Srećno svima
2013 kada sam bio u USA, T-mobile je imao mesecne planove, msm da je bilo $50 unlimited txt and calls + 3-5 gb interneta
Sa srecom u San Diego
__________________
Dv2008, 09,10,11....- 2023 - not selected x 2
DV2024 -NOT SELECTED x 2
Reply With Quote
  #1715  
Staro 12.07.2021, 19:09
2play 2play je offline
Član
 
Datum prijave: 01.05.2012
Poruke: 8
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik barakatsanja Prikaz poruke
Pozdrav Drugari

Evo nas konačno u San Dijegu

Stigli smo 6-og Jula . Beograd - Paris- Los Angeles i onda autom do San Dijega .
Imali smo samo Rapid corona test i sve je proslo ok .

Procedura na imigracionom trajala oko 15-ak min ali sve ok , samo su pitali koja je finalna adresa i tamo nas slikala i lupila pečate preko viza ( tj. Na samoj ivici vize i sledeće strane - datum ulaska i kao da je sve ok )

Čekamo da dodju GC .

Zvali smo za SSN , rekli su da čekamo 3 nedelje ukoliko ne stignu da onda zovemo i zakazemo sastanak .
Čak smo probali da idemo i u njihove kancelarije ali je ovde i dalje zaključano zbog Covida , ne rade kao pre .

Tako da smo u potrazi za kućom - townhouse koju je isto tako teško naći jer nemamo credit history. Ali , polako , videćemo još .

Ništa ne možete bez SSN i GC .
Uspela sam samo da otvorim račun u banci .
Phone number - nemoguće ( može prepaid ali mnogo potrosis na kredit )

Ukoliko ima još neko ko dolazi u San Dijego - neka se javi

Srećno svima
Sanja dobrodosla u San Diego Pokusacu da podelim par saveta:

Za telefon i broj, pokusaj da uzmes ATT prepaid ili Mint (mislim da ne treba ssn za to, samo broj kartice sa koje ce ti naplacivati svaki mesec). Takodje uvek gledaj deals, tipa ako vas 2 uzimate broj i plan, postoji sansa da imate veci monthly discount.
Ako hocete lakse da se krecete po San Diegu, najjeftiniji car rental vam je https://dirtcheapcarrental.com/rates/ mislim da je ovo jeftinije cak nego u Srbiji (osiguranje je ukljuceno u cenu i mozete iznajmiti sa Evropskom vozackom).
Za smestaj, nazalost svi traze background check & kreditnu istoriju. Najbolje bi bilo da odete do nase crkve, tamo da pitate, posto dosta nasih ljudi poseduje nekretnine, mislim da cete moci da nadjete da vam neko rentira bez ikakvih provera, cisto dok credit history ne krene da se builduje...
Reply With Quote
  #1716  
Staro 14.07.2021, 20:10
cmilos85 cmilos85 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.04.2021
Poruke: 18
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Pojavio se jedan novi kejs u Beogradu u međuvremenu. Možda je neko sa foruma?
Gde i kako se moze proveriti koji je kejs poslat za Beograd?
Reply With Quote
  #1717  
Staro 16.07.2021, 14:29
geo metar geo metar je offline
Član
 
Datum prijave: 16.07.2021
Poruke: 1
Nepromenjeno jupi je jupi da

Hvala svim forumasima koji su ikada pisale na forumu. Bilo je od pomoci. Evo i moji deo.
Lokacija Skopje
2021EU74XX
06.06.2020 selected
15.06.2020 ds-260 poslat
04.09.2020 docs request
22.09.2020 docs sent
19.11.2020 ready for scheduling
24.05.2021 2nl - visa appointment
16.07.2021 interview and visa approved

Intervju je bilo standardno kao i druge price. Sve ukupno sat i po. Dan unapred su nas telefonski obavestili da nasa 3 maloletna deca ne moramo nositi.
Svi kulturni i fini. U momentu je bio samo jos jedan kejs od dvoje. Znaci nije bilo guzve.
Posebno za makedoncite sakam da navedam. Nemavme I-134.
zatoa imavme 40k usd na licni smetki
ovlastena procenka na imot 250k usd
bonitet od nasata mala firma deka se ok

Za one koje citaju posle par godina. Izvlacenje je bilo u junu zbog korone. Pa cekali smo da Biden bude izabran. Pa cekali smo da skine travel ban. Pa cekali smo da ambasade startuju sa normalni rad sto se jos nije desilo.

za dv2020 i dv2021 nadam se da ce na kraju biti sve ok. Mislim na tuzbe i vise na...... to include an amendment from Rep. Grace Meng (D-N.Y.) that would allow unused visas from fiscals years 2020 and 2021 to remain available into next year.

zelim puno srece svima.
Reply With Quote
  #1718  
Staro 17.07.2021, 17:12
caliboy caliboy je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.10.2020
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 64
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik geo metar Prikaz poruke
Hvala svim forumasima koji su ikada pisale na forumu. Bilo je od pomoci. Evo i moji deo.
Lokacija Skopje
2021EU74XX
06.06.2020 selected
15.06.2020 ds-260 poslat
04.09.2020 docs request
22.09.2020 docs sent
19.11.2020 ready for scheduling
24.05.2021 2nl - visa appointment
16.07.2021 interview and visa approved

Intervju je bilo standardno kao i druge price. Sve ukupno sat i po. Dan unapred su nas telefonski obavestili da nasa 3 maloletna deca ne moramo nositi.
Svi kulturni i fini. U momentu je bio samo jos jedan kejs od dvoje. Znaci nije bilo guzve.
Posebno za makedoncite sakam da navedam. Nemavme I-134.
zatoa imavme 40k usd na licni smetki
ovlastena procenka na imot 250k usd
bonitet od nasata mala firma deka se ok

Za one koje citaju posle par godina. Izvlacenje je bilo u junu zbog korone. Pa cekali smo da Biden bude izabran. Pa cekali smo da skine travel ban. Pa cekali smo da ambasade startuju sa normalni rad sto se jos nije desilo.

za dv2020 i dv2021 nadam se da ce na kraju biti sve ok. Mislim na tuzbe i vise na...... to include an amendment from Rep. Grace Meng (D-N.Y.) that would allow unused visas from fiscals years 2020 and 2021 to remain available into next year.

zelim puno srece svima.
Cestitam vam od srca na uspersnom zavrsetku procesa i na zelenoj karti. Nadam se da cemo svi imati na kraju identicnu pricu i da ce ovaj predlog zakona koji ste spomenuli biti izglasan u kongresu.
__________________
__________________

selected DV2021
cn: 2021EU00010XXX
10.06.2020. DS260
29.09.2020. documents sent
Reply With Quote
  #1719  
Staro 24.07.2021, 09:01
GiM GiM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.06.2020
YU lokacija: Srbija
Poruke: 85
Nepromenjeno

Drustvo evo jedne pozitivne vesti sa nase srane,

Dobili smo zahtev od KCC za dokumente za CN 36XXX. Dokumenta smo poslali jos Maju iako nisu trazili jer je Brit savetovao da visoki brojevi nemaju sta da izgube i da posalju sto je pre moguce, pa smo sada opet poslali.
Ucesnici smo tuzbe Morisson-a mada mislim da ovaj zahtev za dokumenta nema bas puno veze sa njim.
__________________
2018 - NOT SELECTED X 1
2019 - NOT SELECTED X 1
2020 - NOT SELECTED X 2
2021 - SELECTED X 2
CASE NUMBERS : 2021EU00008XXX
2021EU00036XXX
Reply With Quote
  #1720  
Staro 24.07.2021, 13:03
Milica.BG Milica.BG je offline
Član
 
Datum prijave: 21.04.2021
Poruke: 5
Nepromenjeno

Juce takodje dobijen zahtev za dokumenta - CN:30XXX, i to su poslali isti mejl 2 puta u toku jednog dana. Izgleda da bas i ne znaju sta rade.
A i mi smo vec slali dokumenta samoinicijativno.

Nismo deo nijedne tuzbe.

Nadajmo se da ce da se ubrzaju sa obradom i zalazivanjem. 🙂
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV 2021 moja prica uran Prijava na Lutriju 27 30.07.2020 09:28
Novi uslovi za apliciranje 2021.. Sasha983 Prijava na Lutriju 11 15.07.2019 06:09

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:02.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.