ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #301  
Staro 08.06.2021, 22:55
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

potpuno se slazem sa prethodna 2 komentara. ja trenutno imam 25 godina, i izvucen sam 2017 ja sam jos tada skapirao kako stoje stvari i da za mlade buducnosti nema u Srbiji, bez politike naravno. Meni je ispod casti da se uclanim u SNS i da radim sta mi se kaze da bi mi obecali posao od 300e u fabrici ili slicno. Citao sam i komentare pre neki dan neko je napomenuo da ga osim porodice i prijatelja nista ne veze za Srbiju i 100% se slazem sa tim. Ja ovde vozim auto koji u Srbiji verovatno nikad ne bi mogo sebi da priustim, imam dobar telefon, laptop, kvalitetno se hranim. Velika mana ove Amerike je sto nema druzenja kao u Srbiji jer svi rade po 2 posla , ali opet koliko toliko nadje se vremena i za to, doduse ne u toj meri kao sto je to u Srb
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #302  
Staro 09.06.2021, 09:54
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
potpuno se slazem sa prethodna 2 komentara. ja trenutno imam 25 godina, i izvucen sam 2017 ja sam jos tada skapirao kako stoje stvari i da za mlade buducnosti nema u Srbiji, bez politike naravno. Meni je ispod casti da se uclanim u SNS i da radim sta mi se kaze da bi mi obecali posao od 300e u fabrici ili slicno. Citao sam i komentare pre neki dan neko je napomenuo da ga osim porodice i prijatelja nista ne veze za Srbiju i 100% se slazem sa tim. Ja ovde vozim auto koji u Srbiji verovatno nikad ne bi mogo sebi da priustim, imam dobar telefon, laptop, kvalitetno se hranim. Velika mana ove Amerike je sto nema druzenja kao u Srbiji jer svi rade po 2 posla , ali opet koliko toliko nadje se vremena i za to, doduse ne u toj meri kao sto je to u Srb
Ma sta ce ti druzenje kad je u dosta slucajeva lazno. Ljudi se ovde "druze" iz dosade i navike uglavnom. Nemaju ljudi vremena za druzenje u USA i distance su velike, ne zivi se blizu posla, vise se radi..........
Ovo kazem jer vecini nasih fali druzenje sto mi uvek bude smesno
A i da ti kazem, sto su ljudi stariji ti se i ovde manje druze

Last edited by Andrew Wiggins; 09.06.2021 at 10:06.
Reply With Quote
  #303  
Staro 18.06.2021, 01:31
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Slazem se da je uglavnom sve to fake.
Ja sam u pocetku imao jako lose iskustvo sa nasim ljudima...
Sve zavisi na kakve ljude naletis....

kada sam dosao 2019. svasta sam cuo za nase ljude i izbegavao da se druzim sa njima, samo poslovno. Isti ti ljudi su me ispalili za posao 2020. kada sam doso 15. Marta u sred covida i ako su mi sve vreme govorili da racunaju na mene i da ne brinem za posao...

Medjutim naleteo sam na prave ljude sa nasih prostora kad sam dosao prosle godine i totalna razlika u ljudima, dobio sam posao, oni su mi nasli auto koji sam kupio, davali mi savete za sve sto sam pitao ili mi nije bilo jasno...

Meni generalno ne fali toliko druzenje jer 99% ljudi ovde radi 2 posla i kao sto kazes nema se vremena za sve. Ja npr kada imam slobodan dan ja ne znam sta cu pre, da li da odem do prodavnice, da li da operem ves i pocistim kucu, operem auto ili nesto sasvim trece...

Nekako mi svaki dan izgleda isto, sto nekom moze da bude depresivno, ali meni je za sada super

Zajebano je kad zivis sam, a jos gore je ako imas decu ovde
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #304  
Staro 26.01.2023, 23:22
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Zanimljiva tema
Kada voz stane na nasoj stanici drzi vrata samo otvorena nekoliko sekundi ... ili ces uci i otici u nepoznato ili ces se cijeli zivot pitati sta bi bilo kad bi bilo ....
Uvijek se sjetim svih onih moreplovaca koji su isli u nepoznato . Citao sam jednom jednu knjigu o tome da su oni uvijek isli sa tri broda I uvijek se minimum jedan brod vracao sa ekspedicije.... Tako su I znali sa finansijskog stanovista da su imali neki povrat samo od 33 % minimum. Pretezno je taj brod bio krcat zlatom,robovima i ostalim vrijednim predmetima I na taj nacin je to bilo isplacena cijela investicija.... u brojevima ako je expedicija kostala 10k dolara oni su morali se vratiti +10k vriednosti da bi ovakve exspedicije bile profitabilne....
U Bosni smo relativno dobro zivi. Imali stan, poslove auta, isli na ljetovanja ,zimovanja onako nekakav normalan zivot... cijelo vrijeme zivota tamo imao sam osjecaj da me dobro varaju, lazu I pljackaju ... da uvijek mogu vise da stvorim da se nezadovoljavam sa nesto sto je potpuno normalno za svakog.... nekako smo stagnirali tamo a nekada sam imao osjecaj da polako tonemo prema dnu.... uvijek sam analizirao I kontao sta dalje .... Supruga mi predlozi tu zelene lutriju da igramo za Ameriku , vise iz neke zezancije ipak je lutrija 🤣🤣🤣 tako smo se prijavili .... prvi put neuspijesno ali drugi sretnik sam bio ja ....

Tada sam se i registrovao na ovaj forum ima skoro 10 god od tada , poceo sam
da istrazujem o Americi I njihovom sistemu .... imao sam I jedan britanski forum I tamo sam se registrovao.... sedmicno sam oko 5 sati samo istrazivao o njihovom sistemu,finansijama ,imigraciji, kucama,poslovima.... Kontao sam tada ajde da investiram jedno 300 sati da se malo upoznam sa stvarnom Amerikom, ne onom sta mi pokusavaju pokazati na lokalnim vijestima....
Kako sam vise sakupljao informacija I analizirao jasno mi je bilo da se radi o jednom vjestacno napravljenoj zemlji ,bez istorije, sa jasnim zacrtanim ciljevima... dok sam to istrazivao I informisao imao sam osjecaj to je zemlja za nas.... imaju zacrtane vrijednisti rad,red I discipline , imaju sistem , zakone....
Poceo sam onda da uporedjujem ono sta imamo I ono sto dobijamo.... Trebamo sve prodati I poceti ponovo sve iznova u novoj sredini,novoj zemlji....
Odluka nije bila laka, nismo mladi vec 40 te gazimo , treba sve nanovo I ponovo....
I ono sto sam naucuo o toj novoj zemlji vec mi se sve pomjesalo ... krenuo sam ponovo sa svim sakupljenim materijalima ali sada sam to detaljno I vise metodoloski .... hiljadu pitanja,strahova,nepoznanica .... odlucimo se idemo popunimo taj 260 obrazac , krenemo sa procesom kasnije ljekarskog I intervijua. Prodamo sve sto se moglo prodati a trebalo nam je 10 godina da to sve stvorimo....
Investirao nekih 300 do 500 sati tog izucavanja o buducoj nasoj zemlji , odemo na kraci put u Veneciju I Trst I pravac Amerika .....

Sada sa ove distance 7 godina kasnije , mogu reci da je bila prava odluka ali prve tri godine je bilo " sta nam je ovo trebalo" pored onakvog zivota,porodice,prijatelja,poslova sigurnosti....
I ovdje sam kao I tamo sve to analizirao,planirao , kuda,kako .... u prvih nekoliko mjeseci smo bili kao da smo dosli na drugu planetu...
Kada pricam sa mojima prijateljima sa Balkana oni nisu u mogucnosti da to razumiju , nekada pokusavaju da skontaju prema troskovima zivota kao ovdje je u Bosni jeftinije sigurnije.... Od tada samo pricam u procentima % , za stan ide 22% od ukupnih prihoda ,hrana 11% itd... na ovaj nacin oni I dalje pokusavaju skontati kolika je plata I da li ovdje kao tamo u Bosni ide 100% na troskove....
npr . Za dve dnevne neto zarade ovdje zaradim koliko mi je bila zadnja neto mjesecna plata u Bosni , to je omjer 1/15 u zaradi a trebao bi biti tako u potrosnji 1/15 ali to nije .... tamo se trosi cijela jedna plata pa cak I vise ( do 150% ) na sve troskove a ovdje oko 75% do 85% jedne plate..... to znaci ostaje ti oko 15% do 25 % za ustedjevinu ili neki vid investicije ... Po ovoj kalkulaciji ako dvoje radi ovdje moze za nekih 5 do 10 godina da ustedi sto ne moze tamo ni za 50 godina sa tim zivotnim standardom ....
Da li moze propasti Amerika , zemlja koja ima 25% ukupnog svijetske ekonomije .... sa li moze nazadovati , biti gore moze ali samo za neko krace vrijeme I tako svakih 7 godina....
Radio sam I tamo I ovdje, stvarao I tamo I ovdje, zivio I tamo I ovdje ....
Iz mog iskustva ovdje je bolje za nekih 150% nego tamo u svakom pogledu .... a tamo sam dobro zivio moze se reci neka srednja klasa kao I ovdje sto zivim ....
Ovdje imam opciju da sve prodam I vratim se tamo opet da tamo dobro zivim da nista ne radim do kraja zivota ... Dok obrnuta opcija nije moguca ....
Ovaj zivotni standard mi daje vise opcija, imam vise prostora da dijelujem u odredjenim situacijama...
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #305  
Staro 28.01.2023, 14:44
Dzeremija's Avatar
Dzeremija Dzeremija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.02.2013
US lokacija: To be determined
YU lokacija: Semberija
Poruke: 73
Nepromenjeno

@kdragan77
Dugo te pratim na forumu, upoznat sam sa tvojom pricom, i svaka cast za nesebicno dijeljenje informacija. Mene zanima da li imas djecu, ako mogu da pitam? Jer ako imate, to je vec neki drugi aspekt donosenja odluke da se u tim godinama ode. Takodje, na koji nacin ste izabrali bas Kolorado, i je li bilo drugih opcija? Pozdrav iz Bijeljine.
__________________
2011 HAS NOT BEEN SELECTED
2012 HAS NOT BEEN SELECTED
2013 HAS NOT BEEN SELECTED
2014 HAS NOT BEEN SELECTED
2015 HAS NOT BEEN SELECTED
2016 HAS NOT BEEN SELECTED
2017 HAS NOT BEEN SELECTED
2018 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2021 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2022 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2023 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2024 x2
Reply With Quote
  #306  
Staro 28.01.2023, 16:32
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dzeremija Prikaz poruke
@kdragan77
Dugo te pratim na forumu, upoznat sam sa tvojom pricom, i svaka cast za nesebicno dijeljenje informacija. Mene zanima da li imas djecu, ako mogu da pitam? Jer ako imate, to je vec neki drugi aspekt donosenja odluke da se u tim godinama ode. Takodje, na koji nacin ste izabrali bas Kolorado, i je li bilo drugih opcija? Pozdrav iz Bijeljine.
Ako ovo nekom pomaze ( posto je to jedini razlog) srecan sam...
Nazalost nemam dijece, zdravstveni razlog... Ali opet razmisljam neko ko ima I dodje zdravstveno osigurnje je veliki izdatak I ne mozes dobiti premium insurance.... Zato sam I poceo da pisem I toliko objasnjavam ....Mi smo zivjeli prvih 1.5 godine u drzavi Kentucky posto je supruga imala posao tamo zagarontovam a imali smo i prijatelja amerikanca koji nam je pomogao na pocetku oko svega ... .. Kada smo vidjeli da tamo nema napretka a I ta velika vlaznost tamo nam se ne svidja odlucili smo se na rizik I selidbu ponovo ....
Kolorado sam odlucio poslije dugo istrazivanja gdje hocemo da se skratimo , tada je Kolorado imao ekonomski rast 7% godisnje , jbg ides gdje je lova... Supruga je imala rodjake u New Mexico pa smo otisli dole u izvidnicu ali nije mi se svidjelo ....
Preselili smo uz veliki rizik I svi su nam savjetovali ne selite bez zagarnovanih poslova nigdje ... Tesko je da se renta ,tesko je bilo sta . Imao sam samo taj part time posao u Ups I on je bio "na biti ili nebiti" posto sam radio education transver posto jedino tako mozes sacuvati posao i preseliti da ne gubis sve te benefite.... Supruga nije radila prva 3 mjeseca a ja sam pauzirao 1 mjesec sa UPS zbog svih problema oko transvera ....
Kasnije je sve krenulo nabolje dobili smo poslove I kasnije 2019 uselili u nasu kucu ali mozes to citati na forumu . Detaljno I hronoloski sve opisujem 🤣🤣🤣 mozda malo I previse ali jedini razlog je da dam sto vise informacija pa mozda I pomognem da neko ne sklizne ...
Bijeljina mi je uvijek u dobrom sjecanju ostala jos iz vojnickih dana 💖 . Lijep pozdrav iz Kolorada
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #307  
Staro 02.02.2023, 20:58
Dzeremija's Avatar
Dzeremija Dzeremija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.02.2013
US lokacija: To be determined
YU lokacija: Semberija
Poruke: 73
Nepromenjeno

Sve sam tvoje iščitao na forumu. Čak šta više, u nekom trenutku kad je forum bio down, nađem te na fb, reko dal da ti pošaljem poruku da vidim kako ide
__________________
2011 HAS NOT BEEN SELECTED
2012 HAS NOT BEEN SELECTED
2013 HAS NOT BEEN SELECTED
2014 HAS NOT BEEN SELECTED
2015 HAS NOT BEEN SELECTED
2016 HAS NOT BEEN SELECTED
2017 HAS NOT BEEN SELECTED
2018 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2021 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2022 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2023 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2024 x2
Reply With Quote
  #308  
Staro 03.02.2023, 08:23
adojaro adojaro je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.04.2015
US lokacija: AkoBogDA Jacksonville, Florida
YU lokacija: BiH
Poruke: 44
Nepromenjeno

hehehhe extra ovo bogami

@dragan => nemoj dozvoliti da moramo moliti za postove, daj malo svakodnevnog zivota ( u odgovarajucoj temi naravno )
__________________
2017 - NOT SELECTED X 1
2018 - NOT SELECTED X 1
2019 - NOT SELECTED X 1
2020 - Didnt apply
2021 - Didnt apply
2022 - NOT SELECTED X 1
2023 - NOT SELECTED X 1
Reply With Quote
  #309  
Staro 04.02.2023, 21:48
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik adojaro Prikaz poruke
hehehhe extra ovo bogami

@dragan => nemoj dozvoliti da moramo moliti za postove, daj malo svakodnevnog zivota ( u odgovarajucoj temi naravno )
Pisem stalno, vidis da sam po broju postova prvi kako oživi forum 🤣🤣🤣
Imam sada vremena , ne znam sta zanima ljude .... pratim neke nase u Amerikama na youtubu.... mozda bi to bio pravi potez .... postati poznati youtuber iz amerike 🤣🤣🤣....
Pisem tamo na blogu o poslu , sta te zanima ... samo nemoj majke ti koliko zaradjujem,gdje sam bio, koliko imam na racunu , jel mi tesko ovdje itd ... To najvise privlaci ljude iza making ekrana telefona , onako zasticeni,nepoznati sigurni citaju o drugim zivotima.... nigdje nije savrseno
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #310  
Staro 04.02.2023, 22:27
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dzeremija Prikaz poruke
Sve sam tvoje iščitao na forumu. Čak šta više, u nekom trenutku kad je forum bio down, nađem te na fb, reko dal da ti pošaljem poruku da vidim kako ide
Trebao si me kontaktirati. Hvala ti sto citas ove moje skrabotine 🤣🤣🤣...Ostavio sam tamo linkove na ovom union poslovi temi , ako neko hoce da me kontaktira .... cisto da ostanemo u kontaktu... Meni je cijei ovaj koncept foruma zanimljiv, tema podjeljenje ,ljudi dijele svoja iskustva ,savjete ,desavanja ... Nekako sam I previse otvoren pa dijelim I dosta privatnih stvari. Pisao o onom Robinson app, za berzu pa mi ljudi pokusalji nekolilo puta uci u nalog ... ne mora znaciti da je sa ovog foruma ali se nekako desilo u isto vrijeme.... Kontam " de ti Dragane prikoci malo" 🤣🤣🤣.....
Mene svudje I u svacemu ima , pa onda kada se " rasplinim" ima me na sve strane... na ovom forumu sam dosta naucio i dosta mi je ljudi dalo savijet I uputilo me u pravom pravcu .... uvijek se rado vracam forumu .... Ali bih ja sve ovo drugacije uradio da je ovaj sajt moj, forum nekako bih to malo podigao na veci stepen interesovanja .... mozda I previse filozofiram 🤣🤣🤣....
Bio sam u nekoj viber grupi kao ex Yugoslavia, poceo malo da dijelim svoja iskustva ,vidjenja o Americi ljudi me napadose I izbacise .... ljudi imaju kao misljenje da se hvalim ili sta vec ... pa ja sam vozac ovdje sta imam prosipati neku pricu ....
Treba biti oprezan nije se sa nicijim Egom igrati , jos ako to uzmu licno naj.... sam 🤣🤣🤣🤣. Ja naivan kontam zivio I tamo I ovdje pa da malo uporedim , pokazem moguci put , da je ovo zemlja mogucnosti ..... kazrm ti druze sve je to " kupovina knjiga za prvi razed " sa moje strane....
Lijep pozdrav i svako dobro
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako vasi roditelji reguju na vas odlazak wingreen Vaša strana 173 15.12.2016 04:14
Turistički odlazak u Ameriku i Kanadu Ivan_66 Ne-imigrantske vize 15 22.08.2015 22:10
Odlazak u USA bez igde ikoga nelson Vodič za emigrante 131 31.10.2013 00:15
Odlazak sa porodicom MinkaMilos Stare teme 15 18.09.2010 14:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:07.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.