ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » DV2023 dobitnike » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #71  
Staro 16.07.2023, 13:07
Mladen3935 Mladen3935 je offline
Član
 
Datum prijave: 16.07.2023
Poruke: 1
Nepromenjeno Kompletan proces

Pozdrav ljudi, evo i našeg iskustva. Unapred se izvinjavam na obimnom post-u, pokušavam da pokrijem sve što se desilo a što bi nekome moglo da pomogne. Moja supruga je ispod sve dosta detaljno objasnila.
Sve u svemu imali smo dosta sreće. Ja se prijavljujem već vise od 10 godina i ništa. Suprug, tadašnji momak se prijavio prvi put i su odmah ga izvukli.
Elem, ceo proces je izgledao ovako. Saznali smo da je momak izvucen negde krajem maja, nismo odmah proveravali rezultate. Venčali se krajem juna i sredinom jula poslali DS-260. Pažljivo popunjavajte ovaj formular i proverite kad završite popunjavanje, pošto ima puno pitanja i provuku se greške. U Beogradu smo, tako da je promena mojih dokumenata išla jako brzo. Čini mi se da je za nekih 5 dana sve bilo gotovo.
Nakon toga smo sve vreme pratili visa bulletin pošto nam je broj bio skoro 30.000. Očekivali smo poziv za intervju najranije u julu. Međutim, krajem marta smo dobili e-mail da je intervju zakazan za kraj maja. Registrovali smo zakazani intrevju online i pri tome naveli adresu DHL ispostave gde želimo da preuzmemo pasoše. Kontaktirali smo ambasadu i ordinaciju gde smo imali lekarski pregled (Smiljanićeva) oko nekih sitnih nejasnoća, ali je generalno sve jako lepo objašnjeno u dokumentima na sajtu na koje te upute.
Lekarski pregled – imali smo zakazano nekih 10-ak dana pre intervjua. Koliko sam shvatila, svima zakazuju preglede malo pred intervju. Ali savetujem da svakako zakažete ranije, da ne čekate poslednji trenutak. Od vakcina morate imati mmr, hepatitis b i tetanus (ukoliko je proslo vise od 10 god. kad ste poslednji put primili ovu vakcinu). Takođe, bila je potrebna i covid vakcina. Može i kineska. Morali smo imati minimum dve doze vakcina, a dan pre našeg pregleda to se promenilo i tražili su samo jednu. Možete sve to primiti kod njih (sem covid vakcina), ali mi smo primili u Batut-u sve vakcine koje su nam nedostajle. Covid vakcine sam primila u lokalnom domu zdravlja. Na samom pregledu vam prvo izvade krv, pa onda pošalju na snimanje pluća u drugu kliniku. Dobijete disk sa snimkom koji nosite sa sobom i predajte kada uđete u Ameriku. Nakon toga se vraćate u prvu ordinaciju na klasičan sistematski pregled. Na kraju dobijete zapečaćenu kovertu koju ne smete da otvarate i nosite sa sobom u ambasadu.
Potrebna dokumentacija - izvodi iz matičnih knjiga rođenih (za oboje), izvod iz matične knjige venčanih, izvod iz evidencije kažnjavanih iz mupa (za oboje), diplome iz srednje škole i sa fakluteta (samo za nosioca), pasoši (za oboje). Fotokopije svega (izvod iz matične knjige venčanih dve kopije). Dakle, imali smo sve sa spiska koji smo našli na oficijalnom sajtu, ali su nam u ambasadi tražili samo prethodno navedena dokumenta.
Takođe smo imali fotokopije pasoša gde se vide pečati sa zajedničkih putovanja, zajedničke fotografije, prepiske sa raznih aplikacija i sms-ovi, bankovne transakcije i slično, pošto smo se venčali nakon što je suprug izvučen za gc (ništa od ovoga nam nisu trazili osim fotografija). Ispostavilo se da smo pripremali i nepotrebne stvari, ali smo hteli da budemo sigurni da nam nešto ne zafali.
Intervju – svi utisci iz ambasade su jako pozitivi. Stigli smo dosta ranije, ali nismo otišli parvo u ambasadu. Ukoliko dođete ranije, slobodno odite parvo u ambasadu, ranije ćete završiti. U ambadsadi smo bili oko nekih 4 sata. Svi su bili jako ljubazni. Na ulazu vas pronađu na spisku i upute gde dalje. Kada dođete u prostoriju gde se održavaju intervjui, na ulazu vas sačeka sluzbenica, da broj i uputi gde da sednete i čekate. Samo pratite semafore na kojima izlaze brojevi koji su na redu. Sve je zaista lako i pregledno. Na prvom šalteru na koji su nas prozvali, uzeli su nam sva gore navedena dokumenta koja sam napisala da su potrebna. Pitali da li imamo fotografije za konzulara, gde idemo, kako smo se upoznali i kada i rekli da sačekamo da nas prozovu na narednom šalteru da platimo. Nakon plaćanja ide poslednji razgovor sa konzularnim predstavnikom. Samo je ovaj deo intervjua bio na engleskom jeziku, sve ostalo na srpskom. Tu su nas pitali koliko smo dugo zajedno, kako smo se upoznali, čime bi se tamo bavili i gde bismo išli i supruga su pitali koji mu je najviši stepen obrazovanja. Ovde su nam trazili fotografije. Pošto smo mi odneli verovatno previše, samo su probrali par fotografija i pitali ko je na njima. I to je to. Rekli da sačekamo e-mail u kome će nas obavestiti kad da pokupimo pasoše sa vizama. Još jednom moram da napomenem koliko su svi bili fini i predusretljivi. Zaista, sve pohvale, jako su fini.
Vize su nam stigle za nedelju dana. I to je to.
Tako da, znam da je lako reći, ali nemojte se previše opterećivati oko svega. Mi jesmo, ali sada vidimo da je to bilo bespotrebno.
Puno sreće svima u ovoj i svim narednim fiskalnim godinama!
Reply With Quote
  #72  
Staro 18.07.2023, 09:19
Emigratkinja011 Emigratkinja011 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.06.2023
Poruke: 6
Nepromenjeno Hvala....

Hvala vuce!Idem bas za NY, tako da mi puno znaci ova informacija !
Reply With Quote
  #73  
Staro 13.08.2023, 23:15
ivo333 ivo333 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.03.2019
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: BiH, Croatia
Poruke: 37
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mladen3935 Prikaz poruke
Pozdrav ljudi, evo i našeg iskustva. Unapred se izvinjavam na obimnom post-u, pokušavam da pokrijem sve što se desilo a što bi nekome moglo da pomogne. Moja supruga je ispod sve dosta detaljno objasnila.
Sve u svemu imali smo dosta sreće. Ja se prijavljujem već vise od 10 godina i ništa. Suprug, tadašnji momak se prijavio prvi put i su odmah ga izvukli.
Elem, ceo proces je izgledao ovako. Saznali smo da je momak izvucen negde krajem maja, nismo odmah proveravali rezultate. Venčali se krajem juna i sredinom jula poslali DS-260. Pažljivo popunjavajte ovaj formular i proverite kad završite popunjavanje, pošto ima puno pitanja i provuku se greške. U Beogradu smo, tako da je promena mojih dokumenata išla jako brzo. Čini mi se da je za nekih 5 dana sve bilo gotovo.
Nakon toga smo sve vreme pratili visa bulletin pošto nam je broj bio skoro 30.000. Očekivali smo poziv za intervju najranije u julu. Međutim, krajem marta smo dobili e-mail da je intervju zakazan za kraj maja. Registrovali smo zakazani intrevju online i pri tome naveli adresu DHL ispostave gde želimo da preuzmemo pasoše. Kontaktirali smo ambasadu i ordinaciju gde smo imali lekarski pregled (Smiljanićeva) oko nekih sitnih nejasnoća, ali je generalno sve jako lepo objašnjeno u dokumentima na sajtu na koje te upute.
Lekarski pregled – imali smo zakazano nekih 10-ak dana pre intervjua. Koliko sam shvatila, svima zakazuju preglede malo pred intervju. Ali savetujem da svakako zakažete ranije, da ne čekate poslednji trenutak. Od vakcina morate imati mmr, hepatitis b i tetanus (ukoliko je proslo vise od 10 god. kad ste poslednji put primili ovu vakcinu). Takođe, bila je potrebna i covid vakcina. Može i kineska. Morali smo imati minimum dve doze vakcina, a dan pre našeg pregleda to se promenilo i tražili su samo jednu. Možete sve to primiti kod njih (sem covid vakcina), ali mi smo primili u Batut-u sve vakcine koje su nam nedostajle. Covid vakcine sam primila u lokalnom domu zdravlja. Na samom pregledu vam prvo izvade krv, pa onda pošalju na snimanje pluća u drugu kliniku. Dobijete disk sa snimkom koji nosite sa sobom i predajte kada uđete u Ameriku. Nakon toga se vraćate u prvu ordinaciju na klasičan sistematski pregled. Na kraju dobijete zapečaćenu kovertu koju ne smete da otvarate i nosite sa sobom u ambasadu.
Potrebna dokumentacija - izvodi iz matičnih knjiga rođenih (za oboje), izvod iz matične knjige venčanih, izvod iz evidencije kažnjavanih iz mupa (za oboje), diplome iz srednje škole i sa fakluteta (samo za nosioca), pasoši (za oboje). Fotokopije svega (izvod iz matične knjige venčanih dve kopije). Dakle, imali smo sve sa spiska koji smo našli na oficijalnom sajtu, ali su nam u ambasadi tražili samo prethodno navedena dokumenta.
Takođe smo imali fotokopije pasoša gde se vide pečati sa zajedničkih putovanja, zajedničke fotografije, prepiske sa raznih aplikacija i sms-ovi, bankovne transakcije i slično, pošto smo se venčali nakon što je suprug izvučen za gc (ništa od ovoga nam nisu trazili osim fotografija). Ispostavilo se da smo pripremali i nepotrebne stvari, ali smo hteli da budemo sigurni da nam nešto ne zafali.
Intervju – svi utisci iz ambasade su jako pozitivi. Stigli smo dosta ranije, ali nismo otišli parvo u ambasadu. Ukoliko dođete ranije, slobodno odite parvo u ambasadu, ranije ćete završiti. U ambadsadi smo bili oko nekih 4 sata. Svi su bili jako ljubazni. Na ulazu vas pronađu na spisku i upute gde dalje. Kada dođete u prostoriju gde se održavaju intervjui, na ulazu vas sačeka sluzbenica, da broj i uputi gde da sednete i čekate. Samo pratite semafore na kojima izlaze brojevi koji su na redu. Sve je zaista lako i pregledno. Na prvom šalteru na koji su nas prozvali, uzeli su nam sva gore navedena dokumenta koja sam napisala da su potrebna. Pitali da li imamo fotografije za konzulara, gde idemo, kako smo se upoznali i kada i rekli da sačekamo da nas prozovu na narednom šalteru da platimo. Nakon plaćanja ide poslednji razgovor sa konzularnim predstavnikom. Samo je ovaj deo intervjua bio na engleskom jeziku, sve ostalo na srpskom. Tu su nas pitali koliko smo dugo zajedno, kako smo se upoznali, čime bi se tamo bavili i gde bismo išli i supruga su pitali koji mu je najviši stepen obrazovanja. Ovde su nam trazili fotografije. Pošto smo mi odneli verovatno previše, samo su probrali par fotografija i pitali ko je na njima. I to je to. Rekli da sačekamo e-mail u kome će nas obavestiti kad da pokupimo pasoše sa vizama. Još jednom moram da napomenem koliko su svi bili fini i predusretljivi. Zaista, sve pohvale, jako su fini.
Vize su nam stigle za nedelju dana. I to je to.
Tako da, znam da je lako reći, ali nemojte se previše opterećivati oko svega. Mi jesmo, ali sada vidimo da je to bilo bespotrebno.
Puno sreće svima u ovoj i svim narednim fiskalnim godinama!

Hvala na opširnom objašnjenju. Koliko trebate izdvojiti novca za ciejli proces i dolaska u Ameriku, kao i za život?
Da li prilikom popunjavanja DS260 morate imati nekoga da navedete iz Amerike i da prije intervjua imate već zakazan posao?

Hvala.
Reply With Quote
  #74  
Staro 16.08.2023, 02:00
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivo333 Prikaz poruke
Hvala na opširnom objašnjenju. Koliko trebate izdvojiti novca za ciejli proces i dolaska u Ameriku, kao i za život?
Da li prilikom popunjavanja DS260 morate imati nekoga da navedete iz Amerike i da prije intervjua imate već zakazan posao?

Hvala.
u DS moras da navedes adresu na kojoj ces biti. To niko ne proverava, a i mozes je menjati kasnije na intervjuu, pa cak i na pasoskoj kontroli pri dolasku u USA. Ne moras imati zakazan posao, a i da ga imas, ne utice na proces.
Sto se tice para, sve je individualno i svi smo mi razliciti. Dacu opis mojih troskova, pa mozda nekom pomogne: Imali smo nekih 10k EUR na raspolaganju za ceo proces, u to vreme to je bilo oko $11.000. Polovina je otisla na lekarski, takse za vize i avio karte. Dosao sam 2 nedelje pre supruge i dece, i imao kod koga da budem prvih 10tak dana. Za to vreme sam uspeo da nadjem stan, tako da su supruga i deca od dolaska bili u tom stanu. Od tog novca smo ziveli tih nekih mesec dana, dok supruga nije nasla posao, pa posle toga i ja. Mi smo medju onim retkim baksuzima koji nisu mogli da dobiju socijalni broj odmah, nego sam morao da cekam tri nedelje, pa tek onda da predam zahtev. Na srecu, supruga je pocela da radi "na crno" i pre nego sto je dobila SSN. Takodje, imali smo srece da nam je vlasnik restorana gde je radila kupio auto ($2000), a mi smo ga otplatili par meseci kasnije. Bitno za pricu je da su deca tada imala 9 i 15 godina, tako da su bili samostalni i mogli da ostaju sami u stanu. Sveukupno mogu da kazem da je 4-clanoj porodici dovoljno oko $5000 za start i prvi mesec skromnog zivota.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
#dv2023

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:50.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.