ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » DV2023 dobitnike » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 24.01.2023, 13:20
Dreamer94 Dreamer94 je offline
Član
 
Datum prijave: 14.01.2023
Poruke: 6
Nepromenjeno

Mi primili za sezonski grip i tetanus. Meni su rekli da Ako mogu to da uradim u domu zdravlja Posto oni to dodatno naplacuju 2000 po vakcini. Tako da je najbolje otici u dom zdravlja primiti vakcinu I onda izvaditi potvrdu o vakcinaciji. Mogu ti praviti problem u domu zdravlja i reci da se tetanus prima samo u slucaju povrede, Ali po zakonu se kod nas tetanus prima isto kao i vakcine za boginje npr, s Tim da je revakcinacija nakon 10 godina. Pored ovih da bi dobio vizu moras piti vakcinisan i protiv korone sa makar dve doze.
Reply With Quote
  #42  
Staro 24.01.2023, 23:22
KindRegards KindRegards je offline
Član
 
Datum prijave: 22.01.2023
Poruke: 4
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dreamer94 Prikaz poruke
Supruga vadi nov izvod iz knjige rodjenih. Nista se ne prevodi ako je na srpskom. Ja sam nosio iz srednje skole svedocanstva ali to niko nije trazio. Tamo platite 330$ po osobi za vizu, ja sam platio karticom I mislim da je kurs bio oko 112 dinara. Znaci diploma, lekarski uverenje, potvrda iz supa, izvadi iz knjige rodjenih i izvod iz knjige vencanih.
Sve to prodje opusteno, jedan normalan razgovor sa ljudima tamo
Hvala, to je onda to, hvala puno za info!

Sto se lakarskog tice, zvao sam obe ustanove, potvrdjujem da je aktualno primanje vakcine za sezonski grip, tetanus i hepatitis B, prve dve mogu u DZ, a za Hepatitis B ti treba uput iz DZ za gradski zavod, kako bi ne bi iste placao oko 10k na medicinskom pregledu.
Ko je primio od rodjenja dve doze MMR-a, onda ne mora. Tako mi je receno.

Srecno svima!
Reply With Quote
  #43  
Staro 30.01.2023, 00:43
Daniel@ Daniel@ je offline
Član
 
Datum prijave: 20.11.2022
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik JTMK23 Prikaz poruke
Zdravo Daniel, jas sum od Makedonija isto so case no. 2xxx i ushte nemame dobieno datum za intervju. A imam info drka nekoi se povikani samo ne znam
So koj broj …
Zdravo JMK23, ako mozes pisi mi tvoj broj kontakt.
Reply With Quote
  #44  
Staro 19.02.2023, 08:31
Dekiii Dekiii je offline
Član
 
Datum prijave: 19.12.2022
Poruke: 18
Nepromenjeno

Dobar dan svima. Prije nekoliko dana mi je na mejl stigla potvrda o zakazivanju termina za razgovor i dalja uputstava oko potvrde tog termina. Uradio sam sve što se u tim uputstvima nalaže, da bi prilikom konačnog unosa podataka ispod unešnog Case number-a meni pisalo sledeće - is not ready for an appointment. Da li je neko imao slična iskustva, i može li mi reći o čemu se radi?
Reply With Quote
  #45  
Staro 19.02.2023, 21:32
F011 F011 je offline
Član
 
Datum prijave: 22.11.2022
Poruke: 19
Nepromenjeno

Da, treba da prođe par dana dok tvoj broj ne bude spreman za zakazivanje.
Mislim da piše do 5 radnih dana da to može da potraje tako da nema brige.
Reply With Quote
  #46  
Staro 20.02.2023, 11:00
Dekiii Dekiii je offline
Član
 
Datum prijave: 19.12.2022
Poruke: 18
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik F011 Prikaz poruke
Da, treba da prođe par dana dok tvoj broj ne bude spreman za zakazivanje.
Mislim da piše do 5 radnih dana da to može da potraje tako da nema brige.
Hvala mnogo, nisam bio siguran da je sve ispunjeno kako treba pa rekoh da provjerim. Hvala na brzom odgovoru 😊
Reply With Quote
  #47  
Staro 12.03.2023, 01:24
igorpo igorpo je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2022
Poruke: 14
Nepromenjeno

Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje, meni kao dobitniku zelene karte emigrantska viza za ulazak vazi do Juna meseca pa planiram da recimo u Maju odem u US na par dana da je aktiviram, ostanem nekoliko dana i vratim se za Srbiju i konacno se preselim u US sredinom Avgusta a do tada ce mi verovatno stici i social security broj kao i zelena karta.
Da li je to definitvno ok s obzirom da sam negde procitao da neko misli da se mora ostati prvi put 6 meseci (ili dok ne dobijes zpravu zelenu kartu ili nesto tako) kao i da znaju da prave problem na pasoskoj kontroli jer bih bio van US taj prvi put oko 3 meseca, sto mi ne zvuci bas ispravno i logicno ali rekoh da proverim ako neko zna?
Reply With Quote
  #48  
Staro 12.03.2023, 19:39
Atg Atg je offline
Član
 
Datum prijave: 22.05.2021
Poruke: 14
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik igorpo Prikaz poruke
Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje, meni kao dobitniku zelene karte emigrantska viza za ulazak vazi do Juna meseca pa planiram da recimo u Maju odem u US na par dana da je aktiviram, ostanem nekoliko dana i vratim se za Srbiju i konacno se preselim u US sredinom Avgusta a do tada ce mi verovatno stici i social security broj kao i zelena karta.
Da li je to definitvno ok s obzirom da sam negde procitao da neko misli da se mora ostati prvi put 6 meseci (ili dok ne dobijes zpravu zelenu kartu ili nesto tako) kao i da znaju da prave problem na pasoskoj kontroli jer bih bio van US taj prvi put oko 3 meseca, sto mi ne zvuci bas ispravno i logicno ali rekoh da proverim ako neko zna?
Skroz je ok plan. To sam i ja uradio. Savetovao bih svima da tu urade ako mogu iz vise razloga:

1) Izrada SSN-a zna da potraje od 3-4 dana do mesec-dva. Nema pravila i ako je prosek oko 2 nedelje.
2) Bez SSN-a necete moci nista da radite osim na crno. Radeci na crno bespotrebno rizikujete
3) Cak i kad dobijete SSN, tek onda mozete da krenete u procese, credit card, auto, rent i slicne stvari. Moze i pre toga ali je nategnuto
4) Svaki od tih procesa traje i ima svoj nezavisni tok...

Nekima zvuci mnogo da se plate karte za dva odlaska, ali verujte mi mnogo je skuplje cekati ovde SSN, sve moras cash da placas, ne buildujes svoj credit score...

Naravno moze produktivno da se potrosi vreme cekanja, ostvare kontakti urade intervjui, vide lokacije, pogleda smestaj itd... Ja sam uspeo da u prvom dolasku rentiram apartman da me ceka, ali kad sam drugi put dosao mnogo vise opcija se otvorilio tako da mi je najmanji problem bio da zaboravim na depozit i uzmem nesto bolje.

Pozdrav
Reply With Quote
  #49  
Staro 13.03.2023, 10:31
igorpo igorpo je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2022
Poruke: 14
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Atg Prikaz poruke
Skroz je ok plan. To sam i ja uradio. Savetovao bih svima da tu urade ako mogu iz vise razloga:

1) Izrada SSN-a zna da potraje od 3-4 dana do mesec-dva. Nema pravila i ako je prosek oko 2 nedelje.
2) Bez SSN-a necete moci nista da radite osim na crno. Radeci na crno bespotrebno rizikujete
3) Cak i kad dobijete SSN, tek onda mozete da krenete u procese, credit card, auto, rent i slicne stvari. Moze i pre toga ali je nategnuto
4) Svaki od tih procesa traje i ima svoj nezavisni tok...

Nekima zvuci mnogo da se plate karte za dva odlaska, ali verujte mi mnogo je skuplje cekati ovde SSN, sve moras cash da placas, ne buildujes svoj credit score...

Naravno moze produktivno da se potrosi vreme cekanja, ostvare kontakti urade intervjui, vide lokacije, pogleda smestaj itd... Ja sam uspeo da u prvom dolasku rentiram apartman da me ceka, ali kad sam drugi put dosao mnogo vise opcija se otvorilio tako da mi je najmanji problem bio da zaboravim na depozit i uzmem nesto bolje.

Pozdrav
Hvala puno na odgovoru i na podeljenom iskustvu!
Pozdrav
Igor
Reply With Quote
  #50  
Staro 10.04.2023, 18:00
Dekiii Dekiii je offline
Član
 
Datum prijave: 19.12.2022
Poruke: 18
Nepromenjeno

Pozdrav svima 😊
Posle mnogo postavljenih pitanja, da i ja podijelim svoje iskustvo.
Ljekarski nam je trajao do nekih 13h, nakon toga je preuzimanje nalaza od 15h-16h. Primljena je jedna vakcina koja je nedostajala. Svi su bili jako ljubazni.
Intervju je bio zakazan u 9h. Predaja dokumenata, plaćanje i konačno razgovor koji je kratko trajao sa pitanjima o završenoj školi i pitanju gdje bih radio. Poželio sreću i vize su odobrene. Takođe jedno prijatno iskustvo.
Da li mi neko može reći da li je nakon intervjua dobio neke brojeve sa kojima se uplaćuje USCIS Fee(zelena karta) koji iznosi 220$??
Reply With Quote
Odgovori

Tags
#dv2023


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.