ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Union jobs (sendikat) u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #251  
Staro 08.11.2021, 02:53
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Vidim da nema komentara. Sigurno su svi zadovoljni tvojim pisanjem. Slazem se sa njima. samo nastavi.
Zanimljivo je
Prije je da ne obraćaju pažnju , neka samo pise ...
Meni je prvenstveno cilj da priblizim ljudima kako union funkcionise i koji su benefiti i prednosti a bogami i mane .
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #252  
Staro 22.11.2021, 14:52
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Ne napisah u predhodnom postu
Ups zaposljava
Ovo je za moj centar u Denveru
Driver helper
- 300$ sedmicni bonus za attendance ( minimum 4 dana raditi da bi se dobilo ovaj bonus)
- 18$ satnica ( minimum 3h dnevno)
PVD driver ( dostava sa licnim kolima)

- 350 $ sedmicni bonus za attendance
- 21$ satnica ( radi se minimum 6h max 10h)
- troskovi goriva ( 0.54$ per mile)

Dosta dobro placaju te attendance bonuse , tako da helperi mogu sa nekih 15- 20 h sedmicno zaraditi oko 650$
Sto se tice PVD oni zaradjuju i preko 1000 $ sedmicno bruto.

Svi oni koi su zainteresovani mogu im poslati mi poslati direktnu poruku da ih preporučim za posao.
Ovaj show krece ove sedmice tako da trebamo dosta ljudi u narednih 6 sedmica.
Veliki pozdrav i svako dobro
Reply With Quote
  #253  
Staro 24.11.2021, 01:06
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Thumbs up

Citat:
Prvobitno poslao korisnik svenson Prikaz poruke
vidim da nema komentara. Sigurno su svi zadovoljni tvojim pisanjem. Slazem se sa njima. Samo nastavi.
Zanimljivo je
више од 10 година сам у америци. и даље скокнем на овај форум да видим има ли шта интересантно за мене. ово је једна од ретких тема која ме баш интересује и хвала аутору што овако детаљно описује како све функционише. једно време сам и био заинтересован за овај посао возача у упс-у, тако да ми је баш значило да прочитам ово из прве руке.
ево, ако је аутору потребна подршка, има мој глас. јер сам научио доста из ове његове теме.
поздрав свима на форуму из чикага.
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #254  
Staro 24.11.2021, 04:28
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
више од 10 година сам у америци. и даље скокнем на овај форум да видим има ли шта интересантно за мене. ово је једна од ретких тема која ме баш интересује и хвала аутору што овако детаљно описује како све функционише. једно време сам и био заинтересован за овај посао возача у упс-у, тако да ми је баш значило да прочитам ово из прве руке.
ево, ако је аутору потребна подршка, има мој глас. јер сам научио доста из ове његове теме.
поздрав свима на форуму из чикага.
Hvala mnogo na podrsci .
Ovom temom pokusavam pribliziti moja iskustva u ovoj kompaniji.
Po meni za posao koji placa 100k godisnje ,sa srednjom skolom, sa svim tim benefitima ( penzija, besplatno zivotno osiguranje) je idealan za tek pristiglu imigransku porodicu.
Nastavit cu pisati i jos jednom hvala na lijepim rijecima
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #255  
Staro 24.11.2021, 15:02
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Dogovor Uniona i Kompanije je da radimo dva praznika ali ta dva dana su placena plus dupla satnica .
To su petak poslije Thanksgiving i Nova Godina .
Ko je na top pay samo za taj dan zaradi za normalnih 10h zaradi oko 1150$( praznik 8x41=328$ + dupla dnevnica 81$ x10=820$ ) sto nije mala dnevnica
Mislim da su to dva najlaksa dana u godini , posto Kompanija hoce da uštedi .
Dosta se govori o budućem contractu (2023 - 2028) i najvjerovatnije cemo u strajk.
Novi predsednik Uniona propagira strajk kao glavno sredstvo u pregovorima tako da nece proci sve tako lagano kao predhodna dva ugovora.
Svi savjetuju da imamo fond za strajk iako je u fondu uniona preko 320 miliona za tu svrhu. Npr zadnji strajk John Deere je trajao 5 sedmice i izborili su se za bolje uslove rada i vece bonuse i vecu satnicu.
Nas zadnji strajk je bio 1997 i tada smo izborili veliku pobjedu za radnike. Zadnji ugovor je smanjio dosta nasa prava,uveli su 22.4 vozace ( manja satnica i nemaju zastite) . Mi smo glasali protiv ali su našli klauzulu da je potrebno 2/3 clanova da glasa protiv ali to je sada sve promjenjeno ( to smo promjenili prije 6 mjeseci) i nase benifiti sada idu od prvog dana strajka( a ne od 8 dana kao prije). Trenutno mi drzimo 7% ukupnog BDP u US ekonomiji sto se tice logistike i dostave.
Profit je kompanije je ogroman samo zadnji kvartal je 1.9 bilion , i akcije kompanije je porasla od početka ove korone za 150% sa 88$ do 215$ po akciji placaju dividendu 3.1$ po akciji.
Njih ne interesuju union employees samo njihovi bonusi i profit za vlasnike akcija.
Reply With Quote
  #256  
Staro 26.11.2021, 09:28
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Nisam nista pisao detaljnije o nasim dostavnim vozilima .
Mi ove trucks zovemo Package cars
Postoje 500,600,700,800 ,1100,1300 modeli Package cars. Oni su ih nazvali po tome koliko paketa moze stati u njih prilikom dostave ili pick ups. Skoro svaki centar ima i bulk trucks koji pretezno vrše dostave u shoping centrima i u njih moze stati prilicana kolicina paketa.

Organizacija paketa u Package cars
Po sredini Package cars imaju dvije police koje idu cijelom duzinom kamiona . Gornja desna polica na koju idu paketi podjeljena je na 1000 i 5000 broj police a donja desna polica u kamionu na 2000 i 6000 broj police. Lijeva gornja polica kamiona je podjeljena na 3000 and 7000 policu a lijeva donja polica na 4000 i 8000 broj police. Sto se tice samog poda kamiona i on je podjeleljen ali ne numericno nego samo kao Prednji lijevi , prednji desni
Srednji desni, srednji lijevi i zadnji lijevi i zadnji desni.
Ova podjela je jako bitna posto se se paketi slazu u Package car na osnovu "pal number label". Taj label sistem dodjeljuje posebnom masinom prilikom prolaska na traci . Na tom pal labelu je naziv rute i broj gdje treba paket da bude slozen u kamion. Tako npr krece paket sa 1234 label number i on mora biti slozen na 1000 policu sledeći 1342 isto tako na istu policu ali da budu slozeni numerickim redom. To je organizovana na način da je 1000 polica pretezno jedna regija na ruti a isti broj ( pal number) je ista ulica ili isti biznis. Tako npr imam dostavu za neki biznis pal number 1378 i uređaj (diad scener koji vozac skenira pakete prilikom dostave) mi kaze koliko komada paketa imam za tu dostavu i koji je pal number . Imali smo slucajeva da nam padne sistem i mi vozimo rutu "old school " po brojevima polica posto svaki broj je jedna geografska regija na ruti. To se desilo tri puta kako radim i nije bas lako voziti rutu potpuno slijep.
Tako ako vidite ups vozaca kako stalno gleda u taj diad uredjaj koji nosi on gleda narednu dostavu,gdje se nalazi u kamionu i koliko komada paketa. Mi preko tog skenera sve radimo, i imamo sve informacije o cijeloj ruti sa svim adresama i dostavama i vrijeme za pick-up.
Zamislite situaciju da ti osoba koja slaze kutije u Package car pogrijesi broj police a to se desava svakodnevno. Pokusavam naci na polici ali nema je i znam da se moram vratiti nazad ako je kasnije nadjem . Svakodnevno imam 350 do 400 paketa i oko 150 do 190 dostava . Imam 17 pickup od 15 do 18h . Možete zamisliti kojom se brzinom i preciznosti mora to sve odraditi da se ne gubi vrijeme i da se sve stigne.
Moju rutu vozim na način da obavim prostora u kamionu tako da dostavljam bulk stops ( 15 i vise kutija) i onda slazem kamion i nastavljam . Tako da mi se ne desi da gubim vrijeme kasnije na pronalaska paketa koji je eventualno stavio na pogresno mjesto.
Mnogi mi kažu uspori placen si na sat ali je problem kada se sastave puno preostalih dostava i pickups koje trebas pokupiti a da ne govorim da to sve mora ići odvojeno u kamionu jel kako pronaci paket ako se sve izmjesa ( i dostave i pokupljeni paketi) . U svu ovu jednacinu mora se uzeti da biznisi zatvaraju u 17h za dostavu a svi paketi koje pokupim imaju i next day pakete koji moraju na avionu u 10h tako da u skladistu moraju biti do 20:30 h da bi se mogli odvesti do aiport . To su naši primium paketi i tu je veliki prioritet .
I tako kada neko kaze da smo pu o placeni, vjerujte nismo
Reply With Quote
  #257  
Staro 02.12.2021, 05:52
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

D.I.A.D ( Delivery Information Acquisition Device ) board
Svaki vozac (ups,fedex ili usps) ima rucni komp koji nosi sa sobom i skenira pakete. Preko tog uredjaja se se clock in i clock out, unosimo pauze i lunch pauze. U tom uradjaju imamo sve adrese koje moramo dostaviti sa brojem paketa za svaku adresu i kraj svake dostave je pal broj gdje se nalazi paket u Package car.
Neki pakete zahtijevaju potpis primaoca a neki samo njihovo prezime ( biznisi) . Alkohol , cigarete i oruzje zahtjevaju potpis osobe preko 21 godinu starosti.
Preko ovog uredjaja imamo i pisanu komunikaciju sa centrom. Ovdje primamo ODPU (demand pick ups) i imamo vec scheduled pick up.
Ovaj uredjaj posjeduje gps tako da znaju uvijek nasu poziciju na odnosu na kamion koji isto ima gps pracenje.
Ovdje su neki video klipovi o ovom uredjaju
Klip https://youtu.be/RfX-KtzQGcM
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #258  
Staro 02.12.2021, 14:48
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Package car unutar centra

Mi imamo u nasem habu 6 Pen , kroz svaki pen ide traka a na svaki pen ima 35 parking mjesta za package cars. Svako vozilo je parkirano na predviđeno planirano mjesto (ako je Pen 4 ide od broja 400 do 435). Vozila su parkirana jedna nasuprot drugih (pen 3 prema pen 4) i veoma su blizu parkirana tako da ima samo oko 10cm prostora između vozila.
Kada se vratimo nazad za rute nase je da odredjene pakete odlozimo na odredjena mjesta ( high value pkg ,clerks pkg, next day pkg and international pkg) I onda otvorimo zadnja vrata da se istovari ostatak volume koje smo pokupili tog dana. Mi isto tako handlujemo i čekove koje smo imali tog dana ( c.o.d. cas on demand) Poslije istovara package car postoji radnik ( car washer) koji sipa gorivo ( imamo 6 pumpi) i pregledava kamion onda ga ponovo preparkirava na mjesto koje je predvidjeno naredni dan.
Nase vozaca je sa upisemo u Diad miljazu I ako ima nekih kvarova sa prijavio podnoseci zahtijev mehanicarima ( ima knjizica d.v.i.r u kamionu koja ima dvije kopije za prijavu kvarova ).
Mi u centru imamo 10 mehanicara koji su rasporedjeni u tri smjene , oni su duzni da redovno odrzavaju vozila I da otklanjaju eventualno prijavljene kvarove od strane vozaca.
Isto tako svaki centar osim menagmenta ( on road supervisora i centar managera) ima od 3 do 5 osoba za logistiku vozacima i podrsku custumers ( o. m.s .operation manager support )

Sto se tice naseg objekta gdje postoje 3 centra mi imamo oko 270 vozaca I nekih 300 brown vozila ali u peek seson sve se to uvecava za 30% do 50% . Trenutno za ovu bozicnu sezonu imamo oko 100 rental budget vozila. Kazu da placaju za te rental preko 35k dolarica sedmicno sto ih rentaju
U peek season je objekat je kao jedna velika kosnica pcela a tako isto i oko objekta
Reply With Quote
  #259  
Staro 06.12.2021, 04:24
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Cool

Mentalne igrice menagmenta

Ako je nesto usavršila za ovih 114 godina to je to j.... u zdrav mozak od strane menagmenta.
Kao novi vozač koji se hoće kvalifikovati on ima na raspolaganju 30 radnih dana . U tih 30 radnih dana mora na napravi scratch ( dostavi sve sta je planirano 5 dana zaredom).
On road supervizor vozi prvi dan i pokazuje metode rada i upoznaje ga sa rutom. Naredni dan supervizor vozi pola dana a ostatak vozi novi kvalifikant i treci dan vozi sam vozac uz stalno pracenje (u civilnom vozilu) supervizora. Za to vrijeme ( ta tri dana) vozacu se objasnjava diad i odredjene moguce nejasnoce I nepoznanice od strane vozaca. Kada vozac zove supervizora on je veoma bezobrazan I ohol i pokušava da ne bude tvoja dadilja . Fakticki plivas ili tones. Managment cijelo vrijeme procjenjuje tvoj rad i tvoj napredak . Kada se vozac kvalifikuje njegova žurka ne prestaje nego mu cijelo vrijeme povećavaju stopove da vide njegovu staminu i odredjene limite . To traje nekih 6 mjeseci i onda kao po nekoj magiji niko ne obraca paznju na tebe, nalaze novu zrtvu I sve nanovo .
Kada vozac biduje rutu I uzme bid tada isto ima test jedno 3 mjeseca da se vidi kako vozi i u kojem prolaznom vremenu zavrsava rutu. To je oko 30% vise dostava I jos nekoliko pick ups. Poslije toga oni uzmu mjeru vozacu I daju mu normalnih planiranih 8.5h do 9.5h dnevno.
Nikako nije dobro biti ispod planiranog posla posto onda gubis lovu a njima cinis uslugu , najbolje je ici preko planiranog posla do +2h . Sve preko toga vec management pocinje da te ispituje u cemu je problem itd. Ovo ne vrijedi u peek season , posto se onda ne gleda nista nego tih 60h sedmicno.
Oni sto se tice kaznjavanje ne mogu davati worning letter ( pismeno upozorenje) za produktivnost ali mogu ako ne radis po metodama ( njih je 340 metoda) . Tako da prvo ide usmeno upozorenje pa onda pismeno, poslije dva pismena ide suspenzija 3 dana pa na dvije sedmice pa onda na kraju termination ( otkaz) . Ali rijetkost je da ne dobijes posao nazad jedino ako si imao udes koje je sa teskim posljedicima po lica i imovinu,Kradja ili dishonesty ( laz i nedolicno ponasanje) .
Sa menagmentom stalno se treba igrati toplo-hladno a najbolje je da ti se nikako ne obracaju a ni ja njima. Tako postajes nevidljiv i ispod si radara .
Poslije dvije godine na ruti imas sve kao u "malom prstu" znas tako reci sve zmireci. Meni posto sam analiticki um pokusavam da vidim gdje su ti rizici od povrede, gdje su te crne tacke u saobraćaju koje su rizicne, kada je na saobracajnicama guzva . Razgovaram sa custumerima pravim network i uzivam koliko mogu u lijepom suncanom Kolorado vremenu.
Meni je sada na prvom mjestu zdravlje ( ne daj Boze neke povrede) i sigurnost u saobraćaju sve ostalo sam postao kao masina posto je svaki dan isti , paketi su na istim shelfs, isti Package car itd

I raduje me da sledece cu godine cu top pay tako da ce ti novčani problemi nestati. Posto sa ovom rutom ( minimum 2h overtime) moze se zaraditi od 110k do 125k godisnje. .
Otkrio sam da imamo i neogranicene masaze , kiropraktic usluge. Dental work je moze se reci besplatan , a tako i sva ostale health usluge.

Nastavice se .......
Reply With Quote
  #260  
Staro 09.12.2021, 14:16
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Moze se reci da je ova peek seson dosta lakša od svih prethodnih,izgleda da PVD (personal vehicle driver) uzimaju dosta volume.
Ove godine nisam u rental vozilu i to mi je izuzetno drago, zalio sam se da ne mogu podesiti sjediste i retrevizore posto ta vozila nisu napravljena za 190 cm visoke dečke .
Ove godine imam i helpera tako da samo vozim I pripremam naredne stopove u Package car.
Radim isto kao i predhodnih godina, znaci nekih 55 do 60h sedmično ali dosta manje tereta prelazi preko mene posto helper sve dostavlja .
Sve u svemu nije lose ali rano je jos govoriti tek je druga sedmica Peak a ostalo je jos 3 sedmice do Christmas .
Dosta je manje amazonovih paketa posto su oni sada dostavljaju 70% svog volume. Jako brzo napreduju 2014 god su dostavljali 20 miliona pkg a samo prošle godine 4 bilion paketa. Čitam da oni drže preko 85% online prodaje sto je ogromno. Ovaj novi president Uniona je rekao da mu je jedan od glavnih ciljeva u mandatu da organizuje amazon radnike u Union pa cemo vidjeti kako ce to da prodje.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DoD jobs or join the Army konislav Stare teme 29 21.11.2009 05:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:59.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.