ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 05.09.2016, 22:48
dushano dushano je offline
Član
 
Datum prijave: 05.09.2016
US lokacija: Austin
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 4
Nepromenjeno Savet

Pozdrav svima.

Zanima me da li je neko imao slicnu situaciju u skorije vreme. Pitam,u skorije vreme, jer dosta ovih postova je od pre par godina.

Situacija je sledeca.

Dobio sam H2B vizu na 3 meseca, i bio na Aljasci do pre 20 dana. Sada sam u Teksasu kod druga u poseti.
Viza mi traje do 30. septembra (izdata do 20.9 ali na granici odobreno do 30.9.). Razmisljam da radim prebacivanje sa H2B na F1 jer sam nasao ovde neki ESL program engleskog.

Pritom imam i validnu turiticku vizu na 10 godina, ali u USA sam sada usao na H2B.

Moje pitanje je: Sta vi mislite? Da li je bolje da ovde radim Adjustment of status sa H2B na F1 jer imam jos 25 dana do isteka. Ili je bolje da samo uzmem I-20 i vratim se u Srbiju i tamo probam da dobijem F1 u nasoj ambasadi?

Hvala unapred i izvinjavam se ako je negde vec postavljeno ovo pitanje,ali mi treba savet ...mozda je neko skoro bio u ovoj situaciji...Koja je sansa da se vratim u Srbiju i da mi tamo odobore F1?

Hvala.
Reply With Quote
  #22  
Staro 06.09.2016, 02:23
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dushano Prikaz poruke
Pozdrav svima.

Zanima me da li je neko imao slicnu situaciju u skorije vreme. Pitam,u skorije vreme, jer dosta ovih postova je od pre par godina.

Situacija je sledeca.

Dobio sam H2B vizu na 3 meseca, i bio na Aljasci do pre 20 dana. Sada sam u Teksasu kod druga u poseti.
Viza mi traje do 30. septembra (izdata do 20.9 ali na granici odobreno do 30.9.). Razmisljam da radim prebacivanje sa H2B na F1 jer sam nasao ovde neki ESL program engleskog.

Pritom imam i validnu turiticku vizu na 10 godina, ali u USA sam sada usao na H2B.

Moje pitanje je: Sta vi mislite? Da li je bolje da ovde radim Adjustment of status sa H2B na F1 jer imam jos 25 dana do isteka. Ili je bolje da samo uzmem I-20 i vratim se u Srbiju i tamo probam da dobijem F1 u nasoj ambasadi?

Hvala unapred i izvinjavam se ako je negde vec postavljeno ovo pitanje,ali mi treba savet ...mozda je neko skoro bio u ovoj situaciji...Koja je sansa da se vratim u Srbiju i da mi tamo odobore F1?

Hvala.
H2B na F1 nije Adjustment of Status vec Change of Status - forma I-539. Bolje probajte u Ambasadi - skola treba da je u SEVIS sistemu, semestar je vec poceo, sledeci pocinje u Januaru (sto je vise nego tri meseca nakon sto vam vazeca viza istice), procesovanje forme I-539 je za sada oko 2.5 meseca. Ovo vrlo lako moze da se protumaci kao forsirana legalizacija ostanka nakon isteka vize - stara sema da je podnosilac zahteva u legalnom statusu dok se zahtev obradjuje, pa onda se podnose zahtevi u poslednjoj nedelji pred istek vize... Provaljeno je davno u USCIS i moze da rezultira odbijanjem zahteva i ukidanjem turisticke/radne vize (ne mora da znaci, ali se uglavnom tako zavrsava). Nase misljenje je da je pametnije da se sve odradi u Srbiji.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #23  
Staro 06.09.2016, 02:54
dushano dushano je offline
Član
 
Datum prijave: 05.09.2016
US lokacija: Austin
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 4
Nepromenjeno

SEEUSAIC,
hvala na odgovoru. Da,na to sam i mislio,na promenu statusa-forma I-539. ..jos me malo zbunjuju ovi pojnovi...Hvala na ispravci...

Ok,znaci mislite da je pametnije iz Srbije. U sustini i ja sam vise za tu varijantu,i ona meni vise odgovara,jer bih da zavrsim neke stvari tamo, ali me ovde savetuju da ne napustam USA ako ne moram. Pa zato pokusavam da izvagam i cujem i vas savet jer je sigurno neko bio u slicnoj situaciji.

A da li je uopste zakonski dozvoljeno da oni meni ukinu turisticku vizu iako nisam usao u USA na nju, i ne zelim da radim promenu sa nje vec sa H2B vize? Jer sam usao na H2B. Sta mislite..? :S Da li moze da se desi (jel znate za takav slucaj)da mi u Beogradu ukinu turisticku vizu ako podnesem papire za studentsku F1 vizu i ne daj boze - odbiju me.?

Sto se tice pocetka semestra, ovde postoji i neki semestar koji pocinje 7.nevembra - 5. januara. Cisto radi ostalih ljudi,mozda ce vam znaciti ova informacija,ali ova skola u Vegasu je bas jeftina, pa ako vam nekad zatreba-posetite sajt. Skola se zove: International academy of english.
Reply With Quote
  #24  
Staro 06.09.2016, 05:42
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dushano Prikaz poruke
SEEUSAIC,
hvala na odgovoru. Da,na to sam i mislio,na promenu statusa-forma I-539. ..jos me malo zbunjuju ovi pojnovi...Hvala na ispravci...

Ok,znaci mislite da je pametnije iz Srbije. U sustini i ja sam vise za tu varijantu,i ona meni vise odgovara,jer bih da zavrsim neke stvari tamo, ali me ovde savetuju da ne napustam USA ako ne moram. Pa zato pokusavam da izvagam i cujem i vas savet jer je sigurno neko bio u slicnoj situaciji.

A da li je uopste zakonski dozvoljeno da oni meni ukinu turisticku vizu iako nisam usao u USA na nju, i ne zelim da radim promenu sa nje vec sa H2B vize? Jer sam usao na H2B. Sta mislite..? :S Da li moze da se desi (jel znate za takav slucaj)da mi u Beogradu ukinu turisticku vizu ako podnesem papire za studentsku F1 vizu i ne daj boze - odbiju me.?

Sto se tice pocetka semestra, ovde postoji i neki semestar koji pocinje 7.nevembra - 5. januara. Cisto radi ostalih ljudi,mozda ce vam znaciti ova informacija,ali ova skola u Vegasu je bas jeftina, pa ako vam nekad zatreba-posetite sajt. Skola se zove: International academy of english.
H2B vam istice krajem meseca, tu i nema sta da se ukida, zar ne? Odgovor Ambasade ili sluzbi ovde ne moze niko da vam garantuje. Semestar je, kao sto smo rekli, vec poceo. Kursevi ESL na Institutima za jezik su nesto drugo, moze sve da prodje glatko, a i ne mora. Mi ne znamo nista o vama, sta ste radili ovde, niko nema ovde informacije o vama, niti je upucen u njihove nacine odlucivanja, tako da nikakav siguran odgovor ne mozete da dobijete.

Promena statusa je dozvoljena - znaci, mozete to da odradite ovde. Da, mogu da vas odbiju - to znaci vracate se nazad. Mogu da vas odbiju i tamo - to znaci da ostajete tamo. Jedan razlog da zahtev podnesete ovde je stednja na troskovima. Drugi razlog zbog kojeg neko moze to da vam savetuje je da mozete da se odlucite da ostanete ovde bez obzira na odbijanje, ali cemu to? Na vama je odluka, jedino sto mi mozemo da vam kazemo je da je najbolje da ispostujete njihove odluke ukoliko imate u planu da i u ubuduce dolazite ovde. Prekoracenje vize moze da sa sobom povuce deportaciju i zabranu ulaska na 10 godina.

Sto se tice turisticke vize - da, mogu da je poniste ukoliko tokom intervjua procene da imate imigrantske namere. To je uvek rizik. Retko se desava.

Na kraju sledi ono najvaznije, sve ovo gore smo mogli i da preskocimo ali je ipak napisano da posluzi i drugima za informaciju: USCIS savetuje da se forma I-539 podnese minumum 45 dana pre isticanja postojece vize, izuzev ukoliko kasnite zbog ekstremne situacije koja je bila izvan vase kontrole. Drugo - ako odobre vizu, oni mogu (ali ne moraju) da je izdaju maksimalno do 30 dana pre pocetka skolovanja. To znaci da mozete biti bilo gde od nedelju do 5 nedelja u ilegalnom statusu i to moze da bude dovoljan razlog da vas odbiju. Da se ponovimo - na vama je da odlucite sta je najbolje u vasoj situaciji.

Sup.Mod.

USCIS Form I-539 Instruction
Reply With Quote
  #25  
Staro 06.09.2016, 06:00
dushano dushano je offline
Član
 
Datum prijave: 05.09.2016
US lokacija: Austin
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 4
Nepromenjeno

Da da, ja se izvinjavam jer nisam napomenuo da je u pitanju ESL - kurs engleskog jezika. To sam hteo da upisem i da na osnovu toga konkurisem za F1.

Znaci,u sustini, ako sam dobro razumeo...po vasem misljenju, malo veca je sansa da dobijem vizu ako se vratim i konkurisem za nju u Beogradu? Jel da?

Jel to znaci da mogu dok sam ovde da predam papire skoli,i da dobijem I-20...izvadim ovde sa mog americkog racuna Bank statement,i sa tim papirima odem tamo? KOntam da je mozda veca sansa da dobijem vizu, ako donesem sve papire odavde iz USA...?

Inace,pomenuste da ne znate nista o meni...(31 godina, zavrsio Informacione tehnologije...radio na kruzeru(tako da vec imam pomorske vize koje sam ispostovao)...

Hvala na odgovorima...
Reply With Quote
  #26  
Staro 06.09.2016, 06:39
dushano dushano je offline
Član
 
Datum prijave: 05.09.2016
US lokacija: Austin
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 4
Nepromenjeno

SAmo da se nadovezem na prethodno pitanje sa jos jednim pitanjem. Sta mislite,da li neko imao iskustva sa ovim?

Npr.: Ako ja odlucim da radim promenu vize odavde iz USA,i odobre mi F1 posle par meseci. Ja onda krenem u skolu kao po planu. Da li mogu da odem u Srbiju na 10 dana i da se vratim normalno u USA? JA znam da kad se radi promena statusa,osoba ne dobija fizicki vizu u pasosu, vec dozvolu boravka, a fizicki vizu moze da dobije u ambasadi. Ali,da li se desavalo da ljudi imaju problem sa tim?...da za vreme studija odu kuci na 10 dana i da im ne daju vizu da se vrate?
Reply With Quote
  #27  
Staro 27.01.2021, 14:22
tectonic's Avatar
tectonic tectonic je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.11.2017
Poruke: 37
Nepromenjeno

U iščekivanju majskog izvlačenja imam par pitanja koja se tiču H2B vize.
Ukoliko ove godine bude prijave za H2B program u martu, planirao sam da se tada prijavim za Aljasku. To bi mi bio prvi put da apliciram za tako nešto.
Ako sam dobro razumeo viza je na 3 meseca od kojih bi 3. mesec bio namenjen putovanjima, te u njemu nije moguće raditi.
Mogu li teoretski da se vratim u Srbiju, posle 2 meseca rada, bez korišćenja trećeg meseca za putovanja?
Podelite samnom iskustva ukoliko je neko već bio na Aljasci i radio te poslove.
Pozdrav
__________________
DV 2019 - 2 prijave (has not been selected)
DV 2020 - 2 prijave (has not been selected)
DV 2021 - 1 prijava (has not been selected)
DV 2022 - 1 prijava (has not been selected)
DV 2023 - 1 prijava (has not been selected)
DV 2024 - 1 prijava (has not been selected)
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Provjera statusa? cukoni Stare teme 3 09.10.2012 13:07
Promena datuma za povratak iz USA elementre Stare teme 1 01.08.2011 02:32
Promena adrese u USA pre ili nakon dobijanja GC Mv2Player Stare teme 5 25.07.2011 02:05
Dve prijave, promena adrese, sponsorship... JoMan Prva koverta 5 03.05.2011 19:56

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:16.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.