ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Medicinske sestre-tehničari u Americi - NURSES IN USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #161  
Staro 29.01.2015, 14:27
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Magelan, jesi li predao za drzavljanstvo? Znas da mozes 3 mjeseca prije 5 godina predati?
Nisam. Ja sam usao sa F1 vizom. "Pozeleneo" 09.19.2012. Tako da cekam Jun 2017.
Reply With Quote
  #162  
Staro 31.01.2015, 08:11
dr_misha dr_misha je offline
Član
 
Datum prijave: 10.03.2013
Poruke: 10
Nepromenjeno

Magelan I ja sam cuo za Karibe, to mi je neki plan D. Super sto si vec tamo tako da mozes da nas informises o proceduri. Znaci moram da uzmem Pre Med Bachelor, ne moze bilo koji? Ako je tako, ti si vec zavrsio taj ovde u USA?
Reply With Quote
  #163  
Staro 31.01.2015, 18:36
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dr_misha Prikaz poruke
Magelan I ja sam cuo za Karibe, to mi je neki plan D. Super sto si vec tamo tako da mozes da nas informises o proceduri. Znaci moram da uzmem Pre Med Bachelor, ne moze bilo koji? Ako je tako, ti si vec zavrsio taj ovde u USA?
Off-shore Medicinski fakulteti na Karibima imaju razne kriterijume. Po sistemu "koliko para - toliko muzike"

Na Karibima ima 40-50 Medicinskih fakulteta. Sto jeftiniji fax - to je priznat u manje drzava, generalno manje akreditacija, nema financial aid (placas sve iz dzepa), los prolaz na residency. Sajtovi za rotacije su uglavnom po najgorim community bolnicama po Chgo. Low-cost fakulteti niti ti traze Bachelor Degree (PreMed) niti MCAT. Gotovo ni jedan od fakulteta iz ove klase nisu priznati od strane Cali i NY.

S druge strane, tu su "TOP 3":
- Ross University School of Medicine
- AUC - American University of the Caribbean School of Medicine
- SGU - St. George's University School of Medicine

Ova tri fakulteta su akreditovana u svih 50 US drzava, imaju odlican "residency placement", studenti se kvalifikuju za "student loan". Medjutim, za upis je neophodan PreMed i MCAT.


SGU facts:
PreMed je neophodan - Bachelor Degree ili Ekvivalent Bachelor-a, sto bi bilo 90 College Level kredita u koje je ukljuceno sledece:

"The science foundation courses are the following requisite undergraduate-level courses for admission to the medical program: Biology I and II with lab, Organic Chemistry I and II with lab, Inorganic Chemistry I and II (General or Physical) with lab, at least one semester Physics with lab, one semester of Math (Calculus, Computer Science, or Statistics), and one semester of English."

Ukoliko nemas 90 kredita, SGU nudi premedical program. PreMed moze da traje i krace ukoliko prikazes kredite iz tvoje vise medicinske skole. Baci pogled na link u prethodnoj recenici pa ce ti biti jasniji sistem

Nisam isao ponovo na PreMed jer sam uradio ekvivalenciju predmeta sa Stomatoloskog Fakulteta u Beogradu i tu je vec 168 kredita. Polagacu MCAT i sa tim se prijavljujem.
Reply With Quote
  #164  
Staro 31.01.2015, 23:08
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Dosta nursing skola zahtjeva da su science casovi polozeni u zadnjih 5 godina. Pogledaj da li isto vazi za te skole koje gledas.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #165  
Staro 31.01.2015, 23:43
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Dosta nursing skola zahtjeva da su science casovi polozeni u zadnjih 5 godina. Pogledaj da li isto vazi za te skole koje gledas.
To stoji. Dosta skola medjutim priznaje kredite i starije od 5 godina ukoliko su steceni u okviru kurikuluma koji vodi ka sticanju "Professional Degree".

Excelsior mi je recimo priznao sve kredite sa stomatologije iako su bili stariji od 5 godina. U IL recimo ni jedan kredit nisam uspeo da iskoristim pa sam za LPN skolu morao ponovo na farmakologiju.

Informacije od insajdera sa SGU su da kontaktiram Admission Office i sa njima krenem u pregovore sto sam i uradio, tako da ce po svoj prilici MCAT biti dovoljan jer iza sebe imam stomatologiju, nursing i EMT i poprilicno dug staz u zdravstvu... Videcemo kako ce se situacija odvijati Kad/ako budem primljen napravicu "update" kako se sve odvijalo
Reply With Quote
  #166  
Staro 06.02.2015, 03:56
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Prehladjena sam i juce sam bila kod lekara. I pregledala me je "nurse". Iz aviona vidim da je zena lekar. Selma sa bliskog istoka. Lepo me zena pregleda, ispita, sva je da je na leb namazes. Pristojna, kulturna i pametna zena.
Reply With Quote
  #167  
Staro 15.03.2015, 23:27
aleblok70 aleblok70 je offline
Član
 
Datum prijave: 15.03.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno

Zdravo magelan. hteo bih da te pitam koji bi meni najbrzi bio put u Ameriku za LPN ili RN posto sam zavrsio srednju medicinsku - opsti smer (a znam da se to nista ne priznaje). Kako si ti dosao u USA i kako si upisao za LPN, posto znam da se placa prilicno dosta (oko $15,000)...

Drugo, kakvi su tvoji utisci o Americi (u smislu nasilja, mentaliteta i sl) i zasto si izabrao bas Cikago?

poz
Reply With Quote
  #168  
Staro 16.03.2015, 18:57
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleblok70 Prikaz poruke
Zdravo magelan. hteo bih da te pitam koji bi meni najbrzi bio put u Ameriku za LPN ili RN posto sam zavrsio srednju medicinsku - opsti smer (a znam da se to nista ne priznaje). Kako si ti dosao u USA i kako si upisao za LPN, posto znam da se placa prilicno dosta (oko $15,000)...

Drugo, kakvi su tvoji utisci o Americi (u smislu nasilja, mentaliteta i sl) i zasto si izabrao bas Cikago?

poz
Dosao na F1. Preko F1 izmedju ostalog zavrsio Medical Assisting Program posle kog sam dobio OPT (Optional Practical Training - koji je bio na godinu dana i uz koji se dobija radna dozvola). Za vreme OPT-ja sam zavrsio LPN uz puno radno vreme kao Medical Case Manager pri Kompaniji za Zdravstveno osiguranje. Taj posao mi je bukvlano placao LPN skolu... Bilo je malo nategnuto, ali sam se uspesno iscupao

Da li si razmisljao da upises Visoku Zdravstvenu Skolu Strukovnih Studija? To bi mozda bio najlaksi put. Nas clan, dr_misha je pisao svoje iskustvo vezano za nostrifikaciju.

Sto se CHGO tice, nije bas ni bio izbor u onom momentu. Tako je bilo ispalo. Sto se tih skola tice, CHGO pruza dosta mogucnosti. Moj licni dozivljaj Chicago-a bas i nije naj naj. Nisam voleo taj grad od prvog dana, a u njemu sam proveo duze od 5 godina Pisao sam o svom stavu o CHGO u temi "Chicago" koju sam zapoceo 2010. pa mozes da bacis pogled Proslog petka sam se preselio u Severnu Virdziniju (NoVA) pa cemo videti kako ce ovde biti Vec sutra imam razgovor za posao ovde u Alexandria, VA
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #169  
Staro 17.03.2015, 14:00
kreta kreta je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.06.2014
Poruke: 183
Nepromenjeno

Proslog petka sam se preselio u Severnu Virdziniju (NoVA) pa cemo videti kako ce ovde biti Vec sutra imam razgovor za posao ovde u Alexandria, VA [/quote]

Pa sto se ne hvalis? Super! Super! Cestitam! Puno srece!
Reply With Quote
  #170  
Staro 23.03.2015, 18:11
ercard ercard je offline
Član
 
Datum prijave: 23.03.2015
Poruke: 13
Nepromenjeno

Pozdrav ljudi
Našao sam puno korisnih informacija na ovom forumu i zato hvala vam svima koji ih tako velikodušno dijelite. Pročitao sam cjelu temu no još mi neke stvari nisu jasne
Zanima me da li bi ja kao gimnazijalac iz Hrvatske bez zelene karte mogao upisati LPN skolovanje s tim da prije toga položim te kurseve šta su potrebni? Za to mi treba f1 viza? Vidim da pišete da je to skupa viza pa me zanima i kolko dođe? Ili možda moram upisati 4-godišnji studij? Postoji li mogućnost da radim dok studiram i postoje li mozda kakve stipendije? Nisam bas bio briljantan u gimnaziji 1. i 2. razred sa 4, 3. i 4. razred sa 3 prošo.
Hvala
Reply With Quote
Odgovori

Tags
medicinske sestre, nurse


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pitanje vezano za tehničke stvari... Smith6000 ZelenaLutrija.com - O sajtu 69 07.05.2021 14:59
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Medicinske sestra zanesena Vaša strana 16 24.07.2013 17:12
Kako do zvanja sestre ili lekara u USA makijana Stare teme 1 18.01.2011 02:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:17.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.