ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Medicinske sestre-tehničari u Americi - NURSES IN USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #241  
Staro 02.04.2016, 17:19
Daynight's Avatar
Daynight Daynight je offline
Član
 
Datum prijave: 26.01.2016
US lokacija: Los Angeles
Poruke: 5
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Zavisi sta zelis?

- Da li ti je cilj da sto pre udjes u profesiju pa dok radis nadogradjujes korak po korak ili imas vremena/novca na pretek pa mozes sebi da priustis nursing program na Univerzitetu?

- Zavisi opet kakve su sanse da budes primljena u nursing program? Svaki nursing program je prica za sebe. Prerequisites su razliciti. Nekada je lakse uci u privatnu LPN/LVN skolu nego na Univerzitet ili Community College.

- Kako ti imas samo srednju skolu "Ubrzani" BSN program ti nije opcija.

Objasnio sam gotovo sve aspekte i modalitete u obrazovanju medicinskih sestara u US na prethodnim stranicama, ali ono sto sam/a moras da uradis je da istrazis sta se nudi u tvom gradu i sta ti odgovara, sta mozes da priustis i gde postoje najvece sanse da budes primljena u program. Imaj u vidu da cesto nursing programi umeju da budu nezgodni u smislu kriterijuma za prijem, a liste cekanja, pogotovo na Community Colleges, umeju da budu duge.

Srecno
Hvala na odgovoru Sto se tice vremena, toga imam na pretek (mlada sam), sto se tice novca planiram da radim kako bih mogla da otplatim skolovanje. ja sam mislila da krenem na community college pa kasnije kada zavrsim to na University nekako ako budem imala mogucnost. Opet, meni bas nije najjasnije sam proces, koji je prvi korak u svemu tome. Meni je cilj da se bavim tom profesijom, ali zelim polako da krenem pa da svih godina napredujem, da dajem maksimum u svemu i da se usavrsavam. Obzirom da nemam nikakvog iskustva u tome, i da zelim da mi to bude zivotno opredeljenje, sta ti mislis odakle je najbolje krenuti?ja sam sad u NJ, ali ne znam da li bih ovde zivela celog zivota, planirala bih NY u narednih par godina, da li to ima uticaja na to kada jednog dana budem radila kao Nurse( sto se tice licence) ?
Reply With Quote
  #242  
Staro 02.04.2016, 17:49
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Daynight Prikaz poruke
Hvala na odgovoru Sto se tice vremena, toga imam na pretek (mlada sam), sto se tice novca planiram da radim kako bih mogla da otplatim skolovanje. ja sam mislila da krenem na community college pa kasnije kada zavrsim to na University nekako ako budem imala mogucnost. Opet, meni bas nije najjasnije sam proces, koji je prvi korak u svemu tome. Meni je cilj da se bavim tom profesijom, ali zelim polako da krenem pa da svih godina napredujem, da dajem maksimum u svemu i da se usavrsavam. Obzirom da nemam nikakvog iskustva u tome, i da zelim da mi to bude zivotno opredeljenje, sta ti mislis odakle je najbolje krenuti?ja sam sad u NJ, ali ne znam da li bih ovde zivela celog zivota, planirala bih NY u narednih par godina, da li to ima uticaja na to kada jednog dana budem radila kao Nurse( sto se tice licence) ?
Pisao sam LVN u prethodnom odgovoru jer sam razumeo da ti zivis u LA-ju. Posto si u NJ/NY area, onda je tu LPN.

Prvi korak - google i pronalazenje skola u okolini. Upit "new jersey approved (accredited) nursing programs"

http://www.njconsumeraffairs.gov/nur.../programs.aspx
http://www.njccn.org/find-a-nursing-program/
http://www.njln.org/LPNSchools.html

Drugi korak - kontaktiranje advisor-a i ispitivanje terena.

Licenca se moze prebacivati iz jedne drzave u drugu, i o tome smo pisali. Dakle, procitaj ponovo moje postove sa ove teme, jer sam o vecini ovoga sto tebe interesuje pisao.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #243  
Staro 03.04.2016, 05:08
Daynight's Avatar
Daynight Daynight je offline
Član
 
Datum prijave: 26.01.2016
US lokacija: Los Angeles
Poruke: 5
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Pisao sam LVN u prethodnom odgovoru jer sam razumeo da ti zivis u LA-ju. Posto si u NJ/NY area, onda je tu LPN.

Prvi korak - google i pronalazenje skola u okolini. Upit "new jersey approved (accredited) nursing programs"

http://www.njconsumeraffairs.gov/nur.../programs.aspx
http://www.njccn.org/find-a-nursing-program/
http://www.njln.org/LPNSchools.html

Drugi korak - kontaktiranje advisor-a i ispitivanje terena.

Licenca se moze prebacivati iz jedne drzave u drugu, i o tome smo pisali. Dakle, procitaj ponovo moje postove sa ove teme, jer sam o vecini ovoga sto tebe interesuje pisao.
Hvala hvalaaa Procitacu jos jednom sve i pogledacu sve na ovim linkovima. Sve najbolje.
Reply With Quote
  #244  
Staro 04.05.2016, 10:13
aleblok70 aleblok70 je offline
Član
 
Datum prijave: 15.03.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno Savet

Imam završenu srednju medicinsku ovde i znam da je to ekvivalent CNA na Zapadu.

Da li postoji opcija da ne završavam visoku ovde, nego da dobijem LPN u USA, a školarinu otplatim radeći kao CNA?

I, poslednje, da li je moguće i kako to uraditi, aplicirati za CNA na nekom mestu u Americi?
Reply With Quote
  #245  
Staro 04.05.2016, 14:04
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleblok70 Prikaz poruke
Imam završenu srednju medicinsku ovde i znam da je to ekvivalent CNA na Zapadu.

Da li postoji opcija da ne završavam visoku ovde, nego da dobijem LPN u USA, a školarinu otplatim radeći kao CNA?

I, poslednje, da li je moguće i kako to uraditi, aplicirati za CNA na nekom mestu u Americi?
Da, ukoliko imas zelenu kartu.

Sa studentskom vizom - tesko.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #246  
Staro 09.05.2016, 22:48
NatNem NatNem je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2016
Poruke: 5
Nepromenjeno medicinske sestre

Postovani forumasi,

molim vas da mi pomognete oko jednog pitanja obzirom da forum Lekari u Americi nije aktivan,da li neko slucajno zna da li mogu sa Green Card da radim u USA kao lekar ili isto moram da prodjem celu proceduru polaganja USMLE?

Hvala puno svima na informacijama
Reply With Quote
  #247  
Staro 07.03.2017, 05:02
sedin sedin je offline
Član
 
Datum prijave: 15.04.2016
Poruke: 3
Nepromenjeno

Pozz Magelan,mozes li mi reci o lpn to rn bridge excelsior college,u NY sam i planiram poceti bridge,
Reply With Quote
  #248  
Staro 10.03.2017, 18:01
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sedin Prikaz poruke
Pozz Magelan,mozes li mi reci o lpn to rn bridge excelsior college,u NY sam i planiram poceti bridge,
Sta te konkretno interesuje? Da li vec imas LPN ili Paramedic licencu?

Ja sam jos uvek na Excelsior-u, imam jos jedan ispit i klinicki ispit (CPNE) do kraja tako da sam poprilicno u toku
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #249  
Staro 11.03.2017, 19:36
sedin sedin je offline
Član
 
Datum prijave: 15.04.2016
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Sta te konkretno interesuje? Da li vec imas LPN ili Paramedic licencu?

Ja sam jos uvek na Excelsior-u, imam jos jedan ispit i klinicki ispit (CPNE) do kraja tako da sam poprilicno u toku
Primljen sam u BOCES da zavrsim LPN,trebao bi biti gotov slijedece godine u aprilu pa sam mislio da odmah upisem RN,ali sad ne znam sta bi bilo najbolje,community colleges ce mi uzeti barem godinu dana da zavrsim prereqs,ne znam puno o Excelsior-u??Dosao sam 2015 u Decembru ,zavrsio sam CNA,sad LPN pocinjem,tako da se mucim sa ovom skolom
Reply With Quote
  #250  
Staro 14.03.2017, 18:42
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno Excelsior College

Excelsior nudi LPN/Paramedic-to-RN bridge program u distant formatu. Takvih programa u Americi je jako malo, a ovaj na Excelsior-u je najpoznatiji i ima ubedljivo najvise studenata. Excelsior ne trazi prereqs, a tek od skoro su uveli prijemni ispit u vidu TEAS testa.

Distant format, za razliku od online formata, ne iziskuje nikakvo redovno logovanje, domace zadatke i participaciju u virtuelnim diskusijama. Student koji se upise u program dobija spisak predmeta koje je neophodno da polozi kako bi diplomirao. Postoji 3 kategorije predmeta, a izbor u redosledu polaganja predmeta je takav da dok se ne poloze svi ispiti iz predmeta prve grupe, student nije u mogucnosti da prijavi i izadje na ispite iz druge grupe predmeta. Prvu grupu cine opsti predmeti, anatomija, fiziologija, mikrobiologija, psihologija. Drugu grupu predmeta cine Nursing Fundamentals, dok je treca grupa Med/Surg. Ispiti su nesto slicno CLEP testovima, dakle uci se samostalno i student ima diskreciju da zakaze ispit kada smatra da je spreman. Ispiti se polazu u Pearson-Vue testing centrima. Nakon polozenih ispita iz svih predmeta, ono sto sledi je klinicki ispit - CPNE. CPNE je ispit koji traje dva ipo dana (petak popodne, subota i nedelja). Od momenta upisa, studentu je dat rok od 7 godina da zavrsi program. U suprotnom se sve ponistava...

Excelsior Pros:
- Fleksibilan raspored
- Mogucnost odrzavanja posla sa punim radnim vremenom i uporednog studiranja
- Nema prereqs
- Nema nikakvih lista cekanja za razliku od CCs
- Cena gotovo ista kao i pohadanje on-campus programa na CC (Community Colleges)

Excelsior Cons:
- Nije za studente kojima organizovanje sopstvenog rasporeda ne ide od ruke pa studiranje moze da se otegne godinama dok na CC to bude gotovo u roku od godinu dana
- Pojedine drzave imaju restrikcije sto se licenciranja tice
- Program nema Financial Aid. Financial Aid je dostupan ukoliko se student opredeli za online format koji Excelsior takodje nudi ali tu su pravila studiranja drugacija u odnosu na distant format.

Da li ici na Excelsior ili na CC - to zaista zavisi iskljucivo od pojedinca. Sta kome vise prija... Ljude uglavnom na Excelsior odvuce mogucnost da mogu da rade puno radno vreme i studiraju u isto vreme. Nursing programi na CC umeju da budu poprilicno nefleksibilni sa rasporedom, medjutim ukoliko studenta ima ko da izdrzava za vreme studija CC je sasvim ok opcija jer se do diplome dodje mnogo brze nego preko Excelsior-a.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
medicinske sestre, nurse


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pitanje vezano za tehničke stvari... Smith6000 ZelenaLutrija.com - O sajtu 69 07.05.2021 14:59
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Medicinske sestra zanesena Vaša strana 16 24.07.2013 17:12
Kako do zvanja sestre ili lekara u USA makijana Stare teme 1 18.01.2011 02:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.