ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Medicinske sestre-tehničari u Americi - NURSES IN USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #251  
Staro 20.03.2017, 23:17
sedin sedin je offline
Član
 
Datum prijave: 15.04.2016
Poruke: 3
Nepromenjeno

Hvala ti na veoma dobrom pojasnjenju,citao sam dosta nekih stvari ali ti si to objasnio vrhunski,zavrsit cu ovaj LPN,poceti posao i onda lagano raditi ove prereqs-ove,vidjet cu koliko mi treba vremenski da sve to ispolazem.Gdje si ti ,sta si se to oduzio na RN-u,sta planiras dalje,jesi bio u Srbiji?Pozdrav iz Rochestera
Reply With Quote
  #252  
Staro 21.03.2017, 00:19
zanesena zanesena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.09.2010
US lokacija: Los Angeles,Santa Monica
YU lokacija: vojvodina
Poruke: 84
Nepromenjeno accelerated nursing program

Pozdrav,
Landlord je pisao da mu zena ima bachelor iz engleskog iz Srbije, polaze ispite koji su uslov da upise ubrzani program za med.sestre (u trajanju od oko 20 meseci). Mene je iznenadilo sto je napisao da je aplicirala za FASFA jer sam cula da ko ima vec bachelor ne moze da dobije Pell Grant.
Moje pitanje je ako imamo bachelor iz Srbije mozemo li dobiti Pell Grant?
__________________
2015EU00004XXX
29.5.2014-poslat DS 260
9.12.2014-intervju

Last edited by zanesena; 21.03.2017 at 00:24.
Reply With Quote
  #253  
Staro 21.03.2017, 02:48
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zanesena Prikaz poruke
Pozdrav,
Landlord je pisao da mu zena ima bachelor iz engleskog iz Srbije, polaze ispite koji su uslov da upise ubrzani program za med.sestre (u trajanju od oko 20 meseci). Mene je iznenadilo sto je napisao da je aplicirala za FASFA jer sam cula da ko ima vec bachelor ne moze da dobije Pell Grant.
Moje pitanje je ako imamo bachelor iz Srbije mozemo li dobiti Pell Grant?
Ne. FAFSA je obavezna aplikacija za sve vrste finansijske pomoci za studente, a ne samo za Pell Grant.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #254  
Staro 03.04.2017, 21:30
PipoMkd PipoMkd je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2016
US lokacija: CHICAGO IL
YU lokacija: SKOPJE
Poruke: 32
Nepromenjeno Medicinska sestra iskustvo

Edno prasanje do onie malko poupatenite. Dali iskustvoto se zema vo predivd pri apliciranjeto za rabota. Na primer mojata zena ima zavrseno sredno medicinsko i ima iskustvo od 6 godini kako sestra.
Bidejki znam deka toa e ekvivalent na nivnoto CNA, dali e potreben nekoj dopolnitelen kurs da zapise za da go dobie toj sertifikad lil moze i da aplcira za rabota bez dopolnitelni kursevi.
Znam deka prasanjevo mozebi e i odgovoreno, vo megjuvreme citame na temava od pocetok, no ako ne e problem bi ni znacelo ako dobieme brz odgovor.
Reply With Quote
  #255  
Staro 04.04.2017, 00:18
banjalucanin banjalucanin je offline
Član
 
Datum prijave: 01.02.2017
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 6
Nepromenjeno

Zna li neko kakvo je stanje sa zubnim tehnicarima,kakve su plate,priznaju li nasu skolu?
Reply With Quote
  #256  
Staro 04.04.2017, 01:14
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik banjalucanin Prikaz poruke
Zna li neko kakvo je stanje sa zubnim tehnicarima,kakve su plate,priznaju li nasu skolu?
Thread na tu temu je vec otvoren, molimo vas da pitanja vezana za stomatologiju postavite na odgovarajucoj temi.

Tema: Stomatolozi u Americi - Dentistry in the United States

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #257  
Staro 04.07.2017, 02:42
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

Jel moze neko da napise iskustvo studiranja na CC i na Fakultetu?
Koliko je tesko? Da li je slicno studiranju u Srbiji?
Ne znam gde se dede moj prosli komentar
Ja imam ideju da pocnem LPN iako sam iz druge struke i mogo bih i accelerated RN...
Hvala
Reply With Quote
  #258  
Staro 04.07.2017, 06:11
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Par detalja:

- Da li je nesto "tesko" ili "lako" je mozda pitanje o studiranju biznisa/ekonomije i poredjenje tipa Harvard vs. University of Phoenix online ili Ekonomski akultet u Beogradu vs. Megatrend. To se ne odnosi na medical field.

- Skolovanje u zdravstvu i u Srbiji i u Americi podrazumeva puno detalja. To znaci memorisanje sa razumevanjem. Ono sto je mozda nezgodnije sa ove strane bare je sto se sestrinsko gradivo preleti za dve godine (ili godinu dana ukoliko je LPN u pitanju) dok su u Srbiji to pune 4 godine. Tempo ume da bude zestok, pogotovo za studente koji nemaju radne navike i/ili funkcionisu po kampanjskom sistemu.

- CC ili Univerzitet - i za jedne i za druge su neophodni polozeni ispiti iz uslovnih predmeta. To ljudi uglavnom odrade na CC i to uzme bar nekih godinu dana. Svaki Univerzitet i CC ima neki svoj spisak predmeta koje je neophodno odraditi pre prijave za sam nursing program.

- Nursing na CC je najjeftiniji ako gledamo sa finansijske strane. Medjutim, CCs umeju da budu poprilicno brutalni po vise stavki. Liste cekanja su kilometarske. Broj mesta je limitiran. Cesto se dogodi da usled prevelikog interesovanja budu primljeni studenti koji imaju samo A's iz uslovnih predmeta. Nastavni kadar ume da bude poprilicno bahat i neprijatan ("koliko para toliko muzike"). Kriterijumi na CCs su visoki.

- Nursing na Univerzitetima je kazu prijatniji od CCs u smislu odnosa nastavnog kadra prema studentima. Isto tako skolarine su neuporedivo vise, mada postoji opcija studentskog kredita (recimo da je godina nekih 15k po Univerzitetima vs 6k na CC).

- Postoje privatne LPN skole koje imaju uglavnom manji spisak potrebnih predmeta za upis, ali se tu cesto skolarina placa iz dzepa. U Severnoj Virdziniji je to od nekih 9k pa navise za ceo LPN, na Floridi 10k pa na vise, u Chicagoland je 15k pa na vise, dok ovde po NYC to kosta 20k pa navise... LPN u privatnim skolama uglavnom uzme nekih 12-13 meseci. Ima i tu driblanja, da ne bude zabune, jedino sto se lakse upise.

Ukoliko se odlucis za nursing, pocnes na lokalnom CC da pohadjas predmete koje taj CC trazi za upis, a isto tako se raspitas sta accelerated BSN program koji ti zapadne za oko trazi od predmeta. Kada odradis te potrebne predmete prijavis se na vise mesta u nadi da ces negde da budes primljen. Ako nista od toga ne upali, a odustajanje nije opcija, tu su uvek privatne LPN skole nakon kojih moze da se napreduje ka RN...
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #259  
Staro 05.07.2017, 07:46
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

Da li je memorisanje kao u Srbiji? Gomila nepotrebnih gluposti ili kao na Zapadu- cista sustina? Da znam sta me ceka...
Studirao sam i u Srbiji i u Belgiji.
U Srbiji na Megatrendu i nije neka razlika od Ekonomskog ne zna se sta je gore... Bubacina i tamo i vamo a na kraju diploma ne sluzi nicemu
U Belgiji na KU Leuven koji je medju prvih 20 u Svetu, i lakse su mi pali bubacki predmeti jer bubanja nema, samo SUSTINA, i to sve preko skripti ili beleski s casova. Knjige ni ne koriste.Skroz su izbacili nepotrebne stvari.

A predmeti s racunanjem, matematika i ekonomski sve kroz primere, nista nebulozno kao u Srbiji...
Nadam se da je i u Americi tako... Nemam uopste predstavu o americkom skolstvu skroz mi je zbunjujuce...
Aha znaci te prerequisites predmete ne gledaju iz srednje skole? Nego moram na CC da odradim pre upisa?
Ja sam mislio da zavrsim CNA pa onda LPN ili accelerated RN , ili nesto sto je brzo i ne preterano zahtevno zbog mojih godina... Jer mi diploma iz Srbije Megatrenda nece znaciti verovatno nista u US... Padalo mi je na pamet i sonography da upisem, mada osecam da je jezivo skupo tamo...

Hvala na odgovoru ipak

Last edited by subman; 05.07.2017 at 07:57.
Reply With Quote
  #260  
Staro 05.07.2017, 08:24
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

Ups 2 put sam isto napisao , pisem s moba pa ne znam kako da obrisem, nisam kod kuce
Reply With Quote
Odgovori

Tags
medicinske sestre, nurse

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pitanje vezano za tehničke stvari... Smith6000 ZelenaLutrija.com - O sajtu 69 07.05.2021 14:59
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Medicinske sestra zanesena Vaša strana 16 24.07.2013 17:12
Kako do zvanja sestre ili lekara u USA makijana Stare teme 1 18.01.2011 02:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.